Şimdi Ara

Msı 970 a G46 ile overclock deniyorum.? [FX 6300]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler az önce çarpan sayısını 18 yaptım 3.87 ile sıcaklıklar oyun içinde iyi gibi geldi cpu 56-57 anakart 49 derece falan çarpna sayısını arttırsam biraz daha en azından bi 4 ghz falan yapsam herhangi bir sorun olur mu. ?

Çarpan sayısını 18.5 yaparsa 3.97 oluyor. ?

Bu testler bf4 ile test edilmiştir. 3d mark ile de testler yapıcam. bakalım bu anakartla gittiği yere kadar götürmeye çalışıcam. Yardımlarınızı bekliyorum.

• Vatandaş overclockun kıymetini anlamaya başladı. Az para ile daha güçlü işlemci sahibi olmak. Çorbada benimde tuzum olduğu için ,benimde keyfim geliyor,açıkçası.

O anakart ile 4,3 civarı çıkarsınız rahatça. Bu bölümü bi araştırın,Çok yardımcı olduğum konu var. Bulamazsanız yine de yardımcı olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metin abi 52

Vatandaş overclockun kıymetini anlamaya başladı. Az para ile daha güçlü işlemci sahibi olmak. Çorbada benimde tuzum olduğu için ,benimde keyfim geliyor,açıkçası.

O anakart ile 4,3 civarı çıkarsınız rahatça. Bu bölümü bi araştırın,Çok yardımcı olduğum konu var. Bulamazsanız yine de yardımcı olurum.

Hocam forumda öyle bi anlatıyolarki bu anakartı yok şöyle kötü böyle kötü şimdi açtım çarpanı 18.5 yaptım 3.97 de aida 64 kararlılık testi yapıyorum. Oc yapmak hakkında pek fazla birşey bilmiyorum sadece çarpan sayılarını hafif hafif gıdıklayarak overclock deniyorum. Sanırım bundan harici bir şey yok. ? Bir de hangi programlarla test edeyim sıcaklıkları falan. ?

• Giovannii kullanıcısına yanıt
    aynı anakartı bende kullanıyorum 4,1 ghze çekip unutmuştum pc neden hızlandıysa diye dolaşıyodum sıcaklığa falan baktımda oc pek yapmadığımdan aklıma gelmedi sıcaklıktada pek bi fark olmayınca çakamadım hatırlamasam öyle kullanacaktım

2 çekirdeği kapatırsan 4,7 ghz 6 çekirdekte 4ghz nasıl rahatça oluyorsa öyle oluyor az çekirdek destekli oyunlarda tavsiye olunur

(bütün oc denemlerim stok fanladır)
  • Beyler prime 95 ile teste soktum cpu yu small da 64 -65 derece sabit ancak 6. çekirdek hata veriyor. neden yaptı bunu anlaşılmadı ise ss atarım. Large teste aldığım zamanda 5 ve 6. çekirdekler teste girmiyor illegal summout hatası veriyor nedenin bilen varmı. ? Eğer buraya kadar sıkıntı yoksa 4 ghz yapıp bırakıcam. ? @enoes @metin abi 52
    stok halde mi oluyor bu olay
  • quote:

Orijinalden alıntı: enoes

stok halde mi oluyor bu olay

Hayır 3.97 de yaptı o hatayı ondan sonra 4.08 yaptım aida 64 testindr mavi ekran aldım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    çarpanla artır diğerini stok 200 haline geri çevir c6 state kapalı olsun
  • anakartınız oc için uygun 4'ün üzerine çıkanı çok gördüm. güzel bir işlemci soğutucuyla 4.5 bile zorlanır bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enoes

çarpanla artır diğerini stok 200 haline geri çevir c6 state kapalı olsun

Tamam dediklerinizi denicem akşam yazarım buraya. 200 haline geri çevir dediğiniz mhz olayımı. 19*200 gibi. ? Bende 215 çünkü. ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KralDorduncuVites

anakartınız oc için uygun 4'ün üzerine çıkanı çok gördüm. güzel bir işlemci soğutucuyla 4.5 bile zorlanır bence.

Hocam daha önce açtığım konularda veya anakart tavsiye konularında falan hep bu anakartla oc denemeyin sistemi elinize alırsınız şöyle sakat böyle vasat gibi yorumlar atılmıştı. İnanın çarpanı arttırırken elim titremiyor değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Giovannii

quote:

anakartınız oc için uygun 4'ün üzerine çıkanı çok gördüm. güzel bir işlemci soğutucuyla 4.5 bile zorlanır bence.

Hocam daha önce açtığım konularda veya anakart tavsiye konularında falan hep bu anakartla oc denemeyin sistemi elinize alırsınız şöyle sakat böyle vasat gibi yorumlar atılmıştı. İnanın çarpanı arttırırken elim titremiyor değil.

215 olduysa ana çarpan zaten anakarta bir problem yaşıyorsun demektir, bios reset at jumper ile ve tekrar eski haline çek , bende aynı anakartı kullanıyorum ne yazık ki gigabyte yada asus kadar iyi değil, cm evo soğutu ile anca 4gz stabil kullanabiliyorum yada benim işlemci kütük ama her durum da anakartımız diğerlerine göre pek sağlam değil gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: experienced

quote:

quote:

215 olduysa ana çarpan zaten anakarta bir problem yaşıyorsun demektir, bios reset at jumper ile ve tekrar eski haline çek , bende aynı anakartı kullanıyorum ne yazık ki gigabyte yada asus kadar iyi değil, cm evo soğutu ile anca 4gz stabil kullanabiliyorum yada benim işlemci kütük ama her durum da anakartımız diğerlerine göre pek sağlam değil gibi.

Hocam oc denemelerini ben oc genie2 modda deniyorum. onda fsb oranı 215. ama standart moda aldığım zaman ise normal bir şekilde 200 fsb yapıyor fsb yi. Normal modda oc denedim prime 95 ve aida 64 kararlılık testinde cpu yük altındayken kendi kendine çarpa düşürüp 3.00 ghz ye çekiyor kendini. ? Bios reset dediğiniz pil çıkarıp takma mı yoksa anakart üstünde 3 telli soket var üstündede 2 li konnektör var ufak yer değiştiriyosun onumu değiştiricez o jumper olayını bilmiyorum. ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: experienced

quote:

quote:

Hocam oc denemelerini ben oc genie2 modda deniyorum. onda fsb oranı 215. ama standart moda aldığım zaman ise normal bir şekilde 200 fsb yapıyor fsb yi. Normal modda oc denedim prime 95 ve aida 64 kararlılık testinde cpu yük altındayken kendi kendine çarpa düşürüp 3.00 ghz ye çekiyor kendini. ? Bios reset dediğiniz pil çıkarıp takma mı yoksa anakart üstünde 3 telli soket var üstündede 2 li konnektör var ufak yer değiştiriyosun onumu değiştiricez o jumper olayını bilmiyorum. ?

Eğer bios ta 215 de gri şekilde kapalı gözüküyorsa ve çarpanı değiştiremiyorsan sıkıntı yaşıyorsundur ben öyle sandım, sende sıkıntı yok, evet bios jumper senin dediğin şey. Pil çıkarmak değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

evet isimlerini hep karıştırıyorum çarpan diğeri olması lazım 200*22 yapmıştım en son galiba 200 kısmıyla pek oynamayı tavsiye etmiyorum oratya 3,97 4,17 vb gibi fazla küsüratlı rakamlar girince işlemci için iyi olmuyor galiba sağlıklı çalışmıyor
  • Forumda geçen hafta görmüştüm işlemci bölümünde FX6300 uçuşa geçti diye bi konu vardı aynı anakart ile 4,5 ghz kullanıyorum felan diyordu bi arkadaş bi bak istersen. işlemci bölümüne, bende de aynı anakart var bu arada.. Phenom II X4 965 var OC hiç denemedim henüz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: TURK-ŞAD

Forumda geçen hafta görmüştüm işlemci bölümünde FX6300 uçuşa geçti diye bi konu vardı aynı anakart ile 4,5 ghz kullanıyorum felan diyordu bi arkadaş bi bak istersen. işlemci bölümüne, bende de aynı anakart var bu arada.. Phenom II X4 965 var OC hiç denemedim henüz...

Niye denemiyorsun,powerin sağlam ise makul seviyelerde dene bence
  •  Msı 970 a G46 ile overclock deniyorum.? [FX 6300]

Şimdi yukardaki menüde;
    Adjust cpu ratio 22,
    Görünmüyor ama aşağılara indiğinde;spread spectrum,b] disabled

cpu voltage ,ne okuyorsan, üzerine 0.06
    cpu nb voltage ,ne okuyorsan üzerine 0,07

Dikkat, verdiklerim,0,6 ve 0,7 değil.

cpu features içinde; AMD Cool n quiet ,SWM,Core 6 state, C1E disabled. APM disabled, HPM enabled,
    F10 a basıp save ,yes de çık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metin abi 65 -- 28 Temmuz 2014; 10:28:02 >
  • quote:

quote:

Forumda geçen hafta görmüştüm işlemci bölümünde FX6300 uçuşa geçti diye bi konu vardı aynı anakart ile 4,5 ghz kullanıyorum felan diyordu bi arkadaş bi bak istersen. işlemci bölümüne, bende de aynı anakart var bu arada.. Phenom II X4 965 var OC hiç denemedim henüz...

ya OC olayına çok sıcak bakalardan değilim daha doğrusu, ben OC un getirisinin götürdüklerinden dah fazla olduğunu düşünüyorum..Forumlarda OC lu ve OC suz performans testlerine bakıyorum oyunlarda 5 -10 FPS anca artırıyor, uygulamalarda da öyle getirisi çok yok, sistemde maşaALLAH iyi ihtiyaç duymadım açıkcası...

Sistem sağlam Soğutucu iki tane var biri Tuniq Tower Extreme 120 (boşta şuan) üzerinde takılı olanda NOCTUA Noctua NH-L12 Corsair XMS 1600 mhz 4*2 gb ram var...

Aslında içimden geçmiyor değil, ama henüz pek ihtiyaçda duymadım, çok merak da etmedim en son Q6600 ü 3.0 ghz Oc etmiş kullanmıştım...

• quote:

quote:

quote:

ya OC olayına çok sıcak bakalardan değilim daha doğrusu, ben OC un getirisinin götürdüklerinden dah fazla olduğunu düşünüyorum..Forumlarda OC lu ve OC suz performans testlerine bakıyorum oyunlarda 5 -10 FPS anca artırıyor, uygulamalarda da öyle getirisi çok yok, sistemde maşaALLAH iyi ihtiyaç duymadım açıkcası...

Sistem sağlam Soğutucu iki tane var biri Tuniq Tower Extreme 120 (boşta şuan) üzerinde takılı olanda NOCTUA Noctua NH-L12 Corsair XMS 1600 mhz 4*2 gb ram var...

Aslında içimden geçmiyor değil, ama henüz pek ihtiyaçda duymadım, çok merak da etmedim en son Q6600 ü 3.0 ghz Oc etmiş kullanmıştım...

Soğutucuların canavar gibi maşallah.

Tabi overclock biraz da zevk meselesidir ,ama oyunlarda,güçlü bi kart varsa ve o oyun sağlam bi işlemci istiyorsa işe yaradığı da çok oluyor.

Yoksa ,günlük kullanımda ,elinizdeki işlemci fazla bile.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.