Şimdi Ara

MONITORLERLE ILE ILGILI SORUSU OLAN ? (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.292
Cevap
18
Favori
33.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Color Banding yani renk bantlaması denilen panel ile ilgili bir durum olduğundan müdahale edilmesi zor hocam yazılımsal bir çaresi olabilir mi bilmiyorum açıkcası bu yüzden şunu da belirteyim monitör test ve denemelerimde düşük çözünürlüklü filmlerde montirde sorun olmadığı halde renk bantlaması olarak çıkabiliyor b uda videonun kalitesinden alakalı bir durum saygılar.
  • kaanozcavdar K kullanıcısına yanıt
    Monitör veya ekran kartı ile ilgili bir durumn olabilir hocam benim test ettiğim fresync li monitörlerde hiçbirinde bu durumla karşılaşmadım.Örnek bir video yükleyip link atarsanız size daha detaylı yardımcı olurum.
  • the_hornet kullanıcısına yanıt
    Dostum sana naçizane fikrim ve yıllardırki deneyimlerimden kesinlikle monitör alacaksan 144 hz den aşağısını alma oyun oynuyorsan da kesinlikle fresync ve gsync şart bana sorarsan sistemin ne kadar iyiyse daha akıcı keyifli bir oyun deneyimi yaşarsın.Işık sızması şans işidir.ama şunu belirteyim ışık sızması panel ile ilgili panel üretimi ile ilgili bir durum ışık sızmasını en çok ıps panellerde görürsün en az va sonra tn panellerde sana örnek kendi videom zamanında almış olduğum en iyi ıps 165 hz gsync oyuncu monitördünden linkini atayım.İlk aldığım monitörde ışık sızması çıkmıştı bu monitörü de Bir mağazadan teşhir olarak aldım.Teşhir almamın nedeni sıfır ışık sızması vardı.Linkini paylaşıyorum.https://www.youtube.com/watch?v=eNYE-fgsc4o özellikle ışık sızmasını anlaman için karanlık ortamda siyahta ( siyah tema da olabilir ) test etmen gerekir.Ben mağazadan deneyerek test ederek almıştım.Daha sonra monitörü satmıştım ama şuan bile gerçekten bu motiöre sattığıma pişmanım ama hayırlısı olsun diyelim.Gerçi onun yerinde dell 2k 144 hz gsync li monitörüm var tek eksiği tn panel olması ama en iyi tercih kesinlikle ıps sonra va panel ıps e en yakın olan sonra tn panel gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UltrAslan_06 -- 3 Ocak 2019; 9:25:15 >

• Mr. Hopeless kullanıcısına yanıt
    Dostum şunu açıklayayım öncelikle sistem bileşenlerinin denk olması gerekir.2k 144 hz bir monitöre kesinlikle rx 580 590 8gb gtx 1070 170 ti 1080 den aşağısını alma akıcı ve fresync ve gsync de işin içindeyse akıcı bir oyun deneyimi yaşarsın.Fresync 1 de 30 ve 90 fps arası destekliyor ekranda yırtılma takılma olmadan ekran kartında bu fps değerlerini karşılarsa keyifli akıcı bir oyun deneyimi yaşarsın.Fresync 2 de bu durum genişletildi.Özelle destekleyen monitörde daha da geliştirildi Gsync de fps aralığı yok şu üç şeye önem ver bu konuda özellikle ekran kartı sonra işlemci ve ram bu üçü birbirine denk olsun.Ram en kötü 16 gb tan düşük olmasın.işlemci ve ekran kartı uyumu da denk olsun.Ve darboğaz sorunu olmasın darboğaz olursa düşük fps alırsın o da oyunlardaki akıcılığı yitirir.hangi ekran kartı full hd de hangi ekran kartı 2k da yüksek fps veriyor ona göre araştırarak almanı tavsiye ederim.

• H34RTL3SS kullanıcısına yanıt
    Dostum o linkteki montiröü kesinlikle öneririm memnun kalırsın.O modelin mg279q sunu kullandım.Ve en ufak sorun yaşamadım ve çok memnundum.Bu likteki monitör işini fazlasıyla görecektir senin istediğin özellikleri düşünürsek.
  • chuucky C kullanıcısına yanıt
    Bütçenizi belirtirseniz daha da detaylı yardımcı olurum.Size göre monitör seçebilirim.
  • Renk doğruluğu iyi olan ve kalitesiz TN paneller gibi gözlerimi mahfetmeyen bir monitör satın almak istiyorum. GTX 1080 SLI' lı bir sistemde kullanacağım. Bu nedenle de mümkünse WQHD bir monitör seçmek istiyorum. Bu aşağıdakilerden hangisini önerirsiniz acaba?

https://www.amazon.com/Samsung-LC27JG50QQNZA-Curved-Gaming-Monitor/dp/B07FQMBWQG/ref=mp_s_a_1_2?ie=UTF8&qid=1546492664&sr=8-2&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=samsung%2B144hz&dpPl=1&dpID=315WJ%2B5iKjL&ref=plSrch&th=1&psc=1

https://www.amazon.com/ViewSonic-VX3258-2KC-MHD-Ultrawide-Monitor-FreeSync/dp/B07B8DXNDZ/ref=mp_s_a_1_1?ie=UTF8&qid=1546492952&sr=8-1&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=viewsonic+2k+144hz+monitor&dpPl=1&dpID=41dNza22IAL&ref=plSrch

İndirimde dip fiyat görürse alabileceklerim:

https://www.amazon.com.tr/gp/aw/d/B01G4AUGR6/ref=ox_sc_act_image_5?ie=UTF8&psc=1&smid=A1UNQM1SR2CHM

MSI Mag27cq

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Ek olarak Samsung LC24FG73 modelinden 2 adet alıp yan yana kursam herhalde 2K çözünürlüğün yaşattığı deneyimin yanına dahi yanaşamaz değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: UltrAslan_06

Bütçenizi belirtirseniz daha da detaylı yardımcı olurum.Size göre monitör seçebilirim.
    ben cok fazla araştırmadan lg e2381 super slim led monitorden , 144hz 1ms samsung ls25hg50fqmxuf e geçtim lg de bir kere parlaklık ayarı yapmıştım bir daha menu tuşuna bile basmamıştım 4,5 sene boyunca,bu 144hz samsung resmen işkence ya parlaklıgı oturma pozisyonuna göre ayarlıyorum yada blue tone ayarını bildiğiniz bir ayar varmıdır genelde oyunda oynamam internete girerim ama lgyi mumla arıyorum,gözümü aşırı yoruyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deutchwhy22 -- 3 Ocak 2019; 11:56:5 >
  • Merhaba;

Genelde ofis işleri yapar FHD yada 4K film izlerim. Son zamanlarda da CS:go ve ETS2 oynamaya başladım. ETS için DFGT direksiyon seti edindim. Oyunlarda iddialı değilim. Geliştirmeye de pek zamanım yok. Yani günde yarım saat, 1 saat kafa dağıtmak için oynuyorum.

Yeni bir sistem satın aldım. Özellikleri aşağıda. Bu sistem için Viewsonic VX2476-SMHD monitör almıştım. Ama cihazda ışık sızması sorunu oldu. Bununla ilgili şu konuyu açtım.https://forum.donanimhaber.com/viewsonic-vx2476-smhd-isik-sizmasi--136385513

İlgili konuda da bahsettiğim gibi Vatan Bilgisayar ile telefonda yaptığım görüşmede değişim kararı çıktığını öğrendim (ben iade istemiştim ve iade hakkım yasal olarak baki). Ben monitörü 900TL’ye aldım, 20 gün evvel. Şu anda 1100-1400 TL bandında satılıyor. Aşağıdaki ekran kartını da Amazon TR’den indirimdeyken aldım 545 TL’ye.

Hali hazırda kullandığım monitör HP1702 analog monitör. HDMI çıkışı yok. Yeni aldığım monitörüm serviste olduğu için ekran kartını henüz ana karta bağlayamadım. Hala kutusunda duruyor.

Arızalı monitör için değişim kararı çıkmış her ne kadar benim talebim iade olsa da. Gerçi bu konuyu mağaza ile konuşur gerekirse iade ederim, orası da ayrı bir konu. Şimdi bu durumda ben Viewsonic VX2476-SMHD’nin yeni bir modelini mi alsam yoksa freesync destekli Samsung (LC24F396FHMXUF yada LC24F390FHMXUF) curved monitör mü alsam yada başka bir model mi alsam (freesync olmayan bir model BenQ GW2470HL gibi) bilemedim. Işık sızması sorunu olmaması için IPS yerine VA panel almayı da değerlendiriyorum.

Sizin fikriniz nedir? Teşekkürler,

Ankarat : Asus prime a320m-e
    İşlemci : Ryzen 3 -2200
    Ram : Corsair 16 GB, 2400 mhz
    Ekran kartı : MSI VGA Radeon RX 550 AERO ITX 2G

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanalgezgin -- 3 Ocak 2019; 22:34:44 >

• selamün aleyküm öncelikle bu konuyu açtığınız için teşekkür ederim benimde bir sorum olacaktı.

göz yormayan aynı zamanda oyun içinde ideal bir monitör almak istiyorum araştırma içerisindeyken şu dikkatimi çekti

http://www8.hp.com/tr/tr/products/monitors/product-detail.html?oid=19887878#!tab=features
    http://www8.hp.com/tr/tr/products/monitors/product-detail.html?oid=19887871#!tab=specs
    http://www8.hp.com/tr/tr/products/monitors/product-detail.html?oid=19905842#!tab=features

burada gördüğünüz üç monitör arasında ekran ebat farklılığı dışında monitörler özellik olarak aynı olamasına rağmen en büyük 27 inç olanda diğerlerinin özelliklerinden farklı olarak şu ayrıntı yazıyor...

Virtually edge-to-Edge Panel

Expansive is the only way to describe the maximized screen area you get with the beautiful edge-to-edge glass panel.

bu ayrıntı kafama takıldı. maddi olarak bütçem 24 inç olanına yetiyor ama bu özellik nedir ne anlama geliyor kafamı karıştırdı biraz. yardımcı olursanız çok sevinirim.

• Merhaba :). ben sorunumu kendi forumumda belirtttim uzun uzun yazmak istemiyorum. sana zahmet bakıp yardımcı olurmusun bana?

• https://www.hepsiburada.com/philips-276e8vjsb-27-5ms-hdmi-display-4k-uhd-ips-monitor-p-HBV00000FRVID?magaza=Hepsiburada

Resimdeki 27 inch 4K monitörü düşünüyorum. ileriye dönük şekilde. Şu an 1050 ti ekran kartı var. Bu monitörde full hd oyun oynamak sorun olur mu?

• Merhaba arkadaşlar, yılbaşından önce ASUS MG248QR modeli ürünü aldım. Yaklaşık 5 gündür falan kullanıyorum ürünü. Tam siyah ekranda monitöre baktığımda sol alt köşede ışık sızması gibi bir şey gördüm ama tam emin olamadım. Aşağıya eklediğim fotoğrafa bakıp acaba bilgi verebilir misiniz. Şayet ışık sızması varsa ne yapmalıyım. Ürünü Vatan bilgisayar'dan aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi benSebo -- 4 Ocak 2019; 19:55:16 >

• Uzmanı değilim ama sanki normal gibi görünüyor. Siz bir de benim satın alıp, ertesi sabah iade ettiğim ve hala serviste olmasından mütevellit kullanamadığım monitorün durumuna bir bakın, karşılaştırın. Telefonda öğrendiğim kadarıyla iade/değişim kararı çıkmış bana. Aşağıda konuyu paylaşıyorum.

Şayet iade etmek istiyorsanız;

1-) İnternetten aldıysanız 14 gün içinde gönderin cihazı. Servise gerek yok. Gönderirken de beğenmedim demeniz yeterli. Işık sızması vs konulardan bahsetmeyin. Tek kelime, sihirli kelime "beğenmedim".

2-) Mağazadan aldıysanız da aldığınız mağazaya götürün. Onlar Asus'un servisine gönderecek. Servis değişim/iade kararı verirse değiştirip, iade edebilirsiniz. Vermezse ve siz hala iade etmek istiyorsanız tek yol tüketici hakem heyeti. Servisin iade edilemez raporu ile THH'ye başvuracaksınız. Hepsi bu..

Kolaylıklar dilerim,

https://forum.donanimhaber.com/viewsonic-vx2476-smhd-isik-sizmasi--136385513?

• Detaylıca inceledim sağdan, soldan, yukarıdan ve altından kontrol ettim tüm köşeleri diğer köşelerde sol alt köşede gördüğüm şeyi göremedim. Bakalım yarın vatan bilgisayara götürmeyi düşünüyorum umarım bir sorun çıkmaz.
    Sizin konuya baktım şimdi de sizin ki büyük şanssızlık gerçekten. Allah'tan değişim kararı çıkmış size de çok geçmiş olsun. Verdiğiniz bilgiler için de ayrıca teşekkür ederim.
  • 3 yıl önce vatan bilgisayardan asus vs278h monitor almısdım.Sizin monitorde olan problem vardı,üründe hata olduğunu kabul etmediler,bana istersem üst model bir monitorle değişim yapabileceğimi söylemişlerdi fakat begendiğim model ile arasıdaki fiyat farkı cok fazlaydı,değiştirmedim kullandım,ilk zamanlar hep o ısık sızmasına dikkat ediyorsunuz fakat zamanla alışıyorsunuz.Isık sızması az olan bir monitor arıyorsanız VA panel monitörlere bakın derim.
  • Benim bir sorum olacak.

1080P ya da 2K monitör alacağım. Ekran kartı da alacağım ancak önce monitörü belirlemek istiyorum. Ekran boyutu 27" ve üzeri üzeri düşünüyorum.
    Mümkünse 144 Hz ve Curved

Elzem olmayan detaylar ise;

Yüksekli ayarının oluşu (olması iyi olur ama şart değil)

Bütçem 1200 - 3000 TL arası. Ben şunu buldum;

AOC AGON 27" AG272FCX

Bu monitör Full HD. Bir de 1440P olan versiyonu var. 31.5" boyutunda. Ama fiyatı 3700 TL. Sizce hangisi daha mantıklı olur ? Varsa farklı önerilerde beklerim. Teşekkürler şimdiden.

• ULTRASLAN_06 kullanıcısına yanıt
    tepkime değil, tepki süresi... response time...
  • Merhabalar

Arkadaşlar, monitör almak istiyorum, çok anlamıyorum ama anladıgım kadarı ile istediğim özellikleri söylicem, yardımcı olursanız sevinirim.

Laptopum var monitörü hdmi ile bağlıcam. Yazılımcıyım, çift monitor olarak kullanacam laptop+monitor. Kesin olarka istediğim iki özellik var IPS+İnce kenar. Kibar olmasını istiyorum. Aynı zamanda görüntüsüde kaliteli olsun, bazen film izleyip oyunda oynarım. Oyun için ekstra bir özellik istemitorum ama güzelcede oyun oynamak isterim fps çok oynamam o yüzden tepsi süresi çok mühim değil. Ama görüntü kalitesi güzel olmalı en az fullhd ips. Birde kod yazdıgım için bu monitorun ayarlanabilir olmasını istiyorum. Yukarı aşağı ve eğim ayarlaması olursa güzel olur. İnch olarakta 23-25 arası istiyorum.

Bu özelliklere uygun monitorler biliyorsanız yardımcı olursanız çok sevinirim. Bütcem 1000 civarı yüz aşağı yukarı olabilir.
    Teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.