Şimdi Ara

MSI R9 390 8GB Değişim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ekran kartımı coil whine nedeni ile servise göndermiştim ve anladığım kadarıyla şuanda servis ürünü yenisi ile değiştirebilmem için değişim kuponu gibi birşey verecek bu kuponla farklı bir kart almamda mümkünmüş.

Şimdi aklıma takılan şu direk gidip MSI R9 390 mı alsam tekrar yoksa ufak bir fark ödeyip 150TL kadar GTX 970 mi alsam ?
    970 alın derseniz ek olarak şunlar aklıma takılıyor MSI soğutma performansından çok memnundum bundan dolayı 970'ide MSI olarak düşündüm ancak backplate yok, ZOTAC'ta backplate var ancak soğutma performansı nasıl ? Ayrıca R9 390'da 60C olmadan fanlar çalışmıyordu bu iki 970'te de aynı durum var mı ?

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-gtx970-gaming-4g-gddr5-4gb-256bit-nvidia-geforce-dx12-ekran-karti.html?srt=PU#ozellikler
    http://www.vatanbilgisayar.com/zotac-gtx970-amp!-extreme-core-edition-gddr5-4gb-256bit-nvidia-dx12-ekran-karti.html?srt=PU#genel-bakis

• Bir diğer Nvidia düşünme nedenimde adaptive vsync AMD tarafında bunu yapabilmenin yolunu araştırdım ancak her hangi bir alternatif yok, tabi bu kartımı değişitirip fark ödemek için yeterli bir sebep mi bilemiyorum. Adaptive vsync kullanmadığım için ne derece işlevsel bilmiyorum.
  • 390 daha performansli bildigim kadarıyla. O az dolar kuru daha dusuk oldugu icin size daha az para gecebilir. 3.5 gb vram olayi da var malum... Cok rahatsiz etmiyorsa yeni 390 ile devam edebilirsiniz bence. Kafa kafaya olsa neyse de ustune para vermeniz gerek yok yani
  • fatihburak95 kullanıcısına yanıt
    Yani aslinda haklisiniz ama 100tl cok fazla bi fark olmadigi icin problem degil. 390dada bazi canimi sikan durumlar yok degil yeni crimson driveri gibi
  • Baska fikri onerisi olan yokmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: skid_row

Bir diğer Nvidia düşünme nedenimde adaptive vsync AMD tarafında bunu yapabilmenin yolunu araştırdım ancak her hangi bir alternatif yok, tabi bu kartımı değişitirip fark ödemek için yeterli bir sebep mi bilemiyorum. Adaptive vsync kullanmadığım için ne derece işlevsel bilmiyorum.

Şu videoyu izle. Ayrıca böyle bir hak olamaz, bana çok haksızca geliyor sizin kullandığınız ürünü iade etmeniz. Sapphire'in tamire giden karta, tamirden gelmiş kartla değişim şartnamesi vardı, aynı şekilde kullanılmış kart iade almanız bana daha iştiraklı geliyor.
    Şunu da belirteyim, değişim talebinizin kabulü yanlış çünkü güç kaynağınızla alakalı sorunda ekran kartını değişerek çözüm bulmaya çalışıyorsunuz. Size verilen bir hakkın kötüye kullanılması oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 15 Şubat 2016; 20:53:48 >

• Gtx 970 almanizu tavsiye ederim
    Ek olarak overclock ile saglam bur gpu da 980 e yetistirme sansiniz var 3.5 gb ise sadece %1 ile %3 luk arasi bir etkiye sahip ek olarak 4gb vram kullanimindan sonra wddm2.0 ule sistem bellegunden vrame aktariyor

Ek olarak msi tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oggy20

Gtx 970 almanizu tavsiye ederim
    Ek olarak overclock ile saglam bur gpu da 980 e yetistirme sansiniz var 3.5 gb ise sadece %1 ile %3 luk arasi bir etkiye sahip ek olarak 4gb vram kullanimindan sonra wddm2.0 ule sistem bellegunden vrame aktariyor

Ek olarak msi tavsiye ederim
    msi gtx 970 4g kulanıcısıyım. size dürüstçe söylemek gerekirse, battlefield 4'ü kesintisiz olarak 3.5 saat oynadım ve derece olarak 62 dereceyi geçmedi ekran kartı. bütün özellikler ultra ayarlarda. aynı şekilde cod bo3 de ultra yine ne az 3 saat aralıksız gameplay esnasında 63-64 derece civarında. cidden böyle bir soğutma performansı daha önce görmemiştim.
  • Tavsiyem r9 390 ile devam etmeniz her aldiginiz karttan cw cikacak diye birsey yoktur. Elektronik tamamen sans isidir
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Hocam gönderdiğiniz video G-Sync ve Freesync hakkında ve bunların monitör gereksinimleri var, benim merak ettiğim özellik ise Adaptive VSync aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.
    http://www.geforce.com/hardware/technology/adaptive-vsync/technology

Hak olamaz derken ? Kartı ne zaman aldığımın ne kadar kullandığımın önemi yok ürünün ayıplı ürün adam gibi üretselerdi bende değiştirme gereği duymasaydım, bazı yerlerdede baya komik konuşmuşsunuz galiba trolleniyorum "Şu videoyu izle"den sonrasında mantık sizi terk etmiş gibi... :)

Hocam siz değişim talebinin kabülüne falan kafanızı takmayın onların işini onlara bırakın ek olarak seasonic x-1050 ile kullanıyordum kartı şimdi corsair rm1000i var pardonda kartın ötmemesi için daha neyle kullanıcam ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skid_row -- 16 Şubat 2016; 7:42:44 >

• Aynen hocam MSI bu konuda cidden başarılı, dün yaptığım araştırmalar sonucunda Zotac'ında bunun gerisinde kalmadığını gördüm

Hocam size sormak istediğim şu normalde COD Black Ops 3 R9 390 ile Ultra ayarlarda 1080p'de oynarken nerdeyse 6GB VRam kullanımı oluşuyordu eğer sizde oynadıysanız GTX 970'te durum nasıl ?

Şimdi kartın iadesi verilecek ancak Vatanbilg. bostancıda benim kartımdan (390) yok sadece bahsettiğim 970'ler var uğarşmadan bunlardan birini aliyim diyorum ama bu kez şimdi ve ilerisi için vram olayı gözümü korkutuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skid_row -- 16 Şubat 2016; 7:47:15 >
  • Oggy20 O kullanıcısına yanıt
    Açıkçası hocam 980'e yetişmesine gerek yok bana 390'u aratmasın yeter malum iki kartta aynı güçte sayılırlar ancak oyunlardaki gittikçe artan Vram ihtiyacından dolayı GTX 970 bir yıl sonra elimde patlamasın
  • quote:

Hocam gönderdiğiniz video G-Sync ve Freesync hakkında ve bunların monitör gereksinimleri var, benim merak ettiğim özellik ise Adaptive VSync aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.
    http://www.geforce.com/hardware/technology/adaptive-vsync/technology

Hak olamaz derken ? Kartı ne zaman aldığımın ne kadar kullandığımın önemi yok ürünün ayıplı ürün adam gibi üretselerdi bende değiştirme gereği duymasaydım, bazı yerlerdede baya komik konuşmuşsunuz galiba trolleniyorum "Şu videoyu izle"den sonrasında mantık sizi terk etmiş gibi... :)

Hocam siz değişim talebinin kabülüne falan kafanızı takmayın onların işini onlara bırakın ek olarak seasonic x-1050 ile kullanıyordum kartı şimdi corsair rm1000i var pardonda kartın ötmemesi için daha neyle kullanıcam ?

Niye ben inceliyorum? Herkesi kendiniz gibi aynı kavalın peşinde sürükleyebileceğinizi zannediyorsunuz herhalde.
    O videoyu paylaşmamın nedeni, uyumlu dikey eşitleme yönteminin Nvidia'ya pek de yaramadığını gösteriyor. 144 Hz v-sync ile olan sonuçlar, AMD'nin 200 Hz V-syncsiz veya 45 Hz v-syncli sonuçlarından pek de iyi değil. AMD, 20 milisaniyeye düşürebiliyor gecikme değerlerini. Nvidia'dan da 30'un altını görelim, eğer zahmet olmazsa.
    Güç kaynağınızın harmonik bozulma değerine de baktınız mı? Yüzde yedi... Yüzde beşle bile yükte bozulan transformatörlerden bahsediliyor, bilginize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 16 Şubat 2016; 8:13:53 >

Hocam takıntılımısınız bana ne sizin neye takılıp takılmayacağınızdan attığınız videodaki konunun benimle alakası olmadığını hangi özellikten bahsettiğimi görmeniz için link paylaştım.

Nerde bahsediliyor hocam kaynak verebilir misiniz ?
  • quote:

Hocam takıntılımısınız bana ne sizin neye takılıp takılmayacağınızdan attığınız videodaki konunun benimle alakası olmadığını hangi özellikten bahsettiğimi görmeniz için link paylaştım.

Güç kaynağınızı "80 Plus" sitesinden aratın, bulun. Yazık ettiniz gül gibi karta.
    [Kaynak]

• quote:

390 tabi ki heleki msi modeli şahane o sogutma blogunu klimaya koysalar evi sogutur 390 da bence gayet güzel bir gpu uzun yıllar gidicek bir kart zaten sanal gerçeklikti super resolution derken artık kimse 4gb vramın altında ki kartlara ömür biçmez oldu 970 te malum 3.5gb 226gb/s kadar çıkabiliyor degerler ancak 3.7-3.8gb ı görünce vram kullanımı degerler 7gb/s lere kadar düşüyor.
    Peki hocam ne almalıydım ? Bunun olmaması için bu güç kaynağını onaylıyor musunuz ?
    http://www.plugloadsolutions.com/psu_reports/CORSAIR_RPS0010%20%28CP-9020084%29%20%28RM1000I%29_1000W_ECOS%204336_Report.pdf

Yalnış anlamayın sorunun ekran kartından olduğundan eminim ancak sizin kurduğunuz bağlantıyı anlamaya çalışıyorum, bende benzer bir sektörde çalışıyorum ve size şu kadarını söyleyebilirim eğer bahsettiğiniz gibi bir durumdan kartlar bu hale gelse üretici bunların direk birebir değişimini yapmaz, adamlar sorunu olan cihazın değişiminin yapılması taraftarı değil ama güç kaynağından bu hale gelen ekran kartını sorgusuz direk değişime alıcaklar üzgünüm ama bunun imkanı yok.

• quote:

[B]Peki hocam ne almalıydım ? Bunun olmaması için bu güç kaynağını onaylıyor musunuz ?
    http://www.plugloadsolutions.com/psu_reports/CORSAIR_RPS0010%20%28CP-9020084%29%20%28RM1000I%29_1000W_ECOS%204336_Report.pdf

Yalnış anlamayın sorunun ekran kartından olduğundan eminim ancak sizin kurduğunuz bağlantıyı anlamaya çalışıyorum, bende benzer bir sektörde çalışıyorum ve size şu kadarını söyleyebilirim eğer bahsettiğiniz gibi bir durumdan kartlar bu hale gelse üretici bunların direk birebir değişimini yapmaz, adamlar sorunu olan cihazın değişiminin yapılması taraftarı değil ama güç kaynağından bu hale gelen ekran kartını sorgusuz direk değişime alıcaklar üzgünüm ama bunun imkanı yok.

Bunun harmonik bozunumu %3. Yalnız düşük yükte kullanıyorsanız, sesi artan "güç kaynağınızdır" - ekran kartı tam tersine yükte ses yapar, görüntü hız sınırı koyarsınız, geçer.
    Benim onayım da gerekmiyor - farkettiyseniz sizin suçu karta yüklemenizi tutarsız bulmamdan dem vuruyorum. Pek tabiki de değişime alıyorlar maalesef; çünkü cehalet dizboyu ve hitap ettikleri müşteri kitlesi değişmiyor. Siz de benim merâmımı dinliyorlarsa demek ki haklıyım gibi kendi tecrübenizi esâs zannediyorsunuz. Korkarım ki, iş işten geçtikten sonra anlayacaksınız ters şeritte giden Temel misali, ama size kolay zaten değişim talebinde bulunmak, sonuçla ilgilenmekten...

• MSI R9 390 kullanıyorum öncelikle geçmiş olsun,tekrardan 390 alabilirsin.G-Sync -- Freesync olayına çok ayrı,Nv her zamanki gibi kullanıcı dostu olmamış bu seferde ekstra dan 200 dolar vermenin alemi yok,tamam o modül ve lisans parasına veriyoruz ama G sync in yaptığı freesync in yapamadığı tek şeyde Freesync range in altına düşünce g sync in bunu düzeltmesi idi, Freesync e LFC geldi ve bu sorunda gitti.Ayrıca G sync de v sync kapatılmıyorken Freesync de kapatılıyor.Input lag g sync de hayvan gibi.
    Gelelim tekrar GPU ya MSI r9 390 serisinde en başarılı karttır,en yakın rakibi sapphire nitro dan hem daha küçük hem daha sessizdir. VRM lerinde soğutma vardır ve R9 390-390X serisi O.C leaderboard da hep ilk 5 de MSI vardır.ASIC dış kaynaklardan da temin ettiğim için hep yüksek çıkıyor.Ben yakında 2.ciyi çekicem o derece memlunum karttan.Ayrıca Rise of Tomb Raider Ultra ve 1440p 7gb vram istiyor (şimdi gelip zeki tipler he he Vram diye bik bik etmesin).Bütün ibreler R9 390 e dönük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StreamRolleR -- 16 Şubat 2016; 9:18:19 >

Hocam siz beni bir çok konuda yalnış anlamışsınız. Sizi dinlemem sizin haklı veya haksız olduğunuz anlamına gelmez, bu benim yapımla alakalı sadece yaklaşımınızı veya olayı nasıl bağladıınızı merak ettiğimden dolayı düşündüklerinizi duymak istedim ve ne yazık ki haksız olduğunuzu düşünüyorum bahsettiğiniz güç kaynağı ile 560Ti, 280X ve 380'de kullandım bunlarda sorun yokken bir çok kişinin coilwhine sorunu yaşadığı MSI R9 390'da benimde aynı sorunu yaşamam malesef güç kaynağından kaynaklı olamaz.

Ayrıca bu konunun cehalet vb. bir durumla alakası yok bu tarz olaylar müşterinin talebi ile değil servis-üreticinin isteğine göre şekillenir. Bunun devamında hiç bir üretici sorunun başka parçadan dolayı oluştuğunu bile bile ki bilmesinede gerek yok düşünmeleri bile yeter kendi ürünü kusurluymuş gibi bunun değişimini yapmaz emin olun hiç bir üretici bu kadar müşteri odaklı değildir ve kendini ürününe karar leke çalmaya istekli değildir. Bu tarz değişimler nedenleri ile birlikte üretici tarafından da takip edilir servis hata yapıyor desek üretici orda dur kardeşim ne yapıyorsun der...

Bunun haricinde ben kartımı değişim talebi ile göndermedim sorundan bahsettim değişim kararını onlar verdi neticede kartta sorun yok diyip iade de edebilirlerdi, bana gelip hiç müşteri memnuniyeti falan da demeyin bu sektörde yeterince tecrübem var. Sonuçlada ilgilendiğim yok sadece servis-ithalatçı-üretici arasındaki işlerin nasıl ne şekilde yapıldığını çok iyi biliyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.