Şimdi Ara

MSI R9 280X GAMING BF4 MINI KULLANICI INCELEMESI BOL SS (BETA) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
4
Favori
6.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: FoxPark

Bende tam aksini düşündüğüm için sisteme format atacaktım. Win 8 kullanmaktayım ve Win7 ye geçiş yapacam sırf hangisi oyunlarda daha stabil. Eğer dediğiniz doğru ise win7 ye dönmeden temiz bir kurulum la win8' e devam ama içimdeki kurt beni kesin yiyip bitirecek niye win7 de denemedin diye

Hem win 7 de hemde 8.1 de uzun süre bf4 multı testleri yaptım hatta shadowplayle video alıp yanyana izledim.Evet ilk zamanlar 8.1 daha iyi fps veriyor ama win 7 de herhangi bir takılma olmuyordu.Sonra çıkan bir yama ile tekrar karşılaştırdığımda aradaki farkın kapandığını gördüm.Çünkü win 7 dx 11 kullansada aslında microsoft tarafından isteğe bağlı olarak yüklenebilen dx 11.1 ilavesi yapıldı.Şu an oyun win 7 de gayet akıcı ve performanslı aynı diğer oyunlar gibi.Ayrıca şu an genel 3d performansı en iyi olan win 7 dir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kankatree

hocam sende sisteme basmışsın parayı bf4 alacak para kalmamış heralde

Nvidia tıtandan aldığı parayla cepleri iyice boşalttı.Kartı alanlarda oyuna para kalmamıştır herhalde.Üstüne oyundan çoğu kişi şikayetçi olunca alacak olanda oyun düzelene kadar almamıştır.Gerçi ben hiç sorun yaşamadım (atma,takılma,donma gibi) ama var ki bir şeyler çoğu oyuncu hiç memnun değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 7 Ocak 2014; 17:53:40 >

• kankatree kullanıcısına yanıt
    BF3 caspian akar dostum, BF4 e gerek yok şimdilik.
  • Oyunda sorun yok ama oyun içi nde birçok kullanıcı saklanmayı tercih ederek oynamak istediğinden benim açımdan çok bir heyecan vermiyor. Kartın oyundaki tutumuna gelirsek bf3 te aldığım fps leri bf4 te alamıyorum bu durum optimizasyondanmı kartınmı driverdanmı açıkçası bilmiyorum.

İşletim sisteminde Windows 7 nin hangi sürümü bu konuda tatmin edici Ultimate mi profesyonel mi. Sistem bileşenlerini en iyi kullanan Ultimate sürümü oldugunu biliyorum ama oyunlarda stabilite önemli.

Herzaman için ekran kartları konusunda tercihim f/p olanıdır.100 tl daha verip 770 alırım diyen arkadaşa da kendince haklı olabilir ama bir çok kişi gördüğüm kadarıyla bf serisi ni takip etme ve şuan için amd cephesinde oyun anlamında iyileştirmeler oldugu haberlerini hepimiz okuduk. Bu yüzden 100 tl yi farkli bir yatırım olarak düşünülebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: FoxPark

Oyunda sorun yok ama oyun içi nde birçok kullanıcı saklanmayı tercih ederek oynamak istediğinden benim açımdan çok bir heyecan vermiyor. Kartın oyundaki tutumuna gelirsek bf3 te aldığım fps leri bf4 te alamıyorum bu durum optimizasyondanmı kartınmı driverdanmı açıkçası bilmiyorum.

İşletim sisteminde Windows 7 nin hangi sürümü bu konuda tatmin edici Ultimate mi profesyonel mi. Sistem bileşenlerini en iyi kullanan Ultimate sürümü oldugunu biliyorum ama oyunlarda stabilite önemli.

Herzaman için ekran kartları konusunda tercihim f/p olanıdır.100 tl daha verip 770 alırım diyen arkadaşa da kendince haklı olabilir ama bir çok kişi gördüğüm kadarıyla bf serisi ni takip etme ve şuan için amd cephesinde oyun anlamında iyileştirmeler oldugu haberlerini hepimiz okuduk. Bu yüzden 100 tl yi farkli bir yatırım olarak düşünülebilirim.

Saklanarak oynayan dağın tepesine çıkıp maket uçağı yollayanları bende sevmiyorum ama yapacak bir şey yok bu durumda başka servera geçiyorum genelde.Hiç saklanarak oynamam k/d yerlere gelse bile 10 kişi arasına dalıp healt 1 olunca grenade atıp multi kill almak gibisi yok.Ultımate dışında başka sürüm kullanmadığım için diğerleri hakkında fikrim yok malesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: mur88

quote:

Orijinalden alıntı: kankatree

hocam sende sisteme basmışsın parayı bf4 alacak para kalmamış heralde

Nvidia tıtandan aldığı parayla cepleri iyice boşalttı.Kartı alanlarda oyuna para kalmamıştır herhalde.Üstüne oyundan çoğu kişi şikayetçi olunca alacak olanda oyun düzelene kadar almamıştır.Gerçi ben hiç sorun yaşamadım (atma,takılma,donma gibi) ama var ki bir şeyler çoğu oyuncu hiç memnun değil.

ben win7de takılma sorunu yasıyordum birde 83 fps avg. alırken suan 88 fps avg. oldu

• FoxPark kullanıcısına yanıt
    hocam bir fraps benc alırmısın shangai mapında
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baholi

BF4'üm olsaydı da Titan ile test etseydim. O zaman görürdünüz paylaştığınız sonuçlar tutarlı mı yoksa değil mi..
    Değil forum ahalisi Bm amerika nato galaksiler birliği gelse değişmez sonuç

1.780ti
    2.290x
    3.titan
    4.290
    5.780
    6.280x
    7.7970
    8.770

bu tablo budur bunun daha tartışılcak bi tarafı yok sanırım.Testlerde bi tutarsızlık yok.Oyun dice ın amd destekli oyunu.Nasıl batmande nvidia kartlar iyi sonuç veriyorsa burda da amd kartlar iyi sonuç veriyor.Burda anlaşılmayacak benim anlatamadığım yer neresidir ? Oyunların ekran kartı seçtiğini bilmeyen kaldımı daha ? Sizden ricam lütfen marka fanatikliği yapmayın lütfen çünkü sonuçlar belli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H.E.B Sup -- 7 Ocak 2014; 19:55:30 >

• beyazgomlek B kullanıcısına yanıt
    78 fps o karta düşük değil mi sonucta bu oyunda amd kartlar daha iyi performans veriyor bende shangaide min 69 fps max 122 fps ortalamada 88 fps aldım ama öyle havalara bakmadım sürekli oyuna girer girmez hep çatışmaların içinde oldum birde bu oyun win8.1de daha iyi sonuc veriyor win7de 83 fps ortalama alırken win8.1de 88 fps alıyorum
  • öyleyse yap elindeki hd7970 ile stok bir testte görelim herkes bilgilensin ben yukarı ekledim sende tek kart olarak birseyler ekle sonucta kullanıcısın elinde kart varsa sitelerden tablo eklemeye gerek yok eklersin fraps benc sonucunu bizde görürüz
    aslında birde çatılarda dolaşıp benc almak lazım :)) fps yüksek çıksın diye
    dostum bak burada bir oyuncunun her yaptıgı var bina yıkılırken tepesinde kalıp ölme bile var tam 10 dklık oyun :))

2014-01-07 22:52:32 - bf4
    Frames: 49465 - Time: 600000ms - Avg: 82.442 - Min: 49 - Max: 139

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kankatree -- 7 Ocak 2014; 23:17:41 >
    assassin's creed 4 black flag

bu oyunu yükle
    bende sapphire 280x de 63 fps civarı ısınma sürekli oynarsan, sende ekran kartı ramleri ısınıyormu ,bende ekran sapıtı biraz (grafik hatası aldım) 2 gün oynamadım oyunu şimdi hata yok
  • meydey45 kullanıcısına yanıt
    Kasa İçi iyi bir soğutmaya sahipseniz kartın ısınması sorun olmaktan çıkar. Birde karta oc yapmış olabilirmisiniz

Hayırlı olsun, güle güle kullan.
    hocam bir fraps benc yapacaktın hala yapıcan koyda aynı marka aynı katagori aynı görüntü farklı gpulu kartların performansını görmüş olalım
  • Taziyem olduğundan dolayı şuan test işlemlerine ara vermek zorunda kaldığımı önceki mesajlarımda belirtmiştim ama sanırım gözden kaçmış. İlk fırsatta testleri yapar eklerim.

@bocekgrafik

Teşekkür ederim. Daha iyileri senin olsun üstadım.
    kaçmış gözümden hocam tamam musait oldugunda yapıp paylasırsın
    kasa nın yan kapağı açık oc yapmadım sappire trixx denen prog. ile memory clock 1600hz den 1500hz düşürdüm

MSI R9 280X GAMING BF4 MINI KULLANICI INCELEMESI BOL SS (BETA)

grafik hataları oyun içinde gpu yada ekran kartı ramlerin ısınmadan mı oluyor ...

catalist sürücü13.12
  • meydey45 kullanıcısına yanıt
    Hocam kartın standart hızında grafik hatası varsa kartta sorun var demektir.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.