Şimdi Ara

MPV ler hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22
Cevap
0
Favori
5.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benzinli C-max, Verso, Zafira konusunda tecrübesi olan arkadaşlara sorularım var.
    Öncelikle araçların yakıt giderleri nasıl? İç gürültüleri çok fazla mı? Scenic in motor sesi fazla olduğu için baştan eledim ama diğerlerini bilemiyorum tabi. Dizel C-max kullandım ses yalıtımı başarılı ama acaba benzinlisi nasıl? Verso ve Zafira sanırım C-max e göre biraz daha pahalı. Değer mi?
    Gibi, gibi, gibi aklıma gelmeyen başka şeylerde olabilir.
    Tşk.

• zafira yenisini kullanmadım. ama modeli nedir bilmiyorum meski kasasını kullandım tık ses yok içeriisnde fakat vites geçişleri pek keyf vermiyor. seçenekler arasında zafira derim. ama biraz geniş istersen verso da güzel vazgeçtim verso daha iyi hem toyota verso bence
  • Gunluk zafira Kullanicisiyim Ilk basta bu katogoride Sunu bilmen gerekiyorki bir MPV aliyorsun yane Bir 4 kapili arac degil tavani yuksek ve dingil genisligi daha uzun bu nedenle virajlar senin icin buyuk dezavantaj.

Arabanin Vites Gecisleri cok can sikici (oturma pozisyonunun cok buyuk bir etkisi war) Ve benim kullandigim 2003 model bayagi bir Yol sesi aliyor iceri (yane lastik sesi az alsada dis sesleri alior)

Opellerin En buyuk + si frenleri cok iyi bir kere rast geldi (Verso Kullanan bir sahisla fren denemesi yaptik 1 1.5 mt fark ediyor (benim ki lastiklerin kabakligindan dolayi biras kaydirdi) Yani opel fren konusunda gayet iyi(vectra da da ayni durum soz konusu o yuzden genlleme yapiorum)

MPV grubunda Benzinli Kesinlikle Onermiyorum zaten araclar agir (zafira 7 kisi bile alabiliyor) daha yuksek torka ihtiyaclari war KESINLIKLE DIZEL alinmali saticilarin yaptigi km bahanelerine kanmayin.

Bunun yanisira Grand Voyager bile surdum Ruzgarlarda aracin agirligi farketmez bir 140 ile giderken yapisindan dolayi Ruzgara karsi muazzam bir direnc gosteriyor bu daha fazla yakit demek yani sira yol tutusuna buyuk etkisi oluyor (hizli gitmeden yol etrafindaki agaclari kontrol ediyorum ruzgar warmi cunku cok buyuk bir kaza yi kil payi atlattim)

Ben C-max ve Scenici i Meriva gurubuna sokuorum yeterince Buyuk degil. Ama Tabiki tartisma soz konusu bu dedigim. yinede BASARILI bir dizel alirsaniz Aracinizi zevkle kullanirsiniz(ben arabayi 7 kisi arkadaslarla doldurdugumda bayagi bi zevkli oluyor ancak tork yetmiyor )

Ikinci oNemli nokta ise KESINLIKLE 1.6 Almayin (hele benzinli ekonomik intihar demek)

Opel Kullandiysaniz bilirsiniz Opel MOtorlari yag yakar bence hos bir durum degil bunu da goz onunde bulundurun lutfen)

Ama nedenini bilmedigim bir sekilde (belki siyah olmasindan) aracimi seviyorum (iki kisiye kadar oldugumda ort 7.8ltre/100 km de ye kadar dusurebiliyorum 1.6 motor )

Bu arada Kia ya karsi nasil bir yarginiz war bilemem ama 2.0 Dizel MPV si gayet basarili oldugu (yakin bir tanidim tarafinda soleniyor ben sahsen kullanmadim)

• opel zafira fazla yol sesi almaz içeri ama lastikler eskimişse olabilir. ses konusunda yeni opel modelleri oldukça iyi.

quote:

Orjinalden alıntı: aLLyC

Gunluk zafira Kullanicisiyim Ilk basta bu katogoride Sunu bilmen gerekiyorki bir MPV aliyorsun yane Bir 4 kapili arac degil tavani yuksek ve dingil genisligi daha uzun bu nedenle virajlar senin icin buyuk dezavantaj.

Arabanin Vites Gecisleri cok can sikici (oturma pozisyonunun cok buyuk bir etkisi war) Ve benim kullandigim 2003 model bayagi bir Yol sesi aliyor iceri (yane lastik sesi az alsada dis sesleri alior)

Opellerin En buyuk + si frenleri cok iyi bir kere rast geldi (Verso Kullanan bir sahisla fren denemesi yaptik 1 1.5 mt fark ediyor (benim ki lastiklerin kabakligindan dolayi biras kaydirdi) Yani opel fren konusunda gayet iyi(vectra da da ayni durum soz konusu o yuzden genlleme yapiorum)

MPV grubunda Benzinli Kesinlikle Onermiyorum zaten araclar agir (zafira 7 kisi bile alabiliyor) daha yuksek torka ihtiyaclari war KESINLIKLE DIZEL alinmali saticilarin yaptigi km bahanelerine kanmayin.

Bunun yanisira Grand Voyager bile surdum Ruzgarlarda aracin agirligi farketmez bir 140 ile giderken yapisindan dolayi Ruzgara karsi muazzam bir direnc gosteriyor bu daha fazla yakit demek yani sira yol tutusuna buyuk etkisi oluyor (hizli gitmeden yol etrafindaki agaclari kontrol ediyorum ruzgar warmi cunku cok buyuk bir kaza yi kil payi atlattim)

Ben C-max ve Scenici i Meriva gurubuna sokuorum yeterince Buyuk degil. Ama Tabiki tartisma soz konusu bu dedigim. yinede BASARILI bir dizel alirsaniz Aracinizi zevkle kullanirsiniz(ben arabayi 7 kisi arkadaslarla doldurdugumda bayagi bi zevkli oluyor ancak tork yetmiyor )

Ikinci oNemli nokta ise KESINLIKLE 1.6 Almayin (hele benzinli ekonomik intihar demek)

Opel Kullandiysaniz bilirsiniz Opel MOtorlari yag yakar bence hos bir durum degil bunu da goz onunde bulundurun lutfen)

Ama nedenini bilmedigim bir sekilde (belki siyah olmasindan) aracimi seviyorum (iki kisiye kadar oldugumda ort 7.8ltre/100 km de ye kadar dusurebiliyorum 1.6 motor )

Bu arada Kia ya karsi nasil bir yarginiz war bilemem ama 2.0 Dizel MPV si gayet basarili oldugu (yakin bir tanidim tarafinda soleniyor ben sahsen kullanmadim)

• benzinli diyosan verso derim

ama bence dizel cmax düşün ben ikisinide kullandım almadan önce (vaktim yok detaylı yazamıyorum)
  • sınıfın standartları belli aralıktadır opel maximumu kullanıyo diye cmax küçük mpv değildir

yanlış anlaşılmasın sataşma yok
  • bizde citroen picasso var. ses yalıtımı çok iyi. aşırı geniş içinde 1 haft yaşıya bilirim valla.=)

yakıta gelince 1.8 motor baya yakıyo ama değer.
  • quote:

Orjinalden alıntı: weber

opel zafira fazla yol sesi almaz içeri ama lastikler eskimişse olabilir. ses konusunda yeni opel modelleri oldukça iyi.

quote:

Gunluk zafira Kullanicisiyim Ilk basta bu katogoride Sunu bilmen gerekiyorki bir MPV aliyorsun yane Bir 4 kapili arac degil tavani yuksek ve dingil genisligi daha uzun bu nedenle virajlar senin icin buyuk dezavantaj.

Orada Lastik sesi mi yazior acaba? Ayrica hergun Kullandigim araba Oldugunu unutmadan soyliim.

MPV dizel en iyi secim bence.

• MPV=BENZİNLİ=Gözünün hep göstergede olması demektir....aman ha..aman ha...

2004 scenic 2 yi 3 ay sonra 10000 km de sattım...
  • 2007 de yeni modeo platformunda d-max ler geliyor. Onları bekle ancak dizeli sadece 2.0 tdci olacakmis.

MPV ler hakkında

MPV ler hakkında

MPV ler hakkında

MPV ler hakkında

MPV ler hakkında

• quote:

Orjinalden alıntı: robespierre

2007 de yeni modeo platformunda d-max ler geliyor. Onları bekle ancak dizeli sadece 2.0 tdci olacakmis.

Bu tahminen 50 - 70 Milyar arasi olacak MPV serisinden
  • benzinli diyosun...aklına hangisi yatarsa onu al tipi hoşuna gideni yani...çünkü yakıt sarfiyatları çok farklı olmayacaktır...ben verso yu tercih ederdim(c-max kullanmama rağmen)çünkü en genişi o aralarında...ama dizel dersen de c-max derim...zafira yı geç bence...ben hala yolda göremedim zafira yı...
  • quote:

quote:

2007 de yeni modeo platformunda d-max ler geliyor. Onları bekle ancak dizeli sadece 2.0 tdci olacakmis.

abi naaptın??? mondeo 70 milyar etmiyo bu d-max mi etcek???
  • C-max ile mondeo arasında bir fiyatı olacak.
    Rakiplerinden verso 2.2 dizel motora sahip vergi dezavantajı var.
    Keza daha büyük Espace 1.9 ve 2.2 dizel motorlara sahip.
    7 koltuk standart olacakmış.
    Nasıl yeni focus çıkmadan c-max çıktıysa, mondeo'dan önce de bu araç çıkacak piyasaya.
    Ancak Ford ithal eder mi bilmiyorum?
    2 litre arabaya pek sıcak bakmıyor Ford. Mondeo'nun durumu ortadayken yeni bir model getiriler mi bilemem.
  • quote:

Orjinalden alıntı: pegasuss

quote:

quote:

abi naaptın??? mondeo 70 milyar etmiyo bu d-max mi etcek???

Genelde Buyuk MPV lerin Crhysler Grand voyager Kia Carens Renault Espace Fiyatlari bu Civarda. 60 kusur Milyar(ust donanimlisi ben fiyat araligi verdim sadece) Bir de tahmin yani belki D max o boyutta bir arac dgildir Zafira gibi Orta MPV dir ozmn 35-55 Milyar diim.

• Bu sınıfın en güncel aracı mazda 5 dir.
     MPV ler hakkında
  • quote:

Orjinalden alıntı: SabitSalınım

Bu sınıfın en güncel aracı mazda 5 dir.
     MPV ler hakkında

ilkdefa görüyorum çok şık özelliklerini yazabilirsen iyi olur.
  • Bu araçların 0 ını mı soruyorsun 2. elini mi bilmiyorum ama.
    4 yıl eski zafira kullandım. Dışarıdan ses alıyor lafına katılmıyorum. Fakat yüksek hızlarda motor sesi artıyor 110 da bile içeride rahtsız edici seviyede ses oluşuyor. Bence eski 1.6 zafiranın performansı bir aile arabası için yeterli düzeydeydi. Düşük vites kullanıldığında sollamalarda falan bir sorun yaratmıyor. Çok seri kullanıldığı zaman yakıt tüketimi doğal olarak artıyor. Ama bu sınıftaki bir araba zaten sportif amaçlı alınmaz. Benim ilk kullandığım otomobildi ve yaşımdan dolayı seri kullanmak istiyordum ve kullandım da. Arkadaş bazen abi sen altındakinin zafira olduğunu unutuyosun gti ın var sanıyorsun galiba derdi Buna rağmen sadece 2 kere ciddi anlamda savruldu ikisi de benim hatalarım yüzünden oldu. Fakat başka bi mpv nin 130la savrulduktan sonra toplayabileceğini sanmıyorum zafira bu durumdan kurtulabiliyor

Katalogta max hız 175 bu hızda bile ben hiç bir zaman tedirginlik hissetmedim. Bazen bir mpv kullandığımı bile unutuyordum.
    Aracın 7 kişilik olması mükemmel bir özellik. Ayrıca 3. sıra koltuk çok pratik hemen açılıp kapatılabiliyor. Yalnızca diz mesafesi çok kısa o yüzden uzun yol için uygun değil. Ama 5 kişi bile uzun yolda çok rahat.

0 araçlardan bahsediyorsan yeni zafirayı kullanmadım ama içine bindim o da gerçekten çok geniş. Eski zaifra kullanıcısı olmama rağmen arka koltuğa oturunca astradan sonra şok oldum. 7 kişi olayı zaten eskisiyle aynı. Fakat yeni zafira için 1.6 twinport motorun yeterli geleceğini sanmıyorum çünkü bu motor yeni astra da bile bazen yetersiz kalabiliyor. Yeni zafira dersen daha büyük bir motorunu tercih et bence.

• 2,0 145 Bg motor,Sınıfında en uzun boy,sürgülü yan kapılar,3 sıra koltuk,tüm koltuklar sökülebilir yatırılabilir..52 milyar.Gerçek bir mpv olduğundan fiyatı yüksek.
    quote:

Orjinalden alıntı: ıcestar

quote:

Orjinalden alıntı: SabitSalınım

Bu sınıfın en güncel aracı mazda 5 dir.
     MPV ler hakkında

ilkdefa görüyorum çok şık özelliklerini yazabilirsen iyi olur.

• quote:

C-max ile mondeo arasında bir fiyatı olacak.
    Rakiplerinden verso 2.2 dizel motora sahip vergi dezavantajı var.
    Keza daha büyük Espace 1.9 ve 2.2 dizel motorlara sahip.
    7 koltuk standart olacakmış.
    Nasıl yeni focus çıkmadan c-max çıktıysa, mondeo'dan önce de bu araç çıkacak piyasaya.
    Ancak Ford ithal eder mi bilmiyorum?
    2 litre arabaya pek sıcak bakmıyor Ford. Mondeo'nun durumu ortadayken yeni bir model getiriler mi bilemem.

Hem Cmaxin daha sportif versiyonu olan 5 kişilik S-max hem de 7 kişilik daha büyük olan Galaxy(6. ve 7. koltuklar elektrik motorlu öyle eğilip katlamana falan gerek yok düğmeye bas açılsın şeklinde olacakmış) yılın ilk yarısında gelecek hatta otosan her ikisini de getirecek. Sanırım smax 1.8 2.0 dizel, galaxy 2.0 dizel veya benzinli olacak. Bayramdan önce bakıma gittiğimde plaza müdürü bana 1 günlüğüne yurtdışına her iki model için de deneme sürüşü yapmaya gittiğini ve büyük aksilik olmazsa her ikisinin de getiriliceğini söyledi.

Arkadaşın konusuna gelince eğer ikinci el alacaksa scenic en mantıklısı ...Çünkü şu an röno 1. el fiyatlarını geberttiği için ikinci elde iyice düşmüştür. Ben cmxi alırken 40800 denen scenic modeli aralıkta 33-34 e veriliyordu. Bunun ikinci eli 30un altına düşmüş olabilir.

Cmax 1.6 i 100bg lik trendler ise sanırım focus fiyatlarına (yani çok ucuza) alınabilir..

Ancak ben de benzinli model önermem..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.