Şimdi Ara

Monster MMORPG - web tabanlı Pokemon severler için tamamıyla ücretsiz Türk yapımı MMORPG

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
228
Cevap
4
Favori
21.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 12 ay
 • Cevaplayan Üyeler 67
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 113
 • Ortalama Mesaj Aralığı 12 gün 6 saat 19 dakika
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
 • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 12
 • Favoriye Eklediklerim 4
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • MonsterMMORPG (113 mesaj) irfanitolito (10 mesaj) slatter123 (8 mesaj) Thornavida (8 mesaj) Allen Walker (5 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (92 mesaj) Mobil (4 mesaj)
 • @
1 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Free to Play - MMO >> Web bazlı oyunlar >> Diğer Web bazlı oyunlar >> Monster MMORPG - web tabanlı Pokemon severler için tamamıyla ücretsiz Türk yapımı MMORPG
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Binbaşı
  1953 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  Oyun bildiğimiz Pokemon tarzındadır. Oyun tamamıyla bedavadır ve bütün canavarlar, eşyalar oyun içerisinde bedava olarak elde edilebilir. Oyuna kayıt olmak için başlangıç canavarınızı ve ve haritada gözükecek karakter resminizi seçiyorsunuz. Bunları daha sonra kontrol panelinden istediğiniz zaman istediğiniz kadar değiştirebilirsiniz.

  Oyunda hızlı ilerlemek için klavyedeki w,a,s,d veya yön tuşlarına basılı tutmanızı tavsiye ederim. Ayrıca oyunda birden çok adımı aynı anda atabilirsiniz. Bu sayfaya bakmanız size fikir verecektir.

  http://www.monstermmorpg.com/How-To-Play (henüz Türkçesi hazırlanmadı)

  Kayıt adresi : http://www.monstermmorpg.com/Register

  Kontrol panel : http://www.monstermmorpg.com/Settings.aspx

  Oyunda canavar yakalamak için çimenler üzerinde dolaşmanız gerekiyor. Karşınıza çıkan canavarlarla savaşıyorsunuz ve can seviyelerini düşürünce canavar kutusu fırlatarak yakalamaya çalışıyorsunuz.
  Oyunda Türkçe desteğimiz mevcut şu anda ve oyuna özel Türkçe forumda var soru sormak için. Ayrıca oyuna entegre sohbet ekranı da var.

  Oyun mekanikleri oldukça gelişmiş. Ayrıca savaş ekranında bütün bilgiler size gösteriliyor. O yüzden birazcık dikkat ederek oyuna kısa sürede alışabilirsiniz.

  Oyunun ana adresi : http://www.monstermmorpg.com/

  Şu anda oyunumuzun en büyük problemi ara yüzü. Site ara yüzü komple yenilenmesi gerekiyor fakat henüz fırsat olmadı bu devasa iş için. Şu anda Çukurova üniversitesinde bilgisayar mühendisliği programında doktora yapıyorum o yüzden çok fırsat olmuyor ama Allah nasip ederse site ara yüzü komple yenilenecek.

  Oyunumuzda Pokedex gibi bir MonsterDex sayfası bulunmakta. Bu sayfadan neredeyse işinize yarayacak her türlü aramayı filtreler ve sıralamalar ile yapabilirsiniz. Çok işinize yarayacak bir sayfa canavarlar hakkında bilgi almak için.

  MonsterDex adresi : http://www.monstermmorpg.com/MonsterDex

  Toplam 1801 adet canavarımız var (05.03.2014). Bazıları çok kalite bazıları da çok düşük kalite. Şu anda yeni canavar eklemek yerine canavarların resim kalitesini arttırmak ile uğraşıyoruz.

  Birkaç örnek canavar resmi (resimlere tıklayarak canavar sayfalarını ziyaret edebilir ve daha büyük boyutlu resimlere bakabilirsiniz) :  Oyunumuzda hileye karşı çok ciddi önlemler alınmıştır. Bunu gerek yazılımsal gerekse oyun mekanikleri kullanarak başarıyoruz. Mesela oyuncularımızı rahatsız etmeyecek şekilde arada bir resim güvenlik doğrulaması sorulmakta. Ayrıca illegal canavar satışını ve çalma işlemlerini engellemek için yapılan tüm yüksek seviye canavar takasları ve satışları kayıt altına alınmaktadır :
  http://www.monstermmorpg.com/MonstersTradesSells.aspx

  Oyunda 520 adet harita bulunmakta. Haritalarımız oldukça çeşitli ve kaliteli çizilmiştir. Oyun tamamlayana kadar sıkılmayacaksınız. Oyun aslında şu anda hedeflenenin %15'i kadar tamamlanmıştır fakat mevcut içerik bile oldukça eğlencelidir. Haritalar sayfamız da detaylı aramalar yapabilirsiniz ve detayları görebilirsiniz:

  http://www.monstermmorpg.com/Maps , http://www.monstermmorpg.com/Game-Maps

  Birkaç örnek harita resmi (resimlere tıklayarak harita sayfalarını ziyaret edebilir ve daha büyük boyut harita resimlerini görebilirsiniz) :  Oyunla ilgili güncel Türkçe videomuz malesef bulunmamakta fakat bu videyo izleyerek bile oldukça bilgiye sahip olabilirsiniz :

  http://www.youtube.com/watch?v=04cfFZMEgvU&hd=1

  Oyunumuzda sorunsuzca çalışan market sistemi bulunmaktadır. Market sistemimizde eşya satın alma satma veya pazarda satma bulunmaktadır. Pazarda satma olayı diğer kullanıcılara satmaktır.
  Ayrıca canavar alıp satma olayımız vardır. Bu sadece diğer oyuncular ile sizin aranızda olmaktadır NPC'lerden canavar satışı yoktur. Ayrıca canavar takas sistemimizde mevcuttur.

  http://www.monstermmorpg.com/TopTrainers.aspx

  Olabildiğince iyi şekilde planlanmış en iyi oyuncular sistemimiz mevcuttur. Sıralamalar her gün oyun saati ile sabah 7 de yapılmaktadır. TR saati ile şu anda sabah 9.
  Ayrıca en iyi oyuncular sıralamalarınız sohbet ekranında gösterilmektedir. Pek çok istatistik bilgileri oyuncuların kişisel sayfalarında gösterilmektedir.

  Çok detaylı bilgi edinebileceğiniz ve arama yapabileceğiniz oyuncu arama ve online oyuncular sayfalarımızda mevcuttur.

  http://www.monstermmorpg.com/OnlinePlayers.aspx , http://www.monstermmorpg.com/SearchPlayer.aspx

  Oyunda her canavarın yetenek havuzu bulunmakta ve her canavar yakaladığınızda canavarlar yetenek havuzlarından 3 tane rastgele yetenek kazanmakta. Ayrıca oyunda 150 adet canavar doğası bulunmakta ve bu doğalarda siz canavarı yakaladığınızda rastgele atanmakta. Aslında canavarın bütün değerleri size savaşa girdiğinizde belirlenmiş oluyor. Savaş ekranında savaştığınız vahşi canavarın özelliklerini görebilmektesiniz.
  http://www.monstermmorpg.com/Abilities , http://www.monstermmorpg.com/Natures

  Kullanıcıların bütün canavarları tek tek tutulmakta olduğu için piyasadaki diğer fan yapımı Pokemon oyunlarına göre oldukça daha detaylı bir oyun keyfi sunuyoruz.

  Canavarlarınızın değerlerini hesaplayabileceğiniz değer hesaplama aracımızda oyuna entegredir :
  http://www.monstermmorpg.com/Stat-Calculator , http://www.monstermmorpg.com/Type-Chart

  Oyunu çözmek ve anlamak biraz zaman alabilir çünkü oyun oldukça fazla sayıda oyun içi mekaniğe sahip. Ayrıca oyun ara yüzümüzde iyi yapılmadığı için oyunu anlamayı güçleştirmekte.

  Oyunumuzda bazı canavarlar 4 kademeye kadar gelişim gösterebilmektedir. Ayrıca canavarlar 7 adet farklı sınıfa ayrılmıştır ve sadece starter(başlangıç) sınıfı canavarlar haritalarda çıkmamaktadır. En güçlü canavar sınıfı ise Ancient canavar sınıfıdır ve çok nadir olarak haritalarda çıkmakta ayrıca çok yüksek derecede güce sahiptir.

  Her hangi bir sorunuzu bana bu konudan sorabilir veya oyun içi özel mesaj atabilirsiniz. Evet oyunda sorunsuz çalışan gelişmiş özel mesaj atma sistemimizde mevcut.
  http://www.monstermmorpg.com/PostNewPM.aspx?To=CeFurkan

  Ayrıca benimle iletişime geçmek için skype adresi olan : MonsterMMORPG ekleyerek
  veya iletişim sayfamızdan email adresime email atabilirsiniz :http://www.monstermmorpg.com/Contact

  Oyunumuza gönüllü olarak katkı sağlayan veya para ile iş yaptırdığımız kişilerin listesine credits sayfamızdan ulaşabilirsiniz:
  http://www.monstermmorpg.com/Credits

  Şu anda oyunumuzdaki canavar resimleri 63 farklı artist tarafından oluşturulmuştur ve bu artistlere göre filtrelemeyi MonsterDex sayfamızdan yapabilirsiniz.

  Oyuda ileri derece yapay zeka tekniklerinden olan PathFinding algoritmaları kullanılmaktadır. Bu şekilde harita ekranında haritanın çıkış noktalarına nasıl ulaşacağınızı gösteren işaretler gösterilmektedir. Bu sistem önceden hesaplandığı için oyuna herhangi bir yük getirmemektedir.

  Canavar takımınızda maksimum 6 canavarı aynı anda bulundurabilirsiniz ve 6 canavardan sonra yakaladığınız canavarlar, canavar deponuza aktarılır. Canavar deponuza haritadaki Monster Center tabelası bulunan binaların giriş kapısına doğru yürüyerek ulaşabilirsiniz. Monster Center binaları bütün şehirlerde bulunmaktadır. Takımınızdaki tüm canavarlar baygın hale geldikten sonra otomatik olarak Monster Center binasının önüne oyun sizi ışınlar ve içeri girerek canavarlarınızı iyileştirmek zorundasınız.

  Oyunda 2 adet mekaniksel saldırı bulunmaktadır. Fly ve Hyper Surf. Fly saldırısını bilen canavar ile daha önce ziyaret ettiğiniz haritalara hızlıca uçuş yapabilirsiniz (mağaralar ve GYM binaları hariç). Ayrıca oyunumuzda Fly zone bulunmaktadır ve bu bölgede bulut yüzeyleri bulunmaktadır. Bulutların üzerinde yürüyebilmek için Fly saldırısı bilen bir canavarın takımınızda bulunuyor olması gerekmektedir. Diğer bir saldırı ise Hyper Surf saldırısıdır ve bu saldırı haritalardaki su alanları üzerinde yürümenizi sağlar.

  Oyunumuzda 3 adet farklı ağ bulunmaktadır Pokemon oyunlarındaki olta gibi. Bu ağlar ile su kenarlarında canavar yakalayabilirsiniz.

  Toplam 3000 adet farklı saldırı bulunmaktadır ve savaş ekranında, canavarların detayları ekranında saldırıların detaylı açıklamaları Türkçe olarak yazmaktadır.

  Oyun içi screenshotlar bu sayfadan bakılabilir. Bu screenshotlar en güncel hali yansıtmayabilirler. Ben bu konuya da birkaç adet oyun içi görüntü ekleyeceğim.
  http://www.monstermmorpg.com/Screenshots

  (resimlere tıklayarak tam boyut görebilirsiniz)
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MonsterMMORPG -- 5 Mart 2014; 14:41:38 >  |
  |
 • Binbaşı
  1234 Mesaj
  CeFurkan sen misin?
  |
  |
 • Binbaşı
  1953 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  Konu üst konu olarak kalacak 1 ay boyunca. Yakında güncelleyeceğim.
  |
  |
 • Yarbay
  3384 Mesaj
  bu oyunu deniyorum ama pokemon kadar sarmıyor fakemonları pek iyi çizememişsiniz
  |
  |
 • Yüzbaşı
  737 Mesaj
  Nasıl bir hatadır !? Monster MMORPG'nin içinde pokemona dair hiç bir şey yok.
  |
  |
 • Binbaşı
  1953 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  Oyun Pokemon ile direk alakalı. Zaten eskiden Pokemon MMORPG idi hatırlayanlar için.

  Ayrıca yeni çizimler kalitesiz diyenler buraya baksınlar :
 • Yüzbaşı
  641 Mesaj
  hani pikaçu?
 • Binbaşı
  1953 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  quote:

  Orijinalden alıntı: mockingjay

  hani pikaçu?

  daha kaliteler var
  |
  |
 • Yüzbaşı
  828 Mesaj
  CeFurkan geri dönmüş.
  |
  |
 • Teğmen
  130 Mesaj
  HOcam ben oynamaya başladım da monster box ney onu anlamadım:( açıklama çok az yarı türkçe oyun. nasıl mosnter yakalayacağız yazamamışsınız olmamış yani :(
 • Binbaşı
  1953 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  quote:

  Orijinalden alıntı: FenerLi-GenÇ

  HOcam ben oynamaya başladım da monster box ney onu anlamadım:( açıklama çok az yarı türkçe oyun. nasıl mosnter yakalayacağız yazamamışsınız olmamış yani :(


  monster box bildiğin pokeball. türkçe forumda bayağı açıklamalar felan var. zaten oyun pokemona çok benziyor

  hafta sonu özel etkinliği başlattık. %200 exp ve para bonusu var

  ilk mesaja şu anda oyunda oynanabilen kaliteli canavar resimlerini ekledim
  |
  |
 • Emekli Yönetici
  3688 Mesaj
  Böyle geliştiricilere destek olmak lazım , teşekkürler ustam. Elinize sağlık..
 • Yarbay
  2348 Mesaj
  Merhaba, eski oyununuzda da sizi eleştirmiştim. Sebebi canavar karekterlerinin boyutunun büyük olması ve büyük olan bir şeyin çirkin gözükmesi. Bunun anketini yaparsanız çoğu kişi sprite tarzı yani :  Bu tarz ufak ve paint vari olanını seçecek. Eğer o tarz yaparsanız ben direk üyelik açar oynamaya başlarım.

  Saygılarımla, Başarılar.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semblance -- 7 Temmuz 2012; 17:22:56 >
 • Binbaşı
  1953 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  quote:

  Orijinalden alıntı: Be Happy

  Böyle geliştiricilere destek olmak lazım , teşekkürler ustam. Elinize sağlık..

  biz teşekkür ederiz
  |
  |
 • Binbaşı
  1953 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  quote:

  Orijinalden alıntı: semblance

  Merhaba, eski oyununuzda da sizi eleştirmiştim. Sebebi canavar karekterlerinin boyutunun büyük olması ve büyük olan bir şeyin çirkin gözükmesi. Bunun anketini yaparsanız çoğu kişi sprite tarzı yani :

  />


  Bu tarz ufak ve paint vari olanını seçecek. Eğer o tarz yaparsanız ben direk üyelik açar oynamaya başlarım.

  Saygılarımla, Başarılar.

  Şöyle diyim bu tarz çizimler bazılarının hoşuna gidiyor bazılarının gitmiyor. Bir kez biz büyük resim olarak başladık. Birde mevcut diğer pokemon oyunları bu tarz kullanıyor. O yüzden şu anda bu tarz sprite çizimlere geçmeyi planlamıyorum.

  Fakat ilerde belki seçmeli olabilir dediğiniz gibi.
  |
  |
 • Binbaşı
  1679 Mesaj
  Çizimleri çok beğendim. Oyun çok kaliteli olmuş. Başarılarınızın devamını diliyorum.
 • Binbaşı
  1953 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  quote:

  Orijinalden alıntı: Génésis

  Çizimleri çok beğendim. Oyun çok kaliteli olmuş. Başarılarınızın devamını diliyorum.

  Teşekkürler. Gönüllü artistlerimizde var para ile çizdirdiğimde. Buradakiler para ile çizildi :http://www.monstermmorpg.com/NewMonsters
  |
  |
 • Binbaşı
  1953 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  Ciddi paralar harcamaya devam ediyoruz oyuna :) 38 adet tamamlandı şu ana dek. Her zone için 2 adet. 1 kız 1 erkek. Şimdi arena liderleri tamamlanacak kısmetse.

  Bu resimler npc resmi olarak kullanılacak. Ayrıca sizde oyunda kullanmak için seçebileceksiniz.

  Sprite setine örnek :  Ufak dış dünya sprite'ları :
  Büyük resimleri :

  tam boyut :https://store.donanimhaber.com/2f/71/e7/2f71e7372fcf0782f8abd67cdf8f425a.png

  Bütün hakları saklıdırwww.monstermmorpg.com MonsterMMORPG  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MonsterMMORPG -- 9 Temmuz 2012; 3:06:00 >
  |
  |
 • Binbaşı
  1928 Mesaj
  Başarılarının devamını dilerim
  Zamanında PokemonCraft için baya bağış yapmıştım keşke kapanmasaydı da oynasaydık.
 • Binbaşı
  1953 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  quote:

  Orijinalden alıntı: EGEMERT.

  Başarılarının devamını dilerim
  Zamanında PokemonCraft için baya bağış yapmıştım keşke kapanmasaydı da oynasaydık.

  Saol. Nintendo kapattırdı. İnşAllah daha iyi oldu.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Masal Oku
Sohbet
Bebek Oyunları
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
1,172
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
  Tümünü Gör
  Reklamlar
  - x
  Bildirim
  mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.