Şimdi Ara

MONITORLERLE ILE ILGILI SORUSU OLAN ? (56. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.293
Cevap
18
Favori
33.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• zikaçu Z kullanıcısına yanıt
    Merhaba bu konuda arkadaşlara birçok monitör önerdim sayfaları kontrol ederek önerdiğim monitörleri bulabilirsiniz,eye care,flicker-free,blue light filter gibi özellikleri olan monitörlere bakmanız gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: UltrAslan_06

Merhaba,daha önce incelemiş olduğum monitör özelliklerine bakarak güzel monitör,Şunu belirteyim öncelikle monitör seçiminizde amaç nedir ? Oyun oynamak genellikle veya film izlemek,tasarım grafik vs uğraşmak mı ? Bu soeunun cevabını vermek Özellikle Bilgisayarınızın özellikleri nedir ?
    Büyük çoğunlukla film izlemek için ve sonra da oyun oynamak için monitör alacağım. Grafik, tasarımla falan hiç işim olmaz. Bilgisayar özelliklerim de iyi.
  • th3sicilian T kullanıcısına yanıt
    Merhaba,daha önce Birçok konsol kullandığım v e monitör test ettiğimden önerebileceğim monitör fiyat araştırması yaparak alabilirsin.Fiyat performans oranı yüksek ve ps4 pro için gidecek bir monitör ıps olarak bu fiyata 4k monitör bulmak zor piyasayı derinlemesine araştırın.
    https://www.hepsiburada.com/philips-276e8vjsb-27-60hz-5ms-hdmi-display-4k-uhd-ips-monitor-p-HBV00000FRVID?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.tum.universal-genel.pla&gclid=Cj0KCQiA5Y3kBRDwARIsAEwloL7sBPXqzjRJVAN1Y0FXpymWjkmnBRWGr7TxYG5B1s7Ob3CO2G-sWesaAkxQEALw_wcB

• artrca A kullanıcısına yanıt
    Merhaba,Düşündüğüm kadarıyla genelde oyun oynuyorsun bütçen nedir ? O monitörler sistemine göre işine yaramaz dostum.Sana bütçene göre montitör önerisinde bulunayım.

• the-punisher kullanıcısına yanıt
    Dostum full hd ıps veya va paanel al en düşük 144 hz alabilirsin sırf oyun oynasaydın çok nadir de film izleseydin tn panel de önerebilirdim.2500 4000 bin tl kadar da çıkarım vs diyorsan kesinlikle 2k va panel veya ıps panel alabilirsin.
  • quote:

Dostum full hd ıps veya va paanel al en düşük 144 hz alabilirsin sırf oyun oynasaydın çok nadir de film izleseydin tn panel de önerebilirdim.2500 4000 bin tl kadar da çıkarım vs diyorsan kesinlikle 2k va panel veya ıps panel alabilirsin.
    Bütçem 1000 lira. Bi monitöre o kadar para veremem. En büyük amacım film için alacağım çünkü dizi ve filmleri hep pcden izliyorum. Oyun da çok oynarım ben aslında ama film dizi kadar değil. Display port özelliği önemliymiş sanırım. Bu özelliği barındıran monitör bakıyorum o yüzden. Aoc, LG, veya Asus marka bakmaya karar kıldım ama çok model var o yüzden kafam çok karışık.
  • the-punisher kullanıcısına yanıt
    Dostum alacağın monitör 27 inç full hd genellikle film izlediğin için diyorum.Ips veya va panel öneririm.Dp port önemliymiş derken görüntü hdmi la aynı görüntüyü yükselten monitörün içindeki panel ve özellikleri dp port 144 hz ve yukarı tazeleme hızı için geliştirildi.Hdmi la farkı yok,sırf oyun oynuyorsan 144 hz monitörden aşağısını alma neye göre alma diyorum kullandığın bilgisayar özellikleri iyi ise alma sayflardan bakarsan senin bütçene göre de istediğin birçok monitör önerdim.Tekrar tekrar yazmaya link atmaya gerek olmadığını düşünüyorum.
  • quote:

Dostum alacağın monitör 27 inç full hd genellikle film izlediğin için diyorum.Ips veya va panel öneririm.Dp port önemliymiş derken görüntü hdmi la aynı görüntüyü yükselten monitörün içindeki panel ve özellikleri dp port 144 hz ve yukarı tazeleme hızı için geliştirildi.Hdmi la farkı yok,sırf oyun oynuyorsan 144 hz monitörden aşağısını alma neye göre alma diyorum kullandığın bilgisayar özellikleri iyi ise alma sayflardan bakarsan senin bütçene göre de istediğin birçok monitör önerdim.Tekrar tekrar yazmaya link atmaya gerek olmadığını düşünüyorum.
    Sen de haklısın da 56 sayfalık konuda hangi birine bakayım dostum ya. Bak şöyle yapayım, şu an için 3 tane model belirledim onları söyliyim sana. AOC I2481FXH, LG 24MK600M ve az önce dediğim Asus VZ249HE. Bunlardan en çok asus olana yakınım ama aoc de çok güzel görünüyor.

• benim bir sorum var monitörüm ile ilgili
    monitörüm lg 27gk750f 240 hz monitör fakat ben nvdia denetim masasından 240 hz açmama rağmen tüm refresh rate testlerinde 80 hz alabiliyorum. bu durum oyunlarda da ciddi hissediliyor zaten. hem displey porttan hemde hdmi 2,1 den denedim durum aynı. Önerisi olan var mı ?
  • 2 ay önce aldığım Asus VP278QG monitörümde bir adet ölü piksel oluşmuş. Aldığımda bu ölü piksel yoktu ve şuan ön panelde boşluk oluşmuş gibi ekran ile arasında. Amazon iadeyi kabul etti hafta içi iade edeceğim. Tekrardan aynı monitörü mü alayım yoksa piyasada aynı özelliklerde daha iyi monitör var mıdır? Aldığım fiyat 1040₺ idi.

Aradığım en önemli özellik hoparlör olması ve çift HDMI çıkışlı olmalı.

Teşekkürler.
  • UltrAslan_06 kullanıcısına yanıt
    Hocam bana 2000- 2500 Tl 'ye kadar 1080p 24 inç IPS sorunsuz monitör önerir misin?
    1080p istememin nedeni; 1080p videoları izlerken netlik kaybolmaması için.
    IPS glow gibi sorunları olmayan yada minimum olan monitör varsa söylerseniz sevinirim.

Aklımda DELL S2419HM var fakat satıcı hepsiburada değil o yüzden bekliyorum hala, satıcı hepsiburada olunca alacağım ki iade konusunda sorun çıkmasın.
  • Merhaba,
    27” bir monitör arıyorum. Tn panel olmamalı. 75hz vesa ve dp port içermeli. Kardeşim oyun oynamakta. Bende daha çok Photoshop kulanıyorum. Önerilerinizi rica ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhaba,

Ben 27' 2K çözünürlükte olan 144 hz IPS bir monitör arıyorum. Güncel bir model olsun istiyorum birçok açıdan beni üzmesin istiyorum. Verdiğim paraya değsin istiyorum. Bu nedenle gigabyte ın çıkardığı ynei monitör aklıma geliyor ayrıca Acer da yeni modeller tanıttı. Bir de LG nin yeni tanıttığı modeli var ki oda aklımı çeliyor ama onun gelip gelmeyeceği hiç bilinmiyor. Sizce hangi modelleri almalıyım? Ne önerirsiniz?
  • Bütçe 7000 tl civarı istediğim boyutda 23-24 inç bu kriterlerde önereceğin bir şey var mıdır? Oyun sadece düz ps4 bağlanacak onun dışında normal pc kullanımı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Melburg -- 12 Mart 2019; 21:29:39 >
  • Selamlar,

Hem oyun hem de günlük kullanım için (iş, kod yazma, döküman ve makale okuma, dizi, film, video izleme) amaçlı 24" boyutunda 1500 tl civarlarına kadar bir monitör arıyorum. İstediğim şey bu fiyata mümkün mü bilmiyorum ama hem oyunlarda iyi performans alabilmek, hem de dizi,film izlediğimde güzel,canlı renk görmek hem de makale okuduğumda gözümün yorulmamasını, sağlıklı bir monitör istiyorum doğal olarak. Sanıyorum bu isteklerin keşisim noktası VA panel oluyor, TN paneller biraz daha solgun ve parlak; ips paneller daha canlı ancak tepkime süresi daha düşük; VA paneller ise bu iki monitörün arasında değerler alıyor diye biliyorum. Tam olarak isteklerimi karşılayacağından emin değilim ancak benim şu an için almayı düşündüğüm monitör AOC 24" G2460PF. Konuyla ilgili yardımcı olabilirseniz sevinirim. Bu fiyatlara istediğim gibi bir monitör yoksa da alternatif olarak belirtirseniz ayrıca memnun olurum.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ImActualTurk -- 14 Mart 2019; 21:53:5 >

• Sistem
    Ryzen 5 2600
    RX 570 4GB
    B450 Anakart

Amaç %80 Oyun %20 film

Bütçe max 1300 (daha düşük TL ye karşılığını fazlasını veren monitor olabilir )
    çözünürlülük tercihlerim

1280 x 720 - HD / 720p
    1920 x 1080 - Full HD /

belki bi ihtimal 2k
    1080p2560 x 1140 - QHD / 2K

F/P oranı en yüksek bir monitor önerirmisiniz?
  • 
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.