Şimdi Ara

MSI 970A-G46 KULLANANLAR KULÜBÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.355
Cevap
22
Favori
73.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kulübümüz açılmıştır arkadaşlar kullanan kişiler buraya yorum atarak dertlerini ve memnuniyetlerini dile getirebilirler.

Özellikleri için MSİ 970A-G46

İşlemci destek listesi için MSİ 970A-G46 CPU LİSTESİ

Anakart için güncel sürücüler:

Ethernet Realtek 8111E İNDİR

Ses Kartı Realtek ALC892 İNDİR

Chipset Sürücüsü 14.12 İNDİR

ASMedia USB 3.0 Driver 1.16.12 İNDİR

Kasasında Ön Panel USB 3.0 bağlantı portları olan arkadaşlar Silverstone 9 Pin USB 2.0 Dişi - 19 Pin USB 3.0 Erkek Dönüştürücü Kablo kullanabilirler.

Şu an piyasada bulunan tüm AMD AM3+,AM3,AM2+ işlemcilere destek vermektedir.Anakartın çok kaliteli olduğunu söylemeden edemeyeceğim çoğu overclock tan anlamayan kullanıcılar için MSİ çok güzel bir özellik eklemiş OC Genie II 1 saniyede işlemciniz için doğru hızı seçip ayarlıyor.Sizleri inceleme videosuyla baş başa bırakalım.

İMZAMIZ VATANA MİLLETE HAYIRLI UĞURLU OLSUN

quote:

Orijinalden alıntı: TurboCore

[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_77312441/tm.htm][image]https://store.donanimhaber.com/50/8c/f5/508cf5b301b72129256ba96209ac0cdd.png[/image] 

[b][color=#0000FF]<<<MSI 970-A[/color] [color=#CC0000]G46[/color] [color=#0000FF]Kullananlar Kulübü>>>[/color][/link][/b][/center]

en iyisi bu oldu daha iyisini yapamadım

MSİ 970A-G46 KULÜBÜ ÜYELERİ

1) Markus Schulz (Onursal Kurucu Üye)

2) uzmanbiyolog (Konu Sorumlusu)

3) boras06

4) B1RBaBaHiNDi

5) TURK-ŞAD

6) rockhound67

7) veerzaara

8) VeF

9) hatabo

10) Chequx

11) motorcusamet

12) dismissed_fear

13) Rajak

14) Ksaes

15) Asisvénia

16) ottmn

17) klacidx23

18) se0m

19) ilkerkara

20) bankai20

21) red01

22) ubus31

23) MrFinito

24) bymusti06

25) kerim35

26) Asisvénia

27) rockerboy-h

28) caytay

29) onur806

30) schwarzkopf13

31) slayer983

32) last06

33) By_KeReMM

34) Stalker83

35) Nachtsicht93

36) inance1905

37) potur

38) RoBiN*

39) Sanki Bana Pele

40) hakan7764

41) m3Rt26

42) inance1905

43) dogukan733

44) srdaly

45) metciii

46) Mr.ED

47) xNewbie

48) VenomS

49) h0rby

50) zala1903

51) Neobir75

52) senol28

53) agbdlcs81

54) bar3

55) sburaks06

56) Syn7ax

57) byWhirlpool

58) katharsis1537

59) zala1903

60) jeseskane

61) kannkii

62) aleregrax

63) Themistokles

64) blackforreal

65) ragip80

66) xxxcem

67) SebastianTR

68) whiskypickle

69) trocki

70) TurkishCoder

71) Faithful Blood Day

72) experienced

73) katharsis1537

74) neskali

75) VahdetPamuk

76) enoes

77) sener371

78) ercan79

79) Gencbeyiin

80) NeCRiS

81) agbdlcs81

82) GamTeli

83) Reanimate

84) HardToBeAGod

85) ahbap352

86) barmanbek

87) xzicdR

88) SKYSOL!D

89) Chequx

90) okannnnnn

91) Khazad_Dum

92) yakuzza123

93) Zendagi Migzara

94) -dehşet-

95) yukselyukseldi

96) memedhan

97) Malibaba

98) barisx3

99) 3DG

100) ugrcnka

101) enelyx

102) hüsoo19071996

103) Wi5rty

104) ukayl06

105) DrkAvenger

106) burak715

107) Yapgec

108) osmangazi26

109) Fuat.Kamis

110) Kahm

111) juven

112) Emre91uyan

113) kfburak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uzmanbiyolog -- 7 Aralık 2015; 11:23:39 >

• fikri olan bir dervis yok mu ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kulüp hayırlı olsun imzalar benden
  • Ben de varım.Yavaş boot sorunu 2.4 bios sürümüyle düzeldi.Ancak daha bela bişey var o da güncelleme sonrası sebepsiz yere artan sıcaklık sorunu.2.5 sürümüyle umarım düzelir.yoksa senesi dolmadan satacam birine:=) Bu anakart hakkında tüm sorunlarımızı burada paylaşalım.forumda çok var bu anakartı kullananlar...
  • yeğenime toplamıstım o kullanıyo bu anakartı tabi bende kullanıyorum :) kasanın onundekı usb3 kullanamıyorum tek sorun bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: boras06

yeğenime toplamıstım o kullanıyo bu anakartı tabi bende kullanıyorum :) kasanın onundekı usb3 kullanamıyorum tek sorun bu

aynen en büyük sıkıntımız bu olsa gerek cevirici bir abart bulsam alacağım.

Birde bios daki cpu ısı göstergesi ile windows programları arasında farklar fazla^^
  • Arkadaşlar bu anakartın üzerinde usb 3.0 bağlantı noktası yokmuş diye duydum, özelliklerinde usb 3.0 desteği var gözüküyor kullanıcı yorumlarında yok deniyor, ne iş bu anakart ? Almayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: isbara alp

Arkadaşlar bu anakartın üzerinde usb 3.0 bağlantı noktası yokmuş diye duydum, özelliklerinde usb 3.0 desteği var gözüküyor kullanıcı yorumlarında yok deniyor, ne iş bu anakart ? Almayı düşünüyorum.

sadece ön panel usb bağlantı portu yok.anakartın arka tarafında 2 adet usb 3.0 portu bulunuyor.yani usb3 aygıtını kasanın arka tarafından takmak senin için bi sorun teşkil etmiyorsa alabilirsin bu anakartı. (Mavi renkli olanlar usb3 portu)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uzmanbiyolog -- 6 Temmuz 2013; 21:37:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: uzmanbiyolog

quote:

Arkadaşlar bu anakartın üzerinde usb 3.0 bağlantı noktası yokmuş diye duydum, özelliklerinde usb 3.0 desteği var gözüküyor kullanıcı yorumlarında yok deniyor, ne iş bu anakart ? Almayı düşünüyorum.

sadece ön panel usb bağlantı portu yok.anakartın arka tarafında 2 adet usb 3.0 portu bulunuyor.yani usb3 aygıtını kasanın arka tarafından takmak senin için bi sorun teşkil etmiyorsa alabilirsin bu anakartı. (Mavi renkli olanlar usb3 portu)

Hocam usb 3.0 bağlantısını arka taraftan yaptığımda şuna benzer bir görüntü mü çıkacak ? Eğer böyleyse pek gözüme hitap ettiğini söyleyemem biraz kötü duruyor

• quote:

Orijinalden alıntı: B1RBaBaHiNDi

quote:

yeğenime toplamıstım o kullanıyo bu anakartı tabi bende kullanıyorum :) kasanın onundekı usb3 kullanamıyorum tek sorun bu

Birde bios daki cpu ısı göstergesi ile windows programları arasında farklar fazla^^

anakart yükte 65 dereceyi görüyor yan kapak açık ve kasa önünde arkasında fan olmasına rağmen 2 defa yandı 3.cüsü bugün geldi inşallah yarına buda yanmaz bi türlü ısınamadım bide bu anakartın klubumü olacak allah aşkına
  • Peki 970A-G43 de de mi USB 3.0 portu yok?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Özgür Güneş -- 7 Temmuz 2013; 4:07:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Özgür Güneş

Peki 970A-G43 de de mi USB 3.0 portu yok?

g 43 de usb portu var tabiki

g46 da kullanamayanlar için

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=5821

yeni gelmiş önceden sadece içindeki çevirici aparat vardı şimdi vida felanda var
  • quote:

Orijinalden alıntı: enoes

quote:

quote:

anakart yükte 65 dereceyi görüyor yan kapak açık ve kasa önünde arkasında fan olmasına rağmen 2 defa yandı 3.cüsü bugün geldi inşallah yarına buda yanmaz bi türlü ısınamadım bide bu anakartın klubumü olacak allah aşkına

Sistem bileşenleriniz nedir.? Birde OC felanmı yapıyorsunuz,? Eğer OC yapıyorsanız normal sıcaklıklar bende aynı anakartı kullanıyorum bi gariplik var sizde sıcaklıklar hiç öyle değil, max bu yaz sıcaklarında 36-38 C ki uygun soğutucuyu bulmanda zorlandığım Phenom II X4 965 işlemci ve kıytırık coler master rc340 elite htpc kasa ile kullanıyorum... Ve hiç öyle sıcaklıklar görmedim... Akşam görselleri eklerim şuan iş yerindeyim...

Bu sıcaklıktan muzdarip arkadaşlar bileşenleri ve OC yapıp yapmadıklarınıda, kasa modellerini de belirtirlerse daha faydalı olacağını düşünüyorum... Ben çok memnunum şahsen tüm beklentilerime fiyatı oranında makul cevap verdi...

• quote:

Orijinalden alıntı: TURK-ŞAD

quote:

quote:

quote:

Sistem bileşenleriniz nedir.? Birde OC felanmı yapıyorsunuz,? Eğer OC yapıyorsanız normal sıcaklıklar bende aynı anakartı kullanıyorum bi gariplik var sizde sıcaklıklar hiç öyle değil, max bu yaz sıcaklarında 36-38 C ki uygun soğutucuyu bulmanda zorlandığım Phenom II X4 965 işlemci ve kıytırık coler master rc340 elite htpc kasa ile kullanıyorum... Ve hiç öyle sıcaklıklar görmedim... Akşam görselleri eklerim şuan iş yerindeyim...

Bu sıcaklıktan muzdarip arkadaşlar bileşenleri ve OC yapıp yapmadıklarınıda, kasa modellerini de belirtirlerse daha faydalı olacağını düşünüyorum... Ben çok memnunum şahsen tüm beklentilerime fiyatı oranında makul cevap verdi...

kasam everest 707 br yeni aldım kasanın yan kapağını açmasam yanacaktı sanırım

işlemci 69
    anakart 65

hiç overclock yapmadım hatta down clock yapmayı düşünüyorum

http://forum.donanimhaber.com/m_77489784/f_//tm.htm#77489784

lütfen sonuna kadar okuyunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enes P. -- 7 Temmuz 2013; 13:16:50 >

• Kasa resmi ekleyebilirmisin.... Geçmişte benimde başıma benzer bir durum Q6600 işlemci ile gelmişti, ayaklardan birini takmadığım için fan tam oturmamış tı haliyle işlemci çok ısınıyordu kasanız zaten iyi değil anakartın o sıcaklıklara çıkması demek OC felan gibi bir işlem yapılması gerekir.... Kesin gözünüzden kaçan bir şey var... İşlemci ne hiç donanım bilgisi felan eklememişsin.... En çok ısınan benim gördüğüm anakart 52 derece idi ki oda üst seviye DFI LANPARTY 790 FXB idi...

Aynı anakartı kullanmasak olabilir diyeceğim de bende aynı anakartı htpc bir kasada kullanıyorum... Ve değerler max 38C idi...%90 kullanıcı hatası diye tahmin ediyorum...!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TURK-ŞAD -- 7 Temmuz 2013; 13:36:08 >
  • quote:

quote:

quote:

sende sorun var benim kasa kapalı yerde 38 falan gördü en çok

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: uzmanbiyolog

quote:

Hocam usb 3.0 bağlantısını arka taraftan yaptığımda şuna benzer bir görüntü mü çıkacak ? Eğer böyleyse pek gözüme hitap ettiğini söyleyemem biraz kötü duruyor

evet bu şekilde bağlantı yapılınca kötü görünüyor.ger.çi benim için bi sıkıntı yok usb3 konusunda.kasam açık bir yerde olduğu için kasanın arka tarafına eğilip aygıtı takmak zor olmuyor.yine de ön panel usb3 bağlantı portunun olmaması eksi bir özellik.yeni kasaların hepsinde ön panel usb3 bağlantıları yer alıyor.Fakat fiyat/performans açısından bakıldığında yine de oldukça uygun bir anakart olduğunu söyleyebilirim...

• Dediğim gibi ankartta kesinlikle ısınma sorunu yok....En azından bundan muzdarip olan kullanıcı sayısı ya yok yada çok az..resimlerden göreceğiniz üzre kasada öyle iyi bir kasa bile değil..daha gneiş ve daha iyi bir kasada bbu sıcaklıkları ancak yük altında göreceğini düşünüyorum...
     MSI 970A-G46 KULLANANLAR KULÜBÜ MSI 970A-G46 KULLANANLAR KULÜBÜ MSI 970A-G46 KULLANANLAR KULÜBÜ MSI 970A-G46 KULLANANLAR KULÜBÜ MSI 970A-G46 KULLANANLAR KULÜBÜ

• Bir küçük bilgi paylaşımı daha yapacak olursam anakartın en yüksek sıcaklıklara çıktığı an 45C olabiliyor bununda başlıca sebebi ekran kartı sıcaklıkları Prime 95 testi ile işlemciye tam yükte 10 dk çalıştırdığımda gördüğüm sıcaklık yükselişi sadece işlemcide gerçekleşti, oysa default ayarlarda bırakıp oyun oynamak için girdiğimde 30 dk oyun esnasında anakart sıcaklığının 45C dereceye yükseldiğini gördüm, ve ekran kartı fanını %100 ayarlarda 10 dk dır çalıştırıyorum ve ekran kartı sıcaklığı ile paralel olarak anakart sıcaklığı da düştü şuan 36C derece..Yani kasası iyi olmayanlar oyun oynayacağınız zaman fan ayarlarınızı yükseltin ekran kartı ne kadar az ısınırsa kasa içi ve bileşenlerin sıcaklığıda o kadar az olacaktır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: TURK-ŞAD

Bir küçük bilgi paylaşımı daha yapacak olursam anakartın en yüksek sıcaklıklara çıktığı an 45C olabiliyor bununda başlıca sebebi ekran kartı sıcaklıkları Prime 95 testi ile işlemciye tam yükte 10 dk çalıştırdığımda gördüğüm sıcaklık yükselişi sadece işlemcide gerçekleşti, oysa default ayarlarda bırakıp oyun oynamak için girdiğimde 30 dk oyun esnasında anakart sıcaklığının 45C dereceye yükseldiğini gördüm, ve ekran kartı fanını %100 ayarlarda 10 dk dır çalıştırıyorum ve ekran kartı sıcaklığı ile paralel olarak anakart sıcaklığı da düştü şuan 36C derece..Yani kasası iyi olmayanlar oyun oynayacağınız zaman fan ayarlarınızı yükseltin ekran kartı ne kadar az ısınırsa kasa içi ve bileşenlerin sıcaklığıda o kadar az olacaktır..

bios sürümün nedir? bende bios sürümünü 1.11'den 2.4'e güncelleyince sıcaklık değerleri yükseldi.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.