Şimdi Ara

### Mozilla Firefox Sorun Çözüm Merkezi ### (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
2
Favori
28.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar istediğim biraz abartı olacak biliyorum ama şöyle bir şey yok mudur?
    şimdi ben firefox'un şu anını bir yere kaydetsem, sonra bilgisayara format atsam, ondan sonra sekmeler dahil her şeyiyle tekrar kaldığım yerden devam etsem. sık format atmam gerektiği zamanlarda firefox'u, add-onları yeniden yüklemek, şifreleri falan yeniden girmek sıkıntı oluyor. e olmuşken sekmeleri de kaydetsin. internette bazen bir konu araştırırken sekmeleri açık bırakıyor ara sıra girip okuyorum. format atacağım zaman bu sekmeleri bazen okumadan kapatıyorum ve sonra pişman oluyorum. mozilla bunu da yapsa sanırım firefox tarayıcıların ilahı olur

problemlerle ilgili olarak da son 1 aydır tekrar başıma gelmedi ama genelde facebook gibi video linklerinin alt alta çok fazla olduğu sitelerde üst üste çok fazla video izlediğinizde videolardan ses gelmiyor. önce benim driverlarda sorun olduğunu düşünmüştüm ama birkaç bilgisayarda daha başıma geldi. sorun büyük ihtimalle flash ilgili bir uyumsuzluktan kaynaklanıyor. son zamanlarda herhangi bir sayfadan çok yoğun video izlemediğim için hala devam ediyor mu bilmiyorum. ama çok büyük ölçekli bir sorun değil sayfayı yenilediğinizde sorun kalmıyor. tabi çözülebiliyorsa hiç olmaması daha iyidir

onun dışında çökme diyorsanız benim başıma hiç gelmedi. daha doğrusu ben çökmesi için elimden geleni yaptım o an kapattı daha sonra oturumu tekrar kurtardığı için hiçbir sorun olmadı. bu da firefox'la ilgili bir problem değil benim zorlamalarımlaydı. ondan sanırım şanslı kişiler arasındayım. şimdiye kadar hiç sebepsiz veya ani çökme problemi yaşamadım ve 2,5 yıldır sadece firefox kullanıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: _burki_

arkadaşlar istediğim biraz abartı olacak biliyorum ama şöyle bir şey yok mudur?
    şimdi ben firefox'un şu anını bir yere kaydetsem, sonra bilgisayara format atsam, ondan sonra sekmeler dahil her şeyiyle tekrar kaldığım yerden devam etsem. sık format atmam gerektiği zamanlarda firefox'u, add-onları yeniden yüklemek, şifreleri falan yeniden girmek sıkıntı oluyor. e olmuşken sekmeleri de kaydetsin. internette bazen bir konu araştırırken sekmeleri açık bırakıyor ara sıra girip okuyorum. format atacağım zaman bu sekmeleri bazen okumadan kapatıyorum ve sonra pişman oluyorum. mozilla bunu da yapsa sanırım firefox tarayıcıların ilahı olur

Mozilla Firefox'ta o an baktığınız bütün sekmelerdeki web sitelerine yer imlerine ekleyebilirsiniz. Şöyle ki;

Yukarıdaki menü çubuğundan Yer İmleri > Bütün sekmeleri yer imlerine ekle

yaparak bütün sekmeleri kaydedebilirsiniz. Sonra dilediğiniz zaman bu sekmeleri tek bir tıklamayla açabilirsiniz.

Ayrıca firefox profilinizi MozBackup programı ile yedekleyebilirsiniz (Geçmiş, Yer İmleri, Eklentiler, Cache) , format attıktan sonra o yedeklediğiniz dosyasyı MozBackup ile tekrar firefox'a aktarabilirsiniz. Firefox format atılmadan önce hangi durumdaysa, aynen kaldığı gibi devam eder.

Mozbackup :http://mozbackup.jasnapaka.com/

• quote:

Orijinalden alıntı: CΛRNIVΛLE

quote:

Orijinalden alıntı: Uzaktan Kumandan

benim ki hiç çökmüyor, 3-4 senedir 1 ya da 2 kere çöktü,(yani sıralamaya koysak kesinlikle başlarda değil) başkalarında çok mu sık sorun veriyor acaba bu alet diye düşünüyorum

yani böyle sorunlarını çözmek için ekstra bir konu açacak kadar kötü mü???

elbette kötü değil. Bende de yılda 1-2 kez çökmüştür.Ama forumda Mozilla Firefox hakkında sık sık çökme problemi yaşayan arkadaşlar gördüm. Bu çökmelerin sebebi çoğunlukla Firefox olmuyor zaten, üçüncü parti yazılımlar (Ultrasurf gibi) veya bazı pluginlerin çalışmasındaki aksaklıklardan kaynaklanabiliyor.

Bu konuyu açmamdaki amaç Firefox'ta yaşadığınız sıkıntıları ve bulduğunuz bugları (hataları) burada paylaşmanıza teşvik etmek. Bu hata ve çökmelerin kaynaklarını firefox'u test eden ekibe birebir iletebiliyoruz. Onlar da ileriki sürümlerde bu hataların olmaması için düzeltiyorlar.

Bence de kullanım şekline bağlı firefox ta çökme yaşayan arkadasların windowsları genelde kirli oluyor.Uzun yıllar firefox kullanıyorm çökmeyi yok denecek kadar az yaşadım.

• Firefox 3.5.4 kullanıyorum.
    Firefoxta facebook yahoo donanım haber gibi forum sitelerinde login olurken parolmamı hatırla seçeneğini seçiyorum ama tarayıcıyı kapatıp açınca yine giriş yapmak zorunda kalıyorum.
    Bunun bir çözümü var mı acaba?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _burki_

arkadaşlar istediğim biraz abartı olacak biliyorum ama şöyle bir şey yok mudur?

Mozilla Firefox'ta o an baktığınız bütün sekmelerdeki web sitelerine yer imlerine ekleyebilirsiniz. Şöyle ki;

Yukarıdaki menü çubuğundan Yer İmleri > Bütün sekmeleri yer imlerine ekle

yaparak bütün sekmeleri kaydedebilirsiniz. Sonra dilediğiniz zaman bu sekmeleri tek bir tıklamayla açabilirsiniz.

Ayrıca firefox profilinizi MozBackup programı ile yedekleyebilirsiniz (Geçmiş, Yer İmleri, Eklentiler, Cache) , format attıktan sonra o yedeklediğiniz dosyasyı MozBackup ile tekrar firefox'a aktarabilirsiniz. Firefox format atılmadan önce hangi durumdaysa, aynen kaldığı gibi devam eder.

Mozbackup :http://mozbackup.jasnapaka.com/

yardımlarınız için çok teşekkürler. yukarıdaki mesajı gönderdikten sonra tatile çıkmıştım. şimdi geri döndüm ve bilgisayarı formatladım. formattan önce mozbackup kullanıp firefox'u yedekledim. şimdi de tam istediğim gibi firefox kaldığı yerden devam ediyor. hiçbir sıkıntı yaşamadım. bu tam benlik bir şeymiş ama şimdiye kadar denememiştim. ilginiz için teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: awarahoon82

öncelikle herkese selamlar arkadaşlar firefox tarayıcım olarak hotmail girişlerinde ispanyol sayfasından ve şifremi ayrıca hotmail adresimi her sefer

girmekten sıkıldım bilgi olarakta explorer tarayıcımı yapmak istemiyorum tarayıcım firefox olarak nasıl ayarlayabilirim şimdiden teşekkürler !!!!

Firefox'u Hotmail. Live.com, Yahoo gibi sitelerde Şifreyi Hatırlamaya zorlamak için

1. https://www.squarefree.com/bookmarklets/forms.html#remember_password

Bu siteye giderek, "remember password " yazan yere sağ tıklayarak yer imlerine ekleyin.

2. Hotmail, Live.com, Yahoo gibi sitelerde giriş alanlarına kullanıcı adı ve şifreyi yazdıktan sonra, Giriş butonuna basmadan hemen önce, yukarıda kaydettiğiniz yer imine tıklayın.

3. Parolanın hatırlanıp hatırlanmaması ile ilgili uyarı çıkacaktır. Orada parolayı hatırla seçeneğini seçebilirsiniz.

Firefox'u Varsayılarn tarayıcı olarak ayarlamak

1. Firefox'ta üstteki menülerden Araçlar'ı açın ve Seçenekler'i tıklayın.

2. Gelişmiş sekmesini açın

3. En altta bulunan "Ön tanımlı sistem ayarları" bölümünde "Şimdi bak" butonuna basarak, Firefox'u varsayılan tarayıcı olarak ayarlayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: ersel77

Firefox 3.5.4 kullanıyorum.
    Firefoxta facebook yahoo donanım haber gibi forum sitelerinde login olurken parolmamı hatırla seçeneğini seçiyorum ama tarayıcıyı kapatıp açınca yine giriş yapmak zorunda kalıyorum.

Sorun bu sitelerde firefox tarafından parolanın hatırlanmaması mı, yoksa bu sitelere "Beni Hatırla" demenize rağmen her seferinde mecburen giriş yapmak zorunda kalmanız mı?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ersel77

Firefox 3.5.4 kullanıyorum.

Sorun bu sitelerde firefox tarafından parolanın hatırlanmaması mı, yoksa bu sitelere "Beni Hatırla" demenize rağmen her seferinde mecburen giriş yapmak zorunda kalmanız mı?

aynı sorun bende de var şimdi 3.5.5 kullanıyorum DH girerken hep kullanıcı adı istiyor."Beni Hatırla" yı tıklamama rağmen hatırlamıyor.Ayrıca şifre kaydetme tuşu da çıkmıyor bende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyll -- 10 Kasım 2009; 14:08:16 >

• Firefox 3.5.5 kullanıyorum ve genel anlamda da memnunum.

Ancak 2 tane sorun yaşadığım konu var.

1.si herhangi bir websitede bir resmin ya da içeriği olan bir yazıya gelip üstünde mouse la durduğumda içeriğini kesinlikle göstermiyor.Aynı resme veya bilgiye aynı işlemi yaptığımda iexplorer da içeriğini gösteriyor, yani sorun websiteyle ilgili değil.

2.si de OpenDNS kullanıyorum ve büyük ihtimalle bu yüzden çoğu görsel dosyayı (özellikle google görseller) firefoxda çıkmıyor.Bunun Dns lerle oynamadan bir çözümü var mıdır?

teşekkürler..
  • Hala BakılıyoRmu konuya biLmiyoRum ama Ben Kong***** Adlı Sitede Flash Oyunlar OynuyoRum TDP3:Ultra Kill diye biR oyun vaR onda Oyuna bağLanırKen PC TakılıyoR ve TekRaR kendine qeLdiğinde Mozilla ÇöküyoR bu daha önce yoktu PC me HiçbiR değişiklik Yapmadığım HaLde Çökmeye Başladı NEdendiR ??...

Yararı olurmu bilmiyorum ama aynı oyun PC ye de yükleniyor onda da kapanıyor (hata vermeden) ayrıca oyunu çalıştırmak için Adobe Flash Player gerekiyoR
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeRoTRR

Hala BakılıyoRmu konuya biLmiyoRum ama Ben Kong***** Adlı Sitede Flash Oyunlar OynuyoRum TDP3:Ultra Kill diye biR oyun vaR onda Oyuna bağLanırKen PC TakılıyoR ve TekRaR kendine qeLdiğinde Mozilla ÇöküyoR bu daha önce yoktu PC me HiçbiR değişiklik Yapmadığım HaLde Çökmeye Başladı NEdendiR ??...

Yararı olurmu bilmiyorum ama aynı oyun PC ye de yükleniyor onda da kapanıyor (hata vermeden) ayrıca oyunu çalıştırmak için Adobe Flash Player gerekiyoR

http://download.macromedia.com/pub/flashplayer/current/uninstall_flash_player.exe

yukarıdaki linkteki dosyayı indirip, adobe flash player'ı kaldırın, en güncel sürümünü gidip indirin ve tekrar yükleyin.

http://get.adobe.com/flashplayer/

• Başından sonuna kadar okudum konuyu.java güncelledim,adope flash kaldırdım,yeniden kurdum,güncelledim,olmuyor.....
    Facebook a girince mozilla çöküyor.Eklenti,java ve adope dışında yok.Başka sitelerde problem yok,sadece face e yapıyor ve yeni bir olay.Birde face de altta chat açıldığında face kitlenicek derecede kasıyordu.
    Varmı biz çözüm?
  • Kaldır tekrar kur. Bunu yaparkende sağlam bir kaldırma programıyla yap (Revo yada Your Uninstaller tercihim).
    Sonrasında program Files te yada Kullanıcı dosyalarında Mozila yada Firefox adındaki klasörler kaldıysa sil.
    CCleaner ile tarat bilgisayarı kapa aç en baştan en son versiyonu kur öyle dene.
  • arkadaşlar benim de iki sorum olacak..yardımcı olursanız memnun olurum..

soru 1: ben İŞ bilgisyarında firefox 2 'den firefox 3.6 ya geçtim.ancak flash player yüklemesi istiyor ..adobenin sitesinden indirirken "yükleme için iznimin olmadığı " söyleniyor.(dediğim gibi iş bilgisayarı) bu iş bilgisayarına hiç bir program yükleyemiyorum ancak firefox gibi açık kodlu yazılımları yükleyebiliyorum..(aynı makinede explorer ile internete giremiyorum mesela)

bana açık kodlu ve firefoxta işimi görece kalternatif flash programı ve linki verir misiniz.

2-belki yeri degil ama .. Aynı bilgisayara google chrome yükledim ancak chrome hiç bir siteyi açmıyor..bu konuda ne dersiniz.

cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenantaş -- 23 Mart 2010; 20:29:14 >
  • Öncelikle herkese merhaba. epeydir halledemediğim bir sorun konusunda yardımınızı isteyeceğim. Firefox kullanırken bir internet bankacılığı sitesine girmek istediğimde ya da donanım haber forumunda bana gelen kişisel mesajlara cevap yazmak istediğimde yeni bir sayfa açılıyor ancak bu sayfa tamamen boş herhangi bir uyarı bile yok anlayacağınız sayfada. Şu ana kadar bu gibi durumlarda internet explorer kullnıyordum ama canıma tak etti ve sizden yardım istemeye karar verdim. İşletim sistemim Windows 7 64 bit premium Firefoxun 3.6.2 sürümünü kullanıyorum ve yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. umarım sorunu halledebiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: resim8987

Öncelikle herkese merhaba. epeydir halledemediğim bir sorun konusunda yardımınızı isteyeceğim. Firefox kullanırken bir internet bankacılığı sitesine girmek istediğimde ya da donanım haber forumunda bana gelen kişisel mesajlara cevap yazmak istediğimde yeni bir sayfa açılıyor ancak bu sayfa tamamen boş herhangi bir uyarı bile yok anlayacağınız sayfada. Şu ana kadar bu gibi durumlarda internet explorer kullnıyordum ama canıma tak etti ve sizden yardım istemeye karar verdim. İşletim sistemim Windows 7 64 bit premium Firefoxun 3.6.2 sürümünü kullanıyorum ve yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. umarım sorunu halledebiliriz.

Muhtemelen Ad block ile orayı engellediğiniz için o şekilde açılıyor. Bunuda denemek için Ad block u iptal edip deneyin eğer sebebi oysa aşağıdaki işlemleri yapın.
    Açılmayan siteleri Ad block içersindeki engellenenleri tek tek kaldırarak deneyerek ancak çözebilirsiniz.

• malisef sorun ad blockda değil. ad block'un etkinleşmesine izin vermesem bile aynı sorunu yaşıyorum. firefox ayarlarına da baktım ama nafile bir çözüm bulamadım. 64 bitle ilgili bir durum mu diye şüphelenmiyor değilim :(
  • ben bir online oyunun forum sıtesınde şifremi değiştirmiştim fakat değiştirdiğim yeni şifremi forum sitesi kabul etmiyor yeni şifreyi yazarken yanlış tuşlara basmış olmamdan şüpheleniyorum firefox dada şifremi kayfetmesi için çıkan hatırla butonuna basmamıştım bu yüzden güvenlik bölümünde şifre yok ben bu değiştirdğim şifrenin cookies lerde vb. yerlerde olabileceğini düşünüyorum bi yardım edersen bana çok sevinirim.
  • 3.7pre6 sürümü sık sık çöküyor, 5 dk içinde 3 kere çöktü. niye böyle oldu ?
  • Merhabalar. Firefox ile ilgili bir sorunum çıktı. Bu sorun kullandığım diğer tarayıcılar olan IE ve Chrome'da yok.
    Firefox'ta bazı linklerin (mesela DH'deki konu linklerinin) üzerine gelince çıkan araç ipuçları (tooltip'ler) artık hiç çıkmıyor. Bu araç ipuçlarının geri gelmesi için ne yapmam gerek? Yardım ederseniz sevinirim.

Ekleme: Firefox'u kapatıp yeniden açınca sorun düzeldi. İlginç...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nForcer -- 29 Eylül 2010; 4:00:45 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.