Şimdi Ara

MSI GE60-70 DONANIMSAL VE YAZILIMSAL SORUNLAR (ANA KONU) (164. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.281
Cevap
47
Favori
164.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: crazy1010

iyi aksamlar msi ge60 2pe apache pro kullanıcısıyım. steelseries klavye ile sıkıntı yaşıyorum. not devices detected diye bi uyarıda bulunuyor. klavye ısıkları calısmıyor normalde 5-6 renk secenegi var tuşa basınca renkler değişiyordu. bu sorun için yardımcı olabilecek kimse var mı
    Hocam öncelikle yüklü ise öncekini silip, şu linkten Steelseries Engine 2'yı indirip kur. Sorunun çözülecektir.

https://www.msi.com/Laptop/support/GE60-2PE-Apache-Pro#down-driver&Win8.1%2064

Yoksa şu iki yazılımı da indirirsin.

MSI Dragon Gaming Center

System Control Manager (SCM)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Draker

Hocam öncelikle yüklü ise öncekini silip, şu linkten Steelseries Engine 2'yı indirip kur. Sorunun çözülecektir.

https://www.msi.com/Laptop/support/GE60-2PE-Apache-Pro#down-driver&Win8.1%2064

Yoksa şu iki yazılımı da indirirsin.

MSI Dragon Gaming Center

System Control Manager (SCM)

Alıntıları Göster
    Sağolun hocam sorun düzeldi:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba. Geçen yıl 2017 ekim ayında Polonya'dan MSI GE62-6QD modelini almıştım. Orada fiyatlar daha uygundu o yüzden 128 GB SSD'li versiyonunu almıştım. Geçen hafta bir program üzerinde çalışırken laptop bir anda dondu. Bir türlü yanıt vermedi. Ben de reset attım ama Windows açılmadı bir türlü. Sürekli boot ekranında kalıyordu. Bir türlü düzeltemedim. Tam da vize haftamdı, laptopa çok ihtiyacım vardı. Laptopu bilgisayarcıya götürdüğümde SSD'nin bozulduğunu söyledi. Çok şaşırdım daha 1 buçuk sene bile olmadı. Böyle bir sıkıntı yaşayan oldu mu aranızda? Niye bozulmuş olabilir bir fikri olan var mı? Bozulan SSD'yi çıkarttı, şimdilik HDD kullanıyorum sadece. Bozulan SSD'yi aldım, markası ADATA diye bir markaydı. Bu markayı daha önce hiç duymamıştım Polonya'dan alınca da şüphelendim acaba laptop'a dandik bir SSD mi takmışlar diye. İnternetten kontrol edeyim dedim ama MSI sitesinde SSD marka olarak yazmıyor. MSI laptoplarda SSD olarak hangi markayı kullanıyorlar bilen var mı acaba? Bir de SSD'ye alışınca sistem çok yavaş geliyor şu an. Yakın zamanda tekrar SSD almak istiyorum. Alacağım SSD'nin buna uyup uymayacağını nereden anlarım bilen var mı? Derslerden teknoloji piyasasına çok uzak kaldım o yüzden cahilliğimi mazur görün lütfen.
  • selamlar...msi ge6 6QF apeche pro kullanıyorum..Klavye ile alakalı sorunlar yaşıyorum.mesela ok tuşları işlevsiz...harflerin üstündeki rakamlar çalışmıyor.mail adresi yazarken (at) işarei yerine (q)eskiden böyle bir sıkıntısı yoktu.yazılım güncellemesidir belki diye steel sries güncel proğramını kaldırdım ama sonuç yine aynı..ne yapmamı önerirsiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: petrolium

selamlar...msi ge6 6QF apeche pro kullanıyorum..Klavye ile alakalı sorunlar yaşıyorum.mesela ok tuşları işlevsiz...harflerin üstündeki rakamlar çalışmıyor.mail adresi yazarken (at) işarei yerine (q)eskiden böyle bir sıkıntısı yoktu.yazılım güncellemesidir belki diye steel sries güncel proğramını kaldırdım ama sonuç yine aynı..ne yapmamı önerirsiniz..
    Uzun süreli kullanımlarda tuşların altında biriken tozlar nemle birleşince klavyede temassızlıktan kaynaklanan sorunlar çıkartabiliyor. Tuşları kaldırıp altını kontrol edebilirsen sorunu direkt olarak teşhis edersin.
  • merhaba msı ge70 2pc touchpad bozuldu elinde urunu parca olarak satan varmıdır acaba ?? tesekkürler MSI GE60-70 DONANIMSAL VE YAZILIMSAL SORUNLAR (ANA KONU)
  • Arkadaşlar herkese merhaba. Uzun zamardır şöyle donanımı güzel bir laptop alma niyetindeyim.2011 model hp üretimi bir cihazım var ve artık kullanılamaz duruma geldi :) . Uzun zamandır pc piyasasını takip etmediğim için değişen teknolojileri pek takip edemedim.Araştırmalarımda MSI marka kullanan sayısının çok olduğunu fark ettim bir o kadar da sorun yaşayan kullanıcı gördüm... MSI markası nasıldır ve linkte belirttiğim cihaz hakkında düşünceleriniz nedir.Kullanma şeklim 2015 ve sonrası oyunların hangilerinde sorun yaşarım ? PUBG gibi online oyunlarda performansı nasıldır yanıtlarsanız sevinirim.Bütçem max. 11 bin civarı varsa bu fiyat aralığında başka cihaz tavsiyeniz onları da incelemek isterim.İyi forumlar.
    https://www.hepsiburada.com/msi-ge73-raider-rgb-8rf-285xtr-intel-core-i7-8750h-16gb-1tb-128gb-ssd-gtx1070-freedos-17-3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000BPGML
  • Günaydın msi ge70 2oe için retro pil kullanan var mı elektriğe bağlı olmadan ne kadar kullanım süresi alıyorsunuz ?

• Merhaba arkadaşlar GE 60 kullanmaktayım, bütçe nedeniyle o yüksek pclerden alamıyoruz bende egpu diye bir seçenek gördüm, yapan eden var mı?

Hangi modeli aldı, eGPU 3 adet NGFF, Mini PCIe, birde kartlı versiyonu var, hangi ekran kartını aldınız?

Bu konularla uğraşan oldu mu, az biraz yatırımla pc yi tekrar ayağa kaldırabilir miyiz?

Teşekkürler.
  • merhaba. Sanıyorum yaşım hepinizden birazca büyük. konulara hakimiyetim sizler kadar yok. 2 sorum olacak. ge 70 20E
    1) içerisinde 8 gb ram var. max 16 gb yazıyor spesifikasyonlarda. 1 adet daha 8 gb ram daha almak istiyorum. DDR3 1600 mhz notebook ram şeklinde arama yapsam karşıma çıkan tüm ürünler uyumlu olur mu? Şu an içinde Elixir marka M2S8G64CC8HB5N- DI 1321.TW RAM var. Dikkat edeceğim başka bir özellik var mı? Önerininizi de ekleyebilirsiniz.

2)içerisinde Toshiba THNSNF128GMCS SSD var. boşta 1 adet daha msata slot var. Ona alacağım msata ssd ne olmalı? 240 gb düşünüyorum. Şu an içerisindeki Toshiba kaç inc ? çünkü araştırma yaparken 1.8 inc gibi bir şeyler gördüm. boş slota da msata 240 gb ssd 1.8 inc yazsam karşıma çıkan seçeneklerden alabilir miyim? M2 vb bazı yeni nesil ssd ler var. Bunlarda uyumsuzluk yaşar mıyım? belki içindeki toshiba da m2 dir. ama bulamadım bu özelliğini?

Şimdiden teşekkür ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taraa76 -- 29 Mart 2020; 13:26:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KoNFi

Merhaba arkadaşlar GE 60 kullanmaktayım, bütçe nedeniyle o yüksek pclerden alamıyoruz bende egpu diye bir seçenek gördüm, yapan eden var mı?

Hangi modeli aldı, eGPU 3 adet NGFF, Mini PCIe, birde kartlı versiyonu var, hangi ekran kartını aldınız?

Bu konularla uğraşan oldu mu, az biraz yatırımla pc yi tekrar ayağa kaldırabilir miyiz?

Teşekkürler.
    Bunu ben de merak ediyorum yok mu acaba uğraşan
  • quote:

Orijinalden alıntı: taraa76

merhaba. Sanıyorum yaşım hepinizden birazca büyük. konulara hakimiyetim sizler kadar yok. 2 sorum olacak. ge 70 20E
    1) içerisinde 8 gb ram var. max 16 gb yazıyor spesifikasyonlarda. 1 adet daha 8 gb ram daha almak istiyorum. DDR3 1600 mhz notebook ram şeklinde arama yapsam karşıma çıkan tüm ürünler uyumlu olur mu? Şu an içinde Elixir marka M2S8G64CC8HB5N- DI 1321.TW RAM var. Dikkat edeceğim başka bir özellik var mı? Önerininizi de ekleyebilirsiniz.

2)içerisinde Toshiba THNSNF128GMCS SSD var. boşta 1 adet daha msata slot var. Ona alacağım msata ssd ne olmalı? 240 gb düşünüyorum. Şu an içerisindeki Toshiba kaç inc ? çünkü araştırma yaparken 1.8 inc gibi bir şeyler gördüm. boş slota da msata 240 gb ssd 1.8 inc yazsam karşıma çıkan seçeneklerden alabilir miyim? M2 vb bazı yeni nesil ssd ler var. Bunlarda uyumsuzluk yaşar mıyım? belki içindeki toshiba da m2 dir. ama bulamadım bu özelliğini?

Şimdiden teşekkür ederim..
    1- Bu belleği alıp takarsan sorunsuz kullanırsın.

https://www.hepsiburada.com/hi-level-4gb-1600mhz-ddr3-notebook-ram-hlv-sopc12800lw-4g-p-BD805496?magaza=Elmac%C4%B1k

2- Alacağın SSD mSATA uymulu olmalı bu SSD'yi alabilirsin.

https://www.hepsiburada.com/kingston-uv500-240gb-520mb-500mb-s-msata-ssd-suv500ms-240g-p-HBV00000E6Z6C?magaza=ironistanbul
  • merhaba GE60 02ND model msi dizüstü bilgisayarıma ilk kez ssd ve ram takviyesi yapacağım. çok bilgim yok bu sebeple aldığım ssdyi yapabilirsem cdroom yerine takmaya çalışacağım. bu sebeple ani bir kararla aşağıdaki ürünleri aldım ancak sonra biraz aşatırınca ssd'lerin de çeşitleri olduğunu nvme ve msata gibi. sanırım nvme en hızlı veri olanı oluyor. benim bilgisayarımda bu port var mı? benim bilgisayarıma bu saatten sonra ne yapmalıyım. aşağıdaki ssdyi gönderip başka bir ürün mü almalıyım?
    https://www.hepsiburada.com/qpars-q-252-ssd-caddy-9-5-mm-dvd-to-ssd-kizak-2-hdd-icin-p-BDAN0600002027?magaza=Sarfnet
    https://www.hepsiburada.com/kingston-valueram-8gb-1600mhz-ddr3-notebook-ram-kvr16ls11-8-p-BD304580?magaza=notebookyedekparca
    https://www.hepsiburada.com/sandisk-ssd-plus-240gb-530mb-440mb-s-sata-3-2-5-ssd-sdssda-240g-g26-p-BD805682?magaza=Hepsiburada
  • cezzaaa C kullanıcısına yanıt
    Samsung 860 Evo 250GB bunun msata versiyonunu indirimle 360 tl ye almıştım. Bu arada MSI GE70 2OE kullanıyorum kasanın içinde 2 adet msata portu bulunmakta. Sizde kasayı açıp bakabilirsiniz.
  • cklnc C kullanıcısına yanıt
    teşekkürler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar MSI GE70 2oe xtr267 laptopuma uyumlu yeni fan aldım fakat fan 1 kere dönüp duruyor bu sorunu nasıl çözerim daha önce aynı sorunu yaşayan oldu mu?
  • Merhaba arkadaşlar MSI-GE60 OND bilgisayarım var. Ramleri yükseltmek istiyorum. Tavisyelerinizi belirtirseniz sevinirim.

Aklımda Kingston HyperX Impact Black 16GB(2x8GB) 1600MHz DDR3 Notebook Ram (HX316LS9IBK2/16) bu var. Bu benim bilgisayarımla uyumlu mudur. Kullanan varsa performans yorumlarını da belirtirse sevinirim. Güncel tavsiyelerinize açığım. Aşağıda sistem resimlerini ve resmi siteden bilgilerini ekliyorum. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

MSI GE60-70 DONANIMSAL VE YAZILIMSAL SORUNLAR (ANA KONU)

• Merhaba, az önce GE70 model laptobum bir anda kapandı ve açılmıyor. Belli kronik bir problem var mıydı, neden oldu fikrim yok. Düşme çarpma hiçbir şey olmadı. Masa başında kullanıyordum çat diye gitti.

• Merhaba,

Bu cihazın alt kasa, üst kasa, çerçeve vs bulamadım hiç. Muadilde olsa temin edebilecek bir yer var mı

• 
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.