Şimdi Ara

Msi 'Ge' Serisi Kullanıcıları Kulübü (ANA KONU) (857. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20.404
Cevap
167
Favori
833.179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 855856857858859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Nexium35

3200 liraya ge70 ? :D link atarmısın merak ettim de, zaten bu attıgım linkdeki cihazda msata slotu yoksa almam

2PC 292XTR modeli.
    +8GB Ram ve işletim sistem için o paraya GE60 alınmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TevfikBGunes

Arkadaşlar MSI Ge60 0nd bilgisayarıma ssd takmayı düşünüyorum ama msata mı taksam yoksa hdd caddy ile normal hdd mi caddye takıp normal hddnin takılı olduğu yere ssd yi mi taksam karar veremedim.Nedenleri ile birlikte yazarsanız çok mutlu olurum.Ona göre ssd alacağım sonuçta yorumlarınızı bekliyorum.Almayı düşünüğüm ssd modelleri ise:

http://www.hizlial.com/kingston-120gb-hyperx-3k-serisi-sata-30-cache-ssd-disk-sh103s3120g/10227331

http://www.hizlial.com/kingston-120gb-ms200-serisi-1-msata-30-ssd-sms200s3120g/10376430

http://www.hizlial.com/kingston-240gb-v300-serisi-25-sata-30-cache-ssd-sv300s37a240g/10288437

Aynı model kullanıyoruz hocam. Birkaç ay önce ben de senin gibi çokça çelişkideydim. Sonra Caddy işine girmenin riskli olacağına karar verip mSata aldım. Tabii önce kapağı açıp mSata slotu olduğundan emin oldum.

Ve araştırmalarım sırasında farkettim ki mSata slotunun normal Sata'lardan hiç bir farkı yok. Zaten çoğu normal sata'ların içinde msata bulunuyor. Sadece biçimsel uyumluluk adına büyük yapılıyor. Caddy işine falan hiç girmeden gönül rahatlığıyla msata alabilirsin.

Ben Samsung'un 840 evo serisini aradım çokça, ama benim baktığım tarihte hiç bir yerde yoktu. Ben de başka bir seri aldım, tam bilemedim ismini şimdi.

Alacağın msata ssd'nin rastgele 4k okuma ve yazma değerlerine ve IOPS değerlerine dikkat ederek seçmeyi unutma. Kingston serisinden de uzak dur olabildiğince.

Benchmark ve daha fazla ayrıntılı bilgi için buraya bakabilirsin;http://ssd.userbenchmark.com/

• Peyloride kullanıcısına yanıt
    Bende böyle bir cevap bekliyordum
    Beni aydınlattığınız için teşekkürler
  • MSI GE70 kamera driverini bulan var mı? Ge 70 te WİNDOWS 8.1 de kamera çalışmıyor.

MSI nin sitesinde ge70 bölümünde kamera driverini indirme bölümü yok. Varsa da ben görmemiştirim.

MSI GE70 kamera driverini bulan link verebilir mi?
  • Arkadaşlar MSI GE60 ONC sahibiyim.
    SSD girişi var mı acaba bu notebookta?
  • Merhaba arkadaşlar.Bugün bende ikinci el bir ge70 modeli aldım. 4. Nesil i5 4200m işlemci gtx765m ekran kartı 8 gb ram var.win7 kurulu.Full hd battlefield 4 oynarken high ayarlarda sanki fps düşmesi yaşıyorum.İşlemci kullanımına baktığım zaman %95 altına neredeyse düşmüyor.Sorun bundanmı kaynaklanıyor yoksa yazılımsal,donanımsal bir problemmi vardır.Özellikle gtx765m kullanan arkadaşlar yorum yapabilirse sevinirim.
  • Arkadaşlar altta linkini verdiğim cihazlar nasıldır. Isınma sorunu filan oluyor mu ve en çok hangi bölgesi ısınmakta.

Masaüstü bilgisayar kullanıyorum ve 6. yılını doldurdu. Artık bir dizüstü alayım diyorum. Şu an da para biriktiriyorum. Aslında aklıma Asus G550 jk vardı ama sadece vatan da satılan bir model olduğundan diğer firmalar yetirmediği için kafada soru işaretleri de oluşmakta. Fiyatı da almış başını gidiyor.

Bir MSI bakayım derken MSI GE60 APACHE GE60-2PC-278TR ve MSI GE70 APACHE GE70-2PC-266TR modellerini buldum. Fiyatları da uygun geldi.

https://www.vatanbilgisayar.com/msi-ge60-apache-core-i7-4710hq-25ghz-16gb-1tb-156-2gb-w81-notebook.html

https://www.vatanbilgisayar.com/msi-ge70-apache-core-i7-4710hq-25ghz-16gb-1tb-173-2gb-w81-notebook.html

Bu iki model de ısınma veya başka ufak tefek sorunlar olup olmadığı hakkında bilgi alabilirsem sevinirim.

• arkadaşlar merhaba,

bugün itibari ili evimde kullanmak üzere kod yazmak için

http://www.pcdepo.com/msi-nb-ge60-2pc-400xtr-apache-notebook

bu bilgisayarı aldım sizce sorun varmı yani aldığımdan pişman olurmuyum..
  • Ge60 0nd Windows 8.1de yüklenmeyen bir driver kalıyor. Çözen varmı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • S.a Arkadaşlar Güzel bir Laptop Almak İstiyorum Oyun için Monster da düşünyordum fakat olumsuz yorumları gerçekten büyük durumda bu yüzden MSİ`ye aklım yattı

Sormak İstediklerim İlk Önce

League of Legends
    Recommended Requirements

CPU Speed:3 GHz processor
    RAM:2 GB of RAM (Windows Vista and 7 users should use 4 GB of RAM or more.)
    Video Card: GeForce 8800 or equivalent video card (Dedicated GPU with 512MB+ Video Memory(VRAM))
    Free Disk Space: 12 GB

SMITE
    Recommended system requirements

Processor:Intel Core i5-750, 2.67 GHz / AMD Phenom II X4 965, 3.4 GHz
    Memory:4 GB RAM
    Graphics:NVIDIA GeForce GTX 560 / AMD Radeon HD 6950 or better with 768 MB+ of VRAM (DirectX 11 Compatible)
    Hard Drive Space:10 GB
    Other Requirements:Broadband Internet connection

Arkadaşlar Bunlar Genellikle Oynadığım oyunlar

Burdakilar Tavsiye edilen sistem yanlış anlaşılmasın Minimum değil

Şimdi Elimde 3000-3500TL var 1 tane bunları kastırmadan rahat rahat oyniyabileceğim bir sistem arıyorum önerebileceğiniz ne var ?

Birde ineternet`den alacam yani site güvenli olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: lahana35

S.a Arkadaşlar Güzel bir Laptop Almak İstiyorum Oyun için Monster da düşünyordum fakat olumsuz yorumları gerçekten büyük durumda bu yüzden MSİ`ye aklım yattı

Sormak İstediklerim İlk Önce

League of Legends
    Recommended Requirements

CPU Speed:3 GHz processor
    RAM:2 GB of RAM (Windows Vista and 7 users should use 4 GB of RAM or more.)
    Video Card: GeForce 8800 or equivalent video card (Dedicated GPU with 512MB+ Video Memory(VRAM))
    Free Disk Space: 12 GB

SMITE
    Recommended system requirements

Processor:Intel Core i5-750, 2.67 GHz / AMD Phenom II X4 965, 3.4 GHz
    Memory:4 GB RAM
    Graphics:NVIDIA GeForce GTX 560 / AMD Radeon HD 6950 or better with 768 MB+ of VRAM (DirectX 11 Compatible)
    Hard Drive Space:10 GB
    Other Requirements:Broadband Internet connection

Arkadaşlar Bunlar Genellikle Oynadığım oyunlar

Burdakilar Tavsiye edilen sistem yanlış anlaşılmasın Minimum değil

Şimdi Elimde 3000-3500TL var 1 tane bunları kastırmadan rahat rahat oyniyabileceğim bir sistem arıyorum önerebileceğiniz ne var ?

Birde ineternet`den alacam yani site güvenli olsun

3500 tl ye alcağın her notebook o oyunları rahatlıkla açar.msi bakmanda fayda var.asuslar çok pahalı.monsterın servis durumu belirsiz.geriye msi kalıyor.

• MSI GE70 APACHE'nin GE70-2PC-266TR kodlu ürününü kullanan var mı? 17'' miş taşıması kolay veya zor mudur. Genel de dizüstüler için 17'' olanları elde taşımak zor olabiliyor deniyorda.

Şu an 750 dolar biriktirdim bir 750 dolar daha biriktirirsem bu modeli alabilirim tabi sorun yaşanan bir model değilse. Çünkü normal de aklımda Asus G550 var ve o model hakkında pek şikayet duymadım ve okumadım. Ama onun fiyatı biraz fazla o yüz den listeme MSI da ekledim. Eğer servislik sorunlar yoksa aklıma bu modeli almak geliyor.
  • arkadaşlar oyun oynarken işlemci sıcaklığının 80 le 90 arasında gezmesi normalmi ? normal sıcaklık 30 larda geziyor ama
  • arkadaşlar 2 ürün arasında kaldım düşünce ve fikirlerinizi esirgemeyin lütfen. yarın sipariş vermeyi düşünüyorum.

1. seçenek

2. seçenek

• quote:

Orijinalden alıntı: GurcellOnline

@BLooD_STaiN
    Evet degisebilir ama verdigin masrafa degmez inan bana. Suan bir 650m ekran kartini piyasadan almaya kalksan 400$ harcarsin ki bu isi yaparken cihaza verecegin zarar ve cihazigaranti disina cikartmis olmanda cabasi.

ge67-ge70'de gpu anakarta gömülü geliyor.
  • crashday kullanıcısına yanıt
    Mesaj tarihine bakaydin iyiydi :)
  • GurcellOnline kullanıcısına yanıt
    dreamboi kullanıcısına yanıt
    crashday kullanıcısına yanıt
    imperium kullanıcısına yanıt
    şuan elimde

http://www.istanbulbilisim.com.tr/msi-gs70-2od-stealth-060tr-notebook-fiyati,72607.html

linkteki makina var şuan disk yönetiminde 15 gb system dosyaları var ben windows 8 cd mi kaybettim ama içinde büyük ihtimal w8 var ama ulaşamıyorum bunun bir yolu var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bosunaokuma21karakter -- 12 Ekim 2014; 0:37:40 >
  • Sendeki gibi olan arkadaslardan birtanesinden recovery programini iste. Onu PC ne kurup yedek olarak sendeki 15gblik yeri goster. Dusuk bir ihtimal ama yinede dene.
  • MSI Global 0ND modelini yükseltmeyi düşünüyorum. Alet 1 senelik ikinci el piyasasını hiç bilmiyorum fikir verecek olan var mı? Ge 60 Apache modelleri ne zaman çıkmıştı bir üs model için beklemeli miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kurt Knispel -- 12 Ekim 2014; 10:40:37 >
  • GurcellOnline kullanıcısına yanıt
    Tarihe baktım ama zaten yeni versiyonlarında da anakarta gömülü gelmeye devam ediyor,o yüzden yazmakta sakınca görmedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 855856857858859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.