Şimdi Ara

Mobil 4.5G'de En Düşük Hız 1 Mbps Olsun. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.075
Cevap
13
Favori
43.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Şu an vodafone mobil internet tarifesindeyim ve yıllardır bu tarifeyi kullanıyorum.250mb kullanımımdan sonra hızım 96kbps gibi komik bir hıza düşmekte.2012 yılında tüketicilerin 96kbps hız ile mağdur edilmesinin artık önüne geçilmesini istiyorum. 250mb kullanımım dolduktan sonra bu hızın en az 256kbps ye düşmesini istemekteyim. Lütfen biz tüketicilerin isteklerini ciddiye alınız.

Ben şikayetimi böyle dile getirdim ama herkes ayrı bir metin yazsa daha iyi olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: IO

Örnek şikayet metni var mı arkadaşlar ?

Benim Metnim;

Geçen haftalarda sizin onayınızla TTnetin 1 mbit olan en düşük hız düşümü 3 Mbite çıkarıldı bu gerçEkten güzel bir uygulama, Aynısını Mobil servis saglayıcılarından da bekliyoruz. Şu anda mobil operatörlerdeki kota sonraki hız düşümü komik bir halde 96 kpbs bugünün Türkiyesine yakışan bir hız değil bu hızlarında en az 256 kpbs olmasını istiyoruz. BTK olarak Bu yönde bir çalışma yapmanızı umuyoruz. Tşk ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: freestyler7

quote:

Şu an vodafone mobil internet tarifesindeyim ve yıllardır bu tarifeyi kullanıyorum.250mb kullanımımdan sonra hızım 96kbps gibi komik bir hıza düşmekte.2012 yılında tüketicilerin 96kbps hız ile mağdur edilmesinin artık önüne geçilmesini istiyorum. 250mb kullanımım dolduktan sonra bu hızın en az 256kbps ye düşmesini istemekteyim. Lütfen biz tüketicilerin isteklerini ciddiye alınız.

Ben şikayetimi böyle dile getirdim ama herkes ayrı bir metin yazsa daha iyi olur.

Bencede farklı metinlerin yazılması daha iyi olabilir. Buradaki herkes BTK'ya yazarsa sonuç almamız olası

• şu BTK nın linkini bilen birisi paylaşabilirmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: blue legend

şu BTK nın linkini bilen birisi paylaşabilirmi?

Gerçi ilk sayfada vardı ama yinede vereyim.
    Bilgi Teknolojileri iletişim Kurumu
  • quote:

Orijinalden alıntı: blue legend

quote:

Orijinalden alıntı: Blindfire

Harranlı Emine ve Harvard lı Emilly aynı anda 500 mb lık bir klip indirmeye başlamışlar ikisininde interneti sınırsızmış ilk 100 mb'ta Emine Emilye fark atmış. Sonra hızı 96 kpbs'ye inmiş (Türkiyede olduğundan) Emily ise istikrarlı bir şekilde sınırsız internetinin keyfini çıkarmış 10 klip indirmiş üzerine eve gitmiş akşam yemeğini yemiş, ertesi gün olmuş, kahvaltısını yapmış, derse girmiş çıkmış, ama bizim zavallı Emine hala o klibi indirememiş (Gerçek durum bu reklamlara inanmayın )

Emine Tuttu gibi bende Forum başlığına ekledim, Belki Eminen yüzü suyu hürmetine gelenlerde olur

• O kadar mesaj atmışsınız ki vodafone 7 tl lik 96 kbps yani 12 kb net fiyatını 10 liraya çıkardı. Türkiye bu internet hızı ile nereye gider bilmem. Sömürge altındayız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hackingmem

O kadar mesaj atmışsınız ki vodafone 7 tl lik 96 kbps yani 12 kb net fiyatını 10 liraya çıkardı. Türkiye bu internet hızı ile nereye gider bilmem. Sömürge altındayız.

Bazende ters tepebiliyor Ama durmak yok yola devam, işin şakası bir yana baya kötü olmuş %40 zam koymuşlar kocaman bir
  • Yahu şöyle, 1 Mbit sınırsız internet 49 TL diye bir paket çıkarsa biri, amma süper olur ha...
    Evde Turk Telekom'un neyi varsa atar alırım. :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Yahu şöyle, 1 Mbit sınırsız internet 49 TL diye bir paket çıkarsa biri, amma süper olur ha...
    Evde Turk Telekom'un neyi varsa atar alırım. :D

Aslında bu bile pahalı ama Türk telekoma mahkum olmaktansa bende 49 tl bayılırdım. Denize düşen yılana sarılır misali
  • quote:

O kadar mesaj atmışsınız ki vodafone 7 tl lik 96 kbps yani 12 kb net fiyatını 10 liraya çıkardı. Türkiye bu internet hızı ile nereye gider bilmem. Sömürge altındayız.

Yabancı menşeili şirketler neden Türkiye'ye gelince en düşük kalitedeki hizmeti en fahiş fiyata satıyorlar, önce bunu anlamamız lazım.

Bu ülkede teknoloji pazarı var mı ? Yok. Bırakın teknolojiyi, daha hala matematik diye havuz problemi çözüyoruz. Dünya matematik olimpiyatlarında birinci olmakla övünüyoruz. Evet birinci oluyoruz, ama adama sorarlar, peki kardeşim madem bu kadar başarılısın, sen bu matematik dehanla ne yaptın ? Sayısal dediler mi "silikon vadisi" geliyor mu aklınıza ? Gelmiyor di mi. Bu elimizin altındaki aletlerin dili matematik değil mi ? Matematik elbet. Peki madem bu kadar süperiz matematikte, o matematikle ne yapıyoruz ? Ben söylim, koyun sayıyoruz ramazanda, bi de mod medyan yapıyoruz sınavlarda. Bizim matematikten anladığımız bunlar. Elin oğlu belki bizden geride geliyor yarışmalarda filan ama adam elindeki matematiği bir ürüne, bir konsepte dönüştürüyor, ve teknoloji denen naneye bir katkıda bulunup onun ekinini biçiyor. Hem kendisi hem de o ekine paha biçen serbest piyasanın, o ekini herkese satması ile, çark dönüyor gidiyor. Her "fikir", paraya dönüştürülüp pazarlanıyor. İnsanlar paralarını veriyor, satın alıyorlar. Onlar aldıkça da piyasa her yeniliği kucaklıyor.

Biz ne yapıyoruz ? "adamlar yapmış" diyoruz. Adamlar yapıyor, sonra birisi alıp getirip burada satıyor. Canının istediği fiyata satıyor. Neden ? Çünkü top adamın. O nasıl isterse öyle oynucaz. Topunu alıp giderse herkes evine gitmek zorunda kalır. Bir işletim sistemi yapıcaz diye ortalığı ayağa kaldırıp, orta karar bir Linux distrosuna "türk işletim sistemi" etiketi yapıştıran, sonra da verimsiz diye projeyi iptal eden, okullara dağıttığı tablete bile o işletim sistemini implemente etmek yerine, Microsoft'la anlaşıp internete bile bağlanamayan, kıytırık tabletlerin iki sene sonra çöpe gideceğini bile bile.............

Boşa konuşuyoruz. 40 fırın ekmek demişler ya. Biz daha birinci fırındayız.

• quote:

Aslında bu bile pahalı ama Türk telekoma mahkum olmaktansa bende 49 tl bayılırdım. Denize düşen yılana sarılır misali

Pahalı ama şu var, operatörler baz istasyonlarının şehir dışına taşınması, baz istasyonlarından kanser korkusu vs. şeylerle uğraşmak zorundaki, baz istasyonu kurulumunu ciddi zorlaştırıyor bunlar.
    Şu an 43.Mbit ile bir sektörden dediğim paket ile 40 kişi, bir baz istasyonuna da toplam 120 kişi bağlanabilir gibi. Hızı daha yükseltir ya da fiyatı ucuzlatırlarsa bu sayının artma ihtimali var ki, yeni baz istasyonu kurmadan bu trafiğin altından kalkmaları zor...
    Ama şu da var. Bir aydır Turk Telekom hatlarındaki sorundan dolayı ADSL'im çalışmıyor. Ramazan başladığından beri her gece Turkcell'in Sahur internet paketi ile giriyorum. Resmen hayat kurtarıcım oldu Turkcell. Turk Telekom'a da o kadar sinirliyim ki, taahhütüm olmasa ilgili her aboneliği kapattırıp telefon kablolarını da direğe kadar söküp atacağım...

• quote:

Orijinalden alıntı: twilightened

quote:

Yabancı menşeili şirketler neden Türkiye'ye gelince en düşük kalitedeki hizmeti en fahiş fiyata satıyorlar, önce bunu anlamamız lazım.

Bu ülkede teknoloji pazarı var mı ? Yok. Bırakın teknolojiyi, daha hala matematik diye havuz problemi çözüyoruz. Dünya matematik olimpiyatlarında birinci olmakla övünüyoruz. Evet birinci oluyoruz, ama adama sorarlar, peki kardeşim madem bu kadar başarılısın, sen bu matematik dehanla ne yaptın ? Sayısal dediler mi "silikon vadisi" geliyor mu aklınıza ? Gelmiyor di mi. Bu elimizin altındaki aletlerin dili matematik değil mi ? Matematik elbet. Peki madem bu kadar süperiz matematikte, o matematikle ne yapıyoruz ? Ben söylim, koyun sayıyoruz ramazanda, bi de mod medyan yapıyoruz sınavlarda. Bizim matematikten anladığımız bunlar. Elin oğlu belki bizden geride geliyor yarışmalarda filan ama adam elindeki matematiği bir ürüne, bir konsepte dönüştürüyor, ve teknoloji denen naneye bir katkıda bulunup onun ekinini biçiyor. Hem kendisi hem de o ekine paha biçen serbest piyasanın, o ekini herkese satması ile, çark dönüyor gidiyor. Her "fikir", paraya dönüştürülüp pazarlanıyor. İnsanlar paralarını veriyor, satın alıyorlar. Onlar aldıkça da piyasa her yeniliği kucaklıyor.

Biz ne yapıyoruz ? "adamlar yapmış" diyoruz. Adamlar yapıyor, sonra birisi alıp getirip burada satıyor. Canının istediği fiyata satıyor. Neden ? Çünkü top adamın. O nasıl isterse öyle oynucaz. Topunu alıp giderse herkes evine gitmek zorunda kalır. Bir işletim sistemi yapıcaz diye ortalığı ayağa kaldırıp, orta karar bir Linux distrosuna "türk işletim sistemi" etiketi yapıştıran, sonra da verimsiz diye projeyi iptal eden, okullara dağıttığı tablete bile o işletim sistemini implemente etmek yerine, Microsoft'la anlaşıp internete bile bağlanamayan, kıytırık tabletlerin iki sene sonra çöpe gideceğini bile bile.............

Valla helal olsun ne güzel dile getirmişsin gazetelerde manşet olmalı ki görmeyenler bilmeyenler anlasın ve artık bir şey yapılsın....Helal olsun yıllardır süren bu sömürgeye isyan etme vakti geldi...Eniştem fizikçi hemde yüksek enerji alanında İtalyada yüksek lisans yaptı tam bir dahi ama gel gör ki öyle bir insanı üversiteye sokmadılar bile ve maddi durumdan dolayı polis olmak zorunda kaldı....Biz sömürge devletiyiz, adam kendine uçak yapıyor uçurtmuyoruz bile. Unutmayın dünya savaşında yenilen taraftaydık o yüzden bedel ödüyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Theologist

quote:

Orijinalden alıntı: twilightened

quote:

Valla helal olsun ne güzel dile getirmişsin gazetelerde manşet olmalı ki görmeyenler bilmeyenler anlasın ve artık bir şey yapılsın....Helal olsun yıllardır süren bu sömürgeye isyan etme vakti geldi...Eniştem fizikçi hemde yüksek enerji alanında İtalyada yüksek lisans yaptı tam bir dahi ama gel gör ki öyle bir insanı üversiteye sokmadılar bile ve maddi durumdan dolayı polis olmak zorunda kaldı....Biz sömürge devletiyiz, adam kendine uçak yapıyor uçurtmuyoruz bile. Unutmayın dünya savaşında yenilen taraftaydık o yüzden bedel ödüyoruz.

Alıntıları Göster
    quote:

1. ve 2. Dünya savaşının bir etkisi olduğu kesin, ama unutmayalım ki Almanyada yenilen taraftaydı ama şuan bir çok avrupa ülkesinden daha ileri. Biraz kendi içimizde bitiyor. Gerek Halk gereksede yönetimin Aklını başına alıp gerekli adımları atmamız şart hemde her konuda

• quote:

quote:

1. ve 2. Dünya savaşının bir etkisi olduğu kesin, ama unutmayalım ki Almanyada yenilen taraftaydı ama şuan bir çok avrupa ülkesinden daha ileri. Biraz kendi içimizde bitiyor. Gerek Halk gereksede yönetimin Aklını başına alıp gerekli adımları atmamız şart hemde her konuda

Almanyanın durumu çok farklı onlar herkesten önce nükleer yaptı ve bugünlere de o nükleer bombaların kozu ile geldi. Evet bizim hemen bir şeyler yapmamız şart tamamen katılıyorum inşaallah uyanırız artık ve en azından bir yerden başlarız daha bir arabamız bile yok ne acı bundan ala sömürge mi olur

• Konuya bende destek veriyorum. Gun icerisinde oncelikle operatorume ve BTK ya gerekli yazilari yazacagim.

Sizlerde konuyu kendi cumlelerinizle gerekli yerlere yazarsaniz belki bir seyler cikar diye dusunuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: xug

Konuya bende destek veriyorum. Gun icerisinde oncelikle operatorume ve BTK ya gerekli yazilari yazacagim.

Sizlerde konuyu kendi cumlelerinizle gerekli yerlere yazarsaniz belki bir seyler cikar diye dusunuyorum.

Hafta Sonu içinde BTK ya baya arkadaşımız yazdı sanırım bugün bakarlar mesajlarımıza ne kadar ciddi olduğumuzu farkederler
  • Bende yazdım hatta başka tc bulup yine yazacağım
  • BTK'ya vodafone için ben de yazdım. Evdeki ttnet'i kapattırdıktan sonra mobil internet iyi oldu ama hızı daha da yükseltilirse çok mükemmel olacak:)

• Defelarca deneme rağmen kimlik bilgilerimin sistemde bulamadığı hatasını verdi ve şikayeti gönderemedim.Devlet bile unutmuş beni :) ...
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.