X

Yüzbaşı
13 Haziran 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 24 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba,

Sony 46HX850 model televizyonum var. Ozellikle CD den ve cep telefonumdan (mumkunse kablosuz olarak) muzik dinlemek ve filmleri daha keyifli seyredebilmek icin 5+1 ses sistemi almak istiyorum.

Televizyona asagidaki cihazlar bagli.

- Digiturk
- XBMC Media Box
- PS3
- XBox 360

AVR cihazlar cok pahali oldugu ve ses kalitesinden cok anlamadigim icin dogrudan eledim. Butce olarak en fazla 800TL dusunuyorum. Forumdaki yorumlari okuyup birkac model buldum. Bu cihazlardan birini veya butceme uygun bir model onerebilir misiniz.

Pioneer BCS 424K
http://www.teknosa.com/urunler/110100702/pioneer-bcs-424k-1100w-blu-ray-ev-sinema-sistemi

Samsung HT-H5550
http://www.hepsiburada.com/liste/samsung-ht-h5550-1000w-3d-bluetooth-wifi-blu-ray-ev-sinema-sistemi/productDetails.aspx?productId=evsamht-h5550&categoryId=152492&SKU=EVSAMHT-H5550

Samsung HT-H4550R
http://www.hepsiburada.com/liste/samsung-ht-h4550r-500w-3d-blu-ray-ev-sinema-sistemi/productDetails.aspx?productId=evsamht-h4550r&categoryId=152492

Onerileriniz icin simdiden tesekkurler...
Merhaba,

USB ve AUX girisi olan bir portatif CD MP3 calar almak istiyorum. Istedigim ozelliklerde ve portatif bir model bulamadim. :(

Yakin zamanda almis ya da onerisi olan var mi?

Tesekkurler
Merhaba,

Arkadasimin C4 aracinin otomatik klimasi fahrenhayt gosteriyor. Menuden girince hava sicakligin cinsini degistirebiliyoruz. Klimanin ayarini bir turlu bulamadik. Var midir nasil ayarlanacagini bilen?
Merhaba,

Sony 46HX850 model televizyon ve asagida listeledigim cihazlar icin ortak ya da bir coguyla kullanabilecegim max 1000TL gibi bir ev sinema sistemi ariyorum. TV, Sony oldugu icin Sony onceligimdir. PS3 oldugu icin Bluray ihtiyacim yok, film dizi vs HTPC uzerinden oynatiyorum, ses sistemini sadece ses amacli kullanacagim. (Internet, media oynatici,altyazi vs ozelliklerine gereksinimim yok, bilgisayardaki ya da iOS bir cihazdaki muzigi calmasi guzel olabilir :) ). Cok fazla azar isitmemem icin arka hoparlorlerin kablosuz olmasi gerekiyor :D

* Digiturk Plus
* PS3
* XBOX
* HTPC (Ubuntu uzerinde XBMC yuklu, kendi kurdugum bir cihaz, optik ses cikisi var)

Yardimlariniz icin simdiden cok tesekkurler
Arkadaslar selam.

Birkac aya kadar TV almayi dusunuyorduk ama teknosa kampanyasini incelerken artik alalim dedik. Forumda biraz arastirma yaptim. Kafamda birkac 47" model var.

Philips 47PFL6079K
Philips 47PFL6877K
Sony 47HX850

Fiyat olarak max 3500TL dusunuyoruz ama 3000 alti olsa daha mantikli. Philipsin usb kayit ve ambilight ozelligi cok hosumuza gitti. Ama forumda olumsuz yorumlar da okuduk.

Sony in ise fiyati biraz abarti geldi.

3D aslinda istemedigimiz ama neredeyse her modelde olan bir ozellik. Cihazin 3D performansi hic onemli degil bizim icin.

Genellikle divx, mkv izlerken (htpc cihazimiz var) ve konsol oyunlari oynarken kullanacagiz

İlla bu modellerle sinirli kalmamiz gerekmiyor. Onerilerinizi bekliyoruz

Simdiden tesekkurler
Merhaba,

Bilkom garantili olarak 2011 Macbook Air 13.3 almayi dusunuyorum. Bimekste hafta sonu indirimiyle 2480TL ye satiliyor. Yenisini 3080TLe getireceklerini dusunursek sizce air icin biraz daha beklemek gerekir mi? Fiyatlari daha asagi cekmeleri muhtemel midir?
Merhabalar

Kurutma makinasi alacağım. Bosch EcoLogixx 7 WTW86562TR ve Siemens WT46W562TR IQ 700 arasında kaldım. Aslında Bosch almak istiyorum fakat Siemens ile arasında 400-500TL fark var. Evde Siemens çamaşır makinamiz var fakat pek memnun sayılmayız. Sizce hangisini almalıyım?

Bir de evde pek yer yok, çamaşır makinasinin üzerine koymayı planlıyorum. Sorun olur mu?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Merhaba,

80.000km'de olan C2 1.4 HDi model aracımı bayram öncesi sanayiye bakıma götüreceğim. Son götürüşüm haricinde araç garanti kapsamında olduğu için sürekli yetkili servise götürüyordum. Yetkili servis maliyetinin çok olması sebebiyle artık sanayiye götürüyorum. Geçen sefer götürdüğüm firma bilmediğim bir firmanın 10.000'lik yağını koymuştu. Bir sorun yaşamadım gerçi ama pişman oldum.

Bu bakımda 5w40 Castrol ya da Total koydurmayı düşünüyorum. Bakım ile ilgili dikkat etmem gereken şeyler var mı?

Teşekkürler
Konu içerisinde sordum fakat kimse farketmedi. Bende konu açayım dedim :)

Ablama 8kg'lık 1500-2000TL arası çamaşır makinesi bakıyorum. 2000'e çok yaklaşmasını istemiyor. Kendisi uzun süredir beyaz eşyaları ile sorun yaşadığı için sorunsuz ve uzun süre başı ağrımadan kullanabileceği bir şey arıyoruz.

Forumdaki çamaşır makinesi başlıklarının çoğunu inceledim. LG ve Bosch markaları herkes tarafından beğeniliyor sanırım. Bulduğum modeller aşağıda.

LG F1402FDS5
Bosch WAS20763TR
Bosch WAS24763TR

Eğer 2000TL'ye yaklaşabilirse de aşağıdaki modelleri buldum.

LG F1443KDS7
Bosch WAS28840TR

Bu modeller arasından siz hangilerini önerirsiniz?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
Merhaba,

Bu hafta buzdolabı almam gerekiyor. Yaklaşık 2 ay Sharp buzdolabı bekledim, artık almam gerekiyor. Buzdolabının gireceği yer 86cm, bu yüzden genişliği en fazla 80-82cm olmalı. Yükseklik 192cm.

Forum'da Samsung ve LG modelleri çokça önerilmiş. Ben de doğrudan o markaları inceledim. Bulduğum modeller şunlar,

Samsung RT59EBPN (Samsung'un sitesinde bulamadım!)
Samsung RT63EBPN (En geniş model bu sanırım, bir yerde de ultra sessiz gibi birşey yazılmış)
LG M602YLX
LG M602YSX

Mümkün olduğu kadar geniş ve sessiz bir buzdolabı arıyoruz. Mutfağa uyması bakımından inox olmasını istiyoruz. Bu modelleri kullanan veya tavsiyesi olanların yorumlarını bekliyoruz.

Şimdiden hepinize çok teşekkürler...
Hakkında
Forum İkinci El İmzası:

Alışveriş yaptıklarım : tolgatokuc(hp iPAQ 614c), rakavuz(100MB Internet Paketi), chilekesh_mert(Uncharted PS3)
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 353
İkinci El Bölümü Mesajları: 44
Konularının görüntülenme sayısı: 88.020 (Bu ay: 865)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.