Binbaşı
19 Nisan 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
12 üye
Görüntülenme
Toplam: 171 (Bu ay: 2)
Gönderileri

Arkadaşlar merhaba,

Sistem toplamak istiyorum ama malum fiyatlar uçtu gitti.

İşlemci: i3 10100f

anakart: MSI a320m

Ekran kartı: gtx1050ti

Kasa(psu dahil)

24" fhd 1ms monitör

Bu bileşenler 4500 tl civarı yapıyor hemen hemen. SSD ve ram mevcut. Fakat amd apu işine bakacak olursak eğer

işlemci: ryzen 3 2200g

anakart: msi

kasa ve aynı monitör

bu şekilde 3000 civarı yapıyor. Oynanacak oyunlar GTA5, Starwars Battlefront, Battlefield gibi oyunlar.

Apu sistem mutlaka harici ekran kartına göre daha geride kalacaktır ama malum bütçe sorunu var. Diğer bir seçenek ise apu ile idare edip sonradan bir ekran kartı takmak. O zaman da Ryzen 5 2400g daha mı iyi bir seçenek olur. Bana high ayarlarda 60 fps civarı yeterli şimdilik.

Yarım ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Arkadaşlar merhaba. İki tane hattım. Ben istiyorum ki iki hatta takılı iken 1. hattımı aramalar mesajlar yani varsayılan olarak kullanayım. Diğer hattımın ise sadece ve sadece internetini kullanayı. Önceden elimde Mi8 se vardı. iki hattı taktığımda hatları görmiyordu bir türlü olmadı. Rom kaynaklı mı bilemiyorum. Bu şekilde kullanabileceğim cihaz tavsiye eder misiniz. Bütçe en fazla 1100 TL. Aklımda iki cihaz var birisi Xiaomi Note 6 pro diğeri ise mi a2 lite. sanırım note 6 pro bir tık daha önde işlemciden dolayı ama dediğim şekilde kullanmam lazım telefonu.
Arkadaşlar wd 2tb harici diskim kendiliğinden bad sector ile doldu. Usb ile taktığımda zaten laptop görmüyor ve donuyor ne zaman ki çıkarırsam laptop normale dönüyor. Farklı kablo ile denedim sonuç aynı. PC ile denedim yine aynı. Hdtune ile test ettiğimde quick scanda yaklaşık %25 bad sector var hard diskte. İşin kötü tarafı ise hard diskin içi yıllardır biriktirdiğim fotoğraflar ve arşiv ile dolu. Sizce veri kurtarma firmalarına mı başvurmam gerekiyor. Ayrıca chkdsk yaptığımda ise unreadable sector var sürekli.
Arkadaşlar merhaba. Kullanmakta olduğum Samsung S3 cihaz imei atılmış bir cihaz. e-devletten kontrol ettiğimde başka cihazın imesi görünüyor. telefon kullanılamayacak kadar ağır çalışıyor bazen. mesela facebook çoğu zaman açmıyor bile. Cihaz eski cihaz ama bu kadar ağır olmaması gerekir. en azından bir facebook açması gerekir diye düşünüyorum. rom konusunda eğey okudum ama çok kafam karıştı. cihazda supersu ve CWM uygulamaları yüklü. Odin ile güncelleme yapsam sanırım imei gider. Cihaza stock rom yüklesem imei gider mi. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim
Arkadaşlar merhaba.

Epey araştırdım ve samsung televizyonumda smart ip tv programını 5 euro karşılığında aldım. Şuan sorunum M3u listesini bulmak. Malum site paylaşmak yasak ama genelde 24 veya 48 saatlik deneme üyeliği alıyorum ve onlar da bitiyor. Meşhur birkaç site aylık, 3 aylık gibi sürelerle satış yapıyor. Sizce almalı mıyım? veya özelden mesaj gelir miacaba gerek yok bak bunlar var diye :)
Arkadaşlar i5 işlemcili laptop var. elimde tüm bilgisayarlda çalışan usb windows 10 boot var. bisotan tüm ayararı yapıyorum. secure boot diasble ediyorum. Legacy açık. herşeyti yapıyorum ama birtürlü boot olmuyor flash diskten. ne yapmam gerekir.
Arkadaşlar telefonu güncellemek istediğimde "cihaz farklı yollardan değiştirilmiş mi vs" öyle bir hatsa vermişti. Google'dan baktım smart switch ile güncelledim. Güncelledikten sonra sim kart operatör görmüyor ve "ağda kayıtlı değil" hatası alıyorum. Şuan imesi kontrolü yaptığımda imei kayıtlı ama sanırım rom atmam gerekecek. Şimdiye kadar hiç yapmadım yardımcı olabilir misiniz konu ile ilgili.
Merhaba arkadaşlar. iphone 7 32gb kullanmaktayım. Nasıl oldu bilmiyorum ama ayarlar menüsünden wifiyi açmak istediğimde wifi anahtarı pasif görünmekte. ekranın altından yukarıya doğru sürükleyip denetim merkezinden açmak istediğimde yine açılmıyor. Aynı şekilde bluetooth açabiliyorum ama sonradan kapatamıyorum. Restore vs. herşeyi denedim ama sonuç yine aynı. Sizce servis yolu mu görünüyor?
Arkadaşlar merhaba. Bazı sağlık nedenlerinden dolayı hastane ödemesi için arabamı satmak zorunda kaldım. Bildiğiniz üzere sıfır veya ikinci el araçlarda araç kasko bedelinin 50.000 TL'ye kadar olan kısmının %70'i 50.000 TL sonrası için ise %50'sine kredi veriliyor. Bu durumu göze alarak peşinatı çok az olacak şekilde dizel araç tavsiyesinde bulunur musunuz? Benim gördüğüm kadarı ile Renault symbol 2016 model ve c-ellysee gibi modeller. az yakan benzinli de olabilir
Arkadaşlar biraz borç ayrıca ev alma işinden dolayı citroen C4 2013 model comfort plus arabamı satmak zorunda kaldım. Şuan da dizel bir araç bakıyorum ama fiyatı çok yüksek olsun istemiyorum. İkinci el düşünğyorum. 35.000 tl maksimum verebileceğim rakam. Tabi çok donanımlı konforlu bir arabadan inip 35.000 TL olan araçta çok donanım aramıyorum ama en azından 2 yaşında çocuk olmasından dolayı isofix, malzeme kalitesi vs açısından doğru aracı seçmek istiyorum. donanım çok da aşırı önemli değil şu durumda ama en azından esp, isofix gibi önemli şeyler olsun istiyorum. Bahsettiğim fiyatta aklıma ford fusion geldi. Bahsettiğim özellik derken esp yok bunda tabi. Onun haricinde polo anlamsız bir şekilde yüksek fiyatı var. fiesta da aynı şekilde. Aynı zamanda eşim de kullanacak arabayı. çocuk olunca tabi olabildiğinde geniş olsun istiyorum. Yakıt tüketimi de üzmesin aynı zamanda. Epey model baktım ama sizlerin de veya kullananların tavsiye edeceği araçlar olursa çok sevinirim. KM çok yüksek olmazsa iyi çünkü sürekli şehirlerarası kullanıyorum.

Diğer konu LPG konusu. Tabi ki teknoloji ilerledi biraz önyargı olacak ama LPG araçlara nedense güvenemiyorum. Derseniz patlayan araç oldu mu evet duymadık belki ama işin içinde çocuk olunca ister istemez insan güvenliğinden şüphe duyuyorum. sonuçta kapalı alanlara girmek de yasak. Bir de arabanın gücü ve çekişi azalıyor gibi duydum. Bu konuda fikirlerinizi söylerseniz memnun olurum. Çünkü dizel değil al benzinli tüp tak derseniz bazı şeyleri baştan düşünmem gerekecek.

Mecburen satmış olduğum arabaya en yakın ikame edebilecek aracı seçmeme yardımcı olabilirseniz sevinirim. Keşke bütçe daha fazla olsa ama maalesef.
Hakkında
Forum İmzası:
Intel i5 6402p - Msi H170 Gaming M3 - 2*8 gb Kingston Fury 2133 DDR4 - 1 TB WD Caviar Black/ 250 GB Corsair Force LX SSD - Corsair 450D - Asus ROG Strix GTX1080 Advanced - Asus VG248QE 144hz 1ms - Razer Blackwidow Chroma/Razer Deathadder Chroma - Logitech Z5500 - Thermaltake 750W Bronze 80
Forum İkinci El İmzası:
Referanslara bakınız
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.936
İkinci El Bölümü Mesajları: 873
Konularının görüntülenme sayısı: 242.308 (Bu ay: 576)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 60 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.