Şimdi Ara

Monster Power Center HTS-1000, 2600, Signature 5100 Kullanıcı Listesi (50. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.194
Cevap
10
Favori
130.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: PlayerX

quote:

Orijinalden alıntı: ***radyo***

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: the wade

Monsterlar çok pahalı, bu ürünlerden hangisini önerirseniz, lnb'leri de kullanmak istiyorum.

http://urun.gittigidiyor.com/yapi-market-tamirat/schneider-apc-8-li-akim-korumali-grup-priz-137696405#product-information
    http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/s-link-sp-10ag-10lu-akim-korumali-priz-135165052#product-information
    http://urun.gittigidiyor.com/diger-her-sey/philips-spn4085a-akim-korumali-8-li-3-metre-priz-132811520

Üçü de hemen hemen aynı korumayı sunuyorlar ama ömür boyu garanti vermesi sebebiyle bozulan hts 1000 imin yerine Schneider aldım. Lnb konusunu bilmiyorum, girişleri uyumlu mudur fikrim yok.
    Yalnız hepsiburadada fiyat daha uygun oraya bakın derim.

Hayırlı olsun

Peki monster ile apc'yi kıyasladığinizda sese katkısı yönünde olumlu-olumsuz bir fark var mı?

Bir fark hissetmedim, ikisini peş peşe test eden varsa daha sağlıklı yorumlayabilir.

HTS 1000'i elektrikçiye götümeyi düşünüyorum belki sigortası atmıştır, böyle bir sorunla karşılaşıp yaptırabilen oldu mu hiç ?

götürdünüzmü hocam elektrikçiye sonuç nedir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

quote:

quote:

quote:

quote:

Monsterlar çok pahalı, bu ürünlerden hangisini önerirseniz, lnb'leri de kullanmak istiyorum.

http://urun.gittigidiyor.com/yapi-market-tamirat/schneider-apc-8-li-akim-korumali-grup-priz-137696405#product-information
    http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/s-link-sp-10ag-10lu-akim-korumali-priz-135165052#product-information
    http://urun.gittigidiyor.com/diger-her-sey/philips-spn4085a-akim-korumali-8-li-3-metre-priz-132811520

Üçü de hemen hemen aynı korumayı sunuyorlar ama ömür boyu garanti vermesi sebebiyle bozulan hts 1000 imin yerine Schneider aldım. Lnb konusunu bilmiyorum, girişleri uyumlu mudur fikrim yok.

Hayırlı olsun

Peki monster ile apc'yi kıyasladığinizda sese katkısı yönünde olumlu-olumsuz bir fark var mı?

Bir fark hissetmedim, ikisini peş peşe test eden varsa daha sağlıklı yorumlayabilir.

HTS 1000'i elektrikçiye götümeyi düşünüyorum belki sigortası atmıştır, böyle bir sorunla karşılaşıp yaptırabilen oldu mu hiç ?

Cihazın içinde filtre görevini üstlenen, görüntü ve sesin kalitesini artıran devresi yanmış. Onarımı mümkün değil ancak o devre iptal edilerek sıradan bir 8'li çoklayıcı priz olarak kullanmak mümkün. O özelliği olmadan cihaz ne kadar faydalı olur tartışılır.

• Hepsi birden nasıl yanar yaa? O işte bir yanlışlık var. Ben hiç sanmıyorum o derece bir arıza olacağınız. Hatta mümkün değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

quote:

quote:

quote:

quote:

Hayırlı olsun

Cihazın içinde filtre görevini üstlenen, görüntü ve sesin kalitesini artıran devresi yanmış. Onarımı mümkün değil ancak o devre iptal edilerek sıradan bir 8'li çoklayıcı priz olarak kullanmak mümkün. O özelliği olmadan cihaz ne kadar faydalı olur tartışılır.

O filtreler resimde sarı ile gösterilen kutular , benim dayım elektronik mühendisi , yaklaşık 15 gün inceledi tek tek ölçtü üstünde ne varsa herşey sağlam görünüyor dedi , kafayı yedim dedi resmen cihaza elektrik geliyor ancak prizlere aktarmıyor elektriği ... Sizin dediğiniz gibiyse o filtreler alınıp takılmaz mı ?

• Elimde geçen senelerde değişimden yenisi gelen Hts1000 de rahmetli oldu. Geçen hafta kurulum için bir kenara kaldırmıştım şimdi ise taktım prizlere güç vermiyor kendisini paramparça edip çöpe yolcu ettim..
  • Merhaba,

Bir kaç ay önce aldığım hts-1000 cihazıma bir haller oldu;
    Bugün işten döndüğümde hem elektrik saatinden hemde hts-1000'den alarma (düdüklü tencerenin düdüğüne benzer) bir ses geliyordu. Hemen gittim baktım görüntü tarafındaki aletlerde elektrik yoktu. Sigortayı kapatıp biraz bekleyip açtığımda ses kesilmişti ama ses tarafına bağlı cihazlara da elektrik gelmiyordu bu sefer.

Reset tuşuna bastım (kısa bastım, uzun bastım, daha uzun bastım, nasıl resetlediğini bilmediğim için) bir değişiklik olmadı.
    Prizden çektim tekrar taktım yine bir değişiklik olmadı.

Üzerindeki anahtarın ışığı yanmıyor ama güç ve koruma ışıkları yanıyor.
    Anladığım kadarıyla alete elektrik geliyor ama alete takılı cihazlara dağılım olmuyor.
    İç devre yapısını bilmiyorum ama sigortası mı attı yada yandı mı yoksa tamamen gitti mi algılayamadım. Açıkçası içini de açmak istemedim. Herhangi bir yanık kokusu falan gelmiyordu çıkardığımda.
    Sizce ne olmuş olabilir, ne derdi olabilir?

• Bende de aynı sorun oldu ilk cihazda da aynı sorundan değişime gitti. Uğraşsam yapabileceğim birşeydi eminim fakat dışarıdaki reset tuşunun daha bir işe yaramadığını görünce, bu cihazda da üstelik son prizden ayırdığımda çalışıyordu. Yaklaşık bir hafta sonra taktım kırmızı lamba yanmıyordu.. Sinirlenip paraçalayarak çöpe uğurladım kendisini. Bir zaman sonra iyi bir filtre, power conditioner alacaktım zaten ve isabet oldu bu sorunla da
  • Delerıum kullanıcısına yanıt
    Yani çözümü yok mu :S
    Ben daha yeni almıştım.
  • Mutlaka vardır ben merak etmedim artık bu ikinci ve hiç sebep yok iken çalışmadı diyerek..

Sonrasında genel olan bir sorun olduğunu düşünüyorum tanıdığım birçok kişi değişimden geleni kullanıyor.. aztek'e gönderin veya önce bir iletişime geçin isterseniz.
    Yarın bir görüşeyim aztech ile bakalım ne diyecekler. İşin ilginci bölgede herhangi bir elektrik kesintisi, voltaj dengesizliği olmamış. :S

• İşte benim anlatmaya çalıştığım ve sinirimin bozulduğu noktada tam olarak o yoksa ben sistemin tüm hattını ayrı özel bir sigorta ile de ayırdım. Geçmiş olsun ve kolay gelsin diyorum size.
    Aynı durumdayız sistem tek sigortaya bağlı ve başka bir şey bağlı değil. :)
    Bakalım deneyelim şansımızı neler gelecek başımıza. Şimdiye kadar servise ne gönderdiysem sağlam şekilde gelmedi kavgalık olduk illa. Hayırlısı bakalım.

• Beyler ben cihazın içini açtım devrelerin hepsini ölçtük herşey sağlam , şüphe ettiğimiz birşey var oda 3 adet varistör var onlarda yüksek gerilime karşı koruyan elemanlar onları ölçünce bir dengesizlik görünüyor ;

Bu parçayı bulabilirmiyim bilmiyorum 3 adet var bundan ve üstü kamuflajlı birşey ile kapalı asıl akım koruma görevini yapan bunlar , ama ne gariptir ki en ufak birşey de cortluyor yurt dışındaki yorumlarda da hep aynı sorundan bozulmuş zaten , google'da aratınca çıkıyor ancak hep çin sitelerinde Ankara konya sokakta bulurum inşallah ,

https://www.google.com.tr/search?q=s320d471&espv=2&biw=1440&bih=783&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=dWa2VKSSE4K7ygPC64KQDA&ved=0CAYQ_AUoAQ&dpr=1

@onkal @Delerıum

• helsloot kullanıcısına yanıt
    Ben içini de açamadım bendeki tornavidalar uymadı bir türlü vidalara.
    Sizden haber bekliyoruz o zaman.

• Sorun o parçada oluyor genellikle evet aslında İstanbul'da Selanik Pasajı Kadıköy Yazıcıoğlu pasajı veya Perpa gibi yerlerde bulmak mümkün en azından aynı değerlerde muadilini. Ben cihazı attığımdan dolayı sizlere kolay gelsin diyorum

• Ben Çanakkale'deyim, maalesef burada öyle spesifik parçalar bulmak pek mümkün değil.
    Optik kablo bulamadım ben burada yaw bak şimdi aklıma geldi. :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: Delerıum

Bende de aynı sorun oldu ilk cihazda da aynı sorundan değişime gitti. Uğraşsam yapabileceğim birşeydi eminim fakat dışarıdaki reset tuşunun daha bir işe yaramadığını görünce, bu cihazda da üstelik son prizden ayırdığımda çalışıyordu. Yaklaşık bir hafta sonra taktım kırmızı lamba yanmıyordu.. Sinirlenip paraçalayarak çöpe uğurladım kendisini. Bir zaman sonra iyi bir filtre, power conditioner alacaktım zaten ve isabet oldu bu sorunla da

günaydın sayın Delerium;

yukarıdaki yazınızda "Bir zaman sonra iyi bir filtre, power conditioner alacaktım zaten ve isabet oldu bu sorunla da " diye bir cümleniz var, bu doğrultuda yeni bir cihaz aldınız mı?
    ya da almayı düşündüğünüz ürün nedir?
    sizlerin yaşadığınız sıkıntıyı ben de 5100 le yaşadım, aldım AZTEK teknolojiye götürdüm , tabii ürün artık Türkiye de satılmadığı ve değişim yapılamayacağı için tamir yoluna gittiler , netice de 2 gün içinde monster ı sorunu çözülmüş şekilde teslim aldım ve yaklaşık 3-4 aydır sorunsuz kullanıyorum, ama tabii bu sorun başıma geldiği için ben de cihazdan biraz kıllanmadım değil , akşamları eve geldiğimde gözüm ilk olarak monster ın ekranına ve ışıklarına takılıyor"acaba bir sorun var mı" diye:(
    araştırmada olduğunuz veyahut aldığınız bu tarz bir ürün varsa paylaşırsanız memnun olurum.

iyi günler.

• Monsterin power filtreleri vasat ürünler. Devamlı bunlarla ilgili arıza haberleri okuyorum. Hifi veya TV sistemleri için iyi bir elektrik düzenleyici istiyorsanız PS Audio ürünlerini öneririm; Power plant premier veya yeni P3, P5, P10 serisi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar,

Bu işlerle uğraşan markaların ürünlerine bakabilirsiniz bir önceki posttaki ürünler olabilir. Devamında Silentwire ürünleri ve İsoTek ürünleri de. ben uzun süredir incelediğim İsoTek Aquarius Evo 3'ü tercih ettim.
  • İsoTek Aquarius Evo 3 ün tr fiyatina baktim da şaka yapıyorlar herhalde .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.