Şimdi Ara

MOTORDAN GELEN PERVANE SESİ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
6.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 5
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 5
  • Ortalama Mesaj Aralığı 105 gün 17 saat 3 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • ultrahasan (5 mesaj) Kerosen (2 mesaj) HerkesMemnun (2 mesaj) bayley1903 (1 mesaj) ozgur_gs_91 (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1 mesaj) Mobil (3 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    293 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Öncelikle hayırlı günler arkadaşlar, 2005 model otomatik vites honda jazz kullanıyorum. Kalkış sırasında 10-30 km hız aralığında araç 1000-1500 devir arasında iken motor bölümünden pııırrr diye bir ses geliyor. Bu ses sanki bir fanın pervanesi dönüyor ve pervaneye bir şeyler takılıyor gibi. Bu ses sadece gaz pedalına bastığım sırada oluyor, ses olurken ayağımı gaz pedalından çekince ses kesiliyor bastığımda devam ediyor, ayrıca 40-45 km hızı geçtikten sonra yine kesiliyor. Yokuş çıkarken ve motor soğuk olduğunda daha fazla hissediyorum. 10000 bakımını yeni yaptırdım fakat ses devam ediyor. Sizce sorun ne olabilir veya herhangi bir sorun var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultrahasan -- 3 Şubat 2015; 18:40:51 >

|
    |
  • Yarbay
    5651 Mesaj
    kayışa bağlı kasnakların birinde problem olabilir bir baktırın bence.
    |
    |
  • Yarbay
    5598 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ultrahasan

Öncelikle hayırlı günler arkadaşlar, 2005 model otomatik vites honda jazz kullanıyorum. Kalkış sırasında 10-30 km hız aralığında araç 1000-1500 devir arasında iken motor bölümünden pııırrr diye bir ses geliyor. Bu ses sanki bir fanın pervanesi dönüyor ve pervaneye bir şeyler takılıyor gibi. Bu ses sadece gaz pedalına bastığım sırada oluyor, ses olurken ayağımı gaz pedalından çekince ses kesiliyor bastığımda devam ediyor, ayrıca 40-45 km hızı geçtikten sonra yine kesiliyor. Yokuş çıkarken ve motor soğuk olduğunda daha fazla hissediyorum. 10000 bakımını yeni yaptırdım fakat ses devam ediyor. Sizce sorun ne olabilir veya herhangi bir sorun var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim.

Aracın hareket etmediği durumda deneyin bir de. Hareket ederken gaza bastığınızda öne doğru atılacağından bir yerlere sürtebilir.

Saygılar...

• Yüzbaşı
    293 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Arac hareket halindeyken oluyor hocam, bostayken duyamadim. Egsoz manifoldunan veya contasindan kaynaklaniyor olabilir mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    alpernbugra kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1096 Mesaj
    Bende kayışa bağlı bir durum düşünüyorum ancak hızlanınca kesmesi kafamı karıştırdı. Yada hızlanınca siz duymuyor musunuz? Ben geçeceği kanaatindeyim çünkü bir pislik yada yaprak vb. olabilir. Biraz beklemek gerekir tabii uzun yola çıkmıyor isen.
  • Yüzbaşı
    293 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Hizlaninca kesiliyor hocam, hatta yavaslayinca gaz pedalina basarken tekrar duyuyorum. Arabayı mayis ayinda aldim o zamandan beri var. Bu gunlerde bakim yaptirdim, yaptirmisken bunu da halledeyim diyorum. Bakim yaptirdigim yerde usta motordandir normal gecer fln dedi, kesin bisey soyleyemedi. Ses kaydi yapabilirsem ekleyecegim. Ilginiz icin tesekkurler

|
    |
    HerkesMemnun kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1096 Mesaj
    Sesi duymayınca yorum yapamıyordur doğru. Kayıt işi iyi fikir. Geçmiş olsun şimdilik.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    293 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    ses dosyasını yükledim, biraz arka plandan geliyor gibi ses, inşallah duyabilirsiniz.

https://mega.co.nz/#!OltBySiK!WhoM__GWuGdm3pMGaOgFcMSL_CKfrhcSpzKcJzZQunU
    |
    |
  • Yarbay
    5598 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ultrahasan

Arac hareket halindeyken oluyor hocam, bostayken duyamadim. Egsoz manifoldunan veya contasindan kaynaklaniyor olabilir mi ?

Eğer sesi manifold sesine de benzettiyseniz ses kaydı yapmanız en iyisi. Farklı noktalardan örnekler veriyorsunuz çünkü.

Saygılar...
    |
    |
  • Er
    1 Mesaj
    Hocam selamlar,

Bu sorunu ne yaptın acaba? Halledebildiniz mi zamanında?

Sorunun kaynağı ne imiş? Bilgi verir misin?
  • Yüzbaşı
    293 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Hocam yetkili servis ve özel servise gösterdim. Herhangi bir sorun yok normal motor sesi dediler. Ben de umursamadım daha fazla. Zaten ses dışında da herhangi bir aksaklığa yol açmadı. O şekilde kaldı.

|
    |
    bayley1903 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Instagram takipçi satın al
Radyo Dinle
konkasör
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,215
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.