Şimdi Ara

miwifi router ax1800 çin romu yükleme yardım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
194
Cevap
19
Favori
13.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar kolay gelsın . miwifi router ax 1800 global romm kullanıcısıyım fakat global rom avrupa kullanıcılarına göre oldugundan çin romu incelemelerindekı gibi kalın duvarlardan dagıtıcı sinyali ulasmıyor buda avrupa güvenlik değerleriyle alakalı . modeme çin romu yüklediğimde ise root nedeniyle izin vermiyor . çin romu yükleyen arkadaslar nasıl çin romu yükleneceğini açıklarsa çok sevinirim . modem gücü fazlayken yuzde 60 indirilmiş olarak kullanmak biraz can yakıyor yardımcı olursanız sevinirim

• keşke konusuna baksaydın ..

youtube
    Xiaomi AX1800 (AX5/RA67) Chinese to Global firmware with 100% wifi capacity. You will have permanent ssh access with this firmware.Openwrt link https://open...
    https://www.youtube.com/watch?v=bEiw1jZqVOE&t=914s

videoyu 4-5 defa izleyip oyle yap hatta konumu cn yerine tr girersen appde çalışıyor cepte.

global romuyla cihaz telekomun verdiği modemden bile 1 tık kötü ama yapınca fark muazzam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 23 Mayıs 2022; 14:33:32 >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt

merhaba l-konusunu aramadan bulamadım sadece sıcak fırsatlar kısmı cıktı verdıgınızı yaptım ssh.coommand gırıslerını yaptıkdan sonra fızıksel resetleyın kısmını yaptıkdan sonra surum gene eskı surume cıkıyor maalesef 5 kere adamla aynı şekilde denedım ama reboot yaptıgımda guncellemelerı kapattıgım halde reset sonrası fabrıka cıkıs ayarlarına gerı donuyor ve basarılı olamadım konusu nerdeyse lınk atarsanız orayada bır bakayım ,cevap için tesekkur ederım

• gecemelek G kullanıcısına yanıt

ssh commanda no vericek onu not et ssh şifren o olucak? zaten rootlanmış global sürüm aynı sürüm oluyor evet ingilizce sürüm gelmiyormu? sonra ssh den girip wifi komutlarını vericen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 23 Mayıs 2022; 20:2:56 >

hayrola yapadınmı?

Olmadi maalesef ssh surumunudeki sifreyide kabul etmedi bugun yeniden deniyeyim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

sıra sıra yazıyım.

1.linkteki dosyaları indir.

2.çin romuna dön.

3.html li roottu yap.

4.ssh le gir, rootlu globalı flashla, verilen noyu not al, cihazın arkasından hard reset at ,not ettiğin şifreyi kabul etemzse şifre olarak"password"u dene belki ilk giriş passwordu kabul ediyor sonrası not ettiğin no.

5.ssh commandaki wifi komutlarını gir.

şimdi rootlu global varsa hiç birşey yapmadan bir "password" u dene ssh den.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 28 Eylül 2022; 20:57:26 >
  • saol hocam heralde yaptım ,reset attıkdan sonra javascreep kodunu yenıden gırmem gerek ondan sonra puttyde acıyoruz ve verilen sifreyi elle yazmalıyız direk acılıyor roort sayfası . maccbook pro ip6 destekleyemedıgı için daha önce 70 mb olan hız yaklasık %55 hızlanarak 110 mb oldu tesekkur ederim yardımlarınız için . bu arada hala güncel sürümde onuda ayrıca belırteyım

fiziki restten sonra java gerek yok kendinden rootlu zaten herhalde şifreyi yanlış girdin yada ilk globala roota ilk giriş "password" da olabilir tam hatırlamıyorum ama bundan sonra hep not ettiğini kullancan haberin olsun.

iwinfo wl0 txpowerlist

iwinfo wl1 txpowerlist

komutlarıylada kaç db le çalıştığığını görürsün fark devasal.

ilk cn li kodu tr yaparsanda appi de kullanabilirsin ..nvram set CountryCode=TR gibi.

b.değil alanlar faydalansın bari.

konun başlığını ax1800 wifi gücü yükseltme diye değiştir bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 26 Mayıs 2022; 15:12:8 >
  • arkadaşlar ben de bu routerdan aldım

modemi bridge moda alaamdığım için bu cihazı sadece wifi dağıtıcı olarak kullanıyorum

çin romu da yükledim, arka odada 5 ghzde neredeyse hiç çekmiyorken çin romu sonrası arka odada 30+ mbps hız aldım

bir şekilde çin romunda kullanıyorum (google translate ile pc ekranını telefondan cevirip )

bu global rom a geçmeye gerek var mı ? bir şey katıyor mu ?

bugun cok yordu . hem de modemi yüksek bir yere sabitledim . resetlemek için in çık daha uğraşamam  

ama çok şey katacaksa başka bir zaman bakayım

• dr_mrh D kullanıcısına yanıt

rootlu global yazılımda app kullanabilirsin anlık gireni çıkanı görürsün + wifi zamanlama gece yatarken kapama filan var + arayüz türkçede kullanabilirsin onun dışında pek +sı yok aynı, çinle evet çekim gücü iyi cidden cihazın. (rootlu yazılımla yada çinle ) orj globalle standart tt modemi kadar çekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 3 Haziran 2022; 19:47:15 >
  • ax1800 ün 4pda dan editlenmiş daha güncel sürümlerini indirdim.

global 3.04 mart ayı versiyonu istediğiniz db seçme özelliği eklenmiş bazı arkadaşlar düşüremiyom diye şikayet ediyordu düzeltilmiş,bazı buglar giderilmiş,son db de de kullansanız bazı düzeltmeler var kapsama alanı dahada iyi şiddetle güncelleminizi tavsiye ederim.

not :tekrar çine dönmenize gerek yok mecvut globalin üstünden putty ssh komutlarıyla flashlayın.

https://dosya.co/9wi0uxo4gf6a/ra67-raw-img-txpmax-ssh.zip.html

buda çin sürümü kullanmak isteyenler için son versiyonun rootlu sshli hali (denenmemiştir)

https://dosya.co/slxx8nmoc7ca/ra67-raw-img_rootfix_1.0.49.zip.html

çin sürümü putty komutları.

chmod 755 xqflash

./xqflash ra67-raw-img_rootfix_1.0.49.bin

daha yeni olan sürümler eklenmiştir.

Global wifi max komutları.

vram set CountryCode=CN

uci set wireless.wifi0.country=CN

uci set wireless.wifi1.country=CN

uci commit wireless

nvram set wl0_txpower=0

nvram set wl1_txpower=0

nvram commit

wifi reload &> /dev/null

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 21 Temmuz 2022; 0:4:56 >

bu verdiğin link ve yazılımlar farklı sürüme ait dikkat edelim

konusunda:

XIAOMI Mi AIoT WiFi 6 Yönlendirici AX1800 Global (DVB4258GL)

Xiaomi Redmi AX5 AX1800 Wi-Fi 6 Örgü Yönlendirici

yazıyor.

bizdeki model xiaomi ra67 modeli.

ben yüklemiş bulundum, cihaz tutarsız çalışıyordu sorun yazılım farkındanmış, youtube videosundaki yazılım ile geriye döndüm düzeldi.

• ztalan kullanıcısına yanıt

ikside ra67 dosyalar nerden çıkardın o olduğunu + sıkınstız kurdumda.

zaten aynı ruski üyenin güncellediği dosyalar dosyaların adı bile aynı.

konu 2 modelide ele alıyor zaten birleşik konu 4pda da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 15 Temmuz 2022; 21:38:37 >
    İlla fark vardır model adı da farklı, wi-fi 5ghz de kanal 68 den yukarı çıkmıyordu, 20-40-80 den neyi seçersem seçeyim oto kalıyordu, arayüzde bile sayfa geçişlerinde takılmalar oluyordu. Tavsiye etmem şahsen

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ztalan kullanıcısına yanıt

arkadaşım sürüm ra67 nvram tr komutu giridysen çıkmaz o çine özel o kanal sayısı.

yapan aynı kişi farklı değil güncellemiş adam sadece @bellcow adlı üye onun dışındada dünyada yapan yok zaten.

ama gözükmesede

uci set wireless.wifi0.country=CN

uci set wireless.wifi1.country=CN

bu komutları girdiysen yine çıkarıyor oto modda sadece ,tr modunda olduğundan kafana göre seçemiyon gözükmüyor.

sen çince sürümdenmi geçtin yoksa onceki rootlu globaldenmi?

nvramlı komutu "cn" e alırsan kanallar gözükür ama app çalışmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 16 Temmuz 2022; 13:0:40 >

Merhaba,

videoyu izledim anlamadığım bir kaç konuyu netleştirip öyle başlamak istedim.

Bu işlem sırasında bağlantıyı kablo mu wifi ile mi yapmalıyız?

Statik ip yi neden veriyoruz?

Teşekkürler.

• cihan.cihan C kullanıcısına yanıt

kablou şart değil.

2 kısım kişisel sen nasıl nete çıkıyorsan.

""not :tekrar çine dönmenize gerek yok mecvut globalin üstünden putty ssh komutlarıyla flashlayın."

çin versiyon ve statik ip işlemlerini atlayıp videonun 7. dksından itibaren sizin linkini verdiğiniz dosya ile devam edebilirim. doğru mu?

• cihan.cihan C kullanıcısına yanıt

hayır ilk yapıcak olanlar çini kurmak zorunda ssh için burdaki guncel sürümü indir eskiyi kurma.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.