Şimdi Ara

Mondial Speedy 110 - Yorum ve Yardımlarınızı bekliyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
6.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2 Gün önce Mondial speedy 110 aldım. Bir tane kalmış bayinin elinde. 2016 Model enjeksiyonlu. Ufak bi yokuş çıkınca gaz vermezsem istop ediyor veya düz giderken duracak kadar yavaşlarsam ve gaz vermezsem istop ediyor. Bu birinci problemim, sebebi ne olabilir?

En önemli sorum ise rodaj muhabbeti. Scooter'da rodaj süreci çok zor. Vites olmadığı için devir düşüremiyorsun veya vites küçültüp büyültemiyorsun. Kitapçığında 30 km hızı geçmeyin diyor ilk 500 KM mesafede. Bu çok zor bir şey. Bisiklet hızı yani. Trafiğe çıkılmıyor küfreden, sollayan, sellektör yapan falan oluyor yavaş gitmem gerektiği için ve sağlıklı da değil. 500 Km en az 1 ayda olur sürekli binersem bu gidişle. Sizce 30 Km geçebilir miyim? Siz daha önce bir scooter'ın rodaj dönemini nasıl atlattınız?

Ve son olarak genel bir yorum bekliyorum bu speedy 110 modeli için. Artık satılmadığını biliyorum ben sonuncuyu aldım bayiden. Amatör olduğum için böyle küçük bir şey alayım dedim. Bu model için neredeyse hiç kaynak yok internette.

Bir bayi tarafsız olarak honda ile aynı fabrikadan çıkıyor motoru artık hepsi çin iyi motordur dedi. Space x'in çakması zaten peki kalitesi nasıldır ona göre?

Şimdiden teşekkür ederim. Dediğim gibi en büyük sorunum bu KM hız sorunu rodaj döneminde.

• Yok mu bir bilen :)
  • 2016 model mondial motor alman ilginç. Genellikle hint malları o kadar bekliyor bayilerde. Peki bunun 3 senelik vergisini sen mi ödedin?
    Enjeksiyonlu olması da ilginç. Ben olsam çin malı karbüratörlü motor alırdım. Rolantiyi yükseltirdin stop etmezdi. Zaten soğuk havalarda ısınana kadar stop eder.
    Rodaj olayına pek takılma zaten üzerinde dandik bir motor var. Bizim cublardaki gibi. Onun silindiri, pistonu kaç para ki? Zaten 20 bin km civarı biter. Gazı köklemeden kullan gitsin.
    10 cc için vergili motor almışsın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.