Şimdi Ara

MONSTER Q47MS-17631 Modeli Kullanıcıları Kulubü (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
207
Cevap
6
Favori
10.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Masaüstünden bir görüntü paylaşayım dedim.Konu canlansın :)

MONSTER Q47MS-17631 Modeli Kullanıcıları Kulubü
  • valla baktım ki kullanıcı yok paylaşım az ben inceleme olayını bekletiyorum :) teşekkürler paylasım için.Şu sağ alltaki monster yazan menuyu nasıl yaptın acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi davedevil -- 9 Ekim 2013; 8:36:32 >
  • davedevil kullanıcısına yanıt
    takip
  • quote:

Orijinalden alıntı: davedevil

valla baktım ki kullanıcı yok paylaşım az ben inceleme olayını bekletiyorum :) teşekkürler paylasım için.Şu sağ alltaki monster yazan menuyu nasıl yaptın acaba?

hocam inceleme, foto paylaşımı yap ki millet ona göre görüp alsın. kafalarına takılan şeyleri sorsunlar.
  • quote:

valla baktım ki kullanıcı yok paylaşım az ben inceleme olayını bekletiyorum :) teşekkürler paylasım için.Şu sağ alltaki monster yazan menuyu nasıl yaptın acaba?

hocam rainmeter adlı tema programıyla yaptım dilersen linklerini atabilirim, bu arada bir sorum olucak cihazda mute tuşu yokmu banamı öyle geldi
  • laptopun resimleri,crisis 3 ısı testi ve windows derecelendirmesi eklenmiştir
  • güzel olmuş.
  • Arkadaştan ben de kullanıyorum.

Çizim programı olarak;

Autodesk ürünleri (Inventor, Acad Mechanical, 3D Max vs)

Oyun olarak;

Crysis 3
    Dirt 3
    GTA IV
    Pes 14
    FM 13
    League of Legends
    F1 2013
    Battlefied 3

oyunlarını deneme şansım oldu. Ayrıntıya girmeyip şöyle söyleyeyim; ultra ayarlarda tüm oyunlarda aldığım "minimum" değer 50 fps civarı.

Isınma problemi yok denebilir, turbo fanı açmam gerektiren zamanlar da oldu çoğu zaman ancak şu turbo fan ciddi anlamda etkili..

Touch pad yaramaz, geri kalan aksamları gayet başarılı. Sesi beklediğimden çok daha kaliteli. 7.1 surround ile kullanmanızı tavsiye ediyorum. (Oyunlarda 7.1 surround bazı sesleri duymamanıza sebep olabilir, oyun oynarken harici ses donanımı bağlı değilse headphones moduna alabilirsiniz)

Ekran kartı driverı güncellenmiyordu başta, daha sonra geçenlerde nvidianın kendi uyarı linkinden indirdiğim kurulum ile GTX 770M'i de güncellemiş bulundum. (Mevcut sürüm 327.23)

Yalnız güç ayarlarını iyi yapmak lazım; sürekli prizde kullansanız dahi pilini ÇIKARTMAYIN. Bazı programlarda sistem "hız aşırtmayı" kullanıyor ve bu da prize takılı olsa dahi pilinizden de bir miktar enerji çekmeyi gerektiriyor.

Daha bir çok şey yazılabilir, şimdilik bu kadar.. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caqri -- 14 Ekim 2013; 11:32:41 >

• Ürünün fiyatı hakkında bir bilgisi olan varmı ? İndirimli fiyatı kaçırmışım

göz göre göre 500 lira fazla vermek rahatsız ediyor ürüne. 3700 lük fiyatı iyiymiş de 4200 psikolojik olarak fazla geliyor

msi ge70/gx70 derken monstera gözüm kaydı allah sonumuzu hayretsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: MoneyTalks

Ürünün fiyatı hakkında bir bilgisi olan varmı ? İndirimli fiyatı kaçırmışım

göz göre göre 500 lira fazla vermek rahatsız ediyor ürüne. 3700 lük fiyatı iyiymiş de 4200 psikolojik olarak fazla geliyor

4200 verebilecek durumun varsa hiç düşünme gören hayran kullanan hayran kalıyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: godz

quote:

Orijinalden alıntı: MoneyTalks

Ürünün fiyatı hakkında bir bilgisi olan varmı ? İndirimli fiyatı kaçırmışım

4200 verebilecek durumun varsa hiç düşünme gören hayran kullanan hayran kalıyor :)

4200 verip birde ssd almak gerek oluyor 4500

ge70 20 e ile kıyaslıyorum kağıt üzerinde 4700mq +765m+ssd 3400 e alıyorum. msi gt kasası+4700mq+770m+ssd 4500 e alıyorum aradaki 1100 liraya değermi onu düşünüyorum.

• MoneyTalks kullanıcısına yanıt
    Hocam bildiğim kadarıyla şu anda 256 gb ssd kampanyası var aynı fiyata siteye girip özelleştire tıklayın göreceksiniz. Bu kampanya MS modelleri için sadece o yüzden bu modeli düşünüyorsanız bu fırsatı değerlendirmenizi tavsiye ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aqua07

Hocam bildiğim kadarıyla şu anda 256 gb ssd kampanyası var aynı fiyata siteye girip özelleştire tıklayın göreceksiniz. Bu kampanya MS modelleri için sadece o yüzden bu modeli düşünüyorsanız bu fırsatı değerlendirmenizi tavsiye ederim

256GB Samsung PM841 mSATA SSD Disk Hediye !.. (15 Adet sipariş için geçerlidir)

15 adet siparişten kasıt nedir tam olarak idrak edemedim aslında
  • quote:

Orijinalden alıntı: caqri

Arkadaştan ben de kullanıyorum.

Çizim programı olarak;

Autodesk ürünleri (Inventor, Acad Mechanical, 3D Max vs)

Oyun olarak;

Crysis 3
    Dirt 3
    GTA IV
    Pes 14
    FM 13
    League of Legends
    F1 2013
    Battlefied 3

oyunlarını deneme şansım oldu. Ayrıntıya girmeyip şöyle söyleyeyim; ultra ayarlarda tüm oyunlarda aldığım "minimum" değer 50 fps civarı.

Isınma problemi yok denebilir, turbo fanı açmam gerektiren zamanlar da oldu çoğu zaman ancak şu turbo fan ciddi anlamda etkili..

Touch pad yaramaz, geri kalan aksamları gayet başarılı. Sesi beklediğimden çok daha kaliteli. 7.1 surround ile kullanmanızı tavsiye ediyorum. (Oyunlarda 7.1 surround bazı sesleri duymamanıza sebep olabilir, oyun oynarken harici ses donanımı bağlı değilse headphones moduna alabilirsiniz)

Ekran kartı driverı güncellenmiyordu başta, daha sonra geçenlerde nvidianın kendi uyarı linkinden indirdiğim kurulum ile GTX 770M'i de güncellemiş bulundum. (Mevcut sürüm 327.23)

Yalnız güç ayarlarını iyi yapmak lazım; sürekli prizde kullansanız dahi pilini ÇIKARTMAYIN. Bazı programlarda sistem "hız aşırtmayı" kullanıyor ve bu da prize takılı olsa dahi pilinizden de bir miktar enerji çekmeyi gerektiriyor.

Daha bir çok şey yazılabilir, şimdilik bu kadar.. :)

kardeşim pili çıkarmayın demişsiniz ben pili çıkarıyorum pili çıkarınca bilgisayarı açınca klavye ışığı yanmıyor tuşuna basınca yanıyor her açtığımda ışığı tuşuna basarak açmam gerekiyor ama pil takılıyken böyle olmuyor bunu düzeltebilirmiyim bide pii çıkarsam ne gibi zararı olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: lazx_53

kardeşim pili çıkarmayın demişsiniz ben pili çıkarıyorum pili çıkarınca bilgisayarı açınca klavye ışığı yanmıyor tuşuna basınca yanıyor her açtığımda ışığı tuşuna basarak açmam gerekiyor ama pil takılıyken böyle olmuyor bunu düzeltebilirmiyim bide pii çıkarsam ne gibi zararı olur.

Valla ışık konusunda açıkçası bir fikrim yok ama, laptopda pili çıkarmak intihar gibi bir şey bence. Hayatımda çıkarmadım, çıkartmam da. Aniden elektriklerin gittiğini düşünün, ani voltaj değişimini sönümleyecek tek sistem var elinizde, o da pilin devreye girmesi. E pili çıkarıyorsunuz? Anakartı elinize alırsınız ondan sonra.. :)

Onu geçtiğim bahsettiğim gibi bazı program veya oyunlarda "hız aşırtma" teknolojisi kullanılıyor. Kullanılıyormuş daha doğrusu, profesyonel derecede bir bilgim yok ama; performans gerektiren bazı durumlarda sistem hem prizden hem de pilden belli bir voltaj çekiyor(muş).

Bu nedenlerden dolayı pilinizi çıkartmayın arkadaşlar. O aradaki ömür farkını karşılayacak kadar kullanmayacaksınız zaten laptopunuzu..

• quote:

Orijinalden alıntı: caqri

quote:

Orijinalden alıntı: lazx_53

Valla ışık konusunda açıkçası bir fikrim yok ama, laptopda pili çıkarmak intihar gibi bir şey bence. Hayatımda çıkarmadım, çıkartmam da. Aniden elektriklerin gittiğini düşünün, ani voltaj değişimini sönümleyecek tek sistem var elinizde, o da pilin devreye girmesi. E pili çıkarıyorsunuz? Anakartı elinize alırsınız ondan sonra.. :)

Onu geçtiğim bahsettiğim gibi bazı program veya oyunlarda "hız aşırtma" teknolojisi kullanılıyor. Kullanılıyormuş daha doğrusu, profesyonel derecede bir bilgim yok ama; performans gerektiren bazı durumlarda sistem hem prizden hem de pilden belli bir voltaj çekiyor(muş).

Bu nedenlerden dolayı pilinizi çıkartmayın arkadaşlar. O aradaki ömür farkını karşılayacak kadar kullanmayacaksınız zaten laptopunuzu..

benim masa üstünden kalma güç kaynağım var laptobun fişini ona takıyorum o yüzden bataryayı çıkarıyorum ama oyun oynarken bataryayı çıkarmasam 80 85 derecede batarya kısa sürede perte çıkmazmı bataryanın en büyük düşmanı ısı.

• merhaba arkadaşlar.Üzülerek soylemek gerekirse ben laptopu iade ettim.Sebebi ise kesinlikle performans ile alakalı değildi.baktımki laptopa bukadar para veriyorum ancak masamın üzerinden başka biyerde kullandığım yok.bende bu durumdan dolayı monsteri iade edip masaüstü sistem topladım.Burdaki arkadaşlara elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım herkeze mutlu tatiller
  • quote:

merhaba arkadaşlar.Üzülerek soylemek gerekirse ben laptopu iade ettim.Sebebi ise kesinlikle performans ile alakalı değildi.baktımki laptopa bukadar para veriyorum ancak masamın üzerinden başka biyerde kullandığım yok.bende bu durumdan dolayı monsteri iade edip masaüstü sistem topladım.Burdaki arkadaşlara elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım herkeze mutlu tatiller

Sen zaten baştan kural hatası yapmışsın. :)

Masaüstünün yerini en kral laptop bile tutamaz hiçbir zaman, hayırlısı olsun..
  • Beni de bu kulübe katabilirsiniz şuan bilgisayarımı almış bulunmaktayım :) win 7 pro kurulu şekilde verdiler :) verdiğim paraya değecek bir laptop olduğunu düşünüyorum
  • Arkadaşlar paylaştığınız bu güzel bilgiler için teşekkürler... iki gün önce sipariş verdim... memnun kalacağımı umuyorum...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.