Şimdi Ara

MSI B450 Tomahawk Max AM4 stok sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
1.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Vatan bilgisayar haricinde herhangi bir yerde bu kart için stok görünmüyor. Amazon.fr'de sanırım 1 ocak stoğa giriş olarak gösteriyordu. Bu kartın TR'de en son stokta olduğu tarihi ve fiyatını bilen var mıdır acaba? Akakçe üzerinde stok olmadığı için fiyatta gösterilmiyor. Tam bir saçmalık. Ya da bu kart Vatan harici herhangi bir yerde satılmadı mı ki bu da ayrı bir saçmalık olur.

• Hocam anakart vatanda mevcut kdv indirimiyle 740 lira civarına gelir. Ama mağazadan alabilirsiniz sadece.
  • naak98 kullanıcısına yanıt
    Fiyat 924 TL olarak gözüküyor. Bu indirimi mağazada mı yapıyorlar?
  • Gaming Plus modeli Tomahawk ile %100 aynı vrm ve pcb'yi kullanan aynı anakart.
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    Doğru diyorsunuz hocam. Reddit'ten baya bir baktım. Aradaki fark tomahawk'da usb-c girişi var. Belki telefon değiştiririz en azından bir usb-c girişi önemli. Ayrıca tomahawk'da heatsinkler biraz daha büyük. Bir de tomahawk da RGB LED var. Hoş kullanmayı hiç sevmem kerhane builde karşıyım ama PCB rengi çok daha cazip geldi. Aradaki farka maksimum 100 tl ateşleyebilirim fakat Vatan'da fiyat 924 gösteriyor. Gaming plus max ise piyasada şu an en ucuz 739 Vatan'da ise 788 TL. Fark bence çok fazla. Siz ne düşünüyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: colt18

Fiyat 924 TL olarak gözüküyor. Bu indirimi mağazada mı yapıyorlar?
    Şu an indirim yok çünkü KDV indirimi yaptıklarında 740 lira bandına geliyor. Mağaza dedim çünkü muhtemelen stok az ki internet satışını kapatmışlar şimdilik.
  • Yeni seri mi geliyor acaba?
  • X470 gaming plus max gelmiş o anakart daha iyi gidin onu alın artık.

Veya uygun fiyatlı B450 gaming plus max da tomahawk la aynı bordu kullanıyor çok küçük fark var vrm soğutucusunda okadar gidin onu alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 21 Aralık 2019; 23:47:36 >
  • Timeguard T kullanıcısına yanıt
    Maalesef fiyat çok yüksek hocam. Bir de o özellikleri kullanacağımı hiç sanmıyorum.
  • Çelik fazlı büyük vrm soğutuculu bir b450 tuf modeli var ozaman onu alın type c var.

730tl

inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=9913

Linki kopyala yapıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 21 Aralık 2019; 23:58:35 >
    Maalesef bu modele BIOS atmak için de 1 veya 2 serisi bir işlemciye ihtiyacım olacak. 3600 kullanmayı planlıyorum. Ayrıca VRM tier list'te tomahawk bir tık önde gibi. ALC S1200A ses çok tatmin edici ama lanet olsun max almak istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi colt18 -- 21 Aralık 2019; 23:59:49 >
  • colt18 C kullanıcısına yanıt
    3000 uyumlu geliyor artık üzerinde 3000 etiketi var almadan sorun.
  • (Yarışın)Birincisi, ASUS TUF B450-PRO GAMING için, rüzgarın doğrudan VRM güç kaynağı devresine çarpmadığı basit bir su soğutmalı CPU soğutucu ortamında bile, PB2 ve XFR2'nin çekirdek saatini kullanan Ryzen 9 3900X, uzun süre 150W CPU gücü tüketir VRM besleme sıcaklığı yük altında bile 80 derecenin altında olduğunda bu çok iyi bir sonuçtur. 10.000 yen anakart hayal edemediğim inanılmaz bir performanstı.

https://store.donanimhaber.com/00/9f/6e/009f6e43b58b7c294029860f455700e1.png

Test linki

http://blog.livedoor.jp/wisteriear/archives/1076004597.html#memory-OC

• Boşver maxı faxı git asusu al kardeşim.
    Siteyi ingilizce'ye tercüme ettirdim. İnceliyorum baya derin analiz kasmışlar. Teşekkürler link için.
    Tuf pro 10bin yenmiş. 543 TL yapıyor
    Valla benim de kafam karışık. Vatan Bilgisayar'da Tomahawk Max 924tl. Ancak bir de B450-F Gaming modeli var şu an 992tl. Onu almak tamamen israf mı olur diye düşünüyorum. Kdv Indirimi ile Tomahawk Max 750, B450-F Gaming modeli ise 820 liraya inecek. Ancak şu an halihazırfa 790 lira olan TUF B450 Pro Gaming modeli ise KDV İndirimi ile 650liraya inecek.
    Sonuç olarak şu fiyatlarda hangisi alınmalı;
    ASUS TUF B450 Pro Gaming - 650tl
    MSI Tomahawk Max - 750
    ASUS ROG STRIX B450-F Gaming - 820tl
    Bu durumda hangisi daha mantıklı?
    Not: 3 model de 3000 serisini destekliyor. Kutularının üzerinde turuncu renkli "RYZEN 3000 DESKTOP READY" logosu var.
  • münşi kullanıcısına yanıt
    Hocam KDV indirimi olacak mı ya da şu an var mı? Herhangi bir yerde herhangi bir ibare yok. Eğer indirim olacak ise hangisini istersem onu alabilirim ama indirim yok ise en ucuzunu almak zorundayım zira bütçe zorlanıyor.
  • colt18 C kullanıcısına yanıt
    Şu an 3 model arasinda en ucuzu TUF Pro Gaming modeli ama daha bugün konuştum Vatan müşteri hizmetleri ile. Normalde bilgi veremiyoruz derler ama bu sefer "Ay sonuna doğru KDV indirimi olur. Özellikle yılsonu olduğu için güzel bir indirim olur bekleyin" dediler. Ben de şaşırdım 😊
    22si oldu ayin 9 gün daha bekleyeceğiz. Yoksa 790a TUF'ı alasım var şu an. Ama 650ye düşerse 140 liraya 7 tek iskender yerdim lan diye düşünür kahrolurum 😀
  • quote:

Orijinalden alıntı: münşi

Valla benim de kafam karışık. Vatan Bilgisayar'da Tomahawk Max 924tl. Ancak bir de B450-F Gaming modeli var şu an 992tl. Onu almak tamamen israf mı olur diye düşünüyorum. Kdv Indirimi ile Tomahawk Max 750, B450-F Gaming modeli ise 820 liraya inecek. Ancak şu an halihazırfa 790 lira olan TUF B450 Pro Gaming modeli ise KDV İndirimi ile 650liraya inecek.
    Sonuç olarak şu fiyatlarda hangisi alınmalı;
    ASUS TUF B450 Pro Gaming - 650tl
    MSI Tomahawk Max - 750
    ASUS ROG STRIX B450-F Gaming - 820tl
    Bu durumda hangisi daha mantıklı?
    Not: 3 model de 3000 serisini destekliyor. Kutularının üzerinde turuncu renkli "RYZEN 3000 DESKTOP READY" logosu var.
    ASUS TUF B450 Pro Gaming

Tomahawk max la aynı parada olsa onu al testte fark atmış..

ASUS TUF B450 Pro Gaming 730tl

inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=9913

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 22 Aralık 2019; 0:58:15 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.