Şimdi Ara

Msi 'Ge' Serisi Kullanıcıları Kulübü (ANA KONU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
20.558
Cevap
182
Favori
809.138
Tıklama
Tüm Forumlar >> Taşınabilir Bilgisayarlar >> Notebook - Ultrabook >> MSI >> Msi 'Ge' Serisi Kullanıcıları Kulübü (ANA KONU)
Giriş
    22 Mesaj

Daha önce böyle bir sorunla karşılaşmıştım sanırım 2012 yılıydı ürünü aldım açtım kullandım ekran çözünürlüğü bana söylenen gibi değil daha düşüktü ürünü iade etmek istedim fakat geri almayacaklarını söylediler. Bende valiliklerde bulunan tüketici hakları hakem heyetine başvurdum olayı anlattım dilekçe falan yazdırdılar onaylandı aldığım firmaya fax çektiler ve 1 ay sonra paramı geri iade ettmek zorunda kaldılar. Git ve olayı her ayrıntısıyla açıkla ürünün para iadesi kararını hakem heyeti verdiyse hiçbir şekilde itiraz etme hakları yok.1 ay içerisinde para iadesi yapmak zorundalar.
    |
    |
    WinqSaber kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Pierce-34

Laptopı düz olmayan bir zeminden havaya kaldırdığımda yada pozisyonunu değiştirdiğimde fan bir yere çarpıyormuş gibi ses geliyor.Ses fazla gürültülü ve cızırtılı oluyor.Fanın olduğu bölgeye elimle bastırdığımda ses kesiliyor? Bu neden kaynaklanıyor olabilir?
    quote:

Orijinalden alıntı: Pierce-34

Laptopı düz olmayan bir zeminden havaya kaldırdığımda yada pozisyonunu değiştirdiğimde fan bir yere çarpıyormuş gibi ses geliyor.Ses fazla gürültülü ve cızırtılı oluyor.Fanın olduğu bölgeye elimle bastırdığımda ses kesiliyor? Bu neden kaynaklanıyor olabilir?

bendede 1kere ses yapmaya başladı actım üfledim wd-40 sıktım düzeldi 2ay geçti hala sorun yok

bastırınca düzelmeside hava akımını kesdiği için olabilir.
    |
    |

• Yüzbaşı
    580 Mesaj
    bugün oyunlarda fps sıkıntısı yaşıyorum dün böyle değildi akıcıydı sorun ne olabilir?

Orijinalden alıntı: SithHappens

bugün oyunlarda fps sıkıntısı yaşıyorum dün böyle değildi akıcıydı sorun ne olabilir?
    quote:

Orijinalden alıntı: BibleThump

hep yavaşsa nvidia ekran kartına geçmemiş olabilir

sonradan yavaşlamaya başlıyorsa ısı değerlerinizi kontrol edin

bilgisayarı 4 gün önce aldım hocam bugüne kadar hiçbir sıkıntı yoktu. bugün niyeyse böyle oldu oyunu ''grafik işlemciyle çalıştır'' kısmından nvidia'yı seçerek yapıyorum sonuç aynı
    |
    |
    metinTasci kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

bilgisayarı 4 gün önce aldım hocam bugüne kadar hiçbir sıkıntı yoktu. bugün niyeyse böyle oldu oyunu ''grafik işlemciyle çalıştır'' kısmından nvidia'yı seçerek yapıyorum sonuç aynı
    quote:

hocam donanimsal bi sorun olduğunu sanmıyorum,yüklediğiniz bi program vs yapmış olabilir.

temiz bi windows kurun deneyin olmazsa yollarsınız.

• Yüzbaşı
    580 Mesaj

zaten değişim talebinde bulunmayı düşünüyorum hocam ekran çerçevesinin kısımların bazı yerlerinde açıklar var yapışmamış tam olarak. fabrikasyon hatası sayılır diye tahmin ediyorum
    |
    |
    metinTasci kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Resimde 1. speakers yazan yeri varsayılan yapınca üstteki 2 hoparlörden ses geliyor 2. speakers yazan yeri varsayılan yapınca üsttekiler iptal oluyor alttan bi yerden ses geliyor.

Ben hep 2. speakersda kullanıyormuşum. Bunların ikisinide aynı anda açma gibi bi şansımız yok mu ?

Orijinalden alıntı: Windmark

Arkadaşlar 1 yıldır msi ge60 0nd kullanıyorum daha yeni farkettiğim bişey var.

Resimde 1. speakers yazan yeri varsayılan yapınca üstteki 2 hoparlörden ses geliyor 2. speakers yazan yeri varsayılan yapınca üsttekiler iptal oluyor alttan bi yerden ses geliyor.

Ben hep 2. speakersda kullanıyormuşum. Bunların ikisinide aynı anda açma gibi bi şansımız yok mu ?

quote:

Orijinalden alıntı: Windmark

Arkadaşlar 1 yıldır msi ge60 0nd kullanıyorum daha yeni farkettiğim bişey var.

Benim bildiğim alttakiler ustteki hoparlorden gelen seslere doygunluk katiyor. Yani ikisini ayni anda etkinlestirme yok. Zaten alttakiler ile kullanirken buyuk ihtimalle ses az geliyordu simdi hem yüksek hemde daha doygun geliyordur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Onbaşı
    28 Mesaj
    beyler merhabalar birşey soracağım, laptopun garantisinin bitmesine 5 gün kaldı, fanı felan temizletmek istiyorum ankaradayım ne yapmam lazım ? ankaradaki servisi nerededir hangi firmadır ? elden götürsem aynı gün içinde işlem tamamlanır mı? telefonla bi kaç yeri aradım ama tabi teldekiler salla pati ordan oraya atıyolar birşey anlamadım, yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler şimdiden.

MSI GE 70 2PC-292XTR uygun mudur?
    |
    |

bugün dota oynarken 60.dk civarı oyunda 1-2 dakikalık takılma oldu full ayarlarda oynuyorum ısındığı için mi acaba?
    quote:

bugün dota oynarken 60.dk civarı oyunda 1-2 dakikalık takılma oldu full ayarlarda oynuyorum ısındığı için mi acaba?

Dostum bendede msi ge60 gtx 850m gaming laptop var nedense dota oynarken anlık takılmalar oluyor sorunu çözemedim.
    |
    |
    MSI GE60 2PC-091XTR Apache : Intel® Core™ i5-4200H 2.8GHz İşlemci - Nvidia GeForce GTX850M 2GB GDDR5 Ekran Kartı - 8GB DDR3L 1600MHz Ram - 1 TB HDD 7200Rpm - 15.6" Full HD (1920x1080) Anti-glare - Windows 8.1 Pro 64 Bit
  • Binbaşı
    1836 Mesaj

Tamam teşekkürler
    |
    |
    AhmtMlh kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |

Öncelikle Ankara içerisinde yetkili MSI servisi bulunmamaktadır. Servis için İstanbul'a Servispoint'e yollamanız gerekmektedir. Ürününüzü kendi kutusuna sallanmayacak bir şekilde koyunuz, içerisine iletişim bilgilerinizin ve şikayetleriniz olduğu bir kağıt koyunuz. Son olarakta fatura kopyasını koymanız gerekmekte.

* Kargo işlemini (tam hatırlamıyorum ama) MNG kargo ile Servispoint'in size vereceği hizmet numarasını kullanarak hallederseniz, ücretsiz oluyor.
    |
    |
    Revanchist1907 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    http://www.sanalmarketim.com/msi-gs70-2pc484tr-stealth-superr2-core-i74710hq-8gb-128gb-ssd1tb-gtx860m-173-full-hd-windows-81-hediyeli/p_57641/ vehttp://www.sanalmarketim.com/msi-gs70-2pe483tr-stealth-pro-superr-core-i74710hq-16gb-2x128gb-ssd1tb-gtx870m-173-full-hd-windows-81-hediyeli/p_57642/Bu ikisi arasında kaldım. Birini almayı düşünüyorum. kullanan varmı arkadaşlar. Tavsiye alabilirmiyim. Birde LED Backlight Display nedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Opinion -- 12 Eylül 2014; 14:18:31 >
    |
    |

• Çavuş
    57 Mesaj
    Arkadaşlar merhaba.bu renkli klavyede herhangi bir tuşa istediğimiz rengi atabiliyor muyuz.yoksa komple mi değişiyor

|
    |

teşekkürler hocam bende telefonda aynı bilgileri aldım, sanırım yollamıyacağım garantiye zaten bir kaç gün kaldı.dışarda bir serviste bakım yaptırsam fan temizliği ve belki termal macun için ne kadar tutar acaba ? bir riski olabilir mi ?
    |
    |
    Bresonet kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Bende Ge60 0ND kullanıcısıyım. Aklı olan almasın kardeşim. Bu kadar sinir bozucu bu kadar saçma bir bilgisayar olamaz hayır anlamıyorum ben mi şanssızım yani. 2700 TL ye alıyorum. 1600 liralık bilgisayar benim bilgisayarımdan daha üstün. Neymiş GTX 660m. Aldığım günden bu yana(Ağustos 2013) Battlefield 3 ü lowda 29 fps de oynamak nedir lan. 5 kez falan format attım. Memory dump hatası verdi kendini resetledi çöktü, gittim garantiye verdim. HDDsini değiştirip sistemi aktarmışlar. Tamam ona bir sözüm yok şuan bu yazıyı yazarken bile bilgisayarım takılıyor. Sadece Dota2 ve Guitar Hero World Tour yüklüyken bu kadar kasması (750GB ın 380GB ı boş) Neyi sorunlu anlamıyorum. Bilgisayarı aşağıya atasım geliyor duvara vurasım geliyor bazen. Bu bilgisayar yüzünden oyun oynamayı bıraktım sinir hastası olmamak için. MSI a falan da güvenim kalmadı artık. Samsung gibi Türkiye'ye ayrı alt model ürettiğini düşünüyorum. Paramla eziliyorum başka hiçbir şey değil. Ha o kadar ilerilerde gözüm yok "ultra'da şunu açsın bunu açsın" falan demiyorum. Oyun kasmasın ve lowda oynamayayım diyorum. Dotanın bütün grafiklerini kıstım sadece 1920x1080 ayarında ekranda küçülme olmasın diye. Sonuç: 32 fps. Crysis 3 aldım büyük bir hevesle. Lowda: 9fps alıyorum. Dediğim gibi Siz siz olun Ge60 0ND almayın. Diğer modellerine bir şey diyemeyeceğim ama bana kalırsa MSI dan uzak durmak en mantıklısı. Gidin Monster alın. Paranızı biraz daha biriktirin Asus ROG alın. Bir şeyler alın ama msi dan uzak durun. 7 Yıllık bilgisayarım (512mb ekran kartı var 2GHz işlemcisi) Team fortress isimli oyunda 13fps fark atıyor. Ha uyku modunda iken kendi kendine açılması, ardından turbo fanını açması ve Turbo boost yapması ayrı bir güzellik katmış. Buradan MSI ı akıllı laptop yaptığı için tebrik ediyorum. Helal olsun bıraksam herhalde Dota'da rank kasacak.

HızlıCevap
Reklamlar
Mobilya Takımları
SEO
kolayoto.com
üniversite
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,688
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.