Şimdi Ara

msi b450 gaming plus anakart flashback bios güncelleme SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar sistem topladım ryzen 5 3600 msi b450 gaming plus rtx 2070 vs bugun kasaya montajlarını yaptım çalıştırdım ekran gelmiyor sinyal gitmiyordu ekrana , ekran kartını alırkende güncel bioslu diye aldığımdan direk çalıştırdım açılmayıncada herhalde güncellememişler diyerek ben güncellemeye kalktım 16 gb usb yi fat 32 yaptım gerekli güncel driveri msi.rom olarak attım gereken flashback tuşunun yanındaki yuvaya soktum tuşa bastım yanıp söndü 3 defa sonra sürekli yanıp kaldı yardımcı olabilecek varmı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Hocam şu adımları takip ettin mi?

• Draker kullanıcısına yanıt
    evet evet ama bende sürekli yanıyor o ışık öyle kalıyor anlamadım gitti ya

• Enes34 kullanıcısına yanıt
    TUm parcalari sokup mu yapiyosunuz video'da gosterildigi gibi? Firsatiniz varsa 8gb bellek ile deneyin, Bazi forumlarda 16gb uzeri kapasiteleri gormedigine dair bilgiler vardi. belki cozum olur.
  • evet tüm parçaları söktüm işlemci hariç onu sökerken nelere dikkat edeceğim macunu falan var ya ondan çıkarmak istemedim onu

• Rufus programi ile flash belleginizi formatlayin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Dikkat ederseniz video da CPU da takili degil. Sokup oyle deneyin. Video'da bulunan islemleri adim adim yapmaniz gerekiyor... Sokun, macunu silmemeye dikkat edin, islem bitince de ayni sekilde geri montaj yapin.
  • arkadaşlar üç defa yanıp sönüyor sonra böyle yanık kalıyor herşey doğru

msi b450 gaming plus anakart flashback bios güncelleme SORUNU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enes34 -- 5 Eylül 2019; 12:40:24 >
  • Flash belleğini rufus ile fat32 olarak biçimlendirip öyle deneyebilir misin ben öyle çözmüştüm problemi.
    Anakartin tam modelini ve bios u tam olarak nereden indirdiginizi paylasabilir misiniz? Belki yanlis bir dosyayi USB'ye yazdiniz. USB'yi tekrar Rufus ile formatlamayi denediniz mi? BIOS'unu indirdiginiz model B450 modeli olabilir mi ornek olarak? Sizin urununuz B450m Gaming Plus cunku...
  • Bak aynı sıkıntı bende de vardı söyle çözdüm. Flash tak usb ye çalıştır pc yi bir 90 saniye kadar bekle o anakart üstündeki küçük bios tuşuna basma. 90 saniye sonra bas. olmazsa pc kapatmadan diğer usb ye takıp bios tuşuna bas. tek tek dene usb leri bir tanesinde kesin oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xbrainx -- 5 Eylül 2019; 13:42:22 >
  • arkadaşlar herkese teşekkürler xbrainx in dediği hariç hepinizin dedikleri doğru şekilde yapmıştım zaten model driver usb fat32 vs herşey doğru bende aldığım yeri aradım şimdi götürüyorum kasayla anakartı yaptırıcam gelişmeleri yazarım

• xbrainx kullanıcısına yanıt
    yola çıkınca gördüm artık deneyemedim bunu ama zaten hangi yuvaya takıcağını gösteriyor 1 tane işaretli yer var ordan başka yere denemedim keşke deneseydim birde pcyi çalıştırmadan yapın diyorlar bilemedim ya neyse artık

• Anakartin b450 degilki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • i Am Not Dead kullanıcısına yanıt
    nasıl degil b450 gaming plus

• arkadaşlar ÇÖZÜMÜMÜ yazıyorum bu flashback olayını servisler pek bilmiyor hangi bilgisayarcıya gittiysem eski usul yaptıklarını söylediler işte 3000 serisi değilde eski seri işlemci takıp biosu güncelleyip sonra 3000 serisi işlemciyi takma gibi, bende anakartı aldığım yere gittim aynı eski şekil güncelleme yapıp sorunu çözdüler bu sorunu yaşayanlarda her türlü yukarıdaki yorumlara bakıp flashback ile yapmayı deneyin olmuyorsa bi bilgisayarcıya gidip durumu anlatın 20-30 tl gibi bi rakama yapabilirler diye düşünüyorum ben böyle çözdüm en kötü aldığınız yere gidin güncellesinler

Dostum anakartinin modeli B450"m" gaming plus. Ikisi farkli urunler. Hangisinin bios'unu indirip yazmayi denedin acaba?

https://www.msi.com/Motherboard/B450M-GAMING-PLUS

https://www.msi.com/Motherboard/B450-GAMING-PLUS
  • CCaaNN kullanıcısına yanıt
    he anladım kusura bakma benimki m olanı bende m i indirmişim zaten dikkat etmemiştim ama şansa yinede m olanını indirmişim

• Arkadaşlar up yapıyorum ama cevap arayan vardır. zip dosyasını msi.rom değil içinden çıkan dosyayı msi.rom yapın sorun çözülür

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.