Şimdi Ara

MİTSUBİSHİ ATTRAGE 1.2 CVT SEDAN HAKKINDA HERŞEY; TESTLER, KULLANICI GÖRÜŞLERİ VB. (18. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.261
Cevap
38
Favori
130.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki

MİTSUBİSHİ ATTRAGE 1.2 CVT SEDAN HAKKINDA HERŞEY; TESTLER, KULLANICI GÖRÜŞLERİ VB.

(En Son Oy Tarihi: 16.11.2023)
Giriş

Orijinalden alıntı: __GeneraL__

1.2 atmosferik verimsiz motorlu tipsiz arac almazdim.. Alanlara kazasiz belasiz surusler diliyorum.. 😁

Motorun verimlilik konusunda kazandigi birden cok odul ve yarisma var. En az yakan atmosferik motordur attrage/ spacestar in motoru.

Hayirli gunler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mitsubishi Attrage, yakıt ekonomisinde ne kadar cimri olduğunu gösteren önemli bir rekora daha imza attı.

Mitsubishi Attrage hafifletilmiş gövdesi, aerodinamik yapısı, geniş iç hacmi, yüksek donanım ve güvenlik özelliklerinin yanı sıra düşük yakıt tüketimiyle de dikkatleri üzerine çekiyor. Mitsubishi Attrage, 100 kilometrede ortalama 4,9 litre yakıt tüketimi ve ortalama 113 g/km CO2 salınımıyla segmentinde dikkat çekiyor. 4,9 litrelik AB standart tüketimi üzerinden hesaplandığında 42 litrelik yakıt deposuyla teorik olarak 857 kilometre gitmesi beklenen Mitsubishi Attrage, İsviçre’nin ilk hypermiling sürücülerinden biri olan, eski Swiss Airbus pilotu Felix Egolf tarafından yapılan test sürüşünde tüm beklentilerin üzerinde bir performans gösterdi.

İsviçre’deki Härkingen şehrinden sadece bir dolu depoyla yola çıkan Egolf, Budapeşte'ye olan 1.000 kilometrelik mesafeyi 42 litre yakıtla aşmayı planlıyordu. Oysa Egolf, Budapeşte'deki Emil Frey Centre'ye varıp da yakıt almak için benzin istasyonuna ulaştığında sadece 40,2 litre yakıt harcamıştı. Efektif yakıt tüketimi 100 kilometrede 3,8 litreydi. Bu da AB standart tüketiminden yaklaşık yüzde 22,5 daha az bir rakama karşılık geliyordu.

Mitsubishi Motors bu test sürüşünün sonunda, standart 100 kilometrede 4,9 litrelik tüketimini gerçekleştirmenin veya daha altına düşmenin son derece mümkün olduğunu kanıtlamış oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: hekimoglu19

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

35.000 den kurus fazla etmez

Sen pejonun mercedesten iyi olduğunu söyleyen arkadaşsın. Gülümsedim seni görünce. Kalabalık yapma konuda.

Ya da yap sen kalabalık böyle yaz kimse alamasın bu arabaları. Belki 40000e düşürürler bizde alırız.

Pejo 3008 mercedes gla'nin icinden gecer

• 3 yıldır mitsubishi colt kullanmaktayım. Mitsubishinin sorunsuzluğu ile sahibine buyük güven veriyor. 3 yıldır. En büyük bakım masrafım 200 lira oldu. 80bin km de aldım şuanda 120bindeyim. Ege bölgesinin en dandik güzergahlarından birinde (manisa merkez-demirci) arasında aracı sürekli kullanıyorum. Yakıt ortalamam 6 ltyi geçmedi. Daha önce sürekli kullandığım balıkesir manisa arasında ise ortalamam 5.5i asla geçmedi. 85 km ile gitsen ortalama 4.3 120 ile gidersen 5.5 120 sonrası hem ivmelenme çok iyi hemde yinede emsallerine göre daha az yakıyor. Bu araç ise dahada iyisini vaat ediyor.

Yine manisa izmir arası sabuncu beli geçidine de turbosu olmayan stock motor herhangi bir 1.6 yı beklerim. Aracımı geçebilecek olana yemek benden.

Mitsubishi sahibi arkadaşlar buradaki cahillere kafayı takmasınlar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hekimoglu19

quote:

35.000 den kurus fazla etmez

Sen pejonun mercedesten iyi olduğunu söyleyen arkadaşsın. Gülümsedim seni görünce. Kalabalık yapma konuda.

Ya da yap sen kalabalık böyle yaz kimse alamasın bu arabaları. Belki 40000e düşürürler bizde alırız.

Pejo 3008 mercedes gla'nin icinden gecer

Senin gibi bilgili insanlar bu ülkede harcanıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: sepulnation

3 yıldır mitsubishi colt kullanmaktayım. Mitsubishinin sorunsuzluğu ile sahibine buyük güven veriyor. 3 yıldır. En büyük bakım masrafım 200 lira oldu. 80bin km de aldım şuanda 120bindeyim. Ege bölgesinin en dandik güzergahlarından birinde (manisa merkez-demirci) arasında aracı sürekli kullanıyorum. Yakıt ortalamam 6 ltyi geçmedi. Daha önce sürekli kullandığım balıkesir manisa arasında ise ortalamam 5.5i asla geçmedi. 85 km ile gitsen ortalama 4.3 120 ile gidersen 5.5 120 sonrası hem ivmelenme çok iyi hemde yinede emsallerine göre daha az yakıyor. Bu araç ise dahada iyisini vaat ediyor.

Yine manisa izmir arası sabuncu beli geçidine de turbosu olmayan stock motor herhangi bir 1.6 yı beklerim. Aracımı geçebilecek olana yemek benden.

Mitsubishi sahibi arkadaşlar buradaki cahillere kafayı takmasınlar.

bende alfa 147 var atmosferik 1.6 120 hp geçer misin beni

• quote:

Orijinalden alıntı: __GeneraL__

1.2 atmosferik verimsiz motorlu tipsiz arac almazdim.. Alanlara kazasiz belasiz surusler diliyorum.. &#128513;

Büyükşehirlerde malum trafik durumları belli, istesende gidemiyorsun bir yere. Şehiriçi bu motor verimsiz diyemeyiz... Performans yeterli olacaktır... Benzinli olmasına rağmen düşük yakıt sarfiyatı var...

Cvt Şanzıman + 1.2 Atmosferik motor, donanım seviyesi vs. fena değil, sorun çıkarmadan uzun yıllar kullanılabilir diye düşünüyorum...

Bu aracın daha fazla satamasının tek sebebi tasarımı bence...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • airarmada A kullanıcısına yanıt
    Turbosuz olduguna eminmisin iz sahibinden de göremedim 1.6 turbosuz atmosferik motor

MİTSUBİSHİ ATTRAGE 1.2 CVT SEDAN HAKKINDA HERŞEY; TESTLER, KULLANICI GÖRÜŞLERİ VB.

• quote:

Orijinalden alıntı: isa_001453

Turbosuz olduguna eminmisin iz sahibinden de göremedim 1.6 turbosuz atmosferik motor

dostum muhtemelen uyku sersemi yazdın nedemek istediğini anlamadım

turbosuz atmosferik nedemek? bir araç turbosuz ise atmosferiktir yada aşırı beslemeli turboludur

alfanın 1.6 twinspark motoru atmosferiktir turbosu yoktur

Turbosuz yok atmosferik var demek istedim ama ben anlatamayınca sende anlamamazlıktan gelmişsin yada anlamamışsın neyse konumuza dönersek. Veriler ortada senin arabanın eskidi ini düşünürsek kısa mesafede sen 3. Vites e gelene kadar bizim cvt son dişli ye oturur.

Diğer bir konu da senin arabanın yakıtı bakımı vergisi vs vs saymakla bitmez düşmanın varsa alfa 147 al diye dua et gibi bişey bunu en iyi sen bilirsin ben alfa olupta cebinden her yıl 2 3 bin temiz en az çıkan bir adam daha tanımıyorum eger sendeki sorunsuz ise memnun oldum tanıştığıma.

• Araçta birazda tip olmalı arkadaş bu ne biçim tasarım hint araçlarından pek farkı yok.
    Bir de arac yaptik diye bu araci piyasaya surduler ya..

Ne yalan soyleyeyim kac yildir 1 tane bile yollarda karşıma çıkmadı.

Kisaca Çöp araç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ewarrr -- 4 Şubat 2017; 9:34:33 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Turbosuz yok atmosferik var demek istedim ama ben anlatamayınca sende anlamamazlıktan gelmişsin yada anlamamışsın neyse konumuza dönersek. Veriler ortada senin arabanın eskidi ini düşünürsek kısa mesafede sen 3. Vites e gelene kadar bizim cvt son dişli ye oturur.

Diğer bir konu da senin arabanın yakıtı bakımı vergisi vs vs saymakla bitmez düşmanın varsa alfa 147 al diye dua et gibi bişey bunu en iyi sen bilirsin ben alfa olupta cebinden her yıl 2 3 bin temiz en az çıkan bir adam daha tanımıyorum eger sendeki sorunsuz ise memnun oldum tanıştığıma.

ben hala ne dediğini anlamıyorum ama yukardaki komik yoruma cevap yazdım arkadaş altındaki coltu cz3 sanıyordu

alfa iyidir kötüdür de demedim ama alfanın twinspark motorunun performansı sizin 1.2 106 nm lik motorun içinden geçer

alfanın yakıtı daha fazladır bakımı daha pahalıdır, alfanın yol tutuşu sizin sütçü beygiriyle oyun oynar.

alfa bir ruhtur aşktır verdiğin fazla para göze batmaz. arabadan inince arkana dönüp 2 kere bakarsın arabaya biniyorum dersin. tipsiz performanssız sütçü beygiriyle alfayı kıyaslama komik olursun

Ben aracımla mutluyum sende aracınla mutlu ol hayırlı işler.

• quote:

Ben aracımla mutluyum sende aracınla mutlu ol hayırlı işler.

yazsana motor performanslarını?

yazsana satış adetlerini?

yazsana yol tutuşlarını?

yazsana servislerini?

bilgin olmadıpı konularda yazma! alfa 147 sorunluymuş falan yazsana sorunlarını? hayatında kaç kere alfaya bindin yazsana?

hayatında kaç tane araban oldu da 1.2 106nm torklu arbayı 1.6 twinspark ile karşılaştırdın?

cvt nedir ondan bile haberinnyok son vitese otururmuş falan cvt nin son vitesi neymiş oturuyormuş?

altındaki1.2 sütçü beygirini yer uçağı zannediyosun.

alfa 147 ile mitsubishi adı lazım değil modelinin karşılaştırması ne alaka? altındaki arabanın son sahibi oldun farkında mısın sen?

beğenmediğin alfayı ben her fiat servisine çekerimde sen mitsubishi servisinde canter den maraton otobüsten yer kalırsa çekebileceksin haberin var mı?

şurda anket yapsak 100 kişinin 99u tipsiz diyeceği topu topu yılda 100 tane satılan arabayı öve öve bitiremediniz ya

• Herkesin dusuncesi kendine ozel saygili olmak lazim.

Ben mesela arabasina asik neredeyse nikah kiyacak kadar sevgi dolu suruculerden degilim. Daha f/p orani yuksegini bulayim aninda aldatirim valla

Bence Otomobil denen nesne bir makinedir. Her makine gibi verimli degilse yaradilis amacina aykiri davraniyordur. Once verimli masrafsiz f/p orani yuksek olacak. Ha bunlarin yaninda baska ozellikleride varsa guzel elbet.

Neyse konuyu benim arabam seninkini gecer veya j arabasina saydirsam belki kavga cikaririm evde canim sikilmaz moduna donusturmezsek sevinirim :) hayirli gunler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 4 Şubat 2017; 9:58:2 >
  • Ne attrage mis arkadas. Tamam anladik tip yok satisi yok. En azindan alan kisilere saygi duyun. Arkadaş bi konu acmis artilarini yazmis eksileri yaziyor. Isine gelen alır.

Aracin uçtuğu kactigi yok. Donanimlariyla motoruyla verdikleri ortada. Piyasadaki rakamlarda ortada. Aklina yatan uzun dönem kullanicisini memnun edecek bir arac.

• Bi arabanın dışı benim için hiçbişey ifade etmez ben arabaya rahat rahat bınemeyıp cebımı düşüneceksem ne anladım o arabadan ben ailemi alır rahat kafamla gezebilirsem güvenlik ve masraf konusunda içim rahatsa en iyi araba odur kardeşim

• Bugün otomatik vites için 51,750 fiyat aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soonkaya

Bugün otomatik vites için 51,750 fiyat aldım.

illaki attrage alacaksanız 2.el alın 40a almayanı dövüyorlar. bugün 50ye al yarın 40 çok acı bir durum

• Bu araba benim gözümde masrafsız ve ayağını yerden kesen bir makine. Yani a noktasından b noktasına en az masraf ve dert ile ulaşma makinesi. Ancak aynı sebepten yüksek performans beklemeyi yersiz de buluyorum.

Bana şu an için hitap etmeyen, belki ilerleyen zamanlarda hoşuma gidebilecek bir taşıt. Alanlara hayırlı olsun. Henüz 20 yaşın altında olduğum için daha güçlü taşıtlar ilgimi çekiyor diyelim

Alan herkese hayırlı olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.