Şimdi Ara

Mouse Orta Tuş Aşağı Kaydırırken Yukarıda Kaydırıyor 3 Aşağı 1 Yukarı kayıyor (Gelin Anlatıcam :D)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
14.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar başlık biraz tuaf oldu ama açıklıyorum şimdi.

Farenin orta kaydırma tuşu sayfayı aşağı kaydırdığımda kayıyor fakat 3 birim aşağıya indiyse 1 birim yukarı cıkıyor

Yani kaydırıyorum kayıyor ama her kaydırıısımda 5 tık kaydırdıysam 1 yukarı kayıyor niyeyse oysa asagı kaydırıyorum yardım edin nasıl düzeltebilirim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0x888 -- 8 Mart 2014; 15:19:14 >

• Farklibir mouse denedinizmi
  • Yazılımsal bir durum olduğunu düşünmüyorum. Orta tuş ve çevresini temizleyip; takılma, sıkışma var mı kontrol edin.

@0x888
  • Fare eskiyse olabilir orta tuşu çok kullandıkça kaçırmaya başlıyor beim de eski faremde oluyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: S_A_S

Fare eskiyse olabilir orta tuşu çok kullandıkça kaçırmaya başlıyor beim de eski faremde oluyordu.
    fareyi yenilemenizi öneririm.Ya da içini açıp tekerleği ve etrafını bir güzel temizleyin.
  • Bendede oluyordu mauı değiştirin
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarkGuardian-53

Bendede oluyordu mauı değiştirin
    çözüm yeni bir mouse alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: taptazesut

çözüm yeni bir mouse alın.

Alıntıları Göster
    Yapmayın daha alalı 4 ay olmadı steel series kinzu modeli garantisi vardı sanırsam inşallah atmamısımdır kişi
  • mousende dpi tuşu var ise 5sn basılı tut

• Mouse'un orta tekerleğinde üfleyerek cevirdim ve düzeldi, siz toz vardır diyince denedim ve işe yaradı =) deneyin derim

• MustafaKC M kullanıcısına yanıt

Dayı yemin ederim bu sorundan dolayı motospeed v30 marka mousemi açıp daha kötü etmiştim, tam 1 ay önce Razer Deathadder aldım yine aynı sorun oldu mouse'u açmayı veya garantiye götürmeyi düşünüyordum üflemek alıma hiç gelmemişti üfledim düzeldi. ON NUMARA BEŞ YILDIZ ADAMSIN   

• Bende de aynı sorun vardı üfledim düzeldi.

• Başlık eski ama çözüm çok iyi. Yanıtları yukarıdan aşağıya doğru okurken bir üfleyeyim ben de dedim. Çözüldü :D Sorunu yaşayan başka kişiler de varsa ilk olarak üflemelerini tavsiye ederim.

• Evet konuyu açalı 8 sene olmuş. 8 senedir razer ve steelseries bir çok mouse kullandım. Bir zaman sonra bu sorun yaşanıyor.

Razerda yaşadım üfleyerek çözülmedi içini açıp temizliyim dedim deathrader onda alttaki kaydırma bantlarını sokmek gerektiği için söküp temizledim düzeldi ama takınca tekrar bantları bu sefer kaydırmada sorun oldu o alt kayan pad lerde satılmadıgı için çöp oldu sayılır eskisi gibi olmadı ve yine kaydırmada problem yaşadım.

Steelseries dede yine rival 600 de yaşadım en son ara ara oluyor üfleyince düzeliyor ama buda büyük ihtimal bi zaman sonra temizlemek gerekicek üflemek yetmeyecek.

Yani 2-3 yılı doldurunca mouse kullanımı bu tarz sorun oluyor çözülmezse yenisini alıyorum mecbur olarak.

Şuan rival 600 ve yeni aldıgım steelseries aerox 5 i kullanıyorum aerox yeni oldugu için su an yaşamaıdm. Rival düzelmediğinde üflemek ile ona geçicem fiyatlar artar diye almıstım. Yıllar geçmiş böyle bi açıklama yapayım dedim :d

• 0x888 0 kullanıcısına yanıt

aynı soruna wd40 ile çözüm buldum . youtube da gösterilen herşeyi yaptım sanırım kalıcı çözüm olmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Veysigz

Bende de aynı sorun vardı üfledim düzeldi.

üflerken eğer olmazsa kendime çok gülerim diye üfledim inanılmaz.

vallahi düzeldi

• evet çözüm oldukça basit, üfleyince düzeliyor. ama hemen endişelenmeyin, üflerken içinizden her hangi bir şey okumanıza gerek yok:) sadece üfleyin...

• legolas08 L kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E_Y_B_H_P_T -- 14 Ocak 2024; 22:50:48 >
  • razer kullanıyorum. üfledim olmadı. saç kurutma makinesini soğuk modda baya bir süre tuttum tekerleğe. işe yaradı. üfleme yetmezse denemenizi tavsiye ederim.

• Aynı sıkıntı vardı faremde. Üfleyince düzeldi. :D O kadar boşa kullandık içini açıp bakıyım diyordum gerek kalmadı. :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.