Şimdi Ara

MONITORLERLE ILE ILGILI SORUSU OLAN ? (57. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.292
Cevap
18
Favori
33.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bilgisayarım özellikleri aşağıdaki gibi;

-CORSAIR CMK8GX4M1A2666C16 VENGEANCE LPX DDR4-2666Mhz C16 8GB (2x8GB)
    -MSI GTX 1060 GAMING X 6G GTX1060, PCI-E16 3.0, 6GB/192bit GDDR5, HDMI, DVI, 3xDisplayPort Ekran kartı
    -INTEL Core i5-8400 Coffee Lake 2.80GHz-4.00GHz, 9MB, 65W, 6/6, DDR4, 14nm, LGA1151v2 İşlemci
    -MSI Z370-A PRO INTEL Z370, DDR4, LGA1151v2, SATA6Gb/s, M2, USB3.1, DisplayPort, DVI, D-SUB ATX Anakart
    -CORSAIR CC-9020114-EU SPEC-01 Red LED Carbide Serisi USB3.0, Corsair VS Serisi VS600 600W 80+ EU Kasa
    -SAMSUNG MZ-76E250BW 860 EVO 2.5 250GB SSD SATA 6.0Gb/s(SATA3), 550-520MB/s 7mm SSD sabitdisk

Bilgisarayımı genellikle online oyunlar ve film izlemek için kullanıyorum. Eğer uygun olursa PS4'de aynı monitöre bağlamak istiyorum.
    Açıkçası monitörler konusunda yok denecek kadar az bilgiye sahibim. İnternette okuduğum yorumlara göre çoğu insan oyunlar için 144 Hz alınması gerektiği belirtmiş.

Bütçem 1500-2000 TL arasında. Bilgisayarıma uyumlu olacak şekilde 24" monitör tavsiyelerinizi bekliyorum.

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

• Sistemim şu şekilde:

İşlemci: i9 9900K
    Anakart: Gigabyte Z390 Aorus Pro
    Ekran Kartı: MSİ RTX 2080 DUKE OC
    Bellek: Corsair 32GB 3200MHz CL16
    KASA: Cooler Master MasterCase 5 PRO
    PSU: Corsair RM750i 750W

%60-70 oyun+ %30-40 film,internet kullanımı olacak monitör önere bilir misiniz? Bu sisteme 1080p mi yoksa 1440p mi alsam uygun olur? Bütçem max. 2500 TL.
  • 2. El acer predator buldum 2.500 e alayim mi sistem 2700x rtx 2070

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba. Ps4 pro için monitör bakıyordum. Ya 4K ya da Full HD alacağım ama dün Amazon Türkiye de uzun süredir takipte olduğum LG 27UD58-B 1.500TL ye satılıyor. Alayım mı ? Amazonda problem yaşar mıyım ? Almak istiyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dün casper 144 hz 2k 27 inç monitör aldık free sync destekli fakat yazılımsal olarak gysnc desteğide nvdia denetim masasında gözüküyor acıyorum kabul ediyor fakat sonra ekran göz kırpar gibi parlaklığı saniye düşüp geri yükseliyor böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu

• cobalt_evan kullanıcısına yanıt
    Amazondan hiç bir sorun yaşamazsınız gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Bende şimdi sipariş verdim aynı ürünü.

• Arkadaşlar selam herkese

Dell S2716DG 27 inç

Bu monitörün revizyonları arasında ne fark var bileniniz var mı? A09 VS A08 mesela
  • heyysanadiyom kullanıcısına yanıt
    Merhaba a08 revizyonu satıyorum 09 dan bir önceki çıkan arasında ufak tefek geliştirmeler oluyor.sorunlar varsa gideriliyor veya tam tersi yeni fabrika üretimli diye revizyon farkı koyup satıyorlar a08 le a09 arasında fark olup olmadığını görmek için iki monitörü de test etmek gerekir.Ben açıkcası fark olduğunu düşünmüyorum.Nedeni biri a08 biri a09 arasında iki üç aylık üretim farkı vardır.Ama a05 a09 arasında desek kesinlikle fark vardır.Çünkü arasında bir iki yıl fark oynuyor a05 de bulunan hatalar giderilip piyasaya sürülüyor.
  • cobalt_evan kullanıcısına yanıt
    ps4 pro da 4k almak en mantıklısı 4k va panel veya ıps panel almak en mantıklı seçenek Full hd de alabilirsin ama ps4 pron varken full hd almak mantıksız açıkcası ayriyeten de amazondan da alabilirsin indirimli ürünler monitörler varsa
  • DarbeLeeMatkap kullanıcısına yanıt
    Hangi monitör özellikleri ne önce onu yaz ondan sonra al veya alma deriz.
  • DersuuUzala D kullanıcısına yanıt
    O sisteme en iyi gidecek kesinlikle 2k 27 veya 32 inç tn,va,ıps panel farketmeksizin alabilirsin özellikle yeni çıkan monitörlerden ama 2500 tl anca 2.el monitör alabilirsin.Üstüne para katıp alabilirsen örnek bir monitör ve almanı tavsiye edeceğim bir monitör bunu alabilirsin.
    https://www.akakce.com/monitor/en-ucuz-lg-32gk850g-31-5-5ms-qhd-g-sync-oyuncu-u-fiyati,263774280.html
  • 2.5 - 3.3 K kadar param var.

Asus Vg279Q düşünüyorum IPS olmasından dolayı ama 1080p

Bilindik markalardan 2K IPS tavsiyeniz var mı Curved pek düşünmüyorum ama değerlendirebilirim

MSI tavsiye etmeyin kronik color banding problemi mevcut

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TulparHAN -- 17 Nisan 2019; 11:59:34 >

• TulparHAN kullanıcısına yanıt
    Color banding dediğin problem aslında tüm monitörlerde var bunu kanıtlayabilirim :) Asıl renk bantlamasını anlamanız için monitörü özellikle grafik photoshop programlarında test ederek anlarsınız bana 20 bin tl lik monitör de getirin vido kalitesine göre renk bantlaması olacaktır aslında o monitörün sorunlu olduğundan değil video kalitesinden alakalı bir durum bunu bizzat 100 e yakın monitörle test ettim.Tn ıps v.a panellerde panele göre o renk bantlaması dediğiniz durum panel kalite derecesine göre ortaya çıkıyor.
  • Msi da cidden var

• ImActualTurk kullanıcısına yanıt
    İstediğin özelliklerde monitörler fiyat araştırması yaparak istediğin yerden alabilirsin :https://www.hepsiburada.com/acer-predator-xb240hbbmjdpr-24-1ms-analog-dvi-hdmi-mhl-display-full-hd-oyuncu-monitor-p-HBV00000BTG1B?magaza=Gamers_Arena,https://www.hepsiburada.com/hp-25x-24-5-144hz-1ms-hdmi-display-full-hd-freesync-oyuncu-monitor-3wl50aa-p-HBV00000HEBAG?magaza=Hepsiburada bu monitör de v.a panel tn panel den bır tık üste ıps den bir tık geride olan panel bunu da önerebilirim hp ve acere göre parlaklık oranı 70 -120 cdm göre biraz daha düşük genel olarak film çizim vs derseniz v.a panel almak daha mantıklı gelecektirhttps://www.hepsiburada.com/viewsonic-vx2458-c-mhd-23-6-144hz-1ms-hdmi-display-dvi-freesync-gsync-fhd-curved-oyuncu-monitor-p-HBV00000F4VYS?magaza=Hepsiburada

• dakamon kullanıcısına yanıt
    evet alacağın monitör bu olsun.Lg nin de çıkardığı monitör güzel ama şuan bu seğmentte en iyilerinden aorushttps://www.google.com/search?q=gigabyte+aorus+ad27qd&rlz=1C1SQJL_trTR842TR842&oq=gig&aqs=chrome.4.69i57j0l5.4554j0j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8
  • UltrAslan_06 kullanıcısına yanıt
    Hocam banada Max. 700tl monitör tavsiye edermisiniz.

• merhabalar,
    şu an kullandığım monitör tv 22" bir full hd samsung.
    yakın zamanda yeni bir kasa topladığım ve eski monitörüm de bana küçük gelmeye başladığından yeni bir monitör almayı düşünüyorum.
    her ne kadar güncel oyunlarda gpu'm gtx 1080 4k çözünürlüğü 60 fps üzeri oynatamasa da yine de almışken 4k çözünürlükte alayım, belki bir daha hiç monitör almam diyorum. ayrıca 1080 yetersiz kalsa bile ileride 2080 alma ihtimalim de var, o yüzden 4k daha mantıklı geliyor.
    boyut olarak ise 24" ideal deniliyor ama 22" den çok da farklı olmayacakmış gibi geldiğinden 27" daha uygun gibime geliyor. (24" de 27" de denemedim, farazi konuşuyorum)
    bir de hz meselesi var tabi, her ne kadar hz'in önemli olduğu cs go gibi online oyunlar oynamasam da 144 hz çok fark ediyor diyorlar. benim oynayacağım oyunlar ise daha çok hikaye odaklı, witcher 3, cyberpunk 2077, forza horizon 4 gibi oyunlar. (ve film seyretmek bolca)
    son olarak bir de bu monitöre pc'nin yanında ps4 pro da bağlanacak.
    asıl can alıcı nokta ise tüm bu istediklerim için ayırdığım bütçenin 2.500 lira gibi nispeten az bir meblağ olması.
    bu bütçeye ve ihtiyaçlarıma göre bana bir monitör tavsiye edebilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EceliYakın -- 21 Nisan 2019; 12:43:31 >

• 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.