Şimdi Ara

..:: MSI Z77A-GD65 Kullanıcı İncelemesi::.. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
2
Favori
11.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • z77a-gd65 de bios update yapan, yapıp da biosu cortlayan var mı?
    tek sıkıntısı bu herhalde, iyi bir kart, tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hkn13

z77a-gd65 de bios update yapan, yapıp da biosu cortlayan var mı?
    tek sıkıntısı bu herhalde, iyi bir kart, tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

m flash yöntemiyle birşey olmuyormuş.sorun click bios II de ve live update te. bios u indirip usb ye atacaksınız biostan mflash a girip yapın birşey olmaz diyor MSI guy .
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

gd55 düşünüyorum %25 indirimle vatandan şuan 338 lira indirimle 254 liraya inmesini umacağım. ne dersiniz gd55 için üstadlarım. msi hakkında şüphelerim vardı ama kaliteli demişsiniz.
    hayırlı olsun bu arada mckhan. bu kartı alırsam benide artık aranıza katarsınız.

Yanlış hesap, devamlı aynı hataya düşülüyor. Ürünün tam fiyatından %25 iner. Eğer fiyatta oynama olmazsa 276 lira olur o kart. 31 Mayısta %25 indirim olmuş bile, acaba bu kartın fiyatı neydi?
  • ayrıca kart üzerinde "multi bios" yazıyor, acaba ilk bios gümlerse yedek olsun diye mi?

bir bilginiz varsa paylaşırsanız iyi olur, kartı almayı planlıyorum da eksik bir nokta bırakmak istemiyorum...
  • quote:

ayrıca kart üzerinde "multi bios" yazıyor, acaba ilk bios gümlerse yedek olsun diye mi?

bir bilginiz varsa paylaşırsanız iyi olur, kartı almayı planlıyorum da eksik bir nokta bırakmak istemiyorum...

Evet ve küçük anahtar var anakart üzerinde onunla iki farklı BIOS arası geçiş yapılabiliyor;

..:: MSI Z77A-GD65 Kullanıcı İncelemesi::..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tunyukuk -- 13 Haziran 2012; 17:01:34 >

• quote:

ayrıca kart üzerinde "multi bios" yazıyor, acaba ilk bios gümlerse yedek olsun diye mi?

eğer sistem düzgün açılmazsa otomatik biostan açılır
  • arkadaşlar z77a gd 65 ile i 5 3570 k kullanıyorum oc genie 2 tuşu ile hızı 4.2 ye çıkardım şuan çok iyi ve stabil çalışıyor güzel bir işlemci soğutucum da var fakat hızı 5 ghz yapmak istiyorum ilk sorum hızı 5 ghz yaparsam bir sorun yaşar mıyım 2. sorum 5 ghz e nasıl çıkarabilrim, arkadaşlar şimdiden teşekkürler
  • ivy brige e ait olan dez avantaj lehim yerine macun kullanilmasi islemciyi biraz isitir islemci carpanini 50 yapin ve 1.35v dan baslayarak deneyin en takozlari 1.45v falan calisiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vatanın %25 ındırımı ıle z77a gd55 tam bır f+p canavarı oluyor..anakartta yok yok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

vatanın %25 ındırımı ıle z77a gd55 tam bır f+p canavarı oluyor..anakartta yok yok..

+1 bende aldım memnunum. bir sorum olacak yalnız 2x4gb ripjawsx 1600mhz var mavi slotlara takınca sistem reset döngüsüne giriyor ekrana görüntü gelmiyor bilgisayar açılmıyor siyahlara takınca sorun yok veya 1mavi1siyaha takınca gene sorun yok. anlamadım ya niye böyle oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mckhan

ivy brige e ait olan dez avantaj lehim yerine macun kullanilmasi islemciyi biraz isitir islemci carpanini 50 yapin ve 1.35v dan baslayarak deneyin en takozlari 1.45v falan calisiyor

oc genie 2 tuşunu kapatıp mı işlemci çarpanı ve voltaşı yükseltiyim yoksa yapatmama gerek yok mu ben hız aşırtmayı anakartın üzeriden yaptğım için soruyorum
  • CLİCK BİOS 2 AÇILMIYOR BANA YARDIMCI OLUR MUSUSNUZ ?

• quote:

2. mesajıda alıyım lazım olucak

Hayırdır daha lazım olmamış

Kartın incelemesinde ilk serideki kardeşi ile skor olarak kıyaslamalarının bulunması güzel bir ayrıntı olmuş müdür bey eline sağlık
  • oraya bios yazilim vs linkleri koyucaktim fakat internetim yok

• quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

vatanın %25 ındırımı ıle z77a gd55 tam bır f+p canavarı oluyor..anakartta yok yok..

+1 bende aldım memnunum. bir sorum olacak yalnız 2x4gb ripjawsx 1600mhz var mavi slotlara takınca sistem reset döngüsüne giriyor ekrana görüntü gelmiyor bilgisayar açılmıyor siyahlara takınca sorun yok veya 1mavi1siyaha takınca gene sorun yok. anlamadım ya niye böyle oluyor.

hocam aslında sorun olmaması lazım.cunku aynı renkler dual anlamına gelıyor.ram slotlarından bırısının bozuk olma ıhtımalı var.

• quote:

hocam aslında sorun olmaması lazım.cunku aynı renkler dual anlamına gelıyor.ram slotlarından bırısının bozuk olma ıhtımalı var.

yapma yahu ne yapayım sizce. zaten bir sorun olmasa şaşardım.
  • Msi z77a gd65 ile neler yapılır birkaç test sonucu koyuyorum:

Türkiyede ilk OC'li Msi GTX 670 Testi , i7 3770k , msi z77a-gd65 ile

Test sistemi

intel i7 3770k 5010 mhz Vapochill - LS
    Msi GTX 670 Referans Modeli / Default hızı: 967/1502/1046 Overclock hızı: 1105/1525/1184
    Msi Z77-A gd 65 Anakart
    GSKILL F3 19200 CL9 2X4 GB Dual ram CL 9, 2408 Mhz : GSKILL RAM Hakkında Bilgi almak için Tıklayınız
    1000 watt Enermax Galaxy Psu / Peak 1100 Watt
    240 GB iNtel SSD
    Msi Test Platformu
    3DMARK 11 Performance
    Windows 7 64 Bit

3DMARK 2011
    P Skoru: 10065

Sistem fotosu

Kullandıgım GSKILL Ram'ler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXPANDER -- 10 Temmuz 2012; 15:19:53 >

• i7 3770K 6000+ MHZ, MSI Z77-A GD65, GSKILL 2500 + mhz, Msi R7950 TWIN FROZR, LN2

Test sistemi

intel i7 3770k Retail
    Msi Z77-A GD65
    Msi R7950 Twin Frozr 3GB
    GSKILL 19200 2400 MHZ CL 11 Ram / Overclock ile 2554 Mhz
    Enermax Galaxy 1000 Watt Psu
    EXPANDER LN2 Pot Rev2
    10 Litre LN2

6203 Mhz 1.82 Vcore HT on
    2524 Mhz CL11 Ram, Default Voltaj

Cpuz Validate:http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2393983

sistem resmi

Testlerde kullandıgım Ramler

Test sistemimde kullandıgım GSKILL Ramler hakkında bilgi için alttaki linki tıklayınız.
    GSKILL RAM SPECIFICATION

Superpi 1 m 5.98 s
    6103 mhz 1.8 vcore

Superpi 32m 5.34s
    6103 MHZ 1.82 Vcore

• saglam biraksaydin anakartimi

• quote:

saglam biraksaydin anakartimi

anakart zaten tüm extreme testlerden sapasaglam çıktı,
    işlemcide ht açık vaziyette 6210 mhz de:))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXPANDER -- 10 Temmuz 2012; 17:14:47 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.