Şimdi Ara

MSI GE60-70 DONANIMSAL VE YAZILIMSAL SORUNLAR (ANA KONU) (163. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.281
Cevap
47
Favori
164.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: h19071907

Bende 3 yillik ge60 var gtx 765 m ekran kartli olan 4 5 aydir pc cok doluydu kasmaya baslamisti bende format attim suan cok sacma şeyler olmaya başladı mesela lole giriyorum fps de sorun yok 100 üzeri fakat oyun tekliyor goruntu bozuluyor hdd demi yoksa ekran kartimdami sorun anliyamiyorum yardim edermisiniz

Driver sorunu gibi görünüyor ama öncelikle HDD'de Bad Sector taraması ile başla. Ardından güncel dirver'ı indirip kur. Son olarak da sıcaklıklara bir göz at. Aşırı sıcaklıklar sorun çıkartır.
  • Burakcnl kullanıcısına yanıt
    Klavyeyi nasıl sökeceğimi çözemedim. Klavyenin üstündeki dört boşlukta da tırnak bulunmuyor. Elimde kalmasından korkuyorum açıkcası. Hangi adımları izlemem gerekir?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam şu videoda gösteriliyor. Alttan 2-3, üsten 4 vidayı sökerek klavyeyi çıkartabiliyorsun:

• Burakcnl kullanıcısına yanıt
    Çok saolun hocam hp dekiler gibi değilmiş demek. Altta vida varsa uğraştıracak o zaman finallerden sonraya kaldı artık.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba, sanırım laptopumun pili öldü artık.. Pil led i bir mavi bir turuncu yanıyor ve mavideyken pil doluyor yazısı yazarken turuncuda pil dolmuyor yazıyor. Bunu çözmemin bir yolu var mıdır, yoksa yeni bir pil almanın zamanı mı gelmiştir? Netten araştırdığım kadarıyla piller orijinal değil. Orijinal pil bulunabilir mi bu konuda servis point ile iletişime geçen oldu mu, eğer ki orijinal bulamazsam netteki piller sıkıntı çıkarır mı? Nette satılan pillerden kullanan, memnun olan var mı? Ne yapacağımı bilemedim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cklnc -- 9 Temmuz 2017; 0:1:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyler ekran kapagını kapatıp açarken ekranda dalgalanma yaşıyorum, tamire verdim adam kabloları yaptım fakat menteşen ve kasanda kırık var o yüzden kablolar zorlanır ve tekrar dalgalanma olur dedi şu an yüzde 85-90 azaldı sorunum fakat hala sorun yaşıyorum, kasamın sol üst köşesi ve menteşe kapaklarım kırık sizce bu yüzden midir sorun ?

ve kapagı kapatıp açarken menteşe kasanın içine değişik bi açıyla giriyor ?
  • Sayın arkadaşlar ben de 01.08.2017 tarihinde MSI 'ın GE72 7RD Apache modelinden aldım. Arada bir üst kasanın sol alt (Klavyenin altı) tarafından kulağını HDD nin olduğu bu bölgeye çok yaklaştırdığında ve çok dikkatle dinlendiğinde duyulabilen, çok hafif seviyede, sesler gelmektedir.

Bilgisayardan gelen sesler tık tık - tik tik (tıkırtı) benzeri sesler. HDD kafa vurma veya okuma sesi değil. Bu sesler bilgisayar ilk açıldığında 30-40 sn sürüyor sonra kayboluyor ve daha sonra da bazen 3 dk.da bazen de 8-10 dk.da bir tekrar başlıyor. Ne yapmalıyım bilmiyorum ? Bunun bir çözümü var mıdır ? 18 günlük bilgisayarı servise göndermeye de kıyamıyorum. Malum servise gidişi gelişinde bilgisayarın sıfırlığı-yeniliği felan kalmayacak.. Bilgisayarı aldıktan sonra da fiyatı epey arttı iade etmekte istemiyorum. Forumdaki sayın arkadaşlar sizce ne yapmalıyım ?? Ona göre durum değerlendirmesi yapacağım. Şimdiden teşekkür ederim..

• Sayın arkadaşlar ben de 01.08.2017 tarihinde MSI 'ın GE72 7RD Apache modelinden aldım. Arada bir üst kasanın sol alt (Klavyenin altı) tarafından kulağını HDD nin olduğu bu bölgeye çok yaklaştırdığında ve çok dikkatle dinlendiğinde duyulabilen, çok hafif seviyede, sesler gelmektedir.

Bilgisayardan gelen sesler tık tık - tik tik (tıkırtı) benzeri sesler. HDD kafa vurma veya okuma sesi değil. Bu sesler bilgisayar ilk açıldığında 30-40 sn sürüyor sonra kayboluyor ve daha sonra da bazen 3 dk.da bazen de 8-10 dk.da bir tekrar başlıyor. Ne yapmalıyım bilmiyorum ? Bunun bir çözümü var mıdır ? 18 günlük bilgisayarı servise göndermeye de kıyamıyorum. Malum servise gidişi gelişinde bilgisayarın sıfırlığı-yeniliği felan kalmayacak.. Bilgisayarı aldıktan sonra da fiyatı epey arttı iade etmekte istemiyorum. Forumdaki sayın arkadaşlar sizce ne yapmalıyım ?? Ona göre durum değerlendirmesi yapacağım. Şimdiden teşekkür ederim..

• MSI GE70 0ND-413XTR modeline uyumlu adaptör nereden bulabilirim ?

• Arkadaşlar olayı özetleyeyim kısaca. 

MSI ge70 2pe apache pro marka laptopla,MSİ nın sayfasına girdiğimde yeni bios güncellemesi var uyarısı aldım,güncellemeyi adımları izleyerek flash bellekle kurdum,düzgün bi şekilde yüklendi ve tamamlandıktan sonra sistem yeniden başlatılacak uyarısı verip kapandı bilgisayar. 

Fakat yeniden açıldığında,bilgisayar çalıştığı halde ekrana görüntü gelmiyor,simsiyah ekran,fakat bilgisayarın tüm ışıkları yanıyor,fanı falan da çalışıyor. 

Sanırım Bios güncellemesi bi uyumsuzluk yarattı,Bios u nasıl sıfırlarız bilmiyorum,Bios pilini çıkarıp bi süre beklerseniz sıfırlanır diyenler var ama,bunun işe yaramama ihtimali de varmış,üstelik bilgisayarı söküp takma konusunda da tecrübem yok  

Garantisi de bitmiş cihazın,acaba kargoyla İstanbuldaki MSİ servisine mi yollasam,orda servis point diye bir firma bakıyormuş tamir işlerine,ne kadar iyi ve güvenilirlerdir bilmiyorum. 

Ne yapmam lazım sizce?

• Merhaba arkadaşlar ,

Yaklaşık 3 ay önce Vatan Bilgisyar'dan GE73VR 7RE modelini aldım .. son bir haftaya kadar cihazdan memnun iken bir hafta önce sanırım aşırı ısınmaya bağlı olarak ekran kasa birleşim yerlerinde açılmalar ve ekranın kaldırırken sol menteşede gevşemeyle beraber kasanın kasılıp zorlanma durumu meydana gelmeye başladı ..

Bu kasaya ait modellerde hiç bu tür sorun yaşayan oldumu ? Cihaz sadece masa üzerinde taşınmadan oyun amaçlı kullanılıyor ..

İzlemem gereken yol sizce Vatan'a mı yoksa Msi Türkiye'yemi başvurmak ?
  • Arkadaşlar 4 5 yıldır kullandığım bi msi ge60 laptop vardı. Daha önce bi hiç açılmama problemi yaşamıştım. Geçenlerde yine komple gitti. Bi bilgisayarcıda şansımı denedim 420 lira masraf çıkardılar. Besleme, kuzey köprüsü chipseti bilmem ne. Ben de yaptırmamıştım. Başka bi bilgisayarcı laptopa bios yazarak 100tl gibi bi miktarla yapabileceğini söyledi. Hatta bu yöntemle çalıştırmayı başarmış. Bu mümkün müdür acaba. Hiç açılmayan elektrik dahi gelmeyen bir laptop bios yazılarak kurtarılabilir mi ? Laptop çalışmasa neyse diyeceğimde diğer bilgisayarcı arkadaş çalıştırmayı başarmış. Acaba onun yöntemiyle 2 gün sonra yine gider mi laptop. Hangisi beni kekliyor merak ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Luc4sHood -- 14 Mart 2018; 16:32:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Luc4sHood

Arkadaşlar 4 5 yıldır kullandığım bi msi ge60 laptop vardı. Daha önce bi hiç açılmama problemi yaşamıştım. Geçenlerde yine komple gitti. Bi bilgisayarcıda şansımı denedim 420 lira masraf çıkardılar. Besleme, kuzey köprüsü chipseti bilmem ne. Ben de yaptırmamıştım. Başka bi bilgisayarcı laptopa bios yazarak 100tl gibi bi miktarla yapabileceğini söyledi. Hatta bu yöntemle çalıştırmayı başarmış. Bu mümkün müdür acaba. Hiç açılmayan elektrik dahi gelmeyen bir laptop bios yazılarak kurtarılabilir mi ? Laptop çalışmasa neyse diyeceğimde diğer bilgisayarcı arkadaş çalıştırmayı başarmış. Acaba onun yöntemiyle 2 gün sonra yine gider mi laptop. Hangisi beni kekliyor merak ediyorum

İkincisi uğraşırken rasgele açılmıştır PC. oda bios güncellemiştir yalan çıkmamk için.

ilki doğrudan anakart değişim ücreti çıkarmış size. Keşke götürmeden notebooku bileşenlerinden ayırıp temizleyip tekrar taksaydınız.

Belki düzelirdi.

tahminen ikinci kişi öyle yapmıştır.

6 ay garanti veriyorsa 100tl iş görür.
    :DDDD

• yasin_kaya kullanıcısına yanıt
    Hocam tamire vermeden önce parça parça ettim laptopı söktüm topladım yine de bi faydası olmamıştı. Nasıl çözdü bilmiyorum ama o hiç elektrik gelmeyen laptop artık çalışıyor Bana bios chip'iyle ilgili bir şey yaptığını söyledi tekrar bios yazdığını söyledi ama ne kadar doğru hiç bilmiyorum. Çünkü laptopa elektrik gidiyordu. Sokette veya adaptörde bir problem yoktu yani. Neyse 2 ay çalışsın yeter bana 100 liraya kapatmış oldum şimdilik
  • Elektrik kaçağı şüphesi ile alakalı bir konu açmıştım. Fikri olanlardan yorum bekliyorum:
    https://forum.donanimhaber.com/laptopda-elektrik-kacagi--131976033
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • MSI GE70 0ND-413XTR

Laptopun adaptör girişinde temassızlık oluşmaya başladı buda aniden kablo oynayınca kapanmasına sebep oluyor batarya olmadığından

Tamirciye mi versem yoksa kendimde halledebilir miyim bilemiyorum

5 yaşını bitirdi nerdeyse olcak elbet böyle sıkıntıları :)

• quote:

Orijinalden alıntı: KraL_15

MSI GE70 0ND-413XTR

Laptopun adaptör girişinde temassızlık oluşmaya başladı buda aniden kablo oynayınca kapanmasına sebep oluyor batarya olmadığından

birebir aynı sıkıntı bende de var, 5 yaşında benimki de. varsa bir çözümü nedir bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KraL_15

MSI GE70 0ND-413XTR

Hocam bu sorunu kendin halledemezsin çünkü kullanımdan kaynaklı adaptör giriş soketi genişlemiş ve temassızlık yapıyor. Tamircilerde bu soketi bulabilirsin ve değişimi çok para tutmaz.
  • Hezarfen Çelebi kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam teşekkür ederim ilginiz için

Müsait bir zamanda goruseyim

• iyi aksamlar msi ge60 2pe apache pro kullanıcısıyım. steelseries klavye ile sıkıntı yaşıyorum. not devices detected diye bi uyarıda bulunuyor. klavye ısıkları calısmıyor normalde 5-6 renk secenegi var tuşa basınca renkler değişiyordu. bu sorun için yardımcı olabilecek kimse var mı
  • 
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.