Şimdi Ara

**MSI S430 amd3600+,512mbRam,80gbHdd ALACAKLAR VE KULLANANLAR BURAYA** (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
418
Cevap
0
Favori
40.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • VR330 için 14.1" kasasına oturtulmuş 13.3" ekran lı laptop diyorlar.Kanlı canlı görüp karşılaştırmasını yapan var mı?

Benim gönlüm gene de VR330'dan yana.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tigana

arkadaşlar bende hb den ön sipariş geçtim. yok mu yeni canavardan bir haber

hocam yarın kargoya verirlerse ve ilandaki 10.01.2008 tarihinde stokta olacak ibaresi kalkarsa gelmiş demektir sen bize durumu bildirirsen yani kargoluyorlar mı aleti nedir ne değildir haber verirsen çok iyi olur

OTTO VON BISMARCK ;

vr330 aynen dediğin gibi 14.1" kasasına gömülmüş 13.3"... s430 un kasasının ölçüleri 1. mesajda verdiğim gibi vr330 la aynı kaldı ki teknik özellikleri ve fiyatı da aynı dolayısıyla eğer bu model gelirse s430 u seçmek daha mantıklı ha gelmezse ben de büyük ihtimalle vr330x alıcam kısmet...

• Bugüne aldılar gelme durumunu...Yarın da yarına alacaklar...Böyle devam eder bu...Ön sipariş verenler de 1 hafta sürünür para iadesi için...İnşallah gelir makine,ben de yanılmış olurum...
  • 14.01.2008 tarihinde stoklarda olacaktır yazmaya başladı. Yalanın hası bu bence. Neyse bu elbet internetten son alışverişimiz olmayacak. Ama bazı firmalarla son görüşmelerimiz olabilir bak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: DemirAlkan

Bugüne aldılar gelme durumunu...Yarın da yarına alacaklar...Böyle devam eder bu...Ön sipariş verenler de 1 hafta sürünür para iadesi için...İnşallah gelir makine,ben de yanılmış olurum...

quote:

haldunbar

14.01.2008 tarihinde stoklarda olacaktır yazmaya başladı. Yalanın hası bu bence. Neyse bu elbet internetten son alışverişimiz olmayacak. Ama bazı firmalarla son görüşmelerimiz olabilir bak.

bizim s430 lar yalan oldu desenize bu taktik belki ellerindeki vr330 ları eritmek için olmasın sakın?? önsipariş verenler nerde benim siparişim diyor mu?? gelen cevap gelecek doğrultusunda mı yoksa kıvırıyorlar mı bekliyoruz falan diye??? bir de bu önsipariş , ürün ne zaman gelirse olayı yasalara aykırı değil mi yani ben 11 inde gelecek diye ön sipariş veriyorum adam keyfine 3 gün 5 gün uzatıyo belkide hiç getirmiyo çok basit bir duruma düşürüyor kendini hepsiburada böyle yapa yapa gelince koy satışa böyle beni bir bakıma kandırmış oluyorlar çaktırmadan neyse (ben daha sipariş vermedim alet tam olarak gelmeden de vermem ben siz aynı şey ) allah sabır versin bize arkadaşlar ve hepsiburadaya böyle kocaman bir

• yok bunlar iyice cıvıttı vr330x teslimatı için forumdan birisi tam 8 gündür bekliyormuş bizim okuldan öğretmen arkadaşlarda benzer şeyler anlattılar. bunlara şahit olduktan sonra senelerdir alış-veriş yaptığım Hb den iyice soğudum. Şu geçtiğim siparişide iptal edeyimde tam olsun. Tabi güzel döşenmiş bir mesajla beraber
  • bunların üzerine ben vr330 alıyorum gibi... üzgünüm hepsiburada senden de almayacağım malesef sen kaşındın 2 gün önce s430 gelicek mi soruma dahi cevap verme tenezzülünde bulunmamışlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker burak -- 12 Ocak 2008; 3:15:07 >
  • hepsiburada sürekli tarih erteliyor şimdide 14 ocak olmuş. İnşallah geçen seneki gibi olmaz.
  • bekleyen beklesin ben şimdi vr330 almaya gidiyorum hoşçakalın
  • dur gitme yahu...al sana link...3-5 fazla ver al....
    http://www.ereyon.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productId=70853
  • quote:

Orjinalden alıntı: DemirAlkan

dur gitme yahu...al sana link...3-5 fazla ver al....
    http://www.ereyon.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productId=70853

hocam ereyon getirmiş sanırım
    işlem tmmdır maaşı alıyım direk alıyorum s430

• artık çok geç eksende kalan son açılmamış kutu vr330x i ve 1 adet 1gb kingston ram aldım salı günü elime geçicek s430 dan tek farkı ekranı 0.8 inç daha küçük... bu kadar fark için de maceraya gerek yok s430 alacaklara da hayırlı olsun bana kısmet değilmiş...

bu arada ereyon da kargoluyor mu kesin değil vr330 ve vr320 ye aynı gün kargo diyorken s430 un ilanında böyle bir ibare yok belki onlar da alanları bekletecekler tedarik sürecinde vs. diyerek

bu arada günlerdir dediğim şey vr330x e göre s430 un "tek" avantajı olan ekranının 14.1" olması aslında bir avantaj değil dezavantaj neden mi işte nedenleri; (s430 alacaklar bir kez daha düşünsün bence)

-14.1" olması s430 un vr330x e oranla daha fazla batarya harcayacağı anlamına geliyor malesef çok bir fark olacağını sanmam ama tek şarjda nereden baksanız 10-15dk fark eder bu da %10 vr330x in şarjının daha fazla gideceği anlamına geliyor...

-s430 14.1" 1280*800 vr330x 13.3" 1280*800 yani daha küçük alanda aynı çözünürlük bu da vr330x de pikseller arası aralığın daha az olduğu ve ekranın dolayısıyla ekrandaki her şeyin s430 a göre daha "net" görüneceği anlamına geliyor...

yani ekran olayı aynen n95 ile n95 8gb ekranı arasındaki gibi n95 vr330x-n95 8gb s430 oluyor bu durumda bu iki telefonu eline alıp ekranlarını karşılaştırmış olanlar dediğimi anlayacaktır...

kısacası avantaj olarak gördüğüm 14.1" ekran aslında avantaj değilmiş günlerdir yanlış düşünmüşüz... valla gelmiş olsaydı alet almış olacaktık iyiki gelmemiş

sonuçta ;

1)vr330x ile s430 teknik ve dış yapı (kasalar birebir aynı portlar dahil) olarak aynıdır hiç bir fark yoktur...

2)s430 14.1" iken vr330x 13.3" ekrana sahiptir ekranın küçük olmasının yukarıda saydığım avantajları özellikle "şarja katkısı" ve "ekranın daha net görünmesi" asıl tercih sebebi olmalıdır bence s430 albenisini gözümde yitirmiştir... çünkü tekrar tekrar söylüyorum belki ama %10 da olsa şarjın daha çok gitmesi ve daha net bir ekran olacağının aşikar olması nedeniyle tercihimi VR330X den yana kullandım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker burak -- 13 Ocak 2008; 3:19:45 >

• 0.8 inç lik bir farkta ekranın netliğini göz anlayamaz, ama iki panelin teknolojisi arasında fark varsa o ayrı. 15.4 inçlerde aynı çözünürlükte satılıyor, görüntüleri hiçde kötü değil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: illker84

sonuçta ;

1)vr330x ile s430 teknik ve dış yapı (kasalar birebir aynı portlar dahil) olarak aynıdır hiç bir fark yoktur...

2)s430 14.1" iken vr330x 13.3" ekrana sahiptir ekranın küçük olmasının yukarıda saydığım avantajları özellikle "şarja katkısı" ve "ekranın daha net görünmesi" asıl tercih sebebi olmalıdır bence s430 albenisini gözümde yitirmiştir... çünkü tekrar tekrar söylüyorum belki ama %10 da olsa şarjın daha çok gitmesi ve daha net bir ekran olacağının aşikar olması nedeniyle tercihimi VR330X den yana kullandım...

Yalnız şöyle bir sorun var ki bu alet vr 330 la aynı kasayı taşımayacak diye düşünüyorum. Ben bizzat incelediğim s420 de ve forumda daha evvel bahsi geçen çift çekirdekli s430 da farklı bir kasa gördüm. Üzerinde S-Video out ve firewire gibi ekstra güzelliklerin olduğunu tahmin ediyorum. Hepsiburada nın ve de Ereyonun sitesinde yazan bilgiler yanıltıcı olabilir. Zaten Ereyon'da Vista işletim sisteminden filan bahsediyor. Bunlar 499$ lık bir s430 ya da vr330 için hayal türü beklentiler olur. Bakalım bekleyecez ve görücez. Umarım yanılmayız.

• quote:

Orjinalden alıntı: kir-pi

0.8 inç lik bir farkta ekranın netliğini göz anlayamaz, ama iki panelin teknolojisi arasında fark varsa o ayrı. 15.4 inçlerde aynı çözünürlükte satılıyor, görüntüleri hiçde kötü değil.

anlar hocam sen merak etme n95 örneğindeki gibi 0.2 inç teki fark bile anlaşılıyor ben kesinlikle daha net olduğunu söyledim 14.1 kötüdür 15.4 daha da kötüdür demedim bu netlik piksel büyüklüğü ve piksel aralarındaki boşluktan kaynaklanır zira sen öyle olmadığını düşünsen de 14.1" ekrana göre aynı çözünürlükteki daha küçük ekran daha nettir cm kareye düşen piksel sayısı daha fazla olduğu için ayrıca VR330X de ACV var

haldunbar hocam eğer daha dikkatli bir araştırma yaparsan ve ilk mesajda verdiğim modeli girerek google da aratırsan çince sayfalar görürsün orada da s430 un kendi ingilizcce sayfasında da portların VR330X ile aynı olduğunu görmen lazımdı zira forumda daha önce satılan çift çekirdekli s430 da da s-video ve firewire yok malesef hatta çok dikkatli incelersen usb ve portların yerlerine kadar s430 un VR330X ile aynı olduğunu görürsün...

• Herkesin tercihine saygı duyarım. Ama ben aynı kasa, aynı özellikler, aynı ağırlıkta ise 14.1 inch olan laptopu 13.3 inch laptopa tercih ederim. Pilin %10 fazla gitmeside çok önemli değil bence. Ama bunlar benim tercihim. Herkesin düşüncesine saygı duyarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kir-pi -- 13 Ocak 2008; 16:50:15 >
  • ekranın parlak olmadıgına dair söylentiler doğru mudur ?
  • vr330 kullanan arkadaşlardan birinin yorumu :

-Ne yalan söyliyeyim lcd si ufak diyemi bilmiyorum ama bendeki samsung 203b den çok daha kaliteli geldi bana.

• quote:

Orjinalden alıntı: beyaz_arab

ekranın parlak olmadıgına dair söylentiler doğru mudur ?

daha 15 gün önce sipariş verenlerin eline geçmedi alet gelince buraya bir inceleme yazarlar mutlaka ben de merak ediyorum bekleyemeyip vr330x aldım iyi de ettim ama merak ediyorum hala bu aleti...

alanlar buraya izlenimlerini yazarlarsa çok iyi olur ekran parlak mı,pil ne kadar gidiyor aletin kronik bir sorunu var mı şarjının az gitmesi gibi (daha önce satılan çift çekirdekli modelde bu pil sorunu vardı 2 saat zor gidiyordu)
  • arkadaşlar noldu sizin s430 lar ??? ben yarın alıyorum vr330x imi sizin aletler yok hala piyasada sanırsam adresine kargolanan da yok hala ben merak ediyorum bakalım bu stoğa giriş tarihi ne olacak bugün hepsişooradada...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.