Şimdi Ara

MSI GV62 - Ana Konu & Kullanıcı Klübü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
5
Favori
16.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu notebookla ilgili forumda fazla bilgi yok. Özelden çok soru soran oluyor diye konuyu açtım. Düzenli şekilde güncellemeye çalışacağım.
    Sorularınız varsa yazın cevaplamaya çalışayım.

Samsung evo 960 250gb ve 8gb ram takviyesi yaptım.

MSI GV62 -  Ana Konu & Kullanıcı Klübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swcedays -- 14 Eylül 2017; 21:52:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim bilgisayardan en büyük çekintim klavye. Klavyenin kırmızı aydınlatma olması sorun değil ancak aydınlatma kapalıyken de çok kırmızı görünüyor klavye diyenler var. Bir de bilgisayara dair genel beğendiğiniz ve beğenmediğiniz yönler nedir? Herhangi bir sıkıntıyla karşılaştınız mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carpe Vita

Benim bilgisayardan en büyük çekintim klavye. Klavyenin kırmızı aydınlatma olması sorun değil ancak aydınlatma kapalıyken de çok kırmızı görünüyor klavye diyenler var. Bir de bilgisayara dair genel beğendiğiniz ve beğenmediğiniz yönler nedir? Herhangi bir sıkıntıyla karşılaştınız mı?

Klavye söylenilenin aksine çok hoş görünüyor. Pc başına geçince resim atarım.

Soruna gelecek olursak sadece windows hdd 100% kullanım hatası vardı. İntel chipset driver yüzündenmiş, driverı kaldırınca düzeldi. Ssd takınca makina kendine geldi.en hızlı bilgisayar bile ssd yokken kağnıya dönüşüyor. Bilgisayarın ısı değerleri gayet normal. Oyun kullanım vs klavye de hiç ısınma hissetmedim. Fanlar oyun dışındaki kullanımda hiç ses yapmıyor. Zaten harici gpu kullanılmadığı zaman sadece işlemci fanı çalışıyor. Oyuna girdiğinizde 2 fanda çalışıyor ama ses seviyesi abartılacak kadar değil. Ekranı çok kaliteli sıradan ips ler gibi değil. Gaming notebooklar gibi hantal değil gayet hafif. Şarjı hızlı bitiyor, sorun sayılmaz gaming sonuçta. Aklıma gelenler bunlar ara ara incelemeleri paylaşıcam.

• swcedays S kullanıcısına yanıt
    Yorum için teşekkürler. Aydınlatma açık ve kapalı şekilde sslerinizi bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carpe Vita

Yorum için teşekkürler. Aydınlatma açık ve kapalı şekilde sslerinizi bekliyorum.

Klavye resmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swcedays -- 16 Eylül 2017; 19:18:27 >

• @swcedays

Bunu almayı düşünüyorum. Ssd takviyesi yapacağım bende. Kendim söküp takacak olursam garanti dışı kalıyor mu?

Birde sökme işlemini kısaca tarif eder misiniz? Kasayı göremedim bir fikrim yok maalesef.

• Ben de bu hafta almayi dusunuyorun bu modeli ama klavye kafami karistiriyor :( Bu klavyenin isigini beyaz yapmanin bir yolu yok mu arkadaslar? :)

• Ben de i5 işlemcili modelden aldım. Dün geldi, hemen kurulumları yaptım. Çok sevdim ben bu cihazı :))

• Hey Dude! H kullanıcısına yanıt
    Hocam ekran ips mi? Malzeme kalitesi nasıl ve en önemlisi dahili hoparlörleri için ne söyleyebilirsin?

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetgox

Hocam ekran ips mi? Malzeme kalitesi nasıl ve en önemlisi dahili hoparlörleri için ne söyleyebilirsin?

Ekran IPS, malzeme kalitesi gerçekten çok iyi.. Kasanın üstünde komple kadifemsi bir yumuşaklık var.. Hoparlörleri çok deneme şansım olmadı ama bir iki müzik açtım, fena değil gibi.. Eski Asus laptopumun ses kalitesiyle aynı ayarda sanki.. Genel olarak güzel bir cihaz.. Tavsiye ederim..
    Ben zaten siparişi geçtim kargoyu bekliyorum sana da hayırlı olsun güle güle kullan son olarak hdd hakikaten 7200 rpm değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetgox

Ben zaten siparişi geçtim kargoyu bekliyorum sana da hayırlı olsun güle güle kullan son olarak hdd hakikaten 7200 rpm değil mi?

Hayırlı olsun..

Açıkçası bakmadım 7200 mü diye ama açıklamada 7200 rpm yazıyordu. Akşam bakarım..

Windows 10 Pro kurdum, biraz yavaş gibi sanki, ufak da olsa kasma donma oluyor, neden anlamadım.. Driverlar herhalde eksik ya da eski..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hey Dude! -- 12 Ekim 2017; 17:48:7 >
    1703 olmasına dikkat edin kabylake için.

• expressimo kullanıcısına yanıt
    1703 derken tam olarak ne demek istedin hocam?

• ahmetgox A kullanıcısına yanıt
    Sürümü.

• Driver kurulumu için bir program vs var mı?

• Bugün aldım, iyi ki de almışım,
    anakartı yanan Asus zenbooktaki 512 m2 ssdyi taktım ,
    biostan başlangıcı m2 ssd olacak şekilde ayarladım sorunsuz açıldı,driverları kendisi tanıdı,
    ddr4 8gb 2133mhz rami taktım içindeki ddr4 8gb 2400mhz ile sorunsuz çalıştı,
    klavye tasarım kalite hissi çok güzel, zenbooktan sonra biraz ağır ve kalın ama ekran
    evet ekran müthiş, IPS ve çok kaliteli,
    performans tesleri çok iyi, ısınma sorunu yok,
    kesinlikle tavsiye edilecek bir bilgisayar, tam bir fiyat performans ürünü olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: CrossBench

@swcedays

Bunu almayı düşünüyorum. Ssd takviyesi yapacağım bende. Kendim söküp takacak olursam garanti dışı kalıyor mu?

Birde sökme işlemini kısaca tarif eder misiniz? Kasayı göremedim bir fikrim yok maalesef.

MSI laptoplarda SSD, HDD yada RAM değişimi için alttaki etiket söküldüğü zaman ürün garanti dışı kalmıyor. Teknik servisten teyit alabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hey Dude!

Ben de bu hafta almayi dusunuyorun bu modeli ama klavye kafami karistiriyor :( Bu klavyenin isigini beyaz yapmanin bir yolu yok mu arkadaslar? :)

Klavye sadece kırmızı renkte aydınlatılıyor hocam. Şu linkten bakabilirsin.

https://www.msi.com/Laptop/GV62-7RD/Overview
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.