Şimdi Ara

Modüler PSU Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Birkaç gün önce yeni bir bilgisayar aldım. Fakat Power konusunda kararsızım.
    Açıkçası Power konusunda diğer parçalara nazaran daha az bir bilgim var.
    Kasa içi gereksiz kabloları sevmediğim için Modüler bir PSU almaya karar verdim.

Sistemim şöyle;

İşlemci: Intel i7 6700K
    Anakart: ASUS Z170-A
    RAM: Kingston 2666MHZ DDR4 8GB
    Ekran Kartı: Gigabyte GTX970 G1 Gaming (Yolda)
    HDD: Western Digital Blue 1TB
    Soğutucu olarak Corsair H80i GT
    Kasa ise Corsair Obsidian 450D

Aklımda şimdilik fiyatı da uygun olan (Bütçem 300TL civarı) Silverstone Strider 700W Full Modüler PSU var.
    Sizin tavsiye ettikleriniz nelerdir?

• HaybridX kullanıcısına yanıt
    EVGA SuperNOVA 750 B1 80+ BRONZE, 750W Semi Modular 5 Year Warranty Power Supply
    75 $ + 17 $ kargo. Total = 269 TL
    http://www.amazon.com/EVGA-SuperNOVA-Modular-Warranty-110-B1-0750-VR/dp/B00K85X23O
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Öneri için teşekkürler ama Türkiye'den alınacak olması önceliğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HaybridX

Öneri için teşekkürler ama Türkiye'den alınacak olması önceliğim.

Valla TR' de kazıklanmak yerine kaliteli ürünü al işte, 10 15 günde gelir.

Evga + Amazon garantisi.
  • Dusundugun psu iyidir dusuk guc sorun olmaz ise onerilen seasonicte alinabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dolphin/Lion

http://www.teknobiyotik.com/donanim/psu-guc-kaynagi-power-supply/seasonic-m12ii-80-plus-bronze-620w-guc-kaynagi.html
    Değerlendirebilirim aslında. Peki ilk mesajımda belirtmiş olduğum Silverstone nasıl? Pek fazla bir bilgi de bulamadım forumda.
  • Silverstone da bir seasonic bir eskilerin tagan i kadar iyidir ulkemize ata ara geliyor ithalatci sikintisindan sanirim cok bilinmiyor ama isten anlayan biri almani soyler zaten
    Elimde silverstone 600w 80+ modeli mevcut cift gtx 260 ve cift gtx560ti sli duzeneklerinde kullandim sorunsuz olarak

Ben o Silverstone'u araştırmistim hocam kullanılan kapasitör 95 dereceye kadar dayanıklı Çin malı. Seasonicte ise 105 dereceye kadar dayanıklı japon üretimi kondansatorler kullanilmis.Kendim linkteki Seasonic'i kullanıyorum 3 yıla yakın bir süredir sorun yok. Karar sizin hocam.

• Dolphin/Lion kullanıcısına yanıt
    Hocam haklısınız Seasonic PSU konusunda çok kaliteli iş yapıyor ama Türkiye'deki Full Modüler olanlar çok tuzlu. Ben de Dolar sağolsun neredeyse tükendim :D Gönül isterdi ki 600-700 lira vereyim.
    Görselliğe çok önem verdiğim için 1-2 ay sonra Sleeve kablo sipariş etmeyi düşünüyorum. Amazonda Silverstone'un Sleeve kabloları satılıyor.
    Biraz daha para verip Corsair RM650 modelini almak mantıklı olurdu ama piyasada yok gibi.
    Sormayın hocam dolar aldı başını gitti, sleeve falan işin içine girince iş değişir o zaman :)

• 600w o pc ye yeter ama ben 760 ve i7 3770 ile 2 sende 600w ı ucu ucuna kullanınca psu intihar etti sonunda
    bir 750w alman lazım hem geleceğe dönüklük bakımından hemde psu ömrü bakımından
    tr den alınacaksa corsair cx 750m tavsiye ederim corsairin müşteri ilişkilerini herkez biliyor müşterisiyle bu şekilde ilgilenen sadece 2-3 firma var
    ancak yurtdışından alınma imkanı varsa kesinlikle bir evga supernova 750w alınması lazım evganında müşteri hizmetleri en az corsair kadar kaliteli corsair kadar iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oggy20

600w o pc ye yeter ama ben 760 ve i7 3770 ile 2 sende 600w ı ucu ucuna kullanınca psu intihar etti sonunda
    bir 750w alman lazım hem geleceğe dönüklük bakımından hemde psu ömrü bakımından
    tr den alınacaksa corsair cx 750m tavsiye ederim corsairin müşteri ilişkilerini herkez biliyor müşterisiyle bu şekilde ilgilenen sadece 2-3 firma var
    ancak yurtdışından alınma imkanı varsa kesinlikle bir evga supernova 750w alınması lazım evganında müşteri hizmetleri en az corsair kadar kaliteli corsair kadar iyi
    Amazondan alıp 15-20 gün beklemek de istemiyorum aslında. Hızlı kargoda ise fiyat baya biniyor.
    Hemen ihtiyacım olduğu için Silverstone alacak gibiyim.
  • http://www.vatanbilgisayar.com/xigmatek-centauro-serisi-80plus-700w-moduler-guc-kaynagi.html#genel-bakis

Şu ürünü alabilirsin kardeşim gayet güzel bir psu 700w 80+ ve sessiz bir güç kaynağı bilindik biyerden almak daha mantıklı garanti uğraştırmaz. Kolay gelsin.
    Corsair CX600M alabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: FairLighty

Corsair CX600M alabilirsin
    Öneriler için teşekkürler.
  • Corsair cızırtı sorununu tamamiyle çözene kadar Corsair alınmasını tavsiye etmem. Evet, tamam müşteri memnuniyeti oldukça iyi ama neden başınız ağrısın ki. Konuda linki verilmiş olan Seasonic yerinde bir tercih olacaktır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.