Şimdi Ara

Mobilya Konusunda Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21
Cevap
3
Favori
38.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İstanbulda yeni ev kuruyoruz ve mobilya almamız gerekiyor. İnegöldeki mobilyacıları araştırıyoruz. İnternetten bulabildiğimiz firmaların internet sitelerini gezdik. Tasarımları çok hoşumuza gitti. Birkaç sitede gördüğümüz fiyatlar da oldukça iyiydi.

İnegöl mobilyacıları hakkında bilgi sahibi olan var mı? Tavsiye eder misiniz?

Bir hafta sonu günübirlik gidip gezmek istiyoruz. Sizce değer mi?

• aynı aşamadayım bende Allah hayırlısını versin. İstanbul'da ikea dan semt alışveriş merkezlerine her yeri gezdim masko ve demirkapı ya uğramadan karar verme derim oradaki mobilya sitelerinde her keseye her zevke uygun ürünler var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nicolasanelka39

aynı aşamadayım bende Allah hayırlısını versin. İstanbul'da ikea dan semt alışveriş merkezlerine her yeri gezdim masko ve demirkapı ya uğramadan karar verme derim oradaki mobilya sitelerinde her keseye her zevke uygun ürünler var.
    İnegöldeyim, mobilyacı değilim ama gezip görmeye değer

Fiyatlar konusunda fikir sahibi olursunuz, model görürsünüz. Lüks yerler 2 tane caddede toplanmıştır, Ertuğrulgazi ve Osmanbey. Fiyatlar bana göre epey yüksek, ürünleri kaliteli olanda var dandik olanda. Detaylı yardım isterseniz pm atın.

Yalnız gelmeden önce elinize kağıt kalem alıp Doğtaş, İstikbal ve Bellonanın internet sitelerini inceleyin, modelleri BİRİM fiyatları not alın, sonra satış mağazalarına gidip ürünleri inceleyin notlarınızla karşılaştırın. Bana göre Panel mobilyada Doğtaş en iyisi ürünleri çok kaliteli, ağır ve gösterişli.

Geçen ay Yemek odasını ve Yatak odasını değiştirmeden önce epey gezdik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: T-una

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Sevgili Tuna acaba bu classi mobilya firmasında güncel fiyatlar ne aralıklar da acaba bizde mayıs ayında düğün kısmetse ona göre evin innşatı tamamlanınca mobilyaları almak istiyoruz fiyat konusunda veya farklı firmalar önerebilirsen sevinirim....

sağlıcakla kal.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: arsenelupin

Sevgili Tuna acaba bu classi mobilya firmasında güncel fiyatlar ne aralıklar da acaba bizde mayıs ayında düğün kısmetse ona göre evin innşatı tamamlanınca mobilyaları almak istiyoruz fiyat konusunda veya farklı firmalar önerebilirsen sevinirim....

sağlıcakla kal.....

İnegöl firmaları açısından fiyatları epey yüksek ama örn. bilinen marka yeni sezon mobilyaları ile karşılaştırınca biraz daha fazla fiyata çok daha kaliteli diyebilirim. Faturalar evde olduğu için örnek fiyatlar veremiyorum, hatırladığım fiyatları yazarsam yanlış yönlendiririm. Ama şunu söyleyebilirim ki istediğiniz şehirde ki bayisiyle pazarlığa girin eninde sonunda verilen en düşük fiyat hep aynı oluyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: T-una

quote:

Orijinalden alıntı: arsenelupin

sağlıcakla kal.....

İnegöl firmaları açısından fiyatları epey yüksek ama örn. bilinen marka yeni sezon mobilyaları ile karşılaştırınca biraz daha fazla fiyata çok daha kaliteli diyebilirim. Faturalar evde olduğu için örnek fiyatlar veremiyorum, hatırladığım fiyatları yazarsam yanlış yönlendiririm. Ama şunu söyleyebilirim ki istediğiniz şehirde ki bayisiyle pazarlığa girin eninde sonunda verilen en düşük fiyat hep aynı oluyor...

Alıntıları Göster
    Mobilya alacak arkadaşlara nacizane birkaç tavsiyede bulunmak istiyorum. Hiçbir kurumla bağlantım yok, Elektronik Mühendisiyim 10 yıllık evliyim yaklaşık 15 yıldır İnegölde oturuyoruz.

Ürün alırken panel mobilyada sunta kalınlığını kontrol edin, piyasada 16 mm – 18 mm – 25 mm suntalar mevcut, çoğu firma nakliye kolaylığı ve maliyetten dolayı 16 mm’i tercih etmekte. Yalnız eskisi gibi masif kaplama yapılmadığı ve montaj aparatı olarak blum – minifix tarzı şeyler kullanıldığı için sağlamlık açısından 18 mm’i tercih edin satıcı 2 mm’in ne önemi var desede inanmayın, çünkü malın %14-15 daha sağlam olamsı demek.

Koltuk alırken ihtiyacınıza göre yatak olabileni tercih edin ama sandıklı olanları almayın çünkü alt kısmı suntadan yapılıyor ve bu inanılmaz ağırlık veriyor, onun yerine yorgan battaniye saklamak için yatak odası takımının karyolasını bazalı alın. Yine bazayıda koltuk takımınıda bulabiliyorsanız demir profil iskeletli alın. Maliyet ve işçilikten kaçmak bazaları suntadan, koltuk takımlarınıda ağaç iskeletten yapıyorlar, sağlam ürün yapanlara sözüm yok ama çoğu iskeletleri tutkal kullanmadan tel zımbalarla birleştiriyor ve bir taşınmada mal esniyor. Süngeri ise 32 densite veya 36 soft olsun. Aksi halde 1 sene geçmeden çöker.

Mobilyada inanılmaz büyük kar marjları var, şöyleki 210 cm-280 cm suntanın fiyatı 60 TL, bir yatak odası 5-6 plaka suntadan çıkıyor, diğer aksesuarlarıyla maliyeti 1000-1200 TL civarında kalıyor ama kullanılan kulp, ray, stoper, alüminyum çıta vs tarzı şeyler daha kaliteli seçilse bile toplam maliyeti 200-250 TL kadar artırır daha fazla değil. Aynı mal imalatçıdan 250-300 TL işçilikle satılır ve mağazaya girdiği anda fiyat 2500-3000 TL’lere çıkar. Onun için pazarlık yaparken mümkün olduğunca düşürmeye çalışın.

Geçen ay yemek odasını İnegölde olduğumuz halde Doğtaş’tan aldık, Pasifica modeli. Ürün 25 mm suntadan yapılma, minifixlerle birleştirme. Yalnız doğtaşta sandalyeler pahalıydı bende toptancıdan aldım komple beyaz deri kaplı tanesi 40 TL, yemek masasını altı dolaplı olacak şekilde paficanın suntası olan Kastamonu entegre’nin Anadolu cevizi renginden yaptırdım
    Yatak odasını ise imalatçı bir arkadaşa yaptırdım 2 parça halinde sürgülü 3 metre gardrop, 2 tane 3 çekmeceli komodin, 1 şifonyer 1500 TL’ye maloldu, kulp, ayak pvc bandı ayna vs’yi aksesuarcıdan suntalarıda Starwood’un bayisinden kendim aldım .

Eğer İnegölden ürün alacaksanız Koltuk için N design’ı tavsiye ederim, eskiden Nurhas’tı, ürünleri kaliteli ama pahalı. Diğerleri için Yerekonmazlar’a (Donat), Salonni’ye Adem Şanlı’ya bakabilirsiniz.

Ama modüler mobilyada Doğtaş içlerinde en iyisi unutmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GreatWhite

Mobilya alacak arkadaşlara nacizane birkaç tavsiyede bulunmak istiyorum. Hiçbir kurumla bağlantım yok, Elektronik Mühendisiyim 10 yıllık evliyim yaklaşık 15 yıldır İnegölde oturuyoruz.

Ürün alırken panel mobilyada sunta kalınlığını kontrol edin, piyasada 16 mm – 18 mm – 25 mm suntalar mevcut, çoğu firma nakliye kolaylığı ve maliyetten dolayı 16 mm’i tercih etmekte. Yalnız eskisi gibi masif kaplama yapılmadığı ve montaj aparatı olarak blum – minifix tarzı şeyler kullanıldığı için sağlamlık açısından 18 mm’i tercih edin satıcı 2 mm’in ne önemi var desede inanmayın, çünkü malın %14-15 daha sağlam olamsı demek.

Koltuk alırken ihtiyacınıza göre yatak olabileni tercih edin ama sandıklı olanları almayın çünkü alt kısmı suntadan yapılıyor ve bu inanılmaz ağırlık veriyor, onun yerine yorgan battaniye saklamak için yatak odası takımının karyolasını bazalı alın. Yine bazayıda koltuk takımınıda bulabiliyorsanız demir profil iskeletli alın. Maliyet ve işçilikten kaçmak bazaları suntadan, koltuk takımlarınıda ağaç iskeletten yapıyorlar, sağlam ürün yapanlara sözüm yok ama çoğu iskeletleri tutkal kullanmadan tel zımbalarla birleştiriyor ve bir taşınmada mal esniyor. Süngeri ise 32 densite veya 36 soft olsun. Aksi halde 1 sene geçmeden çöker.

Mobilyada inanılmaz büyük kar marjları var, şöyleki 210 cm-280 cm suntanın fiyatı 60 TL, bir yatak odası 5-6 plaka suntadan çıkıyor, diğer aksesuarlarıyla maliyeti 1000-1200 TL civarında kalıyor ama kullanılan kulp, ray, stoper, alüminyum çıta vs tarzı şeyler daha kaliteli seçilse bile toplam maliyeti 200-250 TL kadar artırır daha fazla değil. Aynı mal imalatçıdan 250-300 TL işçilikle satılır ve mağazaya girdiği anda fiyat 2500-3000 TL’lere çıkar. Onun için pazarlık yaparken mümkün olduğunca düşürmeye çalışın.

Geçen ay yemek odasını İnegölde olduğumuz halde Doğtaş’tan aldık, Pasifica modeli. Ürün 25 mm suntadan yapılma, minifixlerle birleştirme. Yalnız doğtaşta sandalyeler pahalıydı bende toptancıdan aldım komple beyaz deri kaplı tanesi 40 TL, yemek masasını altı dolaplı olacak şekilde paficanın suntası olan Kastamonu entegre’nin Anadolu cevizi renginden yaptırdım
    Yatak odasını ise imalatçı bir arkadaşa yaptırdım 2 parça halinde sürgülü 3 metre gardrop, 2 tane 3 çekmeceli komodin, 1 şifonyer 1500 TL’ye maloldu, kulp, ayak pvc bandı ayna vs’yi aksesuarcıdan suntalarıda Starwood’un bayisinden kendim aldım .

Eğer İnegölden ürün alacaksanız Koltuk için N design’ı tavsiye ederim, eskiden Nurhas’tı, ürünleri kaliteli ama pahalı. Diğerleri için Yerekonmazlar’a (Donat), Salonni’ye Adem Şanlı’ya bakabilirsiniz.

Ama modüler mobilyada Doğtaş içlerinde en iyisi unutmayın.

Alıntıları Göster
    T-una merhabalar...Almış olduğunuz classi mobilya nasıldır? Tavsiye eder misiniz? Kullanmış ve kullanmakta olan birisi olarak..Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 34Brs34

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    3-8 Nisan 2012 tariherinde ki inegöl mobilya fuarının yararlı olacağı kanatine vardım burdan okuduklarımla. İstanbul dan inegöle e gitmek mecburiyet oldu galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: ottomania

3-8 Nisan 2012 tariherinde ki inegöl mobilya fuarının yararlı olacağı kanatine vardım burdan okuduklarımla. İstanbul dan inegöle e gitmek mecburiyet oldu galiba

Alıntıları Göster
    Classi mobilya hakkında daha fazla bilgisi veya tecrübesi olan kimse var mı ?

İnternette bazı kafa karıştırıcı yorumlar var, doğru mudur acaba _
  • quote:

Orijinalden alıntı: lorkee

Classi mobilya hakkında daha fazla bilgisi veya tecrübesi olan kimse var mı ?

İnternette bazı kafa karıştırıcı yorumlar var, doğru mudur acaba _

Alıntıları Göster
    Mobilya alırken dikkat edilecek en önemli konu sağlamlığıdır. Seri/Fabrikasyon üretim yoluyla üretilen mobilyalar albenisi(gösterişi) olmasına rağmen genelde sağlam değildirler. Üründe sağlamlık isteniyorsa iyi bir Marangoza/Mobilyacıya yaptırmak en mantıklısıdır.Fahiş mağaza karlarından da kurtulmuş olunur. Marangoza nasıl bir ürün istediğinizi anlatırsanız, yaptıracağınız herhangi bir mobilya, mağazada satılanlara göre hem sağlam, hemde kaliteli olacaktır. Mobilya Mağazalarına Üretim yapan atelyelerde üretim aşamasındaki bazı eksik işlemler(Tüketicinin farkında olmadığı) ve kullanılan sarf malzemelerinden tasarruf yapma düşüncesi nedeniyle çıkan ürün kalitesiz olabilmektedir.Kaliteli malzeme ve kaliteli işçilik sonucunda çıkan ürün de kaliteli olacaktır.
  • İnegolluyum ve inegolde yaşıyorum arkadaslar, mobilya da uzun bi sure calısmıslıgım var mobilya secmek begenmek ve almak konusu oldukca zor soz konusu butce oldugu icin kaliteli ve verdigimiz paranın karşılını almak ve urunden memnun kalmak bu yuzden tercih ve tavsiye onemli..Allah herkeze kolaylık versin mobilya seciminde sorusu olan varsa sorabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emontkral2

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Odamıza uygun boyutlarda ve istediğimiz dizaynda mobilya bulmakta oldukça zorlanıyoruz. Özel üretimlerin de yapılabildiğini öğrenince bir de böyle deneyelim istedik.
    Yatak odası için mobilya ürettirmek istiyoruz. (160x200'lük karyola, 260 genişlikte kayar kapaklı dolap, 2 komidin, 1 şifonyer, 1 ayna)
    Bu konuda yardımcı olabilecek veya tavsiye verebilecek kimse var mı?
  • inegöl mobilya alacaklara müjde tüm türkiye'ye ücretsiz nakliye hizmet ilewww.tibasin.com sayfamızdan yatak odaları, yemek odaları, koltuk takımları, duvar üniteleri, bazalar ve aksesuar çeşitleri ile istediğiniz ürüne sahip olabilirsiniz. inegöl koltuk takımı modelleri nde istediğiniz renk seçeneğine uygun koltuk takımı yapabilirsiniz...
  • inegölden mobilya almak isterseniz toptan ve perakende fabrika satış fiyatlarına ürün alableceğiniz bir sitewww.inegolmobilyam.com
  • MONTESSORİ ÇOCUK ODALARI + ANAOKULLARI + BAHÇE MOBİLYALARI + GİYSİ ODASI + MUTFAK + BANYO VS. İÇİN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.https://www.montessoriistanbul.com/
    5309439887 Mobilya Konusunda Yardım
  • İnegöl'de mobilya sektörünün en iyisi
    https://homezetthome.com/
  • İnegöl ve Ankara'da bütçemize uygun tüm mobilyacıları gezdikten sonra tercihimizi İnegöl'den yana yapmıştık. Koşullarınız elveriyorsa İnegöl'e kesinlikle bakılmasını tavsiye ederim, her bütçeye ve zevke uygun mobilya bulmak mümkün.
  • Mobilya dekorasyonu ile ilgili, 2021 güncel resimler ve içeriklere bakabilirsiniz. Mobilyalara bakarken mdf olmasına dikkat edin ve mdf kalitesi de önemlidir.

https://dekorasyonu.net/cilek-genc-odasi/fonksiyonel-genc-odasi//

https://dekorasyonu.net/bellona-genc-odasi-takimlari//

Örnek makalelere bakabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karmetta27 -- 9 Şubat 2021; 16:35:56 >
  • Bende mobilya deneyimimi paylaşmak isterim.Bende çok araştırma yaptım, daha yeni taşındım.Başına gelince ince eleyip sık dokuyorsun.Yüksek fiyatlara çok güzel şeyler var, fakat durumum rahat olmadığı için, çok araştırdım.Kaliteli ve uygun fiyatlarda bulmak için. Neyse Castor mobilya diye bir marka ile karşılaştım, ürünler fiyatlarına göre çok iyi.Türkiye'nin heryerine kargo ile ürün yolluyorlar. İncelemek isteyen olursa diye link bırakıyorum. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

https://castormobilya.com

• 1 Kaç yıl önce Evmoda mobilyadan alışveriş yaptım arkadaşlar çok ilgiliydiler ve hızlı teslimat yaptılar. Mobilya kalitesine gelince çok kaliteli her bütçeye uygun mobilyaları var çeşit çeşit tavsiye ederim.

Mobilya Konusunda Yardım

Mobilya Konusunda Yardım
     Mobilya Konusunda Yardımhttps://www.evmoda.com.tr/
    Mobilya Modelleri ve Fiyatları - Evmoda Mobilya Mağazası
    https://www.evmoda.com.tr
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.