Şimdi Ara

/// MSI 990XA-GD55 Kullananlar Klübü /// (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
227
Cevap
2
Favori
11.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: OnLyLoveMe

bios kolay ve anlaşılır anakartın sıcaklıkları ıyı(köprü sıcaklıklarına daha bakmadım).oc genie ile 3.7ghz kullandım sonra normal değerleri getirdim(oc genie 2 çok voltaj veriyor).iyi bir soğutucu alarak manuel olarak overclock yapacağım.şimdilik sorunsuz kullanıyorum anakartı

ben imzamdaki sistem ile kullanıyorum dediğin gibi bios'un kullanımı çok kolay ve açıklayıcı oc genie'ye gelirsek ben sürekli default ayarlarda kullandım standart olarak 3.1ghz de kullanıyorum ayarları otomatik bıraktım herhangi bir zorlmada 3.1ghz den 3.4e çıkartıyor kendisi..ekran kartım da o şekilde masaüstünde core 50 shaders 101 ve memory 135 olarak çalışıyor ama oyuna girdiğim zaman 880mhz 1760mhz ve 1050mhz olarak çalışıyor tam istediğim gibi çok fazla güç çekmiyor...

• bende aynı işlemciyi kullanıyorum ondada güç tasarrufu var boşta 1,4 e kadar iniyor yüke binince de dediğin gibi 3,4 oluyor
  • benim sistemde bi sıkıntı var ama çözemedim ya bu kart aldığım ssd ile tam uyuşmuyor yada ssd bozuk bazen açılışta kilitlenip kalıyor kullandığım windows ta sorun yok daha öncede kullandım nadir yaptığı içinde geri göndermedim. birde açılışta bios yüklemesi 10 saniyeyi buluyor windows ta 15 saniye toplam 25 saniye millet masa üstünün 15 saniyede geldiğini yazmış ya bios tam oturmadı yada ssd bozuk anlamadım
  • başkan klübün niye imzası yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnLyLoveMe

başkan klübün niye imzası yok

en kısa zamanda eklenecektir..
  • ekle beni de dostum, geç kalmış üyeler kısmına
  • quote:

Orijinalden alıntı: toruk_makto

ekle beni de dostum, geç kalmış üyeler kısmına

imzanda yada sistem tercihlerinde göremedim anakartını..olduguna dair bi resim ekleyebilirsin..imza kımına sistem özelliklerini yazsaydın keşke..
  • Ok!
    Ürün kargoda şu an haftaya eklerim fotğraflarını. Uzun zamandır üyeyim ama forumun özelliklerini pek kullanmıyorum.

Sistem şu şekilde:

MSI-------990XA-GD55 AM3+ AMD 990X+SB950 DDR3 2133MHz(O.C) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart
    AMD-------FX X8 8120 Soket AM3+ 3.1GHz 16MB Cache 32nm İşlemci
    GSKILL----8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
    SAPPHIRE--HD6850 GDDR5 1GB 256Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kartı
    XILENCE---XILENCE XP800 800W 135MM FAN PSU GAMİNG SERİSİ 80+ BRONZE R3
    SEAGATE--3,5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
    A4 TECH---X7-G800V KABLOLU GAMER KLAVYE USB
    LOGITECH--M705 MARATHON MOUSE
    ASUS-------TA-250 Kasa (2004 model )
    FUJITSU----SL23T-1 Monitör

• quote:

Orijinalden alıntı: toruk_makto

Ok!
    Ürün kargoda şu an haftaya eklerim fotğraflarını. Uzun zamandır üyeyim ama forumun özelliklerini pek kullanmıyorum.

Sistem şu şekilde:

MSI-------990XA-GD55 AM3+ AMD 990X+SB950 DDR3 2133MHz(O.C) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart
    AMD-------FX X8 8120 Soket AM3+ 3.1GHz 16MB Cache 32nm İşlemci
    GSKILL----8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
    SAPPHIRE--HD6850 GDDR5 1GB 256Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kartı
    XILENCE---XILENCE XP800 800W 135MM FAN PSU GAMİNG SERİSİ 80+ BRONZE R3
    SEAGATE--3,5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
    A4 TECH---X7-G800V KABLOLU GAMER KLAVYE USB
    LOGITECH--M705 MARATHON MOUSE
    ASUS-------TA-250 Kasa (2004 model )
    FUJITSU----SL23T-1 Monitör

sistemin hemen hemen benimkiyle aynı iyi günlerde kullan resimleri bekliyoruz...

• hayırlı olsun kulüp.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rtsbora -- 28 Temmuz 2012; 2:48:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rtsbora

hayırlı olsun kulüp.

teşekkür ederim dostum yardımların için..
  • Aynı anakarta sahibim yalnız şöyle bir sorunum var windows 7 64 bit işletim sistemi kullanmama ve Takılı 8 GB ram olmasına rağmen kullanılabilir ram miktarını 3.97 GB olarak gösteriyor. Bunu düzeltmek için ne yapmam gerekli ? internet üzerinden baya araştırdım yalnız bir çözüm bulamadım. İşin komik kısmı ise 4 gb taktığım zaman tamamını görüyor olması.
    bununla ilgili bios ayarlarını nasıl yapabileceğimi gösterebilirseniz çok sevinirim. Not: Liveuptade'den bios uptade yaptım ama sorun çözülmedi.

/// MSI 990XA-GD55 Kullananlar Klübü ///

• başka 64bit windows kurmayı denediniz mi problem windowstan olabilir...

yeni farklı ve temiz bir windows 7 64bit sorununu çözecektir kanaatindeyim..

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkzooker -- 31 Temmuz 2012; 1:30:58 >
  • 3 kere format attım :/ sonuç böyle arkadaştan yarın farklı bir windows 7 alıp birde öyle deniyeceğim bakalım ne olacak. Başka bi çözüm önerileri olan varsa lütfen yazsın..
  • imza hayırlı olsun hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkhelpme

başka 64bit windows kurmayı denediniz mi problem windowstan olabilir...

yeni farklı ve temiz bir windows 7 64bit sorununu çözecektir kanaatindeyim..

edit:imla

Sorun Ramlerdeymiş gidip değiştirdim sorun ortadan kalktı ..
  • quote:

Orjinalinden alıntı: OnLyLoveMe

imza hayırlı olsun hocam

ne demek dostum çalışınca oluyor diyelim

quote:

Orjinalinden alıntı: TheLastRide

sorunu halledebildiğine sevindim ram'lerde ne gibi sorun varmış?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkzooker

quote:

Orjinalinden alıntı: OnLyLoveMe

imza hayırlı olsun hocam

ne demek dostum çalışınca oluyor diyelim

quote:

Orjinalinden alıntı: TheLastRide

sorunu halledebildiğine sevindim ram'lerde ne gibi sorun varmış?
    Ramlerin bir tanesi hatalıymış Dual olarak çalışmıyorlar gidip değiştirdim :) sorun kalktı benide gruba üye edebilirsiniz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Last Khan -- 3 Ağustos 2012; 19:34:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TheLastRide

Ramlerin bir tanesi hatalıymış Dual olarak çalışmıyorlar gidip değiştirdim :) sorun kalktı benide gruba üye edebilirsiniz :)

ekledim dostum gruba hoşgeldin..
  • Selamlar,

MSI 990XA-GD55'imi fiilen kullanmaya başladım. İlk kurulumda PSU patlaması ile biraz korktum ama değişimden gelen PSU şu an sorunsuz çalışıyor. Montaj yaparken çektiğim 1-2 fotoğrafı aşağıda görebilirsiniz.
    Win 7'yi kurduktan sonra anakartın bütün driverlarını kurdum ve ardından auto update programı ile güncelledim. Bios sürümü M3ten M4'e çıktı. Henüz bunlarla ilgili bi fikrim yok, iyi bişey mi oldu merak ediyorum.
    Bir sorum olacak, açılışta hangi tuşla Bios ekranını açıyoruz? Rastgele tuşlara basıyorum bilmediğim için. Biosta CPU sıcaklığı 45-46 görünüyor. Sistem açıldıktan sonra 3. parti programlarla baktığımda 36 C görüyorum. Sizde durumlar nasıl?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.