Şimdi Ara

Motordan ve İngilizce terimlerden ve YAĞ'DAN anlayanlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exseri -- 21 Ekim 2017; 20:20:0 >

• Triger zinciri
    Zincir gerdirici
    Zincir gerdirici gaydı
    Gaz kelebeği contası
    Hava filtresi
    Yağ pompası
    V kayışı
    Avare kasnak
    V kayışı gerdirici
    Vuruntu sensörü
    Krank yatakları
    Silindir kapak contası
    Emme ve egzoz valfleri
    Segmanlar
    Kol yatakları
    lever,chain'den kastı ne onu çözemedim

Diğer fotoğraf,

Termostat
    Triger zincir kapağı contası
    Komple debriyaj
    Triger dişlisi
    Emme , egzoz manifoldu ve külbütör kapak contası

Maşallah size güzel muamele olmuş serviste. Gene de bunca şeye 8 bin lira, yetkili servis için normal. Sadece adam ne bulduysa değiştirmiş
  • msansertekin kullanıcısına yanıt
    E gider ozaman 3-4yıl. Gerçi günahını almıyım baskı balatayı indirmişken motoru ben dedim değiştir diye.
    Ayrıca teşekkür ederim çevirmişsiniz ama hala anlamadığım şeyler var . SEAL OİL nedir aTF yağ nedir(hidrolik direksiyon mu yoksa başka bişey yağı mı)
  • exseri kullanıcısına yanıt
    oil seal: yağ keçesi
    Atf : Şanzıman yağı olması lazım
    Seal oili bilmiyorum ama atf hidrolik direksiyon yağı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yani bok var ingilizce olmasa tabiki sordum ne yaptınız falan ama ayak üstü trigger yataklar falan anlattı ama akılda kalmıyo insan vidasına kadar bilmek istiyor vida bile 100tl mübarek.
    Ama sanırım faturalı orjinal serviste bir kelek olmaz ve güzel yapmışlardır. tatmin olmaktan başka çare yok
  • siz bu arabaya bir 10 sene daha binersiniz değişmeyen birşey kalmamış maşallah. ayrıca niye ing ben onu çözemedim . na saçma sapan şey ya
    Allah güle güle binmeyi nasip etsin
  • ÖNEMLİ BİR EDİT EKLENDİ ARKADAŞLAR
    Araç servisten çıktıktan sonra yağı kontrol ettiniz mi? Hangi seviyedeydi nereye kadar indi? Belki de serviste olması gerekenden az yağ konulmuştur.

O kadar masraf yapıp motoru neredeyse sıfırlamışsınız, bence kullanma kılavuzunda önerilen yağı kullanın. 5w-30 öneriyorsa onu kullanın. 10w-40 yarı sentetikten daha kaliteli bir yağdır.
  • nacker kullanıcısına yanıt
    araç çıkınca hemen bakmadım ama o aralar bakmıştım öyle maksimumda değildi ama alt çizginin üstündeydi. bugün alt çizginin aşağısındaydı ama çubuğun ucunda yağ vardı yani tamamen yağsız değildi. ama kaç litre koydular ve bugün kaç litre boşalttık bilmiyorum. Ama kastol pointeki usta arabada yağ var dedi çok azalmamış manasında sanırım.
    yani aslında doğru söylüyosunuz ama kullanma klavuzda 5-30 , 10-40 , ve 5-20 ACEA A3 ve APİ SL yağlar kullanın diyor. Ama direk illa 5-30 yazmıyor bu 3 seçenek var.
    Ama dediğinizde doğru 10-40 lar yarı sentetik 5-30lar tam sentetik. iyice kararsızlaştım
    Her motor bir miktar yağ yakar. Eğer yağ alt çizginin üstündeyken çizginin altına düşmüşse kabul edilebilir bir durum. Zira zaten olması gerekenden daha az yağ var. Şimdi düz bir zeminde araba soğukken yağ seviyesini kontrol edin. Maksimum çizgisinde veya çizgiye yakın olmalı. Bir sonraki bakıma kadar ara ara kontrol edin. Bakım zamanı gelince yağ hala iki çizgi arasındaysa bir sıkıntı yok demektir.
  • nacker kullanıcısına yanıt
    dostum zaten bu kadar para verince artık nerdeyse her hafta kontrol edicem paranoyak oldum. ayrıca o ki bu kadar para verdim arabanın konforundan falan memnunum 3-5yıl daha kullanayım dedim ama bu olay biraz kafamı karıştırdı. Neyse artık kontrol edicez yapacak bişey yok umarım sorun çıkmaz.
    Ama senin bahsettiğin 5-30 , 10-40 olayı kafama takıldı şuan
  • Sandık motor ne kadardı ki ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hsn_33 kullanıcısına yanıt
    valla sandık motor ne demektir bilmiyorum. ama motorun üstündeki kapakta dohc motor gibi bişey yazıyor sanırım
  • Sandık motor yeni bir motor demek yani.Hiç rektifiyeyle falan uğraşmadan direk yeni motor takarlardı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.