Şimdi Ara

Msi 'Ge' Serisi Kullanıcıları Kulübü (ANA KONU) (859. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
20.404
Cevap
167
Favori
833.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 857858859860861
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    evet kapalı kutu aldım. teknoloji şans işiyse ben de hiç şans yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • watch dogs oynarken takılma yaşayan var mı beyler araba kullanırken takılıyor bende
  • Oyun orjinal mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulaszcn -- 15 Ekim 2014; 20:32:59 >
  • http://www.ebrarbilgisayar.com/msi-apache-pro-ge60-2pe-495xtr-notebook-pmu328757

http://www.ebrarbilgisayar.com/gigabyte-p27gv2-tr002d-notebook-pmu326320

bu iki bilgisayar arasında kaldım arkadaşlar veya önereceğiniz başka var mı_ fifa 2015 sims4 gibi oyunları masaüstü gibi ultra oynatsın istiyorum. ssd mutlaka olmalı

• poten_za kullanıcısına yanıt
    donanimhaber e girerken reklamını gördüm girdim özellikleri vs hoşuma gitti :D

yalnız 3k ekranı olması oyunlarda sıkıntı yaratır gibi ama 1080p ile sorunsuz olur

http://www.monsternotebook.com.tr/urun_detay.aspx?urn=468882&kat=6453&lang=tr-TR#.VD7xIVWsUct
  • Monster nedense hiç yaklasmak istemiyorum: )

• gs yada tek ssd li olan

ssd raid 0 cok gereksiz
  • metinTasci M kullanıcısına yanıt
    Neden ? 900mb/s hızdan bahsediyoruz. Gönlüm gs den yana fakat özellik olarak ge üstün

• quote:

Orijinalden alıntı: Met-h

Neden ? 900mb/s hızdan bahsediyoruz. Gönlüm gs den yana fakat özellik olarak ge üstün

900mb/s hızı her zaman kullanmak mümkün değil,erişim süresi daha önemli
  • Tavsiyeniz hangisi o halde. İnce gs serisimi yoksa ge mi. Taşınabilirlik önemli oyunda oynamıyorum pek

• 2side güzel,fazladan 500lira sizi etkilemezse gs alın
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinTasci

quote:

ben sırf raid 0 var diye gs den vazgeçip ge düşünüyordum ama dediğiniz gibiyse tek ssd li gs bakabilirim. oyunlarda falan yükleme sürelerinde tek ssd li ile raid 0 fark etmez mi? yani biraz daha izah edebilir misiniz hangi durumlarda raid 0 olan avantajlıdır. o hızı hangi durumlarda kullanabilir alet ?
  • beyler şarjdan çıkarınca oyun performansı niye düşüyor nasıl çözebilirim?
  • Bilgisayarımın bataryasında bi sorun var ne yapabilirim?

Şöyle bir şey çıkıyor. Alalı 1.5 yıl oldu. Servis batarya değişimini 3 aydan sonra yapmıyor galiba. Bataryayı düzeltmenin bir yolu yok mu? Yenisini almak zorunda mıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kratostol

quote:

Orijinalden alıntı: metinTasci

quote:

ben sırf raid 0 var diye gs den vazgeçip ge düşünüyordum ama dediğiniz gibiyse tek ssd li gs bakabilirim. oyunlarda falan yükleme sürelerinde tek ssd li ile raid 0 fark etmez mi? yani biraz daha izah edebilir misiniz hangi durumlarda raid 0 olan avantajlıdır. o hızı hangi durumlarda kullanabilir alet ?

oyunları hdd yerine ssd ye kurcaksanız (ben çok gerekli görmüyorum) 120gb yetersiz gelebilir. bunun için raid 0 olması daha mantıklı(boyut yönünden)

2kat hızı oyun acılıslarında filan farkedebilir ancak 2kat hız vermez gibime geliyor
    onun dısında ağır programların acılısında max 1-2sn fark eder

ssdlerin en büyük avantajı hızdan çok erişim süresi,hdd-ssd karşılaştırmanız için test yaptım :)

• MSI GE70 2PE-458TR aldım. Grubun yeni üyesiyim :)

• Ben de GE 60 aldım, hemen daha önce hiç oynamadığım battlefield 4 ü kurdum, ilk açıldığı ayarlarıyla (1920*1080 çoğu medium ayarlar)10 dk oynadım. İşlemci 95 dereceye kadar çıktı normal midir? Notebook un sol tarafı baya ısınmıştı ama oyunda kasmadı.
  • honour07 H kullanıcısına yanıt
    normal ama işlemci i7 ise güç seçeneklerinden max işlemci kullanımını %99 yaparsanız işlemci turboboost yapmıyor ve ısı 5-10derece düşüyor tavsiye ederim.
  • metinTasci M kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, dediğiniz gibi yaptım aynı ayarlarla 80-87 derece arasında turbo fan çalışmadan kaldı.
  • 
Sayfa: önceki 857858859860861
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.