Şimdi Ara

MS, iPad'i yerden yere vurdu!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

"iPad kilitli bir aygıt"

iPad hakkında herkes bir şeyler söyledi; ama hiç kimse Microsoft gibi yerden yere vurmadı!

Microsoft Apple'ın iPad'unu eleştirdi. Microsoft'tan geliştirici platformunda ürün yönetim direktörü Brandon Watson, "Dünya komik bir yer, Microsoft, Apple'dan çok daha açık" dedi.

Apple'ın iPad'inin "kilitli" bir cihaz olduğunu vurgulayan Watson, geliştiricilerin Microsoft'un platformunu kullanarak "ne isterlerse geliştirebileceklerini" ve "geniş bir yelpazede" cihazları, aynı teknik bilgi ile hedefleyebileceğini belirtti.

Bunlara ilaveten iPhone uygulama geliştiricilerinin henüz düzgün kar etmediğini iddia etti. "iPhone ve iPad gibi donanımlara uygulama geliştirmek pahalı. Çünkü işletim sistemleri, Microsoft'un daha kullanışlı .NET platformunu değil, Objective C dilini kullanıyor." Diyen Watson, Apple'ın platform üzerindeki sıkı kontrolünün, bu ürünler için yazılım geliştirenleri yabancılaştırdığını da aktardı.

İşte karşı görüş

Yabancı basında Microsoft'un bu konudaki görüşlerini eleştiren ve haksız bulanlar da oldu.

Çeşitli kaynaklarda, iPad'in geleneksel bir PC olmadığı, televizyon gibi bir beyaz eşya olduğu vurgulandı. Yani tüketicilerin açıp, sunulan hizmetleri tükettiği bir platform olarak görenler var. İşin geliştirme ve uygulama esnekliği yanı değil, son tüketiciye mal satma yanını vurguluyorlar.

Bu açıdan bakıldığında Apple'ın iPad ile satılan hizmetler üzerinden iyi para kazanması beklenebilir. Sonuçta her iki eleştiri ve her iki bakış açısının sunduğu argümanlar, tüketici elektroniğinin geleceğinde yatanları, iki büyük şirketin bakış açısını gözler önüne seriyor.

Apple'ın iPad ve iPhone'daki politikasının daha uygulama satışı üzerinden olduğu dikkati çekerken, Microsoft bu açıklamayla "neredeyse" bir açık kaynak savunucusu gibi imaj sergiliyor. Apple geliştiricilerine tek kanal üzerinden güçlü pazarlama imkanı, Microsoft ise daha fazla özgürlük sunuyor.

• microsoft un tableti var mı da daha fazla özgürlük sunuyor?
    allahallah.
    Microsoft un işletim sistemi var, Windows 7.
    Apple'ın da Mac OS X'i var. ikisi birbirinden daha özgür filan değil.
    Dünyanın en saçma sitesi olan chip in haberi bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Centauri

microsoft un tableti var mı da daha fazla özgürlük sunuyor?
    allahallah.

Hocam işte miilet bilmeden atip tutuyor dediginiz gibi sanki tabletleri varda cok daha acik diye yorum yapiyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-Slim

quote:

allahallah.

Hocam işte miilet bilmeden atip tutuyor dediginiz gibi sanki tabletleri varda cok daha acik diye yorum yapiyorlar

ipad nedir? bilgisayar mı? hayır, ipad amazon un kindle ı gibi bir renkli ve dokunmatik ekranlı ebook readerden başka birşey değildir.

neyi var bu aletin?
    kamera var mı? yok!
    flash var mı? yok!
    usb var mı? yok!
    hdd-ssd upgrade var mı? YOK!
    ram upgrade var mı? YOK!
    dvd sürücü var mı? YOK!
    "böyle bir alette en önemlisi"
    kart okuyucu var mı? YOK!

bunları çıkarıp yerine wifi ve multi touch ekran koymuşlar da, ne işe yarıyor?
    birde, pili değişir mi? HAYIR!

PEKİ NESİ VAR!?
    sadece kendi işletim sistemi var ve "kilitli!"
    kısaca büyük ekranlı "ipod touch" tan başka hiçbirşey değil, ekransız ipod dan sonra en gereksiz apple ürünü.
    apple tarz yapıcam derken batırıcak kendini bu gidişle.

• quote:

Orijinalden alıntı: UXKN

quote:

quote:

allahallah.

ipad nedir? bilgisayar mı? hayır, ipad amazon un kindle ı gibi bir renkli ve dokunmatik ekranlı ebook readerden başka birşey değildir.

neyi var bu aletin?
    kamera var mı? yok!
    flash var mı? yok!
    usb var mı? yok!
    ram upgrade var mı? YOK!
    dvd sürücü var mı? YOK!

PEKİ NESİ VAR!?
    kısaca büyük ekranlı "ipod touch" tan başka hiçbirşey değil, ekransız ipod dan sonra en gereksiz apple ürünü.

senin saydiklarini koysalardi hocam emin ol bu kadar kucuk olmazdi notebooka dönerdi..

• quote:

quote:

quote:

quote:

allahallah.

neyi var bu aletin?
    kamera var mı? yok!
    flash var mı? yok!
    usb var mı? yok!
    ram upgrade var mı? YOK!
    dvd sürücü var mı? YOK!

PEKİ NESİ VAR!?

senin saydiklarini koysalardi hocam emin ol bu kadar kucuk olmazdi notebooka dönerdi..

valla onlar olupta notebooka dönmeyen bir sürü tablet pc var..

• KısKançLıkkk
  • quote:

Orijinalden alıntı: .WondercrafteR.

KısKançLıkkk

1000 kat daha iyisi varken neyini kıskanıcam büyük ekranlı ipod un
  • DATRON KN1, 5 yaşında, tek çekirdekli FULL-HD izleyebiliyorum, üzerinde her türlü giriş çıkışı var!
    çin malına laf ediceğine kaldır bilgisayarını nerde yapıldıgına bak.
  • quote:

DATRON KN1, 5 yaşında, tek çekirdekli FULL-HD izleyebiliyorum, üzerinde her türlü giriş çıkışı var!
    çin malına laf ediceğine kaldır bilgisayarını nerde yapıldıgına bak.

bütün elektronik aletler iphonundan tut bilmem neyine kadar cinde yapilor hocam onu bizde biliyoruz...
    sadece orda birlestiriliyor orda daha ucuz işcilik
    ha diyorsun salla sen icindekilerde cin mali malzeme
    ebe kardesim o zaman cin mali iphoneyle cin de üretilen iphone arasinda niye daglar kadar fark var anlatabiliyor muyum sana ?
  • SJ her tanıtımda üstü kapalı da olsa diğerlerine br şekilde giydiriyor bu tarz geri dönüşler alması normal

MS ise zaten kaşınıyor:) MS bir ara otomotive de taş atmıştı sanırım:)
  • quote:

quote:

quote:

allahallah.

neyi var bu aletin?
    kamera var mı? yok!
    flash var mı? yok!
    usb var mı? yok!
    ram upgrade var mı? YOK!
    dvd sürücü var mı? YOK!

PEKİ NESİ VAR!?

Evet bunlar, yok. Bunlar var deyip satmıyorlar ki, farklı bir cihaz yapmışlar satıyorlar, beğenen alır beğenmeyen almaz. Geçen bir arkadaşta bir telefon gördüm ekranı yok telefonun 3g li telefon ama, sadece telefonla konuşuyorsun bilgisayara bağlanıp modem olarak kullanıyorsun.
    Bunu da ekran yok alınmaz diye eleştirelim. Adam böyle bir cihaz yapmak istemiş, hafıza kartı girişi yapmak çok mu zor?
    Beğenmeyen gider, netbook alır, tablet pc alır. İpad onlarla karşılaştırılacak bir cihaz değil ayrı bir kategori.
    Ben mesela iphone 3g sahibiyim ve ipad almayı düşünmüyorum gerek yok çünkü... Her ne kadar yazılımı kitlide olsa, apple mobil yazılım olarak windows mobile ın çok önünde. Bu konuda adım atması lazım, android de geliyor gümbür gümbür...

• http://forum.donanimhaber.com/m_37552586/tm.htm

Apple, çarşamba akşamında iPad'i resmi olarak tanıttığından bu yana ufak tabletin gerçekten de Steve Jobs'un bize inandırmaya çalıştığı kadar büyük bir yenilik olup olmadığı tartışılıyor. Fakat internette bir konu üzerinde herkes hemfikir gibi gözüküyor: Cihazın ismi uygunsuz şakalar için altyapı oluşturuyor.

MS, iPad'i yerden yere vurdu!

İngilizcede "pad" kelimesinin karşılığı sadece "not defteri" gibi zararsız şeyler değil, bilakis "tampon" anlamına da geliyor. Apple'ın bu karıştırılma tehlikesini bilerek mi göze aldığı yoksa ciddiye mi almadığı tartışmaya açık bir konu; fakat internet topluluğunun hemen gözüne çarpması hiç de sürpriz olmadı. Steve Jobs daha cihazı tanıtırken Twitter'da "iTampon" kelimesi en çok tartışılan konu haline geldi. Şimdi de grafikerler de cihazın isminden ilham aldı; çünkü tampon ile tabletin ebatları birleştiğinde ortaya hemen alay konusu olabilecek bir nesne çıkıyor.

Yandaki resimde iPad'in alay konusu edildiği tasarım gösteriliyor. Üzerindeki yazıların Türkçe karşılığı: iPad. Aynı bir tampon gibi, sadece daha pahalı.

Chip Online Haber Linki

• MS, kıskançlıktan ne yapacağını şaşırdı.
  •  MS, iPad'i yerden yere vurdu!

Bitti mi sanıyorsunuz? Yaklaşık olarak son bir aydır teknoloji dünyasının en çok merak edilen konularından birisi Apple'ın tablet bilgisayarı iPad'di.

İlk başlarda isminin iSlate olacağı söylentisiyle ilgiyi üzerine toplayan iPad, Apple'ın "27 Ocak'ta toplantı var" duyurusuyla kullanıcıları iyice çılgına çevirdi. Tabii bunda Apple'ın yapacağı toplantının içeriğini açıklamaması en önemli etkenlerden birisiydi.

Öyle veya böyle Apple 27 Ocak günü iPad'i resmi olarak duyurdu, özelliklerine değinerek kullanıcılara tanıtmış oldu. Tabii her yerde olduğu gibi, teknoloji dünyasında da bazen olaylara mizahi yönden bakmak gerekiyor. Hele ki bahsedilen olay bütün dünyanın ilgisini çekmeyi başarabilmişse.

Hepsi bir yana, Hitler'in iPad hakkında ne düşündüğünü merak ediyor musunuz? Şayet merak ediyorsanız videoyu izlemenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Video, 2004 yapımı olan Der Untergang (Downfall) filminden. Filmde Hitler'in son günlerinden ve İkinci Dünya Savaşı'nın bitişinden bahsediliyor. iPad'e Hitlerin tepkisini göstermek için hazırlanan videoda İngilizce altyazılar bulunuyor. Ancak tabii ki hazırlanan bu İngilizce altyazıların filmdeki Almanca diyaloglarla hiçbir ilgisi yok.

Videoya gelince, Hitler'e iPad'den ve teknik özelliklerinden bahsediliyor, Hitler de iPad hakkındaki düşüncelerini kendine özgü mizacıyla paylaşmaya başlayınca olaylar gelişiyor. Buyrun izleyin. Alt yazılar ingilizce ama :S

Techno Labs Haberi Linki

http://www.you.tube.com/watch?v=lQnT0zp8Ya4

• yaw benim 20 yıllık arkadaşım i phone kullanıyor.
    bende alsam mı dedim,al tabi eksiksiz cihaz dedi!
    yaw bunda bluetooth var ama dosya transferi yok,melodi yapayım desin illa itunes kullanacaksın oda 25 saniye en fazla,simdeki mesajlara ulaşmam lazım ama öyle bir seçenek yok,e 16 gb alan var makinede bunu kullanim dersin oda yok.... o yok bu yok şu yok.yok yok yok.sen iphone yapıyosun ama en pratik en temel özellikleri yapmıyosun.
    sonra appleci gelip bunların hepsine e gerek yok napıcaksın 3 dakika süren melodiyi e gerek yok sende çektiğin fotoğrafı e-mail atarsın gibi anlamsız çözümler sunar.yaw kardeşim ben belki melodinin şebekenin izin verdiiği sürece çalmasını istiyorum vs.

(tamam işletim sistemi güzel, program çok.zaten tek artısı bu bence.)

bundada aynı. özellikleri koymamışlar! bunuda söylüyolar zaten!!!!! ama bu özellikler artık yeni çıkacak ürüne saklanacak özellikler değil.hepsinin neredeyse 5 yıllık geçmişi var.amaç belli zaten, arkadaşın dediği gibi ipad 2,3,4 .....
    ben bu amaca hizmet etmem arkadaş.hizmet edene saygım vardır ama anlamak mümkün değil.

• Iphone'unu çok seven ve muhtemelen şimdiden sonra muhtemelen başka telefon kullanmayacak birisi olarak söylüyorum, o ipad denen oyuncağa vereceğim en fazla para taş çatlasın 100 dolar olur (şaka değil,ciddiyim)
    Büyük ekranlı bir internete bağlanabilen mp3 playere daha fazlası verilmez.Bazı arkadaşlar e-book özelliğinden bahsetmiş,uzaktan yakından alakası yok,e-book gördüyseniz farkı bilirsiniz,bu oyuncakta birşey okumaya başladıktan 15 dakika sonra gözleriniz acımaya başlar (zaten muhtemelen 2 saat sonra da şarjı biter ).E-book ekranı bambaşka ve muhteşem bir teknolojidir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.