Şimdi Ara

motoru yıkattık sonrası... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
3.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • DİKKAT EDİLEREK YIKANIRSA PROBLEM ÇIKMAZ...
    SONRADAN TAKMA ALARM, ŞARJ DİNAMOSU, BUJİ KABLOLARI, AKÜ, DİSRİBÜTÖR VE ELEKTRONİK ELEMANLARA DİKKAT ETMEK GEREKİR.
    BEN KENDİM YIKARIM. KESİNLİKLE TAYZİKLİ SU KULLANMAM. ÖNCE 2,5 LTLİK COLA ŞİŞESİNİN KAPAĞINA İNCE 2 DELİK AÇARIM. İÇİNE SU DOLDURURUM. BUNU FISKİYE GİBİ KULLANIP MOTOR BÖLMESİNİN TAMAMINI GÜZELCE ISLATIRIM. SONRA SIVI SABUNLA KÖPÜRTÜLMÜŞ SU VE SÜNGERLE HER TARAFI GÜZELCE SABUNLARIM. ÇOK KİRLİ YAĞLI OLAN BÖLÜMLERİ DİŞ FIRÇASINA SÜRDÜĞÜM SIVI SABUNLA HALLEDERİM. SONRASINDA TEKRAR COLA ŞİŞESİYLE TAMAMEN DURULARIM. EN SONUNDA BEZLE KURULARIM. MİS GİBİ TERTEMİZ OLUR...
    BENİM ARAÇTA MOTOR BÖLMESİNDEKİ YALITIM ÇOK İYİ OLDUĞU İÇİN (SADECE ŞARJ DİNAMOSUNA SU GİRMEMESİNE DİKKAT EDERİM), BİR PROBLEM YAŞAMADIM...
    SONUÇ: 11 YILLIK ARACIN MOTORU.

motoru yıkattık sonrası...

• Roverci

Nazar değmesin
  • AMİN. SAĞOL.

quote:

Orjinalden alıntı: Loop

Roverci

Nazar değmesin
  • quote:

Orjinalden alıntı: roverci

AMİN. SAĞOL.

quote:

Orjinalden alıntı: Loop

Roverci

Nazar değmesin

benim arabamda 11 yıllık ama motorun resmini koysam göremezsiniz çünkü kirden gözükmüyo
  • motor dedıgın yağlı pıs olur ya yıkatılırmı motor heh
  • ben arabamı servıse goturdugum her zaman yıkama yapılırken motoruda yıkarlar .. hep buna şahit oldum ondan motor kısmıda tertemiz .. eskiden bole takıntım yoktu ama içim bole rahat edıyo servis sayesınde bundan sora ole pıs motor gormeye dayanamıyorum..
  • arkadaşlar wd-40 ı temizleyici olarak kullanın çünkü yağlama özelliği aslında yoktur yağ pas kir gir maddeleri temizlemek için kullanılır hareketli parçalarda yağlayıcı kullanın ilk başta wd-40 sesi kesti zannedersiniz fakat sonra iyice ses yapar iyi günler
  • quote:

Orjinalden alıntı: alpaslan11

arkadaşlar wd-40 ı temizleyici olarak kullanın çünkü yağlama özelliği aslında yoktur yağ pas kir gir maddeleri temizlemek için kullanılır hareketli parçalarda yağlayıcı kullanın ilk başta wd-40 sesi kesti zannedersiniz fakat sonra iyice ses yapar iyi günler

Bir deneyecem ama dediğin gibi yağ ile çalışan aksamları sonradan yağlamak gerekecek sanırım Zira WD 40 anladığım kadarıyla yağ kir pas sökücü gibi bir şey
  • tabiki yıkamaktan zara gelmez ama tecrubelı ellerde..size tavsıyem aracın motorunu mazotlu bı bezle sadece plastık aksamını sılmenızdır...ince yerler için bır boya fırçası ile ulaşılmayan yerler için bu uygulamayı yapmak..1 senedır aracım var..hiç yıkatmadım.ne alınca ne satınca..
  • Bence hiç riske girmeye değmez.Hele elektronik aksamı çok olan araçlara daha çok dikkat etmek lazım.Üstten görünen göze çarpan yerleri temizletmek daha iyidir.
  • pardon 12 sene olacak..
  • ben civiclerimizi hep basınçlı su ile yıkattım en ufak bir sorun olmadı. sanırım araçtan araca fark ediyor. civiclerde bir problem olmuyor heralde ben kışın derin sularadan geçerim, hatta bir gün 2000 model civic ile dereden geçmiştim hiç bişi olmadı

honda işte kalite

konu ile biraz alakasız gibi ama aklıma geldi, arkadaşımın çalıştığı şirketteki iki kız 2006 dizel focus ile 1 m derinliğinde suya dalmışlar aracın motoruna su kaçmış araç pert oldu
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.