Şimdi Ara

MSI B450 Tomahawk Max CPU kırmızı LED sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, MSI B450 Tomahawk Max ve R5 5600X ile yeni bir sistem topluyorum. Anakarta her parçayı takıp gerekli bağlantıları sağlayıp kasanın güç tuşuna basınca beklediğim üzere sistemin her parçasına güç gitti fakat anakart üzerindeki CPU LED'i yandı çünkü bu anakartı bu işlemci ile kullanmak için BIOS güncellemesi yapmam gerekiyordu. MSI'ın sitesine girip en son BIOS güncellemesini indirip, adını MSI.ROM olarak değiştirip, anakart üzerindeki BIOS flashback kısmı ile BIOS güncellemeye çalıştım. İşlem başladığında olması gerektiği gibi BIOS flashback ışığı hızlı ve yavaş olarak yaklaşık 5dk yanıp söndü ve sonunda sistem kapanıp kendini yeniden başlattı. Yeniden başlatınca ise kırmızı CPU LED'i hala yanıyordu ve ekrana görüntü gelmiyordu. Ayrıca CPU ledinin yanı sıra anakartın normalde beyaz yanan arkadaki LED'leri de kırmızı ya döndü ve BIOS flashback ışığı da kesintisiz kırmızı yanmaya başladı. Bu durumu nasıl çözebilirim? Son durumdaki şıklar ekteki görseldeki gibidir.

MSI B450 Tomahawk Max CPU kırmızı LED sorunu

• Aynı anakart var kırmızı led bende de yanıyor. sol üstteki ve sağdaki kartın üstündekiler yanmıyor sadece kenardaki sıralı olanlar yanıyor. Herhangi bir güncelleme yapmadım birde max sürümü zaten güncel bios ile geliyor diye biliyorum.

Eski biosa döndürmeyi dene.

Bide arakada beyaz led falan yok bende, hiç olmadı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.