Şimdi Ara

MONSTER Q47MS-17631 Modeli Kullanıcıları Kulubü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
207
Cevap
6
Favori
10.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar,bu başlık aldında Monster'in Q47ms-17631 modelinin incelemesini yapalım.Gerçi şuan için çok fazla kullanan yok gibi ama almayı düşünen yada kullanan varsa bu başlık yardımcı olur.

Öncelikle ben cihazı 30.09 Tarihinde Kadıköy'deki Fokus Bilgisayar'dan(Monster) elden gidip aldım.Mağazaları gerçekten çok hoş bunu söylemeden geçmiyim.Her modelden birer laptop var ve stand üzerinden her türlü inceleme yapmanızı sağlıyorlar.
    Ben laptopu alırken 30 Eylül'e kadar bir indirİm vardı.Cihazı 3.727 TL ye aldım,ancak şuan için fiyat 4.199 TL.

Laptop'un yanında 1 adet sırt çantası veriyorlar.Yanlız bu çantayı hediye gibi düşünmeyin,aldığınız fiyatın içinde 35 TL çanta parası alınıyor.Çanta gayet kaliteli ama çok büyük.İçine laptop.şarj adaptörü,mouse,kitap,mouse pad,eski sevgilinize kadar herşeyi sığdırabilirsiniz.

Ben ayrıca biraz çingenelik yapıp hediye olarak başka birşey istedim.Microsoft marka kablosuz mouse verelim dediler.Yine çingenelik yaparak onu istemem deyip 70 TL lik Thermaltake mouse pad istedim yalvar yakar 30 TL para verip onu aldım

Ayrıca Vatan Bilgisayardan 120gb Corsair LS serisi SSD alıp taktırdım.(Link aşağıdadır)
    http://www.vatanbilgisayar.com/Solid%20State%20Disk/corsair-cssd-f120gbls-120gb-ls-serisi-sata-30-ssd-(560mb-okuma--535mb-yazma)/productdetails.aspx?I_ID=68438

Gelelim teknik özelliklere;

İşlemci:4. Nesil Intel® Core™ i7-4700MQ 4-Cores; 6MB L3; 47W; 22nm
    Chipset:4. Nesil Intel® HM87 Chipset
    Ekran Kartı:3 GB GDDR5 nVIDIA® GeForce® GTX 770M
    Ekran Boyutu:17.3" Full HD ( 1920 x 1080 ) Mat LED Ekran
    Bellek Tipi DDR3
    Bellek Hızı:1600 Mhz
    Bellek:16GB (2x8GB) DDR3 1600 Mhz SODIMM Kingston
    Sabit Disk Kapasitesi:750 GB Western Digital Scorpio Black

Cihaz hakkında 2 günlük kullanımdaki düşüncelerim;

*Kasa olarak MSİ'nin GX modelindeki kasa kullanılmakta.Fırçalanmış aluminyum gayet kaliteli ve sağlam gözüküyor.Yalnız kasada parmak izi oluşabiliyor.Benim gibi her günün sonunda pc yi kapatırken siliyorsanız sorun yapılacak birşey değil.Klavye tuşları gayet yumuşak eli fazla yormuyor ve tuşlara basarken kaliteli hissi yaratıyor.Klavye ışıklandırması ve dokunmatik tuşları bence oldukça güzel bir hava yaratmış.

*Cihaz soğutma olarak benim beğenimi kazandı.Dün biraz Crysis 3 oynama şansı buldum be turbo fanı açmamama rağmen hiç ısınmadı.Kasanın biraz kalın ve büyük olması,ayrıca normal bir laptopa göre içindeki bakır yalıtımın daha fazla olmasından dolayı soğutma konusunda sıkıntı çekeceğimi sanmıyorum

*Eksi olarak gördüğüm tek durum cihazın Windows 8 ile gelmemesi.Bu durumu halletmek tabiki çok kolay ama insan yinede orjinal bir işletim sistemi bekliyor.Bende şuan windows 8 yüklü ancak akşama 8.1 i kurmayı düşünüyorum

Şimdilik bukadar Akşama;
    *Crysis 3 oyunundaki performansı,turbo fan açık ısı değeri,turbo fan kapalı ısı değeri
    *Windows derecelendirmesi
    *Cihazın resimleri
    *SSD takılı iken açılıp kapanma süreleri

Arkadaşlar gecikme için özür dilerim yavaş yavaş incelemeye başlıyorum.Öncelikle cihazın birkaç fotosunu ekliyim...

... Linkler ölmüştür, tarafımdan kaldırılmıştır. -Ömer- ...

Windows 8 Derecelendirmesi

Crisis 3 Isı Performansı;

*Turbo fan kapalı,
    *Ayarlar ultrada
    *Çözünürlük 1920*1080
    *15 dk oynama sonucu ölçülmüştür
    (pc arka tarafta torrentten indirme yapmaktadır etkisi varmı bilmiyorum)
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Sanırım senle aynı anda kaderi paylaştık inş. hakkımızda iyisi olur

i7-4700MQ Haswell / 3 GB GDDR5 nVIDIA GeForce GTX 770M / 16GB (2x8GB) DDR3 1600 Mhz SODIMM / 750 GB Western Digital Scorpio Black / 17.3" Full HD
  • bu işten birazcık anlıyorsam ve buzamana kadar birçok masaüstü sistem toplayıp bir okadar laptop kullandıysam,
    merak etme iyi bir tercih oldu
  • kullanıcı listesi de yapabilirsin, iyi olur
  • akşama hepsini hallederim
  • takip
  • Dün inceleme yapamadım çünkü win8 yerine 8.1 kurdum.Tam driverları yüklüyüm dedim bi baktım driver cd si yok.Yazlıkta unutmuşum şuan win 8.1 yüklü ve 0 driver ile pc yatıyor.bugün yada yarın inş gidip cd yi alıcam.
  • Bende dun aldim bu cihazdan fakat touchpadinda aksakliklar var takilma yapiyor degisim talebiyle verdim bakalim ne olucak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • davedevil kullanıcısına yanıt
    Hocam neden 8 degilde 8.1 yukluyorsunuz cok farki var midir ? Benim kafa 7 de kaldi 8 i hic takip edemedim

• aksaklık derken?
  • Biraz pahalı sanki benim aldığım fiyatlara kalmadı

• Anladim siz orjinal kullaniyorsunuz

• Aldığım pc nin içinde gelmediği sürece orj işletim sistemine para vermem
  • Bu arada bu modeli kullanan yok heralde :) kimse paylaşımda bulunmuyor yada alanlar çok memnun anlayamadım

Monster'a

*corsair ssd
    *thermaltake mousepad
    *WD 1tb harici hdd
    *hdmi kablo

aldıktan sonra şimdi bide Logitech z-523 ses sistemi almayı düşünüyorum.Varmı bu modeli kullanan
  • davedevil kullanıcısına yanıt
    Takilmalar yasiyordu kare kare donanimsal birseymis , touchpadin altindaki dokunmatik gorevi ustlenen parca kaymis , duzelttiler geri aldim yarim saat surdu , su an cihazda problem yok.Parca degistirselerdi yenisini isteyecektim fakat gerek gormedim

• ozaman bununla geçmiş olsun diyelim :)
  • Selamlar ;

Bende dün baya kurcaladım ; assassin's creed revelations; fifa 2014;farcry3 vs oyunlarda adı gibi canavar hiç bir kasılma göremedim, soltaraftaki fandan olduğunca sıcak hafayı üflüyor klavye üstünde yada tuş aralıklarında herhangi bir ısınma yok, benim takıldığım noktalar ilk izlenimimde olduğu gibi hala geçerli gerçi aynı kasayı MSI da kullanıyor ama ben kasanın daha kaliteli ve tuş takımında daha kaliteli beklerdim buda iyi ama daha iyi olabilirdi onun haricinde şarj adaptörü baya baya var, Wifisine hasta oldum bundan önce asus n56vz vardı modemin dibinde 4 kademe çekerdi üst katı görmezdi, bunun maşallahı var mahallede görmedik wifi bırakmadı, ama not verecek olursak bende 7 alan laptop her zaman geçmiştir buda 10 üzerinden 8 alır benden bundan sonra incelemeye devam edeceğim::::

• bişey sorucam laptopun kasasının uzerındeki dokunmatık panelde jelatin varmı bi bakarmısınız?
  • Evet orda jelatin var

• evet varmış jelatin :) orda bi kabarcık varda acaba defo falanmı var dedım biraz kurcalayınca jelatin oldugunu anladım :)

Dikkat eden oldumu monster sitesinde bu cihazın aldındaki led durum ışıkları mavi gözüküyor.Ancak turuncu yanıyor keşke mavi yapsalarmış klavye ısıklandırmasıyla daha guzel dururdu
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.