Şimdi Ara

Mobilite: 'Telefonlara ek vergi geliyor' (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
573
Cevap
9
Favori
13.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Politika -> Amerikan <--> Venezuella (rusya, çin modeli?) dışında değil ise eğer (kutup hesabı). Ortası 0 noktası ise... Ne bir çin olabildik nede bir amerika. (çine ve amerikaya göre kaybeden olduk -1 birinden birini full kopyalasan yine köşeydin.) Çin>Şu imparatorluktan (m.ö. -5000 ) > Cumhuriyete: Made in PRC(peoples of republic of China) Çin ile komünist diye dalga geçip bizi çinden soğutanlar oldu. Sonuç adamlar cpuyu yaptı. Her türlü dünya ürünü oradan geliyor. Yakında belkide dünya kurallarını koyacak.

Amerika da 200hd tv. + lokal telefon görüşmesi + 60mbps internet = 29$ Asgari ücret 2000$~ gibi.. oran orantı... benzin... et...
    Çin üretimde no1 dünyanın kontrolünü ele alıncaya kadar aç numarası yapıp kontrolü alınca kuralları koyacak. Aniden rusyayda coşabilir. Kasparovda oradan çıktı unutmayalım. Çin kendi mips cpularını longsoon olarak üretti. (bir zamanlar da mısırlılar firavunun sadece doğum gününde ve ölüm gününde piramitin içine güneş ışığı girecek şekilde yapmışlar)

Arkadaş biz hep özenti mi olduk? Çinliyle vuruştuk. Bilge kağan anıtı dikildi. "... ÇİN MİLLETİNİN SÖZÜ TATLI, İPEK KUMAŞI YUMUŞAK İMİŞ.... " elektrik geldi durum pek değişmedi. Yine hi hello dear... diyerekten ürünlerin reklamı geliyor.... tvlerin renkleri yumuşak imiş, .... hipnotize.... mayışma... (demek ki ne olacak dünyanın en ileri üniversiteleri ünivler tarafından takip edilecek patent başvuruları hemen bilinecek hemen o bilime nasıl varılır matematiği yapılacak ürün üretilecek millice.. sınırlardan içeri giren yabancı ürünler ünivlerle birlikte klonlanacak sonra piyasaya biraz değişiği verilecek... bu realtime savaş modu... onun dışında uzun soluklu kendi düşüncelerini maddeye çevirebilirler... ) Bİr anı kaçırdığında borçlu olursun. Türkiye 70yıl borçlu. 70yıl diğer ülkeleri uyutup kendi çalışması lazım ki 1940lardaki index sırasına dönsün...

AKP amerikan politikası mı uyguluyor ? Çin gibi üretim mi yapıyor? Sümerbankı kapayan akp değil ama aynı akıl. Aynı akıl Anaptaydı. Sonuçta sümerbanklar kapandı. Demek ki partiler üstü bir akıl var. Bazıları buna bilim diyebilir. Ama kök bilmeyen dal çiçek açamaz. Sözlükten gidleim... ÖZelleştirme->privatization... private diyince aklına ne geliyor. Public diyince ne geliyor. Dosya izinleri unixe bir bakmanı öneririm.

---------- ------------- -------------
    İşçi partisini kötüleme. Çünkü sen lozanda mahkemeye çıkmadın ermeni yasa tasarısına hayır dedin diye. Ne cemaat, ne akp(çok tutulan parti moda parti (bir zamanlar dyp, anaptı... x her zaman değişir ama x, x'tir. Bunun farkına varınca dükkan gibi geliyor.. Company/kampany/kampanya şimdi inşaat yapılan yerle bir bak bir ton dükkan 10yıl sonra o dükkanlar kar nerde ise oraya gidecekler. işte bu partilerde öyle adam bakan millet vekili tokiden fakir evine yazılıyor !!!! Eline baltayı alıcan kardeşim.... Burada daha orman kanunu bile işlemiyor !!! demokrasi ve yalanlar orman kanunundan bile geri !!!! adalet inmemiş kafalarına !!!!! ) ne de milliyetçi denen parti. Ne kıbrıs ne adalar... fıss hiçbiri bişi anlatmıyor. Şuanda ulusalkanal açık. Herkeze tavsiye ederim.http://www.ulusalkanal.org/

Parmaklar mı güçlüdür yumruklar mı ? Gel birlik olalım. Yumruk parmakların birliğidir. Parmaklar birleşir >bir yumruk olur.

Gelin titan olalım. Türkiye 77milyon titan hesabı... Zaten Cumhuriyet bu demek. Birlik lokalde birbirine satmanın bir anlamı yok. Benim cepten senin cebe... ama bizim cebe değil. Millet daha biz nedemek onu bilmiyor. (lokal networkdeki benler biz olunca birlik olur =millet=halk... örn Türk halkı o zaman ihraç önem kazanır. Birbirini eleştirip benliklerle uğraşmayan biz milleti üretir ve ihraç eder. O zaman dışardan gelen para değerlidir.... öte üstü dünya birliği ve gezegenler arası ticarete doğru kayar... terraforming... gezegenleri atmosferleştirme .. oksijenlendirme... yerçekimi modülasyonu ) de önce bir dinle kardeşim... Kaç yıldır okuyor izliyor dinliyoruz...

Birkerede işçi partisinde işçilerin yanında ol. Magazin partileri bırak. Lozanda ermeniye karşı hakkını savunan tarafta ol. Belki bir gün ulusalda bilişim programı yapabilirim.

Hepsi mümkün... !!!!

• sybercomp S kullanıcısına yanıt
    Kore ile burayı karşılaştıracaksan verilerle gel istatistikle gel. Çocuk yardımı, aile yardımı, asgari ücret, kira ücreti, yiyecek, hatta samsun galaksi s5 korede kaç tl TR de kaç TL? Korede benzin kaç TL TR.de kaç TL. Kıyas compare karşılaştırma akılla bir noktaya varmak için yapılır. Bunun ise belli bir kuralları olması lazım. öTeki türlü konuşmak yazmak enerji kaybıdır. Kaybedenler ve kaybettirenler görülecektir. Buda bir kıyas... :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firat_kilic -- 31 Aralık 2014; 20:41:42 >
  • firat_kilic kullanıcısına yanıt
    Sonuçta işin özüne sende karşı değilsin devlet desteklemeli ama ayrıntıda eksikler varsa biliyorsan sende kıyasla yanlışlar varsa bilelim. Sonuçta biryerden başlanılmalı adım atılmalı , ama bazı yorumlar varki ihanete varacak kadar sanki bu ülkeye düşman sanki demek bile hafif kalır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: firat_kilic

Politika -> Amerikan <--> Venezuella (rusya, çin modeli?) dışında değil ise eğer (kutup hesabı). Ortası 0 noktası ise... Ne bir çin olabildik nede bir amerika. (çine ve amerikaya göre kaybeden olduk -1 birinden birini full kopyalasan yine köşeydin.) Çin>Şu imparatorluktan (m.ö. -5000 ) > Cumhuriyete: Made in PRC(peoples of republic of China) Çin ile komünist diye dalga geçip bizi çinden soğutanlar oldu. Sonuç adamlar cpuyu yaptı. Her türlü dünya ürünü oradan geliyor. Yakında belkide dünya kurallarını koyacak.

Amerika da 200hd tv. + lokal telefon görüşmesi + 60mbps internet = 29$ Asgari ücret 2000$~ gibi.. oran orantı... benzin... et...
    Çin üretimde no1 dünyanın kontrolünü ele alıncaya kadar aç numarası yapıp kontrolü alınca kuralları koyacak. Aniden rusyayda coşabilir. Kasparovda oradan çıktı unutmayalım. Çin kendi mips cpularını longsoon olarak üretti. (bir zamanlar da mısırlılar firavunun sadece doğum gününde ve ölüm gününde piramitin içine güneş ışığı girecek şekilde yapmışlar)

Arkadaş biz hep özenti mi olduk? Çinliyle vuruştuk. Bilge kağan anıtı dikildi. "... ÇİN MİLLETİNİN SÖZÜ TATLI, İPEK KUMAŞI YUMUŞAK İMİŞ.... " elektrik geldi durum pek değişmedi. Yine hi hello dear... diyerekten ürünlerin reklamı geliyor.... tvlerin renkleri yumuşak imiş, .... hipnotize.... mayışma... (demek ki ne olacak dünyanın en ileri üniversiteleri ünivler tarafından takip edilecek patent başvuruları hemen bilinecek hemen o bilime nasıl varılır matematiği yapılacak ürün üretilecek millice.. sınırlardan içeri giren yabancı ürünler ünivlerle birlikte klonlanacak sonra piyasaya biraz değişiği verilecek... bu realtime savaş modu... onun dışında uzun soluklu kendi düşüncelerini maddeye çevirebilirler... ) Bİr anı kaçırdığında borçlu olursun. Türkiye 70yıl borçlu. 70yıl diğer ülkeleri uyutup kendi çalışması lazım ki 1940lardaki index sırasına dönsün...

AKP amerikan politikası mı uyguluyor ? Çin gibi üretim mi yapıyor? Sümerbankı kapayan akp değil ama aynı akıl. Aynı akıl Anaptaydı. Sonuçta sümerbanklar kapandı. Demek ki partiler üstü bir akıl var. Bazıları buna bilim diyebilir. Ama kök bilmeyen dal çiçek açamaz. Sözlükten gidleim... ÖZelleştirme->privatization... private diyince aklına ne geliyor. Public diyince ne geliyor. Dosya izinleri unixe bir bakmanı öneririm.

İşçi partisini kötüleme. Çünkü sen lozanda mahkemeye çıkmadın ermeni yasa tasarısına hayır dedin diye. Ne cemaat, ne akp(çok tutulan parti moda parti (bir zamanlar dyp, anaptı... x her zaman değişir ama x, x'tir. Bunun farkına varınca dükkan gibi geliyor.. Company/kampany/kampanya şimdi inşaat yapılan yerle bir bak bir ton dükkan 10yıl sonra o dükkanlar kar nerde ise oraya gidecekler. işte bu partilerde öyle adam bakan millet vekili tokiden fakir evine yazılıyor !!!! Eline baltayı alıcan kardeşim.... Burada daha orman kanunu bile işlemiyor !!! demokrasi ve yalanlar orman kanunundan bile geri !!!! adalet inmemiş kafalarına !!!!! ) ne de milliyetçi denen parti. Ne kıbrıs ne adalar... fıss hiçbiri bişi anlatmıyor. Şuanda ulusalkanal açık. Herkeze tavsiye ederim.http://www.ulusalkanal.org/

Parmaklar mı güçlüdür yumruklar mı ? Gel birlik olalım. Yumruk parmakların birliğidir. Parmaklar birleşir >bir yumruk olur.

Gelin titan olalım. Türkiye 77milyon titan hesabı... Zaten Cumhuriyet bu demek. Birlik lokalde birbirine satmanın bir anlamı yok. Benim cepten senin cebe... ama bizim cebe değil. Millet daha biz nedemek onu bilmiyor. (lokal networkdeki benler biz olunca birlik olur =millet=halk... örn Türk halkı o zaman ihraç önem kazanır. Birbirini eleştirip benliklerle uğraşmayan biz milleti üretir ve ihraç eder. O zaman dışardan gelen para değerlidir.... öte üstü dünya birliği ve gezegenler arası ticarete doğru kayar... terraforming... gezegenleri atmosferleştirme .. oksijenlendirme... yerçekimi modülasyonu ) de önce bir dinle kardeşim... Kaç yıldır okuyor izliyor dinliyoruz...

Birkerede işçi partisinde işçilerin yanında ol. Magazin partileri bırak. Lozanda ermeniye karşı hakkını savunan tarafta ol. Belki bir gün ulusalda bilişim programı yapabilirim.

Hepsi mümkün... !!!!

Buradaki yazında benin anladığım milletimize sövmüşsün hiç bir şey yapamadık diye ama maalesef yabancı milletleri araştırırken kendi milletini araştırmayı unutmuşsun bugün 0 bulan cebiri bulan matematiğin yani neredeyse tüm bilimlerin temelini bulan atalarımızı unutmuşsun. Amma gene de bir konuda haklisin eskiden milletimiz böyleydi ancak şuan yanlış eğitim politikaları yüzünden (mesela bilim ve teknoloji bakanı temel bölümlerin kapatılmasını istiyorsa..) devlet millet yerinde sayıyor ancak fazla zeki olan veya yurtdışında okuyan öğrenciler gerçek isler yapabiliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ne zaman gelir ek vergi tam tarihi var mı? general mobile teiefonları ithal mi ? Ek vergiye dahil olacak mı?

• Türkiye vestelleniyor vergiler katlanıyor.
    Eee kazanan kim?

• Yerli üretimi desteklemeleri doğru ama bunu yabancı modelleri zamlandırarak yapmaları yanlış. İyi bari farzı misal vergileri dahada artıralım %50 ye çıkaralım ve vestelde dandik telefonlar üretmeye devam etsin ee ne olcak sırf yerli üretim güçlenecek diye millet dandik telefonlar kullanmaya mahkummu olacak. devlet vesteli nasıl denetleyecek modellerini geliştir yoksa desteğini keseriz diye nasıl olacak bu iş. EN mantıklısı yabancıya anti damping yerine yerliye damping yapılmasıydı. fakat devlet hiçbir alanda samimi olmadığı gibi bu konudada samimi olmadığını birkez daha ispatladı.

• S-övgü yok. Bir zamanlar dünyalar bizimmiş. Şimdi ise bizim değilmiş. Sen şu kore hikayesine daha cevap vermedin...

Mesela muadil teknoloji ---> vestel tel kaç lira / korede samsung tel kaça ( neden soruyorum? )
    enerji ücreti TR / Enerji ücreti KR....

Kalkıp üretici görünümündeki soyuculara hayır diyebilmek için. Senin vestel telefonun sence o fiyata ihraç oluyormudur ? Yoksa o fiyata sadece iç piyasaya mı satılıyordur ? Airties modemlerde Türk malıydı... içinde texas instruments mips lisanslı çipler kullanılır devre tasarımı texas tarafından zaten verilir... gider bunu bastırır plastik takrırırsın kitapçık türkçe yaptırırsın al sana Türk malı dersin bir de bir ton indirim fln alırsın.... bir zamanların hayali ihracatı hesabı.. ama aynı modem ingilterede de başka marka ile satılır yazılımlarının içinden firmwareden 3com çıkar. Ben vestelin üretmesine karşı değilim. Üretmemesine karşıyım. Aynı zamanda direk malzemeyi qualcommdan alıp işlemciyi diğer malzemeleride.. 1000liraya satmasına karşıyım. 150$a zaten var. Yani vestel 50$a mal edip 150$a satacak iken... 1000Tl ye satacak buna karşıyım. Peki vestel 1000tl ye yurtdışına ihraç edebilecek mi ? Dışarıya satılmadı ise o firmayı kapa. Belkide vestelde ajan firmadır. Türklerle anlaşıp içe sızıp eski teknolojileri vestel ile Türk milletine pahalıdan giydiriyor olabilirler...

Qualcommun eski chipleri al (kimden* sony, ..öncü firmalardan stokları topla) vestele ver Türklere satsın... hemde 1000tlden...

Demedi deme bura Türkiye.

Ayrıca komutu hükümet vermeli aselsan kayar noktalı mips arm gibi bir işlemci tasarlamalı. En ayıbı ve kötüsü ise o lisanslardan edinip kendi cpusunu yapabilir. Çin bu şekil mips (risc işlemci) lisansı alıp kendi cpusunu üretti %100 kendi değil ! . O cpular tellerde modemlerde tvlerde... tabletlerde ... ... ... şimdi cpu işi stratejik... ileride her zaman lazım. Füzelerde de kullanılıyordur. Uçaklarda da... arabalar... düşük voltajlı cpular... ki şu mipsin warriorunu inceleyin.

Neyse dönelim konuya tembellik edilecek ise eğer cpu lisansı satın alırsınız. Cpu basarsınız. O telefonun maliyeti 50$ı geçmez. İşte 50$lık telin 1000tl ye satılmasına karşıyım çünkü iç piayasaya kazık sokmak... ayrıca o fiyattan dünyaya satamazsın... MEsela 5tl den benzini daya bakalım diğer ülkelere kim alır ? Burada alıcısı olduğundan alıyorlar. Millet birlikte benzin için bir ayağa kalksa bir kaç benzin istasyonu yaksa benzin fiyatı böylemi olur ? :)))

Millet uyuşuk o yüzden kurbağa örneğini verdim.

Bu hükümetle olmaz. Ancak işçi partisi üretim yapar. Chpye cia sızmış yarım onlar daha partiden partiye geçecek akp bundan faydalanacak.... Amerika boşa oynamaz 3noktayada oynar. iktidara, muhalefete, halkıda izler > geziden sonra cemaat koptu ya... Her zaman kazanmak için. Diğerler partiler zor... Herkez nutuk okumalı. Ağlayacaksanız onura ve dürüstlüğe ağlayınız. Zaten o göz yaşı size değil hak edene ait olduğundan gözünüzden düşer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firat_kilic -- 1 Ocak 2015; 2:27:20 >

• Alıcı bulursa satar,,!

• telefonlarada zam gelirse herkes alamaz rabet olmassa DH artık donanıma pc ye yönelir inşallah

• zam geldi mi? apple'in sitesine girdim, telefon fiyatlari 200tl'ye yakin artmis.

• switel kullanıcısına yanıt
    ıp6 2499 gözüküyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: switel

zam geldi mi? apple'in sitesine girdim, telefon fiyatlari 200tl'ye yakin artmis.

amanallahım gerçekten de artmış

allah bildiği gibi yapsın vestel

• Telefon alacaktım bu sene. Yurtdışındaki tanıdıklara getirtirim artık. Normalde alacağı vergiyi de alamasınlar. Bana göre hava hoş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkattack

quote:

Orijinalden alıntı: interteneke

quote:

Orijinalden alıntı: maildecept

IPHONE BAHANESİYLE YURTDIŞINA GİDİYORUZ

Telefon, televizyon, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve daha aklınıza gelebilecek bir çok ithal teknoloji ürününe ekstra vergiler geliyor. Bu vergiler ilgili bakanlıkça ürünün markasına, modeline göre tek tek belirlenecek.

Bu da demek oluyor ki şuan zaten ulaşılamaz olan amiral gemisi telefonlar, üst seviye bilgisayarlar rahatlıkla 4.000 5.000 TL gibi rakamları görecek. Bunun üzerine bende bir küçük araştırma yaptım.

Eğer daha önceden işlemlerini yaptırdığınız bir pasaportunuz var ise sadece vize çıkarmanız gerekli öncelikle. İngiltere’ye tatil vizesi almanızın ardından uçak biletlerine gelecek sıra. Eğer bulunduğunuz tarihten bir ay sonrasına bilet alacak olursanız bilet fiyatınız gidiş-dönüş 746 TL olacak Atlas Jet ile. Elbette bunlar biraz yukarı veya aşağı şekilde oynayabilir. İngiltere’ye ulaştığımıza 746 TL harcamış olacağız toplamda.

Ardından en yakın Apple Mağazası’na giderek ürünü iPhone 6’yı 419 €’ya satın alabileceksiniz. Yani günümüz kuru ile yaklaşık olarak 1200 TL. Şu ana kadar toplam harcamış olduğumuz rakam 1946 TL. Eğer karnınız acıkırsa güzel bir restoranta oturup birde yemek yiyebilirsiniz. Akşama kadar yapacağınız gezi sonrasında 100 € daha harcadığınızı varsayarsak toplam maliyetimiz 2146 TL. Artık eve dönme vakti.. Kapıda bizi karşılayan devletimiz hemen elini cebimize atacak ve telefonun etkinleştirilmesi için 100 TL’mizi alacak. Evimize sağsalim döndüysek eğer hem İngiltere’yi kısıtlıda olsa gezip görmenin mutluluğu, hemde yeni iPhone’nuzun getirdiği mutluluk size yeter de artar bile.. Şans bulursanız check-in yapmayı da unutmayın derim.

Evet şuanın fiyatı ile 16 GB bir iPhone 6 2300 TL civarında. İngiltereye giderek iPhone 6’yı almamız ve dönmemiz ise yaklaşık 2246 TL.. Hemde üzerine bir öğün yemeğimizi yedik ve Avrupa’yı kısıtlı da olsa görmüş olduk. Tabii yine de karar sizin.

Eğer vergilerin gelmesiyle birlikte cihazlar 4000 TL gibi rakamları görecek olursa ne ala. Yurtdışında daha fazla zaman geçirmek için devletimiz elinden geleni yapıyor diyip sevinmeli. Varolsun canım devletim.

Ama benim önerim yine de yurtiçinden alışveriş yapmak. Nasılsa o vergiler bizim için harcanıyor! Ne o endişeniz mi var yoksa??

Not: Bu anlattıklarım sadece iPhone değil, tüm cihazlar için geçerlidir..

Alıntıdır.

Kaynak belirtirsen sevinirimwww.cansinaktas.net'ten alıntıladın sanıyorum :)

Tek yolu bu degil aslinda bu isi yapan kacakcilara ugramak,yurtdisina cikan bi yakinimizdan rica etmek gibi daha uygun yollari var.

Ornegin turkiyede resmi verilere gore sigara ve alkol tuketimi dusuyor degil mi?peki tekel bandrollu 8-9liraya satilan sigaranin aynisini kacakcilardan 4-5liraya alan insan da bu veriye dahil mi?
    Ben 300lira dogalgaz,100 lira elektrik faturasi odeyeyim adam gitsin kacak elektrikle kuyu suyunu isitsin.
    Elin altindaki kazlari daha fazla yolmanin yollari aranacagina kacakcilarla/hirsizlarla mucadele edilmeli ki adalet yerini bulsun.

Okuduğum en güzel eleştiri.
    Konuyu canlı tutalım,unutmayalım

• Vestel denen firmanın yaptığı hiçbir ürün doğru düzgün değilken, bu kadar hassas bir üretimi rekabet seviyesinde yapabileceğini hiç ama hiç düşünmüyorum. Devlet vatandaşını hiç düşünmezken, asgari ücretliden bile hala vergi alabilirken, aldığımız nefes Hariç herseye misli misli vergi verirken, ben alın terimle kazandığım para ile sırf Vestel yerli üretici diye dandik telefonuna değerinden fazla veremem. Iş sadece telefonu üretmekle kalmıyor. Arkada ciddi bir yazılım ve Donanım desteği gerektiriyor. 2,3 yılda bir amiral gemi telefonları değiştirerek kullandığım için yine tercihim her zamanki gibi dünya Çapında markalar olacaktır. Bu şekilde yerli üretim desteklenmez. Ayrıca beyaz eşya Sektöründe Arçelik Kanımca çok iyi. Bu sebeple de tercihimi hep arçelikten yana kullanıyorum. Yani yerli üretim hak ederse karşılığını her zaman alır. Ancak telefon konusunda tercih edilen yol çok yanlış...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Apple stre iPhone'lara 250 lira ek fiyat koymuş. iPhone 6 64 gb ben 2649 almışsım şimdi 2849 olmuş.
  • "Antidamping" terimi dikkat edilmesi gereken bir terim. Bakan direkt olarak bir vergi artışından bahsetmiyor. Antidamping yapılabilmesi için ürünün satış fiyatının üretildiği yerde daha yüksek olması lazım. İyi de böyle ürün kaç tane var ülkemizde. Öyle sanıyorum ki antidamping uygulaması çok cüzi ürünü etkileyecektir. Zannedildiği gibi tüketiciye %15 civarı yansıyacak olan ekstra vergi kdv ile %30'ları bulacaktır yoksa. Bunu ise hiç kimse istemez. Vestel ve diğer firmalarımız işlemci üretmiyor, anakart üretmiyor ..... vs vs. Eğer pc bileşenleri bu olaydan etkilenmeye başlarsa burada iyi niyet kaybolmuş olur. İşin antidamping ile ilgisi kalmaz. İşin bir de dünya ticareti açısından değerlendirilmesi gerek. Türkiye çok büyük bir elektronik pazarı. Hiçbir firma bu pazarı kaybetmek istemeyecektir. Kısacası beklenen fiyat artışının çok da büyütülecek bir yönü yok. Geniş kapsamlı bir vergiye dönüşmesi ise söz konusu bile değil bence.

• al işte iphone fiyatları yükselmiş ben ne diyeyim vestele, devlete? üstelik saçma fiyatlar var, 64 gb ile 128 gb arası fark sadece 50 tl !? koyunda süt mü bitti zam geldi.. dağda ot mu bitti zam geldi?

• Yorum istemişsiniz ama , ben sizin söylediklerinize aynen katılıyorum söylenecek bir şey bırakmamışsınız.
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.