Şimdi Ara

MSI coil whine sorunu. ÇÖZÜLDÜ BAKIN..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar mrb. Msi Ge72 6qf var malumunuz herkeste olduğu gibi coil whine sorunu var ? forumda bulamadım yazılımsal olarak çözümü var mı ? veya ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kalevra212 -- 15 Ağustos 2018; 2:59:29 >

• Coil while sorununu yazılımsal olarak çözemezsin çünkü tamamen donanımdan kaynaklanan bir sorun. Eğer garanti devam ediyorsa değişim isteyebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berkay Eren

Coil while sorununu yazılımsal olarak çözemezsin çünkü tamamen donanımdan kaynaklanan bir sorun. Eğer garanti devam ediyorsa değişim isteyebilirsin.

garanti 1 yıldan fazla var. değişim yapmak zorundalar mı ? ve parça değişimimi yoksa komple laptop mu değişir.
  • Ekran kartı, güç bileşenler ve diğer komponentler anakarta tümleşik olduğu için anaakrt değişimine giderler. Ekran kartlarında cw sorunu ile gelenlere değişim yapıyorlardı. Teknik servisle bir görüş istersen.
  • quote:

Ekran kartı, güç bileşenler ve diğer komponentler anakarta tümleşik olduğu için anaakrt değişimine giderler. Ekran kartlarında cw sorunu ile gelenlere değişim yapıyorlardı. Teknik servisle bir görüş istersen.

servise yolladım hocam. haber bekliyorum bakalım ne yapacaklar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kalevra212

quote:

Ekran kartı, güç bileşenler ve diğer komponentler anakarta tümleşik olduğu için anaakrt değişimine giderler. Ekran kartlarında cw sorunu ile gelenlere değişim yapıyorlardı. Teknik servisle bir görüş istersen.

servise yolladım hocam. haber bekliyorum bakalım ne yapacaklar.

Ne yapıldığına dair beni de bilgilendirir misiniz?
  • arkadaşlar serviste anakart değişti yeni ekran kartında da aynı sorun vardı. yani değişse bile yine aynı ses geliyor çözümü buldum ama

BIOS tan C-State' ti Disable yapıyorsunuz yani pasif ediyorsunuz ses sorunu kalmıyor artık.. bazılarında olmayabilir ama sanırım çoğunda çözülüyor böyle..

C state ta sanırım güç tasarrufu işine yarıyor yani performans kaybı yaşamadım ben.. isteyen araştırsın..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.