Şimdi Ara

MSI 970A-G46 KULLANANLAR KULÜBÜ (66. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.355
Cevap
22
Favori
73.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elimde arızalı 970a-g46 anakart var. Arızanın ne olduğunu bilmiyorum. Bilgisayar bazen açılıyor bazen açılmıyor. Kafasına göre yani.. 1 yıl bile kullanılmadı.

Ben yaptırırım veya yedek parça olarak kullanırım diyen varsa uygun fiyattan verebilirim.
     MSI 970A-G46 KULLANANLAR KULÜBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurcoskun -- 24 Ekim 2017; 14:34:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar 970a-g46 yada g45 kullanan varsa
    aidata64 extreme programından Anakart > CPUID > HTC Temperature Limit (TctlMax)
    değerini paylaşabilir mi?
    benimkinde limit 52c gösteriyor ve işlemci o sıcaklığı aştığında cpu hızı 0,77 ghz de takılıyor sorunu çözemedim anakartın temp algılamasımı yoksa cpu mu bulmaya çalışıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Barış Can

quote:

Orijinalden alıntı: Sup3rNatural

quote:

Orijinalden alıntı: Barış Can

Bu anakart + win10 kullanıp usb3 ü sıkıntısız olan var mıdır? Yaklaşık 1 yıldır usb3 portumu kullanamıyorum

ön taraftakiler mi arkada mı sorun

Bizim Kartta önde usb3 yok. Onun haricinde uzatma vs kullanmıyorum. Direkt arkadakiler. Her yolu denedim gibi geliyor artık çözüm bulamadım.
    http://www.win-raid.com/t834f25-USB-Drivers-original-and-modded.html
    Şu forumda çözüm tarifi var fakat bana uymuyor..

Alıntıları Göster
    ben sorunsuz kullanıyorum usb 3 leri. hatta tp link in 7 li port cogaltıcısı ile kullanıyorum adaptörlü. suana kadar sıkıntı yaşamadım. driver ını kurdugunuzdan emin olunuz.

• TurkishCoder kullanıcısına yanıt
    Windows 10 ile mi? Hangi sürümüyle ve hangi driver ile rica etsem paylaşır mısınız? Bios sürümünüz nedir? Elime 2 farklı 970a g46 geçti, her ikisinde de son sürüm Bios + win 10 1709 ile usb 3 kullanamadım. Kullandım ama usb2 hızında usb2 cihazlarla..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • anakartım arıza verdi usb 3.0 derken :) anakart sanırım komple gitti ramler sağlam ekran kartı sağlam ama klavye mouse a güç gelmiyor ve ekrana görüntü gelmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkishCoder

anakartım arıza verdi usb 3.0 derken :) anakart sanırım komple gitti ramler sağlam ekran kartı sağlam ama klavye mouse a güç gelmiyor ve ekrana görüntü gelmiyor.
    Yakın zamanda ram söküp taktı iseniz ondan olabilir, işlemci macun değiştirirken vs bacaklardan biri eğilmiş gitmiş olabilir, bios uçmuş olabilir vs vs vs :)
  • Sene olmuş 2018 =)

Güzel bir anakart aslen. Elinde olan için halen kullanılabilir.

En büyük sorunu Asus un kıytırık 770 chipset anakartları bile 8 pin güç girişine sahipken bu anakartın 125watt Cpu desteklemesi.

140 watt a ulaştığınızda mosfetler alev gibi oluyor.

Sırası ile x2 560 Be işlemciyi x4 b60 şekilde mecburen sadece 200mhz hız aşırtma ile

x6 1090t işlemciyi mecburen stok halde, şu anda ise fx6350 yi 4.0 ghz (stok sayılır) şekilde kullanıyorum.

CF performansı iyi ve kuzey çipi çok ısınmıyor hız aşırtmaya yatkın.

Phenom II de X4 leri hız aşırtarak , x6 ları stock halde çalıştırmaya yetiyor. Fx serisi daha şanslı fakat,

Fx8350 gibi bi işlemci takılıp tam performans alınabileceğine inanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ruzgarnufel

Sene olmuş 2018 =)

Güzel bir anakart aslen. Elinde olan için halen kullanılabilir.

En büyük sorunu Asus un kıytırık 770 chipset anakartları bile 8 pin güç girişine sahipken bu anakartın 125watt Cpu desteklemesi.

140 watt a ulaştığınızda mosfetler alev gibi oluyor.

Sırası ile x2 560 Be işlemciyi x4 b60 şekilde mecburen sadece 200mhz hız aşırtma ile

x6 1090t işlemciyi mecburen stok halde, şu anda ise fx6350 yi 4.0 ghz (stok sayılır) şekilde kullanıyorum.

CF performansı iyi ve kuzey çipi çok ısınmıyor hız aşırtmaya yatkın.

Phenom II de X4 leri hız aşırtarak , x6 ları stock halde çalıştırmaya yetiyor. Fx serisi daha şanslı fakat,

Fx8350 gibi bi işlemci takılıp tam performans alınabileceğine inanmıyorum.
    Burada önemli olan kullanıcının beklentileri, Eğer bu anakart ile işlemciye o.c yapayım tüm oyunları üst seviyede oynayayım derse sıkıntı yani o.c olursa sıkıntı, Yoksa hemen her kullanıcının işini görecek bir anakart günlük kullanımda sıkıntı yapacak kartlar değiller.

• 2.8'e güncellerken bilgisayar reset atıyor fakat cpu-z bios sürümünü 2.6 olarak gösteriyor.3 defa denedim sonuç aynı. Mflash olarak kurmanın yolu var mı? Yada bi çözümü.

• MPower12 M kullanıcısına yanıt
    Usb belleği fat32 formatlayıp içine bios dosyasını atıp bilgisayarı yeniden başlat, bios içine girdikten sonra m-flash sekmesine girip kurmayı dene.

http://download.msi.com/bos_exe/mb/7693v28.zip

• FasTBoY kullanıcısına yanıt
    Dediğinizi yapmıştım dosya uyumlu değil gibi bi hata verdi. Zaten dosya exe formatındaydı çalıştırdığımda update dosyası çıktı ve yeniden başlattı fakat bios eski sürümdü. Live update üzerinde güncelledim sıkıntısız kuruldu.

live update 6da mb bios yok bende nasıl yaptınız hocam :)
  • Enes P. E kullanıcısına yanıt
    En sonda bios sekmesi var orda olması lazım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Ordan yapamadım ama çok farklı bi şekilde yaptım. Flaşın içine atıp yüklemeye basınca geçici dosya olarak çıkarıyo onu alıp biostan yükledim. 2.8 oldum yalnız bi sorunum çözülmedi bi göz atabilir misinz ?

https://forum.donanimhaber.com/pc-kapaniyor-hdd-isigi-yanmaya-devam-yardim--134111202#134352902
  • Pc msı 970a g46 Anakart kullanıyorum işlemcim amd fx8150 ancak ekran kartım zayıf ekran kartı olarak NVIDIA GTX 660 düşünüyorum düşünmemin sebebi fifa 19 sistem gereksinimlerinde bu ekran kartı öneriliyor acaba anakart ve işlemcime uygun mu yorumlarınızı ve fifa 19 içiekranönerillerinizi bekliyorum teşekkürler

• Pc msı 970a g46 Anakart kullanıyorum işlemcim amd fx8150 ancak ekran kartım zayıf ekran kartı olarak NVIDIA GTX 660 düşünüyorum düşünmemin sebebi fifa 19 sistem gereksinimlerinde bu ekran kartı öneriliyor acaba anakart ve işlemcime uygun mu yorumlarınızı ve fifa 19 için ekran karı önerillerinizi bekliyorum teşekkürler

• MSI 970A-G46 anakartımın kutusunun tam görselinde "PCI EXPRESS GEN 3 chip on board" ibaresi yer almaktadır. Revizyon farkı mıdır bilmiyorum ama bu ibarenin bulunmadığı kutu görselleri de varmış.
    "PCI EXPRESS GEN 3 chip on board" ibaresi aldatmaca mıdır? Bu ibarenin izahı nedir?
  • son çıkan işlemciler ve ekran kartlarında bu anakartı kullanabilirmiyim lütfen yardımcı olun, mesela örnek vereyim ryzen işlemci yada 1660ti kullanabilirmiyim teşekkürler
  • ALAYINAISYAN A kullanıcısına yanıt
    son çıkan işlemciler ve ekran kartlarında bu anakartı kullanabilirmiyim lütfen yardımcı olun, mesela örnek vereyim ryzen işlemci yada 1660ti kullanabilirmiyim teşekkürler

Merhaba;

Son çıkan ekran kartlarının hepsini performanslarından yararlanamama pahasına da olsa kullanabilirsiniz.
    Yani sisteme 1080 takarsanız çalışır, ama bu ekran kartını besleyecek bir işlemci takamazsınız.

Hiç bir ryzen işlemciyi kullanamazsınız.

Ona takabileceğiniz en üst seviye işlemci 8320 olur. Fazlası anakartı tehlikeye atar. 8320 ile beraber en en en fazla 1060 ya da 570 takabilirsiniz. Bu kartlarda oyuna göre darboğaz yapar aslında ama alınabilir. Bu işlemcinin üstü takılamaz ve ekran kartlarının üstü de takılmamalıdır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • swarf kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim bilkgilendime için çok sağolun demekki mecbur değiştirecez ana kartı
  • 
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.