Şimdi Ara

MSI R9 280X GAMING BF4 MINI KULLANICI INCELEMESI BOL SS (BETA) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
4
Favori
6.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 280x gtx 780 nin klasmanında bir kart olduğunu sanmıyorum. Zaten standart hızda aldığınız skorlar bunu gösteriyor. Benim fikrim gtx770 ile aynı segmentte yarışabilir. Dediğimiz gibi amaç f/p olayı. 280x lerin içinde gpu ve vram olarak sapphire toxic bir adım önde seyretmekte. Ayrıca testler için teşekkürler.

Sapphire toxic kullanan başka bir arkadaş varsa şayet oda testleri paylaşırsa güzel olur.
  • ben aksam msi gtx770 TF gaming ile bir kaç test eklerim konuya kartların modelı ve markası aynı sadece biri amd biri nvidia tam anlamıyla karsılastırma olmus olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: FoxPark

280x gtx 780 nin klasmanında bir kart olduğunu sanmıyorum. Zaten standart hızda aldığınız skorlar bunu gösteriyor. Benim fikrim gtx770 ile aynı segmentte yarışabilir. Dediğimiz gibi amaç f/p olayı. 280x lerin içinde gpu ve vram olarak sapphire toxic bir adım önde seyretmekte. Ayrıca testler için teşekkürler.

Sapphire toxic kullanan başka bir arkadaş varsa şayet oda testleri paylaşırsa güzel olur.

Kesinlikle hocam, Zaten HD 7970 neyse R9 280x'de o. Karşılaştırma da GTX 770 - GTX 680 ile yapılmalı. Yoksa GTX 780 işin içine girerse dağıtır ortalığı

Bu arada testler için teşekkürler hocam. Fakat şunu garipsedim kartta, overclock moduna alınca Stock HD 7970 GHz Edition hızlarında çalışıyor Düz hali böyle gelseydi, en azından Overclock moduna alınca da GPU 1100 Mhz.'i görseydi en azından, Overclock ibaresinin anlamı olurdu.

Bendeki kartı 2. Bios'u GPU: 1000 Mhz, Ram: 5800 Mhz olarak geliyordu; Bios'u editleyip GHz edition hızlarına çıkardım (GPU: 1050 Mhz, Ram: 6000 Mhz).

Bu arada Diğer Bios'u da denemenizi öneririrm, kart bir miktar daha hızlı çalışıyor olabilir. Zaten korkulacak yada extradan yapılacak birşey yok; sadece kartın üzerindeki Çentiği diğer Bios'a getireceksiniz o kadar 2. Bios'un değerlerini merak ettim hocam

Hocam bu arada bu kartlar 1440p'de kesinlikle yetersiz, zaman zaman GTX 760'ın 1080p'deki performansına bile ulaşamadığına rastladım. Fakat idare ediyoruz, durumu düzeltinceye kadar tek HD 7970'le devam edeceğim mecburen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buraoca2 -- 4 Ocak 2014; 12:58:44 >

• kankatree kullanıcısına yanıt
    @kankatree

Testler bekleniyor

@buraoca2

Teşekkür ederim. Kart zaten 2. biosta hazır olarak gelmekte 1. bios' a geçiş yapmadım. Bildiğim kadarıyla bu değerler 2. biosta yer almakta. Gerçi denemekte fayda var, bakarsın 1. biosta sorun vardır. İçime kurt düşmedi değil. İlk fırsatta deniyorum.

1440p konusunda bir fikrim yok deneme şansım da maalesef ama 1080p de kart hakkını veriyor bence ve gtx760' ın 1080p deki performansına ulaşamadığına rastladım dan kastınız 7970 edition için mi 280x için mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FoxPark -- 4 Ocak 2014; 19:21:42 >
  • Kartın iki biosu da aynı hızlarda çalışıyor fark yok ben denemiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FoxPark

@kankatree

Testler bekleniyor

@buraoca2

Teşekkür ederim. Kart zaten 2. biosta hazır olarak gelmekte 1. bios' a geçiş yapmadım. Bildiğim kadarıyla bu değerler 2. biosta yer almakta. Gerçi denemekte fayda var, bakarsın 1. biosta sorun vardır. İçime kurt düşmedi değil. İlk fırsatta deniyorum.

1440p konusunda bir fikrim yok deneme şansım da maalesef ama 1080p de kart hakkını veriyor bence ve gtx760' ın 1080p deki performansına ulaşamadığına rastladım dan kastınız 7970 edition için mi 280x için mi?

2 Kart içinde geçerli hocam dediğim şey GTX 760'ın 1080p'deki performansı; HD 7970 GHz edition ve R9 280x'in 1440p'deki performansından daha iyi

1080p için yani hocam R9 280x ve HD 7970; yani ancak Full HD'de çok güzel iş çıkartıyorlar. R9 290 lazım en azından 1440p için

@scorpion4201, @FoxPark

Peki hocam 2 biosta aynıysa, resmen bioslardan birini editlenmesi için yapmışlar

Hocam peki voltaj vermen GPU kaç Mhz'e çıkabilir max. denediniz mi?

• Gpu maximum nereye gider denemedim açıkçası şuan denemeyi de düşünmüyorum ilerde deneyebilirim.Bioslardan birine bir şey olursa diye koymuşlardır ikinci biosu.Ama editlemek neden olmasın
  • FoxPark kullanıcısına yanıt
    evet ocsiz stok haldeki testleri ekledim

MSI R9 280X GAMING BF4 MINI KULLANICI INCELEMESI BOL SS (BETA)
  • quote:

Orijinalden alıntı: scorpion4201

Gpu maximum nereye gider denemedim açıkçası şuan denemeyi de düşünmüyorum ilerde deneyebilirim.Bioslardan birine bir şey olursa diye koymuşlardır ikinci biosu.Ama editlemek neden olmasın

Hocam editlemedikten sonra neden Bios'a durduk yere birşey olsun Resmen kart beni değerlendirin diyor
    hocam bf4 testlerinde fps gözükmüyor, frapsle ss aldığınız için böyle olmuş olabilir demişiniz şöyle yapıp tekrar ss alırsanız sevinirim, oyundayken 'e'ye basıp oyun içi konsolu açarak Perfoverlay.drawfps 1 yazarsanız oyun içi fps otomatik gözükür, o haldeyken ss alabilirsiniz
  • Kartı nerden kaça aldınız acaba?
  • yimust kullanıcısına yanıt
    kankatree kullanıcısına yanıt
    Vatan dan 845 tl ye

Bu arada arkadaşlar yapmak istediğim testleri şu aralar ertelemek zorunda yım taziye nedeni ile. İlk fırsatta eklemeye çalışırım.

Kankatre testler için teşekkürler kartının değerleri ne Gpu ve vram lerin bende ki kartın değerlerinden farklı olmasından kaynaklanıyor olabilirmi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FoxPark -- 5 Ocak 2014; 23:22:05 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    kartın gpu hızı 1169 vram hızı 7008 ben farketdeceğini düşünmüyorum çünkü amd gpuda nvidiaya göre daha fazla shader bulunduruyor amd 2048 nvidia 1536
  • kankatree kullanıcısına yanıt
    Shader, olayında şimdi ben şöyle bir anlam çıkardım doğru mudur? Shader ne kadar az ise skorlar ona orantılı olarak yüksek çıkar yada tam tersi, diyebilir miyiz.

Birde biz kullanıcılar takdir ederseniz oc yaparak daha yüksek bench değerleri almak ve egomuzu tatmin etmek yada başka bir değişle keyif almak bu işi yaparken artık adını sizler belirlersiniz. Her neyse benim burada anlatmak istediğim oc yapmak için gpu ve vram hızlarını neden çıkabileceği en son noktaya çekmek için uğraşıyoruz ? daha yüksek bench değerleri alabilmek için değil mi? yoksa ben mi yanlış biliyorum.
    shader fazla ise kart daha iyidir nvidia acıgı hız ile kapatıyor. amdnin ocye tepkisi daha iyidir nvidiaya göre ama stok kullanımlarda nvidia herzaman bir tık öndedir.
  • Keske 280x lerin ram hizi standart 7ghz olsaymis.
  • killnOd kullanıcısına yanıt
    kankatree kullanıcısına yanıt
    7000 mhz olmasada Sapphire toxic 6400mhz ile geliyor. 7000mhz ile aralarında ne kadar bir skor farkı olur onuda kullanan bir arkadaş bizimle paylaşırsa görmüş oluruz.

@Kankatre o zaman oc olarak deneme gerekiyor tabi bir de kartın Gpu su takoz çıkmaz ise

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FoxPark -- 6 Ocak 2014; 12:46:13 >
    istersen aksama deneyelim ama bende bir sorun var kart 1254 mhz geçmiyor sistemle alakalımı anlamadım bundan önceki kartta 1254 geçmiyordu bu güne kadar kullandıgım bütün nvidia kartlar en kötü 1296 mhz oluyordu
  • 845 liraya bu soğutmayla anca bu kadar olabiliyor.Tabiki bir 290x bir 780ti değil veya 780 de değil.

Bu fiyatlarda herkesin klansmanlarında rakipleri mevcut.

780 titan işin içine girdiğinde aynı fiyatlarda 290x ve 290 ile karşılık

780ti girdiğindede az buçuk 290 cf giriyor işin içine.

Haliyle 770 680 ve 7970 bu kartın dengi bi kart.Bu kartın avantajı 3gb lık rami.770 de 2gb ve 4gb lık seçenek var fakat 2gb artık bitmeye yakın hepimiz biliyoruz.

845 liraya bu soğutucuyla ancak bu kadar performans alınıyor.

Bunlarda bendeki asus 7970ların sonuçları ;

• Zaten burada bende dahil 280x lerin hangi klasman da oldugunu farkındayız ve amaç bu serinin dengi kartların standart hızlarda ile alacağı değerleri görebilmek. 280x in ne 780 nede 780ti ile aynı klasmanda olmadığını önceki mesajlarımı da belirtmiştim ama ayrıca bilgilendirme için teşekkürler.

Diğer bir husus kartlara oc cekmeden ve CF olmadan tek kart ile ilgili skorları bizimle paylaşarak yorum yapabilirseniz çok daha iyi olacak. İlerleyen zamanlarda
    280x in CF'nı kullanacak arkadaşlardan bench tabloları gelecektir bu tablolarıda sizdekiler ile kıyaslanabilir.

Kartın soğutmasına gelirsek hakkını veren ve bir o kadar da yük altında sessizliğin koruyan mak. yük altında bile 65C 'yi geçmeyen bir soğutmaya sahip. Hakkını yemeyelim.

Kankatre senden ricam test edebilirsen sevinirim ben şuan için bir test gerçekleştiremiyorum taziye dolayısı ile ama ilk fırsatta gerekeni yapacam.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.