Şimdi Ara

MONITORLERLE ILE ILGILI SORUSU OLAN ? (54. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.293
Cevap
18
Favori
33.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Öncelikle ekran kartın nedir.Bu arada iki monitörü de bilen ve kullanan biri olarak isini de önermem vg278q güzel monitör ama o fiyata o monitör alınmaz hocam.
  • TulparHAN kullanıcısına yanıt
    Sisteminiz çok güzel alacağınız monitör kesinlikle 2k 144 hz va veya ıps panel olsun.Fiyat araştırması yapın önerdiğiniz şunu alayımı dediğiniz monitör olursa yardımcı olurum.Bütçenize göre yazdığım kriterlerde monitörlere bakın.
  • ghost911 G kullanıcısına yanıt
    Açık ve net söylüyorum çok oyun oynuyorsanız şu saatten sonra 60 hz monitör kullanılmaz özellikle rtx ekran kartına geçecekseniz monitörünüzü 144 hz full hd bir monitörle değiştirin derim kesinlikle şunu üstüne basa basa belirtiyorum Bilgisayarda ilk alınacak parça monitördür.Monitörünüzü çok uzun yıllar kullanacaksanız Bilgisayar sisteminizi ona göre kurun ekran kartı işlemci ram vs.

• Samsung U28E590DS monitörde 2K ve FHD çözünürlüklerde overclock yaparken 85Hz üzerine kesinlikle çıkılamıyor. Panelin ya da kablonun bant genişliği ile sınırlı olmadığını net olarak biliyorum. Bunu nasıl aşarız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: UltrAslan_06

Hocam ıps monitörlerde özellikle yeni çıkan monitörlerde ışık sızması blb sorunu çok fazla çıkıyor.En iyisi mağazadan test ederek almanız sizin yararınıza olur.Bütçenize göre de monitör önerebilirim.
    Mağazada karanlık ortamda test etmeden anlaşılmıyor dün vatana gittim modellere baktım . İkinci monitörü iade ettiğim için daha fazla uğraşmak istemiyorum sanırım tn alicam evet renkler daha kotu ama ışık sızması olayı daha rahatsız edici butcemi 1500 e kadar cikicam şuan aklımda mg248qr vg248qr yada mg258qr modelleri var. Ayrıca curved ekran istemediğim için adam akıllı Va panelde yok duz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TurkeyStar -- 18 Ocak 2019; 5:36:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Sisteminiz çok güzel alacağınız monitör kesinlikle 2k 144 hz va veya ıps panel olsun.Fiyat araştırması yapın önerdiğiniz şunu alayımı dediğiniz monitör olursa yardımcı olurum.Bütçenize göre yazdığım kriterlerde monitörlere bakın.
    Hocam merhabalar.Ben iş yerinde kullanmak için monitör almak istiyorum. Laptopum iyi değil 7 yıllık laptop onu da ilerde değiştirmek istiyorum zaten. Ekranı makale okumak için, ekrana aynı anda 2 pdf dosyası açabilmek için yani ekranın büyük olmasını istiyorum. Genellikle film de izlerim. Şuan oyun oynamıyorum ama ilerde laptopumu değiştirdiğim zaman belki oynarım. Bütçem 1200 tl.Aklımda 2 model var. Aşağıya bırakıyorum. Delle daha yakınım. Siz o fiat bandında hangisini önerirsiniz veya başka alternatif sunar mısınız? Teşekkürler.

Dell P2717H Led Monitör, 27 Inç. 1153 tl

AOC 27V2Q LED Monitör, 27 inches. 1243 tl

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ps4 pro için 4k hdr destekli monitör önerebilirmisiniz?

• ULTRASLAN_06 kullanıcısına yanıt
    Ekran kartı RTX 2060 düşünüyorum hocam.
  • Merhaba. Benim merak ettiğim bir konu mevcut. Msi Mag241c marka model monitöre sahibim. Bu monitor ile nvidia gsync kullanabilir miyim kullanabilirsem hangi frekans aralığında çalışır ve verim alabilir miyim?

Ekran kartım 8gb işlemcim 4ghz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OtoburPirana -- 17 Ocak 2019; 10:59:7 >
  • ULTRASLAN_06 kullanıcısına yanıt
    Merhaba ben 2 monitör alacağım

2 - 2.5 k arasında malesef 2k 144 hz ips monitör yok.

Asus Vg278QR
    Asus Mg248QR
    Asus VG258QR

Bu modeller var üst modelleri çok daha pahalı almanın pek imkanı yok
  • Merhaba, monitör konusunda çok kararsız kaldım. Görüntü kalitesinin iyi olmasını istediğim için 75-144 HZ VA ya da IPS panel monitör alacaktım ama 2300 TL bütçeyle doğru dürüst model bulamadım. Çoğunda ya Ghosting var ya da color banding gibi kronik sorunlar var. Sanırım renk gamutu yüksek olan TN panel almak durumunda kalacağım.

Bu bütçede önerebileceğiniz IPS, VA panel monitör yoksa bana renk gamutu iyi olan TN panel monitör önerebilir misiniz? Monitör 24 inch 1080P ya da 27 inch 2K olabilir. Monitörü kullanma amacım Oyun>Film>Web, ayrıca FreeSync desteği olan monitör almak istiyorum. Şu anda sistemim pek iyi değil ama haziran aylarında GTX 1070 seviyesinde sistem toplamayı planlıyorum, ona göre önerirseniz sevinirim.
  • https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=136755664
    Bu sorunu nasıl çözerim hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba 144hz 24" bir monitör almak istiyorum ama kararsız kaldım.
    Ağırlıklı olarak CS:GO oynuyorum ama bazen bilgisayara xbox one kolu takıp koltuğa uzanıp witcher gibi oyunlarda oynuyorum.
    1MS TN panel mi 1-4MS VA panel mi tercih etmeliyim?
    Aklımdaki modeller;

4 MS VA
    https://www.amazon.com.tr/dp/B0792CYMCN/ref=asc_df_B0792CYMCN57447795/?tag=akakcetr-21&creative=380333&creativeASIN=B0792CYMCN&linkCode=asn

1 MS VA
    https://www.hepsiburada.com/viewsonic-vx2458-c-mhd-23-6-144hz-1ms-hdmi-display-dvi-freesync-gsync-fhd-curved-oyuncu-monitor-pm-HB00000F4VYQ

1 MS TN
    https://www.amazon.com.tr/dp/B00JLAXLLA/ref=asc_df_B00JLAXLLA57447902/?tag=akakcetr-21&creative=380333&creativeASIN=B00JLAXLLA&linkCode=asn

• merhaba, şu anda 2-3 yıl arası oyun anlamında götürecek sonrasında da günlük olarak kullanacğım bir sistem toplamayı düşünüyorym... PS5 çıkıncada oyuna ps5 üzerinden devam etmeyi planlıyorum.. acaba 4k bir monitmör alıp pc de 1080p veya 2k olarak hem oyunlarda hemde gündelik işlemlerde kullanılabilrmi.. 4k monitörde 1080p görüntü normal 1080p monitörden daha kötü oluyor hatta çamur gibi olur şeklinde bir kaç yorum okudum ve kararsız kaldım... fikirlerinizi alabilirmiyim...

Bu arada almayı planladığım monitör :https://www.epey.com/monitor/samsung-lu32j590uqmxuf.html

• 27" ips monitör kullanıyorum 30+ ips yeni bir monitör almak istiyorum.

Oyun önemsiz sadece web ve 3D tasarım, photoshop, video editing için kullanılıcak.

Ultrawide 21:9 monitörleri araştırıyorum, programlar için tam ihtiyacım olan ekstra alan olsa da, videolar da ve filmlerde sağda solda siyah bar çıkıyor.
    Bu rahatsız edici geldi bana, kullananlar yorum yapabilir mi ?

Diğer seçeneğim 16:9 32" falan bir monitör almak, bu boyutlarda fhd yetersiz kalır diye düşünüyorum, 4k almak gerekir değil mi ?
  • ps4 ve ileride pc için monitör tv formatında birşey arıyorum boyut minimum 32 inch olacak kesin olan bu fakat 32 inch de 1080p 144 hz mi yoksa 32 inch de 1440p 60 hz mi fiyat olarak tercihen 1700-2600 arası düşünüyorum. Önerdiğiniz bir model varsa sevinirim çok kararsız kaldım.
  • quote:

Hocam merhaba piyasada birçok monitör var ps4 pro ya en uygun monitörü seçmemiz için öncelikle bütçenizi belirtin ki daha detaylı yardımcı olayım size
    Bütçem 4000 TL kadardı ama 3300'e Amazon'de'de BENQ 32EW3270U aldım. IPS değil ama VA panel tercih etmek durumunda kaldım. Daha dün geldi monitor pek test edemedim ama 27 Inch 2K HDR'sız monütere göre gözle görülür bir fark var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cosuonjx

Bütçem 4000 TL kadardı ama 3300'e Amazon'de'de BENQ 32EW3270U aldım. IPS değil ama VA panel tercih etmek durumunda kaldım. Daha dün geldi monitor pek test edemedim ama 27 Inch 2K HDR'sız monütere göre gözle görülür bir fark var.

Alıntıları Göster
    Hayırlı olsun hocam bende sık sık monitör takip ediyorum amazon.de ve comdan LG 27UK850, 32UD99 ve BENQ 32EW3270U arasında kaldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LuqueTr -- 23 Ocak 2019; 14:23:14 >
  • 
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.