Şimdi Ara

Mordekaiser hakkında düşünceleriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Morde ile gold 2'den plat 5'e kadar kesintiniz çıkmayı başardım. Şu anda da gayet iyi gidiyor gibi. Koridorda pasif kaldığı durumlar doğsa bile bota iyi bir tp ile ejder alıp kule alarak oyunu da çevirebiliyor. Oyun sonlarına doğru karşıda çok beslenmiş ad karakter varsa ulti bırakıp ölmesiyle de ruhunu alıp kill farkını çevirebiliyor.

Koridor aşamasında 3. levelde q'yu açtıktan sonra 3. Q'su inanılmaz burst hasar çıkarıyor. Tüm bunları toplayınca gayet over powered bir karakter gibi göründü. 50 60 maçta %68 gibi bir w/r elde ettim.

Sizin düşünceleriniz nedir? Ya da karakter bana tam uydu da ben mi iyi oynuyorum anlamadım.

• oyundaki en fazla buga sahip şampiyon. bozuk resmen. yüzü aşkın bugu vardı sanırım reditte okumuştum. neyse, hantal çöp bir şampiyon. sağ klik yapan veya yanına peel support gelen adc içinden geçer.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3. Qsunu kim yer ki ?

• Eski halini zevkle deli gibi oynardım, OTPsiydim sonra ne mi oldu
  • Çok eksiklikler var. Nedense işte tam böyle olmalı diyemiyorum. Rework öncesinde Mordekaiser benim gizli silahımdı. Ancak reworktan sonra oynamayı pek düşünmedim.

Q olayına değinmek istiyorum. Hangi şampiyon 3. Q etkisini yer ki ? Bunun için Rylai çekmeniz gerekiyor. Ancak Rylai'a gelene kadar alacağınız çok item var. Bitkinlik ile uyumu çok güzel. Ultiyi bırakıp ardına bitkinlik ekleyince Q hasarının tamamını atabiliyorsunuz.

Bitkinlik alınca diğer büyüler ne olacak o zaman ? Bitkinlik + TP aldın flash yok. Zaten hantalsın işe yaramıyor. Bitkinlik + Flash aldın. Toplaneden bota nasıl geleceksin. Ejder çok önemli bir kavram. Ejder savaşlarında ne yapacaksın ? W smaplayıp can çalması çok güzel. W uplarsan E ve Q zayıf kalıyor. Hangisine vereceksin ?

Midlane oynadın diyelim. O kadar efektik değil. Baskın, roam atamıyorsun. Dragona ihtiyacın var. Lane dondurma yapalım dersen skillerin dürtme için yeterli olmuyor. Koridor ilerletsen ortada yalnız kalıp baskına açık hale geliyorsun.

Support oynarsan iş görebilir. Can ve Kalkan metasında sürekli ADCyi koruyamıyorsun. Tank kassan engelleyici bir yönü yok.
    Sanırım en uygun yer; Toplane.
    Hextech, Rylai, Atiklik vs gitmek gerekir. Liandry ve Lich de güzel gidebilir.
    Oynayan yine oynar takıma göre seçilebilir aslında...

Rakipte CC azlığında nasıl Garen, Katarina gibi şampiyonlar güzel gidiyorsa aynı durumda Mordekaiser alınabilir.
    Ama sağlam bir support Mordekaiseri oynatmaz. Kalista Vayne karşısında bir şey yapamaz pek. Seçim sizin.

• Herkes 3. q kimse yemez demiş.Reworkten sonra %95 pick ve ban rate vardı turnuvada.Demekki pro oyincular bile yiyor o 3. Q yu.Mesele hantallık değil rito çok nerf attı dengeleyemedi.

• Nerf yiyene kadar blitz thresh braumla deli gibi oynanıyordu 2 yadigarla beraber.
    Bence komple rework lazım.
  • Ne zaman görsem womanizer şarkısına yapılan morde parodysi aklıma geliyor gayet başarılıydı şuan mobildeyim yutub yazın çıkar

• glumblapinta kullanıcısına yanıt
    3. Q su yüzünden değil.

W sunun salak saçma pasifi yüzünden bot lane'de 2 kişi oynarken 1 kişiymiş gibi exp alıyordun. Yanına blitz / leona gibi şampiyonlar alınca da counterplay şansı olmayan bir şey.

Hantal olması onu broken yapan şey zaten. Haddinden fazla güç verirsen inanılmaz saçma bir güce ulaşıyor, gücünü bir kademenin altına düşürdüğün an da tamamen çöp oluyor.
  • Cruella kullanıcısına yanıt
    Nerfden önce oyun sonu flash 3.q ulti atıp adc çalınıyordu .Pasifi w su ve buildi sayesinde renekton ayarında tanklıyordu rylai alınca kite sorunu da olmuyordu fakat o zaman da çok güçlüydü.Ben adc hiç oynamam fakat o zamanlar alıp taşıyordum çok zevkliydi

• Reworkun ilk günleri botta deli gibi estirirdim be ejderhaya gören masum nooblar ağlardı ne güzel.

Gp ile turnuvanın en oplarıydı ama nerf yiye yiye çöp yaptılar güzelim çarları

• çöp+leş
  • quote:

Orijinalden alıntı: glumblapinta

Herkes 3. q kimse yemez demiş.Reworkten sonra %95 pick ve ban rate vardı turnuvada.Demekki pro oyincular bile yiyor o 3. Q yu.Mesele hantallık değil rito çok nerf attı dengeleyemedi.

O %95 Ban oranı olan Mordeyi inanılmaz güçlü yapan tek şey 3. Q değildi
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeidaraSanji

quote:

Orijinalden alıntı: glumblapinta

Herkes 3. q kimse yemez demiş.Reworkten sonra %95 pick ve ban rate vardı turnuvada.Demekki pro oyincular bile yiyor o 3. Q yu.Mesele hantallık değil rito çok nerf attı dengeleyemedi.

O %95 Ban oranı olan Mordeyi inanılmaz güçlü yapan tek şey 3. Q değildi

Tek şey demedim zaten

• Full ms oynayımca çok eğlenceli oluyor,

Üçlü+luden+hayalet+bombardıman+beyaz ayakkabı+ youumu alınca kimse kaçamıyor, ama maç da kazandırmıyor orası ayrı

• Dünyanın en iyi koçu imls 200 pingle morde oynayarak dia1 falan oldu na'de. zamanı olsa chall bile olurdu. Bu şampiyonun deli gibi lane aşaması var. W ile her şeyi kendi lehine çevirebiliyor. Ultisine millet saygı duymuyor. Pasif kalkanını millet bilmiyor, bu şampiyona karşı oynamak insanı çıldırttığı için kazanmak kolay. Mordeye ayırdığın zamanın karşılığını çok iyi alırsın. Çoğu insanın karşısına gelen ilk morde falan olacaksındır. Sana kore çilingir tierde oynayan 2 morde accountu vereceğim onları deli gibi takip edip kopyalamalısın. Top mid adc jung oynuyorlar.

http://www.op.gg/summoner/userName=ironrevenant

http://www.op.gg/summoner/userName=Phasedkiller

(tıklayınca direkt açılmazsa linki kopyala adres çubuğuna yapıştır)

• glumblapinta kullanıcısına yanıt
    Bliyorum Mordenin ne olduğunu. 5 dakikalık bir mekanik için hiç bir şampiyon ban sebebi olamaz zaten. Öyle olsaydı annieyi de banlardık.

Mordenin 3. Q sunun hasarı zayıfladı ama total hasarı hemen hemen değişmedi.

Maximum potential damage changed to 40 / 80 / 120 / 160 / 200 (+ 200 / 240 / 280 / 320 / 390% AD) (+ 260% AP) from 28 / 66.5 / 117 / 181 / 260 (+ 175 / 218.2 / 268.1 / 319.6 / 390% AD) (+ 140 / 166.3 / 195 / 226.3 / 260% AP)

Asıl problem olan mekanik buydu:

PASSIVE: Even with allies present Mordekaiser gains full experience from minions he kills.
  • Eski hali harikaydı Rework fikrini ortaya atanı Allah alsın şu anda da güzel ama ben q ya yönelik değil w ya yönelik oynuyorum bence öyle daha güzel
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.