Şimdi Ara

MSI 970A-G46 KULLANANLAR KULÜBÜ (65. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.354
Cevap
22
Favori
73.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SiluetAntares

ddr4 ram kullanabiliyor muyuz bu kartla beyler? ayrıca ramler için 2133 mhz destekliyor sanırım ama onun için oc mu yapmak lazım illa?

Hayır ddr4 desteklemiyor.
  • Fx 6300 için 4.4 veya 4.2 ideal o.c. değerlerini bilip yapabilen var mı?
  • Bende bu ana kartı kullanmaktayım 4 gb tek modül ram var kaçıncı slota takmalıyım?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • -Bane kullanıcısına yanıt
    ben yalnızca çarpanı değiştirip 4.1 yaptım aylardır öyle kullanıyorum bir sıkıntı yok
  • -Bane kullanıcısına yanıt
    4.4 4.5 için stabil ayar bulursanız bana da söylerseniz sevinirim yetmemeye başladı bana 4.1
  • ilkerkara İ kullanıcısına yanıt
    4.2 yaptım stabil hocam. Fark olacağını sanmıyorum 4.2 ile 4.4 arasında 0.2ghz
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Bane

4.2 yaptım stabil hocam. Fark olacağını sanmıyorum 4.2 ile 4.4 arasında 0.2ghz

4.1 voltajsız bende stabil, 4.2 voltajsız sorun çıkarıyor bende siz neyi değiştirdinizde stabil oldu. ben 4.2 ile 4.4 veya olduğu takdirde 4.5 arasında oyunda fps olarak fark olacağını düşünüyorum.
  • ilkerkara İ kullanıcısına yanıt
    4.4 bende olmadı hocam çünkü anakartın kalitesi yüzünden aşırı mosfet ısınması yaratıyor ve bu yüzden çarpan düşürüyor otomatik olarak.Cpu nun yanındaki vrm lerde soğutucu yok bende oda sıkıntı oluyor yüksek o.c. de.Voltaj ayarına gelecek olursak 4.2 için 1.33V verdim ben stabil oldu.Onun dısında biosda ki o.c. ayarları kapalı hepsi.
  • Arkadaşlar bu anakartla beraber FX6350 işlemci kullanıyorum. 2 işletim sistemi yüklü. Win 8.1 ve Win 10. SSD ye kurduğum Win 10 da özellikle oyunlarda bilgisayar donuyor. Ama Win 8 de sıkıntı olmuyor hiç. 2 defa farklı sürüm Win 10 kurdum yine aynı. Sebep ne olabilir acaba?
  • arkadaşlar aranızda windows 10 uefi kullanıp windows 7 uefi a dönemeyen var mı? bende sürekli hata veriyor
    her türlü iso denedim son güncellemeli ,msdn,custom os
  • Bu anakart + win10 kullanıp usb3 ü sıkıntısız olan var mıdır? Yaklaşık 1 yıldır usb3 portumu kullanamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: NeCRiS

Arkadaşlar bu anakartla beraber FX6350 işlemci kullanıyorum. 2 işletim sistemi yüklü. Win 8.1 ve Win 10. SSD ye kurduğum Win 10 da özellikle oyunlarda bilgisayar donuyor. Ama Win 8 de sıkıntı olmuyor hiç. 2 defa farklı sürüm Win 10 kurdum yine aynı. Sebep ne olabilir acaba?

ben win8 kullanırken oyunda kilitlenme yoktu sadece tarayıcı da gezinirken 10 15 sn lik kilitlenme sonra düzelme şeklindeydi
    win 10 a geçince oyun oynayamaz oldum yaklaşık 10 15 dk içinde oyundayken kitleniyordu pc. klavye mouse tepkisi yok. o an hangi ses çıkıyorsa onda takılı kalıyor ve restart atmadan yada pc yi kapatmadan düzelmiyordu.
    daha sonra yabancı bir forumda okuduğum kadarıyla bios tan amd turbo boost u kapattım (disabled) bu şekilde kilitlenmiyor bilgisayar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sup3rNatural kullanıcısına yanıt
    Hocam Allah senden razı olsun aylardır bunun çözümünü arıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: micozb

Hocam söylediklerini aynen gerçekleştirdim ama sorun aynı şekilde devam ediyor ne yazık ki :(

siz de bios tan amd turbo boost u kapatıp deneyin isterseniz.

• quote:

umrarım faydasını görürsünüz

• quote:

Orijinalden alıntı: Barış Can

Bu anakart + win10 kullanıp usb3 ü sıkıntısız olan var mıdır? Yaklaşık 1 yıldır usb3 portumu kullanamıyorum

ön taraftakiler mi arkada mı sorun

• quote:

Orijinalden alıntı: Sup3rNatural

quote:

umrarım faydasını görürsünüz

İşe yaradı kardeş. Epey oynadım hiç bir sıkıntı olmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sup3rNatural

quote:

Orijinalden alıntı: Barış Can

Bu anakart + win10 kullanıp usb3 ü sıkıntısız olan var mıdır? Yaklaşık 1 yıldır usb3 portumu kullanamıyorum

ön taraftakiler mi arkada mı sorun

Bizim Kartta önde usb3 yok. Onun haricinde uzatma vs kullanmıyorum. Direkt arkadakiler. Her yolu denedim gibi geliyor artık çözüm bulamadım.
    http://www.win-raid.com/t834f25-USB-Drivers-original-and-modded.html
    Şu forumda çözüm tarifi var fakat bana uymuyor..

• Bu anakartın güncel biosu 2016 ve görüntü biosu ise 2011 diyor bunların daha günceli varmıdır..birde uefi kurulum için hızlı açılış vs.ayrı bios ayarları nasıl olmalıdır.
  • arkadaşlar bu MSI 97OA-G46 Anakart kullanıyorum ve bunun hızlı bios ayarları nasıl olmalıdır..ve fun hız ayarlarınıı biosdan nasıl ayarlarım ..teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.