Şimdi Ara

Monster Power Center HTS-1000, 2600, Signature 5100 Kullanıcı Listesi (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.194
Cevap
10
Favori
130.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Arkadaşlar merhaba,
    Nacizane bir sorum olacak, evde kullanmış olduğum hts 5100 iki gün önce arıza yaptı ve tüm ışıkları sönük vaziyette kaldı,çeşitli resetleme işlemlerini yapmama ragmen bir şey değişmedi, ben de cihazı aldım ve aztek teknolojiye götürdüm,bildiğiniz gibi monster power center lar artık sıfır ürün olarak türkiye de satılmıyor, aztek teknolojiden onur beyle yaptığım görüşmede Monster ' ın bu ürün grubunu artık imal etmediğini ve sektörün power kısmından en azından hı-end ürünler tarzında ,çekildiği bilgisini aldım.
    Ürünüm resmi faturalı ve garantisi devam eden bir ürün olduğu için, tamir ya da yapılamazsa bedel iadesi amacı ile Aztek 'e götürdüm, cihazın kontrol edilip ona göre ne yapılacağı konusunda Onur beyden bilgi aldım,ve nihayetinde bugün sabah telefonla bana ulaştılar cihazın probleminin giderildiğini teslim alabileceğimi söylediler.
    Sorunun ne olduğunu sorduğumda aşırı voltaj dalgalanmasına bağlı olarak power giriş bölümünde elektronik bir arıza olduğunu ama komponenti değiştirerek sorunu çözdüklerini söylediler.
    Şimdi asıl soruma gelmek istiyorum,forumda farklı topiclerde özellikle evimde Nas kullandığım da göz önüne alınırsa APC marka UPS lerin bu tip sistemler için elzem ekipmanlar olduğunu farkettim.
    Böyle bir ürünü sisteme dahil edip Monster5100 ü bunun üstünden besleyerek sürmek doğru olurmu,gerçi korumanın koruması gibi bir durum olucak ama yanılmıyorsam Ahmet Bey de böyle bir uygulama yapıyordu hatta UPS den çıkardığı dönemde cihazı arızalanmıştı.
    Böyle bir kurulum 5100 ü korumak adına mantıklı olabilirmi,çünkü bu dalgalanma bu evde oturduğum sürece Monster için daima risk oluşturacaktır.
    Anlamadığım bir konuda cihaz takılıyken led ekranında devamlı 230 un altına düşmeyen bir woltaj görüp de bu cihazı kullanmadan önce piyasa işi akım korumalı prizlerde ya da ekipmanlarda neden bir sıkıntı yaşamadım?
    Son bir soru sistem için farklı güç kombinasyonlarında Ups çözümleri var ortalama bir home network için ne kadarlık ve ne tip bir cihaz alınması mantıklıdır,ve tabii nereden alabileceğim konusunda bana fikir verebilecek bir arkadaş olursa da çok minnettar kalırım.
    İyi günler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• hts-5100, 2600, 1000 vs arıyorum satanlar pm den ulaşırsa sevinirim
  • Arkadaşlar kendi kullanmış olduğum monster hts 1000 i satıyorum. Cihazda kesinlikle bir arıza v.s. söz konusu değildir, dış görünüş olarakta sıfırdan farksızdır.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ses-sistemleri-satilik-monster-hts-1000-180385571/detay/
  • Beyler hts1000 var , biraz önce elektrikler gitti 15 sn sonra geldi ancak hts1000 'nin üzerindeki on-off butonu kırmızı ledi yanmıyor iki tane yeşil led yanıyor güç geliyor ancak bağlanılan aletlere güç gitmiyor reset tuşuna filan bastım ama yok olmuyor ? garantisi de yeni bitmiş sanırım 2 sene ise eğer ? içini açmayı denedim sigortası filan atmıştır diye zira elektirk kesildiği anda çıt diye attı muhtemelen sigortası attı ...ancak vidalarıda değişik bir vida türü anasını satıyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helsloot -- 9 Aralık 2014; 12:31:24 >
  • Beyler bu arada üstündeki vidaları açan tornavida ya da ucu nerden bulabilirim ? garip bir vidası var

• quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

Beyler hts1000 var , biraz önce elektrikler gitti 15 sn sonra geldi ancak hts1000 'nin üzerindeki on-off butonu kırmızı ledi yanmıyor iki tane yeşil led yanıyor güç geliyor ancak bağlanılan aletlere güç gitmiyor reset tuşuna filan bastım ama yok olmuyor ? garantisi de yeni bitmiş sanırım 2 sene ise eğer ? içini açmayı denedim sigortası filan atmıştır diye zira elektirk kesildiği anda çıt diye attı muhtemelen sigortası attı ...ancak vidalarıda değişik bir vida türü anasını satıyım

İçini açmana gerek yok bence. Reset tuşu zaten o sigorta ama kapama işini hallediyor diye biliyorum.

Ama malesef ki alet bozulmuş olabilir. Benim HTS-1000 de zamanında böyle sizlere ömür olmuştu. Yeşil ışıklar yanıyordu güzel güzel, fakat hiç bir hayat belirtisi yoktu. Garanti için geri gönderdiğimde de tamir edilemeyip para iadesi yapmışlardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: charnel

quote:

Beyler hts1000 var , biraz önce elektrikler gitti 15 sn sonra geldi ancak hts1000 'nin üzerindeki on-off butonu kırmızı ledi yanmıyor iki tane yeşil led yanıyor güç geliyor ancak bağlanılan aletlere güç gitmiyor reset tuşuna filan bastım ama yok olmuyor ? garantisi de yeni bitmiş sanırım 2 sene ise eğer ? içini açmayı denedim sigortası filan atmıştır diye zira elektirk kesildiği anda çıt diye attı muhtemelen sigortası attı ...ancak vidalarıda değişik bir vida türü anasını satıyım

İçini açmana gerek yok bence. Reset tuşu zaten o sigorta ama kapama işini hallediyor diye biliyorum.

Ama malesef ki alet bozulmuş olabilir. Benim HTS-1000 de zamanında böyle sizlere ömür olmuştu. Yeşil ışıklar yanıyordu güzel güzel, fakat hiç bir hayat belirtisi yoktu. Garanti için geri gönderdiğimde de tamir edilemeyip para iadesi yapmışlardı.

valla hocam açıp bakacam , sonuçta garantisi bitmiş bence yapılabilecek birşeydir o reset tuşuda bir garip zaten hiç basılmıyor gibi yumuşak bende iyice bastırdım içine kaçtı ancak yine bassamda fayda etmedi ,, elektrikler gidince çıt diye bir ses duydum , bence içinde bir devrede bir problem oldu yada sigortası attı çünki alete elektrik geliyor , garantiside olsa para iadesi yaparlardı çünki stoklarda yokmuş artık... o da benim işime gelmezdi zira 97 liraya almıştım ürünü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helsloot -- 9 Aralık 2014; 14:20:45 >

• quote:

quote:

quote:

valla hocam açıp bakacam , sonuçta garantisi bitmiş bence yapılabilecek birşeydir o reset tuşuda bir garip zaten hiç basılmıyor gibi yumuşak bende iyice bastırdım içine kaçtı ancak yine bassamda fayda etmedi ,, elektrikler gidince çıt diye bir ses duydum , bence içinde bir devrede bir problem oldu yada sigortası attı çünki alete elektrik geliyor , garantiside olsa para iadesi yaparlardı çünki stoklarda yokmuş artık... o da benim işime gelmezdi zira 97 liraya almıştım ürünü

Ben kendim açıp tamir etmiştim.
    Elektonik bilginiz varsa yapabilirsiniz sizde.

• quote:

Orijinalden alıntı: YAZICIOĞLU

quote:

quote:

quote:

Ben kendim açıp tamir etmiştim.
    Elektonik bilginiz varsa yapabilirsiniz sizde.

sizde de mi aynı sorun olmuştu hocam ? nesini değiştirmiştiniz ya da yapmıştınız ?

• Bende de benzer bir sorun olmuştu.
    Birşey denemenizi istiyecem.
    Elinize tahta saplı bir bıçak alın cihaz açıkken bıçağın tahta tarafı ile yan tarafına yoklayarak vurun.
    Bende ki problem ilk başlarda böyle düzeliyordu sonradan açılmamaya başladığında içini açtım bende.
    Rolelerden birtanesi arıza yaptı bende başka bir rolenin ayağından tetikleme kablosu yaparak cihazın dışına kablo çektim ve sıradan aç kapa düğmeye bağladım.
    Takıldığı zaman yaptığım düğmeden aç kapa yaparak ateşleme yapıyorum
  • quote:

Bugün benim hts 1000 de sizinkiyle aynı şekilde çalışmamaya başladı. Sanırım herhangi bir çözümü yok.

• Arkadaşlar hali hazırda kullanmış olduğum 3 tane hts1000 imi satıyorum sanırım hts5100 e geçme vakti geldi
    Bi tanesinde amfi dvd pikap tuner laptop
    diğerinde tv ve projeksiyon amfi
    Diğerinde de pc ve amfi ile kullanıyorum pm atabilirsiniz 200 den vericem istanbul beylikdüzündeyim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: the wade

Monsterlar çok pahalı, bu ürünlerden hangisini önerirseniz, lnb'leri de kullanmak istiyorum.

http://urun.gittigidiyor.com/yapi-market-tamirat/schneider-apc-8-li-akim-korumali-grup-priz-137696405#product-information
    http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/s-link-sp-10ag-10lu-akim-korumali-priz-135165052#product-information
    http://urun.gittigidiyor.com/diger-her-sey/philips-spn4085a-akim-korumali-8-li-3-metre-priz-132811520

Üçü de hemen hemen aynı korumayı sunuyorlar ama ömür boyu garanti vermesi sebebiyle bozulan hts 1000 imin yerine Schneider aldım. Lnb konusunu bilmiyorum, girişleri uyumlu mudur fikrim yok.
    Yalnız hepsiburadada fiyat daha uygun oraya bakın derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PlayerX -- 10 Aralık 2014; 19:21:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: PlayerX

quote:

Monsterlar çok pahalı, bu ürünlerden hangisini önerirseniz, lnb'leri de kullanmak istiyorum.

http://urun.gittigidiyor.com/yapi-market-tamirat/schneider-apc-8-li-akim-korumali-grup-priz-137696405#product-information
    http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/s-link-sp-10ag-10lu-akim-korumali-priz-135165052#product-information
    http://urun.gittigidiyor.com/diger-her-sey/philips-spn4085a-akim-korumali-8-li-3-metre-priz-132811520

Üçü de hemen hemen aynı korumayı sunuyorlar ama ömür boyu garanti vermesi sebebiyle bozulan hts 1000 imin yerine Schneider aldım. Lnb konusunu bilmiyorum, girişleri uyumlu mudur fikrim yok.

Hayırlı olsun

Peki monster ile apc'yi kıyasladığinizda sese katkısı yönünde olumlu-olumsuz bir fark var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• PlayerX kullanıcısına yanıt
    Devre yanmalarının en büyük sebebi uydu antenler, bu sebele bence kesinlikle LNB olmalı.. Daha önce uyduma bir kere yıldırım düştü, anında HDMI'dan TV'min tarama kartı yandı. 380 euro masraf çıktı.

Schneider benim de hoşuma gitti ancak araştırdığım kadarı ile onda LNB aktarımı yok.

S-Link çin malı olduğu için güvenemiyorum, Monsterlar ise dediğim gibi bütçemin üzerinde, iki tane almam gerekiyor, bu yüzden sanırım Philips'i seçeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ***radyo***

quote:

Orijinalden alıntı: PlayerX

quote:

Hayırlı olsun

Peki monster ile apc'yi kıyasladığinizda sese katkısı yönünde olumlu-olumsuz bir fark var mı?

Bir fark hissetmedim, ikisini peş peşe test eden varsa daha sağlıklı yorumlayabilir.

HTS 1000'i elektrikçiye götümeyi düşünüyorum belki sigortası atmıştır, böyle bir sorunla karşılaşıp yaptırabilen oldu mu hiç ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PlayerX -- 11 Aralık 2014; 18:06:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: keyman2

HTS 5100 Signature arayanlar mesaj atabilir elimde mevcut satabilirim. Kusursuz durumdadır eksiksiz sadece kutusu yok bu sebeple sadece istanbul içi elden teslim .

Cihaz duruyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tgaripozer

sıfır ayarında hts 5100 satılık kutusuyla beraber

Cihaz duruyor mu ?
  • 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.