Şimdi Ara

MONSTER Q47MS-17631 Modeli Kullanıcıları Kulubü (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
207
Cevap
6
Favori
10.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün bu notebook elime geçti, 3599 TL fiyatından aldım, 440 TL'de 240gb Intel SSD alıp montajını yaptım. Şu an ürünü daha uzun uzun kullanma fırsatını yakalayamadım çünkü sitede ki sürücüler bölümünde maalesef model çıkmıyor ve Windows 7 kurmak istiyordum. Ne yazık ki notebook kutu içeriğinde ki CD'de sadece Windows 8 driverları var. Sanırım en iyisi Windows 8.1 kurup kullanmak.
  • hocam bende de bu cihaz var windows 8le sorunsuz çalışıyor kısa sürede alışırsınız siz de Msi artık bu kasayı win8 uyarlı olarak tasarlamış o yüzden hep onların sürücüleri mevcut. Win7 de çıkacak diyorlardı son durum ne oldu tam bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: aqua07

hocam bende de bu cihaz var windows 8le sorunsuz çalışıyor kısa sürede alışırsınız siz de Msi artık bu kasayı win8 uyarlı olarak tasarlamış o yüzden hep onların sürücüleri mevcut. Win7 de çıkacak diyorlardı son durum ne oldu tam bilmiyorum

Windows 8.1 ile denediniz mi? Bir ara sanki uyumsuzluk sorunu var deniyordu. Gerçi bende de talihsizlikler silsilesi tuttu ya, notebook içine cd kaçırdım, yarın İstanbul teknik servise yollayacağım mecburen.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle geçmiş olsun hocam. Monsterın servis hızı iyi diye biliyorum. Notebook geri döndüğünde süreçten bahsedebilirseniz sevinirim bizler de biraz daha bilgilenmiş oluruz. Hocam 8.1i özellikle kurmadım nasıl win8 başta çok problem çıkardıysa uyum konusunda 8.1i de bekleyip görmeyi tercih ettim ki okuduklarım kadarıyla iyi etmişim. Zaten bu devirde oyundan diğer birçok yazılıma kadar beklemekte fayda var çıkarttık hazır deseler de firmalar aslında bir süre daha resmi olmayan beta süreci oluyor. Bunun en iyi örneği bf4 sanırım çıkmadan evvelki beta sürecine rağmen hala oyunu tam olarak toparlayamadılar. Win8 de ona benziyordu zamanında. Monsterla konuşun belki onlar hazırlamıştır veya daha hazırlıyor olabilirler 8.1 için sorunsuz sürücüleri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Senbonzaku®a

quote:

Orijinalden alıntı: aqua07

hocam bende de bu cihaz var windows 8le sorunsuz çalışıyor kısa sürede alışırsınız siz de Msi artık bu kasayı win8 uyarlı olarak tasarlamış o yüzden hep onların sürücüleri mevcut. Win7 de çıkacak diyorlardı son durum ne oldu tam bilmiyorum

Windows 8.1 ile denediniz mi? Bir ara sanki uyumsuzluk sorunu var deniyordu. Gerçi bende de talihsizlikler silsilesi tuttu ya, notebook içine cd kaçırdım, yarın İstanbul teknik servise yollayacağım mecburen.

içine cd kaçırdım derken dvd içinde kaldı açılmıyormu yoksa başka biyerinemi kaçtı gerçi kaçacak başka bi yeri yok :D

• Bu üründe çift hdd yerimi var? mSata ssd lerin takıldığı yer sanırım 2.5' hdd yeri.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gD kullanıcısına yanıt
    Evet üründe çift hdd yeri mevcut biri sata2 biri sata3 portu olarak. Sata3 portuna 3lü mSata aparatı var o takılarak kullanılabilir ya da normal bir ssd de takılabiliyor

• Gün içinde arayıp kargoya vereceğim ürünü, bakalım servis ne şekilde karşılayacak. Keşke arka kapağı açtığımda DVD'i görebilseydim ama maalesef tam pilin altında ki bölüme denk geliyor CD-WR bölümü.

DVD maalesef ki CD-WR bölümüne takarken notebook içine kaçtı, başka bir yoluda yok zaten.
  • quote:

Gün içinde arayıp kargoya vereceğim ürünü, bakalım servis ne şekilde karşılayacak. Keşke arka kapağı açtığımda DVD'i görebilseydim ama maalesef tam pilin altında ki bölüme denk geliyor CD-WR bölümü.

DVD maalesef ki CD-WR bölümüne takarken notebook içine kaçtı, başka bir yoluda yok zaten.

tam olarak anlamadım ama eğer dvdnin içinde kaldıysada dvd çıkmıyorsa dvdnin önünde ufak bi delik var oraya toplu iğne sokup bastırırsan açılır.
  • DVD-RW çıkmıyor değil, DVD takacağım bölümden CD kasanın içine kaçtı. Monster ile görüştüm, teknik servisin yönlendirmesiyle DVD-RW söktüm, içe kaçan CD'i çıkarttım ve DVD-RW yerine taktım. Anladım ki MSI yapımı MS kodlu kasalar çok çok iyi tasarlanmışlar, cidden hayran kaldım.
  • quote:

DVD-RW çıkmıyor değil, DVD takacağım bölümden CD kasanın içine kaçtı. Monster ile görüştüm, teknik servisin yönlendirmesiyle DVD-RW söktüm, içe kaçan CD'i çıkarttım ve DVD-RW yerine taktım. Anladım ki MSI yapımı MS kodlu kasalar çok çok iyi tasarlanmışlar, cidden hayran kaldım.

halletiğine sevindim.ben windows 8 kullnıyorum kesinlikle tavvsiye ederim en eski oyunlar çalışıyor xp de çalışan program uyumluluk yapınca çalışıyor bende windows 7 den daha sorunsuz ben StarDock diye bi program kullnıyorum windwos 7 deki başlatı getiriyor açılırkende direk masa üstü açılıyor windwos 7 den hiç bir farkı kalmıyor driverleri burdan indirebilirsinhttp://www.msi.com/product/nb/GT70-2OD.html#download

• Elimde Win 8 yok şu an, 8.1 olduğu için onu yüklüyorum, driver sorunu çekersem verdiğiniz link'e göz atarım ama öncelik tabiki Monster sitesinde ki sürücüleri denemek olacak. Bu aralar baldızım içinde MSI CX61 kodlu i7 4. nesil işlemcili notebook almıştık, fark ettim ki Monster MS serisi kasaların donanımları da MSI yapımı olduğu için aldığımız iki notebookun da benzer driver CD'lerine sahip oluşuydu.

• quote:

Elimde Win 8 yok şu an, 8.1 olduğu için onu yüklüyorum, driver sorunu çekersem verdiğiniz link'e göz atarım ama öncelik tabiki Monster sitesinde ki sürücüleri denemek olacak. Bu aralar baldızım içinde MSI CX61 kodlu i7 4. nesil işlemcili notebook almıştık, fark ettim ki Monster MS serisi kasaların donanımları da MSI yapımı olduğu için aldığımız iki notebookun da benzer driver CD'lerine sahip oluşuydu.

sena verdiğim link msi gt 70 driverleri bizimkiyle tamamen uyumlu bizim kasalar zaten gt 70 kasası windwos 8.1 driverleride var hiç oğraşma hepsini ordan indir kur
  • Hocam halletmişsiniz sorunu sevindim. Teknik servise bile gitmeden bu işin telefonla halledilebilmesi de işin güzel tarafı. Dediğiniz gibi Msi güzel tasarlamış Monster da saolsun bileşenlere zarar vermeden dilediğimiz gibi bilgisayarı kurcalama hakkını tanıması da zaten tercih sebeplerimden biriydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aqua07 -- 12 Aralık 2013; 20:05:42 >
  • Killer LAN + WLAN + Bluetooth Driver kuramıyorum bu bilgsayara.

"Your hardware is not supported on this Windows version. The installer can not continue. "

8.1 industry pro kullanıyorum. Niye bu windows desteklemiyor anlamadım. Çözümü var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gD

Killer LAN + WLAN + Bluetooth Driver kuramıyorum bu bilgsayara.

"Your hardware is not supported on this Windows version. The installer can not continue. "

8.1 industry pro kullanıyorum. Niye bu windows desteklemiyor anlamadım. Çözümü var mı?

sanırım bilgisayarında driveri yüklü olduğundan böyle hata veriyor ekle kaldırdan bir bak QALCOMM ATHEROS yada killer diye bişe varmı varsa sil yeniden başlat öyle yüklemeyi dene driverleri bu linktenden indirebilirsinhttp://www.msi.com/product/nb/GT70-2OD.html#download

• Killer gaming sitesinden hallettim. MSI sitesinde de varmış aynı driver. Teşekkürler dostum.

Bilgisayar ilk açılışta turbo fan ile açılıyor, sonra normale dönüyor. Bu turbo fanı kapatmanın yolu var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gD -- 18 Aralık 2013; 23:29:49 >
  • Geçen cumartesi günü bende aldım :)
    Henüz kullanma fırsatım çok olmadı, iş yoğunluğu birden bastırdı.
    Bu segmentte olan bilgisayarlar arasında epey bir araştırma yaptım, en son MSI GX70 3BE modeli üzerinde çok durdum. Ekran kartı beni müthiş etkilemişti. Halada öyle :) Sonrasında darboğaz yaptığını öğrendim. Kullanamadıktan sonra neye yarardı ki o kadar güçlü bir ekran kartı.
    işlemcisi i5'den daha zayıf bir işlemci. Eğer i5 ayarında bile olsa alırdım. Sonra geçen cuma bu bilgisayarı biraz inceledim. Monster hakkında pek bir bilgimde yoktu, duyuyordum ama siparişlerin aylar sonra gelir tarzında bir yaklaşımım vardı. İnternet sitesinde kampanyalı ürünlerde bunu gördüm. Telefonla aradım ve Kadıköy'de mağazalarının olduğunu öğrendim. Cumartesi sabahı incelemek için gittiğimde de aldım. 2-3 saat içinde montajını yapıp, sürücülerini yükleyip veriyorlar makineyi size. İsterseniz hemen orada istediğiniz değişiklikleri yapabiliyorsunuz.
    3599tl fiyatla aldım. 3 tanede 60 GB SSD takıp RAİD yaptırdım(520 tl). 30 günlük Win 7 deneme sürümü kurdurdum, sürücüleri ona göre yüklediler. Linux kurmadılar. Battı balık yan gider deyip Logitech mouse, pad ve kulaklık aldım 200 tl'ye. Toplamda 4319 tlye mal oldu bana.

SSD Testi:
     MONSTER Q47MS-17631 Modeli Kullanıcıları Kulubü

Performans testi:
     MONSTER Q47MS-17631 Modeli Kullanıcıları Kulubü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alicihan1 -- 26 Aralık 2013; 18:59:12 >

• Arkadaşlar ürünü bugün aldım windows 8 kurulmasını istedim fakat 250 GB harddisk gözüküyor ve sanırım linuxta kurulu bu iki işletim sistemi arasında nasıl geçiş yapabilirim.Ayrıca bazen kendi kendine reset atıyor ve mavi ekran veriyor bunun sorunu nedir.Klosörler arası geçişlerde çok yavaş Yardımcı olursanız sevinirim
  • Arkadaşlar bu ürünün kamerası nasıl çalışıyor? Aygıt yöneticisinde sürücüsüz bir donanım gözükmüyor ama Skype kamera donanımı bulamıyor?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.