Şimdi Ara

Mobil 4.5G'de En Düşük Hız 1 Mbps Olsun. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.076
Cevap
13
Favori
43.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Reaktans

Şimdi hem vodafone'a hemde btk'ya şikayet formu doldurup gönderdim. Tc kimlikten tut doğum yılına kadar istiyorlar
    Bu yönünü sevmedim

Bundan dolayı şikayetimizi ciddiye almaları gerekecektir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blindfire -- 29 Temmuz 2012; 8:46:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: farego

quote:

Orijinalden alıntı: twilightened

ttnet ve "arkası" varken mobil taşıyıcılar internet pazarına giremezler. boş bi hayal bu.

Sonuçta ttnet devlete tekamül bir şirkettir :)

Ya sonuç itibariyle çok büyük bir hız istemiyoruz, Eminiz ki operatörlerin alt yapısı 256 kbpsi hızı kaldıracak seviyededir, (Hayal değil bu hız ) Şuanda Mobil operatörler 43 mbit seviyelerine kadar hizmet verebilecek bir alt yapıya sahip seviyedeler (pratikte göremezsekte)
    Öte yandan TTnet aldı başını gitti aramızdaki fark çok açıldı 256 kbps yi kendine rakip olarak görüyosa bu onun acizliği ve küçüklüğüdür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blindfire -- 29 Temmuz 2012; 8:52:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: scoopi

Bence en az 512 kbps olmali. Olacaksa dogru duzgun bir sey olsun bari.

Keşke 512 yapsalar, ama buz hız çok zor be hocam, en azından yapabilecekleri olan bir şeyi isteyelim ki, adamlar bir düşünelim desinler
  • Kesinlikle katiliyorum hizlarimiz arttirilsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 256 Kbps bile günümüz şartlarında çok düşük rakam.2012 yılında mobil internet ağı çok yaygınlaşmışken 5G üzerine çalışmalar yoğunlaşmışken oparatörlerin"süper hız internet"adı altında 100 mb kotalı(aman aman 100 mb vay be kotaya bak) internet olmaz.3. yılın sonunda 3G hala verimli dğeil ve hala çoğu yerde yok.İnternet fiyatları pahalı hız inanılmaz düşük.Zaten BU akk belasını başımıza saran mobil oparatörlerdir
  • quote:

Orijinalden alıntı: kacaksevgilim

256 Kbps bile günümüz şartlarında çok düşük rakam.2012 yılında mobil internet ağı çok yaygınlaşmışken 5G üzerine çalışmalar yoğunlaşmışken oparatörlerin"süper hız internet"adı altında 100 mb kotalı(aman aman 100 mb vay be kotaya bak) internet olmaz.3. yılın sonunda 3G hala verimli dğeil ve hala çoğu yerde yok.İnternet fiyatları pahalı hız inanılmaz düşük.Zaten BU akk belasını başımıza saran mobil oparatörlerdir

Kesinlikle size katılıyorum, Ama ülkemiz şartlarında malesef bu hıza bile razıyız, Bize ölümü gösterip sıtmaya razi ediyorlar. Hatta bunu bile bize çok gören bir zihniyet ile karşı karşıyayız. Gerek TTnet gereksede mobil operatörler nasil en az yatırımı yapıp en çok gelir elde ederiz hesabıyla devamlı meşkuller.

• bu konu işle ilgili şöyle güzle bi sitem yazısı hazırlamalı mesela şu firma hızının 43 mbit olduğunu şu firma ise 21 mbit olduğunu reklamalrda teknoloji siteleirnde basbas bağırıyor ama verdikleir paketlerde hızı 96 k oalrak veriyorlar.kimse 3 g den büyük boyutlu doysa indirmiyor adsl kadar yoğun bir kullanım yok artı facebook sitesini ücretsiz veriyorlar.peki o nasıl sistemi zorlamıyor?ayrıca sınırsız deyip koydukları kotaları söylemiyor gibisinden bişeyler ile btk ve reklam derneklerine yollanmalı.bende 3g alayım deidm ama evde telefon bile çemiyor.nasıl bi yerse bermuda şeytan üçgeni
  • Bu Gsm operatörleri nedense bir adım bile ileriye gidemiyor. Şahsen ben şuana kadar gsm operatörlerinin hiç ilerlediğini görmedim. Baksanıza millet 4G ye geçerken biz 3G ye zor geçtik hatta onunda hakkını veremiyoruz. 3G agıyla 10 yıl önceki gprs hızında internet veren başka ülke varmıdır acaba?
  • BTK mail attım ama "tC sistemde kayıtlı değil" gibisinden bir hata aldım.Sonunda Türkiye beni vatandaşlıktana ttı galiba
  • operatörler yatırım konusunda çok cimriler vede TT'ye bağımlılar. 3 operatörde şuanda yabancı yatırım ağırlıkta ve karlarını yurtdışına çıkarıyorlar.
    4G sistemleri uzunca bir zaman Türkiye'ye gelmeyecek ve aslında şuan gerekde yok. Mevcut 3G altyapısını bile tam kapasite kullanabilecek gücü yok operatörlerin.

4G baz istasyonlarında fiber optik altyapı bağlantısı olması gerekiyor. Bunun için ülke genelinde yaygın fiber-optik network kurulması gerekir. Görünürde buda çok yavaş ilerliyor.

Konuyu fazla dağıtmadan 256kbps isteklerine bende katılıyorum. Hatta 256 değil en az 512-1024 skalasında olması gerekir alt limitlerin.
    Fakat op.ler altyapıya gerekli yatırımları yapmadan olabilecek görünmüyor.
  • Sorun alt yapıda zaten.2012 yılına gelmişiz adamlar hala kapsama alanı testi yaptırıyorlar.Yurt dışında gülerler buna 1990 larda kalmışlar diye.Yatırım az kar çok.3 oparatör var ama internette rekabet yok
  • Sonuc cikmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedman

Sonuc cikmaz

İstediğimiz atla deve değil ki
  • Harranlı Emine ve Harvard lı Emilly aynı anda 500 mb lık bir klip indirmeye başlamışlar ikisininde interneti sınırsızmış ilk 100 mb'ta Emine Emilye fark atmış. Sonra hızı 96 kpbs'ye inmiş (Türkiyede olduğundan) Emily ise istikrarlı bir şekilde sınırsız internetinin keyfini çıkarmış 10 klip indirmiş üzerine eve gitmiş akşam yemeğini yemiş, ertesi gün olmuş, kahvaltısını yapmış, derse girmiş çıkmış, ama bizim zavallı Emine hala o klibi indirememiş (Gerçek durum bu reklamlara inanmayın )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blindfire -- 29 Temmuz 2012; 14:28:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blindfire

Harranlı Emine ve Harvard lı Emilly aynı anda 500 mb lık bir klip indirmeye başlamışlar ikisininde interneti sınırsızmış ilk 100 mb'ta Emine Emilye fark atmış. Sonra hızı 96 kpbs'ye inmiş (Türkiyede olduğundan) Emily ise istikrarlı bir şekilde sınırsız internetinin keyfini çıkarmış 10 klip indirmiş üzerine eve gitmiş akşam yemeğini yemiş, ertesi gün olmuş, kahvaltısını yapmış, derse girmiş çıkmış, ama bizim zavallı Emine hala o klibi indirememiş (Gerçek durum bu reklamlara inanmayın )

haha superdi konuyu özetler nitelikte."Sonuç çıkmaz"diyenler.1 mbit 3mbit yapmayı başardık şimdi sıra bunlarda

• quote:

Orijinalden alıntı: kacaksevgilim

quote:

Harranlı Emine ve Harvard lı Emilly aynı anda 500 mb lık bir klip indirmeye başlamışlar ikisininde interneti sınırsızmış ilk 100 mb'ta Emine Emilye fark atmış. Sonra hızı 96 kpbs'ye inmiş (Türkiyede olduğundan) Emily ise istikrarlı bir şekilde sınırsız internetinin keyfini çıkarmış 10 klip indirmiş üzerine eve gitmiş akşam yemeğini yemiş, ertesi gün olmuş, kahvaltısını yapmış, derse girmiş çıkmış, ama bizim zavallı Emine hala o klibi indirememiş (Gerçek durum bu reklamlara inanmayın )

haha superdi konuyu özetler nitelikte."Sonuç çıkmaz"diyenler.1 mbit 3mbit yapmayı başardık şimdi sıra bunlarda

• quote:

• Örnek şikayet metni var mı arkadaşlar ?

• Örnek şikayet metni var mı arkadaşlar ?

• Bende btk ya şikayetimi ilettim.Herkesin katılımı ile sonuç almamız çok olası.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.