Şimdi Ara

Motor sogukken gelen metal sesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
2
Favori
1.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aracim 2015 dizel edc fluence, motor sogukken videodaki gibi metal surtunme sesine benzer bir ses geliyor. Neden olabilecegi icin fikri olan var mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soneriko -- 24 Aralık 2018; 20:19:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• V kayışını ve aksamını kontrol ettirin.
  • Eksoz örgülü boru, motor takozları

• merhaba yanıtlar için teşekkürler, bir süre arabayı böyle kullanmam gerekiyor. sorun olur mu?
  • itici sesinin yegane çözümü

• Gergi bilyası veya V kayışı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Polestar191 -- 26 Aralık 2018; 1:42:24 >
  • Nacker ve Polestar191'in dedikleri olmalı. Fazla maliyetli şeyler değil eğer motor bölümü işçiliği zora sokan tipte bir araç değilse. Geciktirmeyin derim ve uzun yola çıkılacaksa tavsiye etmem.

• Selamlar, ilgili en yeni başlık olduğu için burada sormak istedim.

Aracım Renault Megane 3 1.6 dci gt-line sport tourer. Periyodik bakımda V kayışı 2018 Mart'ta Bursa Haskan özel Renault servisinde değiştirildi. Ancak sadece kayışı değiştirmişler yaklaşık 150 TL gibi bir rakam yansıtmışlar. Tam 1 sene oldu ve bir sonraki bakım için İstanbul'da bir başka özel servise gittim periyodik bakımı yapılırken usta dedi ki;

"V kayışını değiştirmişler ama sadece kayış değişmiş normalde 80000 veya 5 yıl sonra set halinde değiştirilmesi laızm. Şu an takılı olan V kayışı iyi durumda değil, çatlaklar görünüyor değiştirmende fayda var. Ancak kütük ile beraber değiştirmen gerekir yoksa kayış yine çabuk deforme olur."

Ben de hemen fotoğrafını çektim, buralarda yardımcı olabilecek biri fotoğraftan yorumlaması zor olsa da bir yorum yapabilecek biri varsa sevinirim. V kayışının bu hali göründüğü kadarıyla normal bir görüntü müdür, yoksa yıpranmış bir kayış görüntüsüne mi benziyor? Belki @Polestar191 arkadaşımız bilir, V kayışından bahsetmiş. Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ermancati -- 21 Şubat 2019; 11:35:43 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.