Şimdi Ara

MSI R9 280X GAMING BF4 MINI KULLANICI INCELEMESI BOL SS (BETA) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
4
Favori
6.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fraps ile ekran görüntüsünü alıyorum sanirim bu yüzden fps yi resme dahil etmiyor. Akşam halleder eklerim.

Bu arada bf4 serverlarına çok zor giriyorum, neden oldugunda anlamış değilim. Ping'i en düşük 75 olan haritalara giriyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FoxPark kullanıcısına yanıt
    msi afterbuner'ın son sürümünü kullan 64 bit desteği var ben bir kaç resim paylasmıstım msi TF gtx770 ile ilgili aradaki farkı görmek açısından iyi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyazgomlek

LTC için aldığım 280x Toxiclerden biriyle benchmark yaptım. Yanda OC hızı da gözüküyor. Firestrike Extreme sonucu bu. İnternetten inceleme sitelerinde görülen stok-referans 780 skorundan daha iyi. Hatta az OC'li 780'lerle kapışıyor. Grafik skorlarını dikkate aldım çünkü i7ler physics testlerde i5lere ciddi fark atıyor ve bu genel skoru etkiliyor.

MSI R9 280X GAMING BF4 MINI KULLANICI INCELEMESI BOL SS (BETA)

Benim de insanlara önerdiğim ekran kartından almışın hayırlı olsun.Parasına göre verdiği performans harika.İnceleme konusu açmayı düsünüyormusun?

• beyazgomlek B kullanıcısına yanıt
    Kartınız hayırlı olsun.

İlk başlangıçta aklımdaki karttı gpu ve vram hızlarının yüksek olmasından dolayı ama msi' ın bu serisini görünce ve bf4 hediyesi, birde kartın fiyatı uygun olunca tercihimi msi dan yana kullandım.

En kısa zamanda karşılaştırma açısından test konunuzu bekliyorum.
  • Bende asus 280x aldım dün hediye bf4 ile ilgili bir şey çıkmadı içinden bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Hediye oyun kampanyasını erkenmi bitirdi amd?
  • quote:

Orijinalden alıntı: N1ghtshade

Bende asus 280x aldım dün hediye bf4 ile ilgili bir şey çıkmadı içinden bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Hediye oyun kampanyasını erkenmi bitirdi amd?

Bu hediye her kartta yok sanırım hatta MSI' ın bf4 hediyeli ve hediyeli olmayan 2 versiyonu var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FoxPark

Kartınız hayırlı olsun.

İlk başlangıçta aklımdaki karttı gpu ve vram hızlarının yüksek olmasından dolayı ama msi' ın bu serisini görünce ve bf4 hediyesi, birde kartın fiyatı uygun olunca tercihimi msi dan yana kullandım.

En kısa zamanda karşılaştırma açısından test konunuzu bekliyorum.

Kartın hayırlı olsun , güle güle kullan.Overclock ile çok daha iyi sonuçlar elde etmen lazım o kartla.

• Merhaba Toxic için yaptığınız oc stabilitesini hangi voltaj aralığında ve ayarlarda sağladınız sağladınız onu da ekleyebilir misiniz acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scorpion4201 -- 3 Ocak 2014; 19:06:51 >
    İnceleme için teşekkürler hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyazgomlek

Evet overclockla baya uçuyor kart.

Bu da 3dmark11, kartı biraz daha ittim bakalım ne kadar gidecek diye. Hala stabil bu hızda bellekler. Bu arada benim bildiğim kadarıyla Nvidia kartlar 3dmark11 ve 3dmark vantage testlerinde daha fazla skor alıyor genel olarak testin yapısından ötürü.

Grafik puanını dikkate alın arkadaşlar i5ler i7lere göre physics testlerde felaket ve genel skor i7lerden düşük çıkıyor.

Kartın bu hızda dahi maksimum sıcaklıkları: GPU için 70C, bellekler için VRAM1-57/VRAM2-27 derece şeklinde.

Skorlar çok iyi birde sizin işlemci de overclock yok sanırım Physics skordan anladım onun için şu iki testi yaparsan sadece kartın gücünü görebiliriz.
    Unigine Valley Benchmark 1.0 , Unigine Heaven Benchmark 4.0

• quote:

Orijinalden alıntı: scorpion4201

Merhaba Toxic için yaptığınız oc stabilitesini hangi voltaj aralığında ve ayarlarda sağladınız sağladınız onu da ekleyebilir misiniz acaba ?

Bendeki kart 7950. Toxic beyazgomlek'in.
  • quote:

Orijinalden alıntı: N1ghtshade

Bende asus 280x aldım dün hediye bf4 ile ilgili bir şey çıkmadı içinden bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Hediye oyun kampanyasını erkenmi bitirdi amd?

Hayırlı olsun , güle güle kullan.
  • Sonicman kullanıcısına yanıt
    Pardon ben yanlış anlamışım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scorpion4201

Pardon ben yanlış anlamışım.

Kartlardan biri sizinmiş yeni gördüm hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.
  • Bende madem kendi konumda benchmark paylaşılmıyor bari karşılaştırma açısından oc li 780 in fire strike extreme sonucunu ekleyeyim neyin neye yaklaştığı açıkca görülsün.(NOT:3D Mark 11 ve 3D Mark fire strike testleri full gpu gücüne dayalı puanlama yaptığı için işlemci skorundan çok fazla etkilenmezler.Şu ana kadar i5 ve i7 işlemcilerle yapmış olduğum benchmarklarda aradaki yaklaşık 4000 puanlık(İkiside 4.5 ghzdeyken) fizik farkı genel skora yaklaşık 200-300 puan arası katkı sağlıyor.Bunun için extreme testlerde işlemci katkısı çok çok azdır.Ancak bu testlerin performans modlarında işlemci farkı vardır çünkü düşen çözünürlük işlemci üzerindeki yükü artırır ve dolayısıyla i5-i7 farkı açığa mutlaka çıkar.)

Fire Strike Extreme

3d Mark 11 Extreme

Grafik puanı üzerindende gidilse yada (her ne kadar extrem testlerde işlemci katkısı fazla olmasada) genel skora bakılsa bu kartın 780 gibi bir karta yaklaşması yada geçmesi mümkün değil.Ama ln2 yada sıvı soğutma altında stok hızdaki 780 i geçebilir bu her kart için geçerli tabi.Ayrıca elimdeki kartada öyle uçuk ocde yapmadım gideri var ama power ve voltaj limitine takılıyor kart.Günlük değerlerde aldığım sonuç bunlar.

EDİT:Bu mesaj herhangi bir kişisel karşılıklı mesajlaşmak yada bir tartışmaya yol açmak amacıyla yazılmamıştır.Eğer konu sahibi arkadaşımız bu şekilde algılarsa ve konusunun kirlenmemesi açısından mesajımı sildirebilir.Amaç sadece bazı yanlış bilinenleri düzeltmektir.Hangi kartın kimi geçtiğinden ziyade gerçek güçleri nedir ve aradaki fiyat farklarına değip değmeyeceğinin tespiti amacıyla yazılmıştır.Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 3 Ocak 2014; 22:47:59 >

• Kart referans 780'i yukarıda paylaştığım kendi firestrike skorlarımdan ve farklı inceleme sitelerinden edindiğim 780 referans skorlarından görüldüğü üzere directx11 bazlı firestrike testinde geçmektedir. Kimse de zaten iyi OCli bir 780'i geçtiğini söylemedi kartın. 780'in iyi OC potansiyeli düşünüldüğünde geçemez tabi ki. Ama yine oyun performansında da referans 780'i ortalamada yakalayacağını düşünüyorum.

Ayrıca 200-300 puan fark az bir fark değil. Ortalama bir kartın stok haliyle en OCli hali arasında da o kadar olduğunu düşünürsek ciddi bir fark.

Fiyat olarak aynı aralıkta olmayan hatta 50% daha pahalı olan bir kartın referans skorlarını geçmesi bence bu kartın performansını gösteriyor.

Max OC'li hallerini de göz önüne alırsak yüzde 20% daha fazla performans için yüzde 50% daha fazla ödemeyi göze alan arkadaşların tercihi 780 veya daha yukarısı olmalıdır tabi ki, veya crossfire düşünebilirler 3x yapmamak kaydıyla, orada hala sorunlar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyazgomlek -- 3 Ocak 2014; 23:13:37 >

• Sonicman kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim daha iyileri sizin olsun inşallah.
  • Bu tarz karşılaştırmalar tabi ki yapılmalı konu sahibi kardeşimin kesinlikle böyle düşünmeyeceğinden eminim amaç bilgi paylaşımı olduğundan size de testler ve bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim sonuçta sizin de söylemiş olduğunuz gibi aradaki performans farkına verilecek extra paraya değiyor mu önemli olan bu bu konuda bilgilenmenin en kolay yolu da karşılıklı test ve incelemelere bakıp değerlendirmek olacaktır.
  • Konumda uslup, adap, küfür, seviyesiz, hakaret bv durumlar yaşanmadığı sürece benim açımdan hiç problem yok. Karşılaştırma testlerinizi ve yorumlarınızı paylaşabilirsiniz ki buradan forum üyelerine üye olmayan insanlara ışık tutabilmek.

Şunuda tekrar yinelemek isterim. Kullandığım karta ekstra bir oc çekmeden kendi boost değerlerinde testler yaptım. Daha öncede belirttiğim gibi ilerleyen zamanda ilk fırsatta kartın maksimum oc kapasitesini görebilmek testler yaparak grafik skorunu buraya eklerim. gtx 770 ve 780 kullanıcı arkadaşlar varsa ki vardır, kartın standart hızlarında testlerini yapıp paylaşırlarsa sevinirim.
    Stok hızdaki aynı testlerin sonuçları(Kart referans tasarıma göre 23 mhz daha yüksek gpu hızına sahiptir.Bellekler ise referans tasarımla aynı yani efektif 6008 mhzdedir.)

MSI R9 280X GAMING BF4 MINI KULLANICI INCELEMESI BOL SS (BETA)  MSI R9 280X GAMING BF4 MINI KULLANICI INCELEMESI BOL SS (BETA)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.